Wojtek23

Case CF 80 Opinie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość maciek08   
Gość maciek08

zapytaj Tumka on ma takiego więc dużo wie już o nim bo kombajn pracuje na dużym areale

 

a dziura w misce olejowej mogła powstać w wyniku urwania przeciwwagi wału lub urwaniu korbowodu ale to w większości wypadków wychodzi na bok silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek23    0

dzięki za odpowiedź,też tak myślałem że urwał sie korbowód,myślisz że warto kupić taki kombajn??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek08   
Gość maciek08

szczerze mówiąc odradziłbym bo części do nowszych zachodnich sprzętów są strasznie drogie więc może zastanów sie nad czymś w 100% na chodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spojler    2

Może go rozmrozili :) (Żart) szczerze mówiąc to najpierw popytaj u handlarzy częściami używanymi, czy dostaniesz jakieś używane częsci. Czesto mozna tam dostać tanie częsci w świetnym stanie np. z rozbiórki spalonego kombajnu :) Potem jak już bedziesz wiedział jak z częściami ew. możesz sie zastanowić czy kupić tego case'a :lol:

 

Oczywiście ostro targuj cenę :)

 

Taka moja rada....

  • Like 1

Dostawcą mocy jest...Case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

xxxxxxxxx

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

tumek by o nim dużo powiedział bo ma bliski kontakt z tym kombajnem :lol: jak masz serwis case niedaleko to częsci napewno są do dostania


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Najlepiej poszukac całego silnika do tego kombajnu bo czesci to raczej cie wyjda połowe jego ceny....Cały silnik kupisz za 3-4 tys euro ale musisz polatac troche po Niemczech i poszukac.Warto tez z handlarzami porozmawiac ale z takimi co bawia sie w maszyny firmy Case bo oni maja wtyki w niektorych serwisach za granica i moga ci cos załatwic.Najlepiej wziosc znalesc kilka adresow i pojechac osobiscie pogadac bo jak sobie sam załatwisz to taniej bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

częsci najlepiej dostępne są na zamowienie jak chcesz to moge podac ci nr telefonu nie sa drogie nie wiem gdzie mieszkasz wiec nie powiem gdzie masz serwis, no nasz jest jak narazie okazem bez awaryjnym jedyna taka usterka to ze pas od herea troche sie zniszczyl co było wynikiem koszenia na mrozie w zimie bo zamarznięta kukurydza weszla w na kolo i to postrzępiłą pas kosztowal chyba 500 zł... co do wydajnosci to ci nie powiem co nie wiem z jakim hederem ty bys go chcial ale z hederem 5 metrów jest wstanie zrobic okolo 3 ha psznicy o wydajnosci 7 moze 8 ton kukurydza idzie szybciej w okolicach 4 ha ... spalanie jest duze ponad 20 L na godzine lecz za godzine maszyna zrobi swoją robote ;] jakies pytania to moj nr gg 2060785

 

silnik o pojemanosci 8 litró generuje moc 301 Km ... silnik jest zamontowany Cuminis w innych case'ach tez sa silniki cuminisa wiec nie potrzeba pytac o czesci do modelu maszyny tylko silnika ;]

 

aa no i kombajnik troche waży bo 13 ton więc wskazane by było zakupic bu obuwie o zormiarze minimum 800 bo seryjnie pewno dostaniesz 600


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Odświeżam temat. Myślę o zakupię takiego kombajnu. Czy ktoś coś może o nim powiedzieć. Gdzie części można kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Case4230    1

Witam, tak myślę, że chyba nie zdążyłeś go obejrzeć, bo kupiłem go już przed wczoraj, a teraz stoi już u mnie pod domem :)

Nie wygląda źle, dokładnie wszystko sprawdziłem przed zakupem, teraz jak wiadomo będę szukał części, najlepsze byłby z rozbiórki, także jakby ktoś coś wiedział o częściach to proszę o kontakt na pw lub gg 8338232 lub tel 604 089 209

Edytowano przez Case4230

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Nie szkodzi.. Dzwoniłem jak go na lawetę załadowaliście. Z drugiej strony on jest za duży dla mnie. Ale w dobrych pieniądzach.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Case4230    1

Witam, mam zamiar przygotować swojego Case'a CF80 do kukurydzy w tym sezonie, pytanie brzmi, co w tym modelu trzeba dostosować do kukurydzy? Wiadomo inny kosz, sita też są inne? i jak zaadaptować bęben do kukurydzy, szukam już części do niego od jakiegoś czasu ale nikt nie ma do niego adaptacji do kukurydzy, ktoś coś wie na ten temat? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasko    17

Musisz wymienić klepisko to na 100% jak nie dostaniesz nowego to możesz sobie dorobić zawieź do jakegoś warsztatu na wzór to które masz zbożowe i weź sprawdź w katalogu Case (jak nie masz papierowego katalogu to zobacz w internetowym) jaka jest szczelina w klepisku do kukurydzy tam jest to opisane bo są chyba 3 lub 4 rodzaje klepisk do różnych zbiorów roślin.

 

klepisko do kukurydzy ma największą szczelinę ze wszystkich klepisk i pręty klepiska są grube około 10mm

Sit też są ze cztery rodzaje ale z sitami to róznie słyszałem że w Claasie niektórzy nie wymieniają sit i koszą na tych samych.

 

Posłuchaj CF 80 to jest taki sam kombajn jak nowe claasy Lexion czy nowe New hollandy itp. generalnie zasada działania i sposób działania a nawet wiele elementów roboczych jest wręcz identycznych więc popytaj np u kogoś kto ma Claasa lub New hollanda co wymieniają wszyscy wymieniają klepisko cepy na bębnie chyba są te same no i kwestia sit.

 

Jak spojrzysz na folder reklamowy kombajnu gdzie widać układ ułożenia klepiska, bębnów młucących, odrzutników, sit to wszystkie kombajny klawiszowe mają tak samo to rozwiązane. CF 80 ma trzy bębny młucące i czwarty odrzutnik słomy jak zobaczysz w katalogu Claasa lub new hollanda to jest wszystko tak samo rozwiązane.

 

A przystawki do kukurydzy to i tak praktycznie do wszystki marek kombajnów robi Geringhof sama przystawka jest taka sama jak dla Claasa czy innego kombajnu różnią się tylko mocowaniem do "gardzieli" - przenośnika pochyłego

Edytowano przez lukasko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Case4230    1

Dzięks, kosz (klepisko) to mam załatwione, przystawka też nie jest problemem (nie pisałem o tych oczywistych elementach :) ), potrzebuje zabudowe blach na bęben i pytałem czy coś jeszcze wypadałoby wymienić w tym modelu (bo co wymieniałem wcześniej w Claasie to wiem), a CF80 w budowie wnętrza niestety nie jest taki sam jak nowe Claasy i podzespoły nie pasują....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

I jakci remont wyszedł. Blachy zmieniałeś czy prostowałeś.

Ja kupiłem nowego NH TC 5060 i teraz śmieje się z żniw tak szybko mijają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnyrs    21

Witam

Podpinam nowy temat dotyczący tego modelu.

Mam taki kombajn i chcę kupić przystawkę do kukurydzy tylko nie wiem jaki model pasuje. W ogłoszeniach allegrosz są różne w których jest napisane "pasuje do claas, case, john deere tylko czy to możliwe że pasuje jednocześnie do kilku różnych kombajnów. Czy ktoś z was ma Case z przystawką ?

 

Znalazłem takie coś: http://tablica.pl/oferta/kombajn-zbozowy-case-2188-przystawka-do-kukurydzy-ID3EvDB.html

Czy trzeba przerobić coś by pasowało?

Edytowano przez johnyrs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ceva2    0

Dzień dobry. Czy masz instrukcjami wyświetlanymi na Cf-80 ? Nie mogę zmienić szerokość nagłówka i kołem okruzhnst kompe.LH965

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielm9    0

Witam chciałbym uzyskać informacji na temat Case cf 80. Posiadałem kombajn claas 78s teraz chcem kupić claas mega. Który byłby lepszy Case czy claas Mega 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tlewandowski    72

nad case się nawet nie zastanawiaj bierz mege , ogólnie cf nie jest zły ale  pierwsza sprawa to dostępność części  druga to awaryjność w cf elektryka słaba i koszty  astronomiczne nie ma w serwisie już dostępności wielu części, kombajn dawno już nie produkowany i mało tego chodzi ogólnie i w używanych częściach też ciężko coś znaleźć  ja bym się nawet nie zastanawiał nad cf bo to jak proszenie się o kłopoty w przyszłości , już lepszym wyborem by był jakiś mf 38  a najlepiej  z nowszych  jakaś  cerea 7274 powiedzmy, części dużo nawet używanych a w razie czego w serwisie jest wszystko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj