Skocz do zawartości

Zdjęcie

Uprawa uproszczona

230 odpowiedzi na ten temat

#221 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 17:23

Uprawa uproszczona jak ci się sprawuje pottinger??
ja ostatnio kupiłem używanego lansberga syncro , a z tego co się orientuję to to samo
planuję po rzepaku nie orać, po pszenicy zostawię pewnie pług, nie posiadam siewnika talerzowego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Uprawa uproszczona Dzisiaj, 15:17
  •  

#222 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 18:34

Uprawa uproszczona Ostatnio w tygodniku rolniczym był artykół o rolniku z Lubelskiego chyba, co sam zrobił dwa agregaty typu strip stil

#223 Share RolnikMati

RolnikMati

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 07 kwiecień 2014 - 07:04

Uprawa uproszczona Pottinger sprawuje się bardzo dobrze. Maszyna praktycznie nie do zapchania, jedynie w kukurydzy może się przytrafić. Jedyny minus to ciężar bo wszystko na podnośniku wisi. Przydałaby się oś jezdna i byłaby bajka.
Ten rolnik z lubelszczyzny to Pan Wiesiek. Mieszka 15km ode mnie.

I bez talerzowego siewnika pewnie dobrze ci to wyjdzie. U nas konkurencja w wiosce chodziła broną talerzową po rzepaku 2 razy i w to siał accordem na bronie wirowej z redlicami stopkowymi i nie wyszło to źle poza faktem że części nasion nie przykrył ziemią.No ale chyba są zadowoleni bo już 2 rok tak robią

#224 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 07 kwiecień 2014 - 07:39

Uprawa uproszczona Koło mnie z 3 lata siał siewnikiem na stopkach agregatem biernym, bezorkowo, w tym roku kupił redlice talerzowe.
Jak temu Panu Wieśkowi to wychodzi, Musiał bym całą Polskę przejechać żeby ten agregat zobaczyć i podpowiedzi o budowie, mam ten artykuł, tu wzoruje się na kockerlingu, podobna zasada działania, może w przyszłości coś podobnego stworzę.

#225 Share RolnikMati

RolnikMati

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 07 kwiecień 2014 - 07:51

Uprawa uproszczona Trzymam kciuki żeby się udało jeżeli zajdzie taka potrzeba myśli technicznej.

#226 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 14 kwiecień 2014 - 09:41

Uprawa uproszczona Widzę że miejscowi partacze wzięli się za oprawę bezorkową. Pewnie gdzieś usłyszeli jaka to fajna sprawa i teraz próbują.
Przecież wystarczy ściernisko po pszenżycie przejechać kultywatorem na wiosnę i można zasiać owies. To nic że nawet samosiewy nie zostały zniszczone.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#227 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 20:47

Uprawa uproszczona Partacz to ty jesteś jak tak do sprawy podchodzisz, i nie masz pojęcia o uprawie.
Co to jest oprawa?

#228 Share RolnikMati

RolnikMati

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 14 kwiecień 2014 - 21:10

Uprawa uproszczona tomek wybacz mu pomyłkę bo on dopiero pisać się uczy, czytać nie umie więc i tak na pytanie nie odpowie

#229 Share Maciek1337

Maciek1337

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 20 czerwiec 2014 - 10:09

Uprawa uproszczona Witam. W przyszlym roku (moze koniec tego) planuje zakup nowego ciagnika. Zakup ciagnika wiaze sie z zakupem pluga,lecz kilku znajomych z okolicy namawia mnie na uprawe bezorkowa. Za cene pluga kupilbym bez problemu agregat do takiej uprawy,w planach i tak mam kupno siewnika,wiec kupilbym odrazu Kuhna Speedlinera najprawdopodobniej.
Tutaj pytanie,co sadzicie dokladnie o takiej uprawie? Znajomi sa bardzo zadowoleni,lecz zaden z nich nie stosuje jej wiecej niz 5-6lat. Sa tu jacys doswiadczeni rolnicy? Jakie spostrzezenia itd? Jak z tymi chwastami? Ogladalem pole bezorkowe i ziemia jest nieporownywalnie lepsza,niz pole obok gdzie sasiad orze. Z gory dziekuje za odp.

#230 Share LukaszC5

LukaszC5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 31 lipiec 2014 - 15:06

Uprawa uproszczona Co sądzicie o siewie poplonów bezpośrednio w ściernisko siewnikami typu Vaderstad Rapid,Horsch Pronto itp.?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share Lukasz789

Lukasz789

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 06 lipiec 2015 - 12:13

Uprawa uproszczona

Na co najbardziej trzeba zwracać uwagę wybierrając siewnik do uprawy bez orkowej?