sambao

Uprawa bezorkowa

Polecane posty

Tomek90    2167

Jak się nie da to się nie sieje ozimego tylko jare z musu,  spaliłem się na własnych ha z rzepakiem i w plecy cała jesień. 

Ja wchodzę w tą uprawę nie ze względu na brak czasu i chęć zrobienia oszczędności, problemem są u mnie samosiewy rzepaku przy uprawie tej rośliny oraz ciężke wschody w uprawie zbóż (ciężka ziemia) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że uprawa bez pluga sprzyja polepszeniu gleby.Uprawa na głębokość 30 cm. Pole po poplonie z gryki.IMAG1098.thumb.jpg.b915422313f8c25852211ac30899a388.jpglewo bezorka ,prawo po plugu IMAG1101.thumb.jpg.7fd5e68c2c1ce0a5162442f42f1b5140.jpg

 

Edytowano przez grzesiekrolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przedplon rumianek pospolity. Zszedł wcześnie i chciałem jeszcze gryke wziąć,ale nie udało się.słoma została na polu. Uprawa mandam kus do podorywki . To są moje początki wiec robię tym, bo nie mam typowo orkowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

do takiego pługa dłutowego jednak trzeba coś pod 200km


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kb4512    358

Jakby zaopatrzeć się w pług dłutowy o szerokości np 6m to i te 200 km może być mało, ręce opadają. W tabelce jest napisane że do najmniejszego PINOCCHIO wystarczy już 50 km. Tylko pytanie czego szukać na 45cm? Wody? Ropy? Na głęboko to głębosz raz na dwa, trzy lata. 


The future is organic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1653

50km wystarczy, żeby go przestawić w inne miejsce, a nie pracować na chociażby 30cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2167
10 godzin temu, kb4512 napisał:

Jakby zaopatrzeć się w pług dłutowy o szerokości np 6m to i te 200 km może być mało, ręce opadają. W tabelce jest napisane że do najmniejszego PINOCCHIO wystarczy już 50 km. Tylko pytanie czego szukać na 45cm? Wody? Ropy? Na głęboko to głębosz raz na dwa, trzy lata. 

Tabelka taka sama, jak w poznaniaku do wysiewu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2078

No jakby gleboszem zrobic na 25-30 cm i przed siewem doprawić talerzówka to byłoby Ok? A raz na 3-4 lata zrobic na 45-50 żeby spulchnić głębiej? Czy w głębosz za rzadko zęby?

Edytowano przez przemek28_28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2017 o 08:31, ozzborn napisał:

czy mozliwe jest uprawiac kukurydze w monookulturze na ziarno bezorkowo ?

My z bratem tak robimy, talerzówka, agregat bezorkowy na wiosnę znów talerzówka i po kukurydzy nie ma prawie śladu:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kb4512    358
16 godzin temu, jacek1296 napisał:

50km wystarczy, żeby go przestawić w inne miejsce, a nie pracować na chociażby 30cm.

Najmniejszy model ma 3 zęby i 130 cm szerokości roboczej.

Dla mnie uprawa bezorokowa a bardziej konserwująca to sposób na polepszenie żyzności moich gleb poprzez zwiększenie zawartości materii organicznej i życia biologicznego.


The future is organic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kb4512    358

To z tego wynika, że 50 km wystarczy do pracy z najmniejszym modelem


The future is organic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kb4512    358

Jestem dorosły. Nikt Ci nie zabrania orania także możesz być spokojny i narzekać dalej że uprawa bezorkowa jest tylko dla największych.


The future is organic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

Nie wierzę, że ursus 4512 pociągnie glebisz 3 żeby na 45 cm. Najpierw niech to uniesie. Po drugie watpie aby oderwal go od ziemi  bo mu zabraknie zakresu podnośnika. 

Dla ciekawych film

https://youtu.be/vfdLHsoionc

Edytowano przez sumek666

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19459

4512 ma 66KM ale to i tak nie zmienia faktu,ze to za mało na 3 łapy chyba,ze na 10cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

Nawet 912 miałaby problem. Taki plug to nie glebosz i chyba wymaga odpowiedniej prędkości żeby robił robotę. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1653

O to mi właśnie chodzi.

2 godziny temu, kb4512 napisał:

Jestem dorosły. Nikt Ci nie zabrania orania także możesz być spokojny i narzekać dalej że uprawa bezorkowa jest tylko dla największych.

Narzekać? Dzieciaku, po prostu wiem jakiego konia trzeba zapiąć do proponowanego przez ciebie sprzętu, aby robota miała sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kb4512    358

Nigdzie nie pisałem o tym, że mam zamiar 4512 ciągać głębosz na 45cm. Na swoim polu pracowałem na ok. 15-20 cm gruberem 7 łap. 

Głębosz i pług dłutowy mają zupełnie inną budowę łap. Ze względu na to, że pług dłutowy ma łapy pod kątem 45 stopni zakładam, że będzie lżej nim pracować.

jacek1296, twoje wycieczki na mój temat są trochę nie na temat więc może sobie daruj.

Wiadomo, że są różne gleby i ukształtowanie terenu. Na jednym polu będzie trzeba dużo więcej mocy do tej samej maszyny niż na innym.

jacek1296


The future is organic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

To czym masz zamiar ciągnąć?

chcesz kupić tak sprzęt jak na filmie który wstawiłem?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
    • Przez Krzyszt0f
      Witam wystąpiła u mnie śniedź cuchnąca w pszenicy, i teraz pytanie czy mogę to ziarno dać do jedzenia świnią i bydłu? Czy dodawać coś do paszy dla bezpieczeństwa? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj