Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak jechać ciągnikiem wzdłuż lini prostej

30 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 sierpień 2008 - 17:28

Jak jechać ciągnikiem wzdłuż lini prostej

glina albo piasek ;)
a nawet jak wyprostujesz bruzde to i tak za 3 przejazdy znowu sie zkrzywi i to nie wazne jak dobrym sprzetem bedzie sie robic...

jezeli masz plug polzawieszany na kolku to Ci sie nigdy nie skrzywi bruzda a powiem ze bedzie sie sama prostowala jezeli w ogole bedzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak jechać ciągnikiem wzdłuż lini prostej Dzisiaj, 11:28
  •  

#22 Share lukotek

lukotek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 16 sierpień 2008 - 20:44

Jak jechać ciągnikiem wzdłuż lini prostej prostolinijność zależy głównie od rodzaju gleby u mnie na polach zawsze znajdzie się kawałek gliny i tam od razu się krzywi - dlatego wziąłem pług ze zmienną szerokością orki - trochę manipulacji hydrauliką i bruzda prosta - polecam
(")_(")_.----.,/)
;^ ^ '; -._ , ')_
( o_, )' __,) '-._)

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

#23 Share Radzi22

Radzi22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 13 kwiecień 2009 - 18:03

Jak jechać ciągnikiem wzdłuż lini prostej do dobrej orki wystarczy: równo zacząć i jechać powoli co jakiś czas patrząc czy ci równo wychodzi (staraj się to dokładnie robić)
^^^^^^^^^^||..|""""\
| ...............||...||""|___
| ______________ |||I__|__I___|)
|(@)|(@) """**|(@)(@)***** |(@)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 maj 2009 - 22:03

Jak jechać ciągnikiem wzdłuż lini prostej Ja mam niejednokrotnie problem z rowna orka a i tak na koncu mi wyjdzie ze jest rowno chcociaz w trakcie jazdy wyjdzie inaczej neiraz ale na koncu dobrze;D

#25 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 06 maj 2009 - 22:13

Jak jechać ciągnikiem wzdłuż lini prostej zazwyczaj orka mi wychodziła super,zawsze było równiutko prawie jak pod linijke :) Ale orka która wykonywałem wiosną to po kilku pierwszych przejazdach to zygzaki straszne ;) dopiero pod koniec przypomniało mi się jak prosto orać :) :P
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#26 Share Stasiek84

Stasiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 07 maj 2009 - 10:48

Jak jechać ciągnikiem wzdłuż lini prostej na pagórkowatym terenie trzeba sobie upatrzyć punkt i jechać na niego jeśli zasłoni go górka to jedzie się orientacyjnie, kiedyś nawet na nocnej zmianie zaczynałem składy, wtedy trzeba jechać na upatrzoną gwiazdę i też dobrze wychodzi, inaczej jest slalom, łatwiej jest utrzymać prostą bruzdę ługiem zawieszanym niż półzawieszanym, na stokach półzawieszany ma większe tendencje do zmian szerokości pracy i po jakimś czasie bruzda wygląda jak slalom gigant trzeba co jakiś czas przeprostować

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 07 maj 2009 - 12:59

Jak jechać ciągnikiem wzdłuż lini prostej ja tam nigdy nieoralem tylko kawalem moze z dw aobjechania jak kuzyn poszedl na obiad i oral zaraz kolo domu to potem wyzywal ze mu pokrzywilem ale na moje to juz bylo krzywe nie przygladalem sie dokladnie jechalem caly czas tak samo .. chociasz dobrze ustawic plugo to tez jest sztuka pamietam jak sie meczylem z kuzynem ustawic bo raz wchodzil za gleboko a raz wcale nie chcial wejsc .. i cos ta druga skiba zawsze dziwnie bierze w 3skibowym plugu ..

a co do ustaiwenia kierownicy prosto to nie w orce ale przy worzeniu slomy Zetora ustawiam zeby jechal prosto i w 2 zwozimy slome jeden podaje drugi uklada a ciagnik sie stara sam nie skrecac ..no ale czy w orce by sie to spradzilo to nie mam pojecia pewnie nie za bardzo

#28 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 maj 2009 - 22:05

Jak jechać ciągnikiem wzdłuż lini prostej To masz dobry układ kierowniczy skoro jedzie prosto z zablokowana kierą;D

#29 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 07 maj 2009 - 22:44

Jak jechać ciągnikiem wzdłuż lini prostej prosto to on zadko jedzie to znaczy jedzie ale zawsze ciezko jeso go idealnie ustawic i nie raz zjezdza w jedno lub druga ... no ale jak nie ma komu jezdzic to samemu trzeba radzic sobie ..

#30 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 08 maj 2009 - 07:04

Jak jechać ciągnikiem wzdłuż lini prostej ja jak inni przedmowcy staram sie jezdzic prosto na drzewo ;) Ozcywiscie nie zawsze mi to wychodzi ale moze za pare nastepnych zaoranych pól w koncu mi to wyjdzie :P
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share adrian2

adrian2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 08 maj 2009 - 21:14

Jak jechać ciągnikiem wzdłuż lini prostej A jak to robice w siewnikach do kukurydzy.Bo mi to za bardzo nie wychodzi.Być może przez to,że mam luzy w kierownicy albo źle ustawioną zbieżność.W orce najgorzej jak w moim pługu bo nie ma przestawianej dolnej belki i czasami to koła w lewo a ciągnik i tak w prawo idzie.
-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

Dodaj odpowiedź