franek412

jaki wybrać ciągnik pomocniczy

Polecane posty

franek412    1

mam zetora 8441 5320 i 5211 którego chcę wymienić na nowy o mocy od 40 do 60 km. ponieważ zaczą mi się psuć doradźcie mi jaki model cągnika mogę wybrać jeśli znacie to podajcie ruwnież cene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

franek piszesz bez sensu. z tego co zrozumiałem to chcesz wymienić olej z zetora (tylko też nie jestem pewny z którego) na spo i jeszcze ci 60 % zwrócą, ale przerobionego ? :( :huh: .ciekawa koncepcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Ile tego oleju, że się opłaca wchodzić w SPO by wymienić ??? :-)))))


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27
chyba 40%

 

W zależności od rejonu 40%, 50% lub 60%

 

A co do ciągnika to może proxima 6441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Ja bym ci radził wziąść Proxime 6441 lub Ursusa np. 4514 . Wiadomo , że nie będą to ciągniki idealne , ale niestety za lepsze trzeba już sporo więcej zapłacić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Ceny nowych Ursusów możesz zobaczyć na allegro. Nowe Zetory są na pewno w podobnej cenie. Co innego ciągniki zachodnie typu JD, MF, DF itp. Za te marki (jeśli chodzi o moc 40-60KM) to już trzeba mieć grubo ponad 100tys zł. Na AF jest wątek o cenach ciągników i tam na pewno wszystko znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORION1    1

Jako ciągnik pomocniczy idealny jest zetor zwrotny wydajna hydraulika. Mam Zetora 7340 to właśnie w takich lekkich pracach się bardzo dobrze sprawdza. W prasie kosiarce podejrzewam że do TURA też się nada. Albo roler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menos    7

jeśli ma być do lekkich prac to same roller 55 mało pali jest letki i jako pomocniczy się nadaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

dokładnie Lampo, albo Roller, to załatwi sprawę są szybkie, lekkie, mało palą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    36

Ursusa nie polecam jak narazie Te nowe to totalna porazka, do modelu 5714 (80KM) skrzynia 8/2 i predkosc maksymalna do 27 km/h i do tego zbiornik pod uchylana maska jak go tankowac? Przyjrzalem sie dokladniej bodajrze modelowi 5024 pokazywanemu na targach w szepietowie i prawde mowiac nie wiele sie rozni od 3512 ktorego juz mam prawie 13 lat. Ta sama konstrukcja zaczepów z tyłu, tylko akumulator ma sprzodu a nie jak 3512 zaraz zakierownicą. W cenie jaka trzeba za nie zaplacici napewno mozna wybrac cos lepszego.


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelstrz    0

według mnie 10-letnie zetory czy ursusy wprawdzie niczym sie nie róznia od nowych.

Jedynie co to moze troche inna maska czy wyglad, ale rozwiazania te same ;)

 

wiec polecam ciagniki nie polskiej produkcji :P

np JD, Fendt czy MF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Chyba autor tematu zapomniał o AF. Nie ładnie nie ładnie!

A co do Ciągnika to polecam DF Agroplus 75 ;)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wszystko zależy od areału ja mam jako ciągniki pomocnicze: Zetora 7340 TURBO i C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
Wszystko zależy od areału ja mam jako ciągniki pomocnicze: Zetora 7340 TURBO i C-330

Po co Ci areał jak napisał, że chce ciągnik od 40-60 km ?


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
według mnie 10-letnie zetory czy ursusy wprawdzie niczym sie nie róznia od nowych.

Jedynie co to moze troche inna maska czy wyglad, ale rozwiazania te same ;)

 

wiec polecam ciagniki nie polskiej produkcji :P

np JD, Fendt czy MF

 

W Ursusach zmieniły się tylko maski i znaczki a reszta została taka sama... niestety...

A skolei zetory się zmieniły i to znacznie na plus!

 

Po co Ci areał jak napisał, że chce ciągnik od 60-80 km ?

ale czy takiej mocy ciągnik po jest potrzebny i w jakim sprzęcie będzie chodził a to zależy od areału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
Ale czy takiej mocy ciągnik po jest potrzebny i w jakim sprzęcie będzie chodził a to zależy od areału

Hehe to raczej jest nam potrzebna wiadomość jaki rodzaj upraw człowiek ma a nie jego areał bo wybieramy jak już coś maszyny do tych 40-60 km.

 

Dobra przejdźmy do tematu...OT!


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor165    1

Dobrym ciągnikiem za rozsądne pieniądze byłby Zetor Proxima 6441 czy jakoś tak. Znajomy ma go do prac typu: rozrzutnik, beczkowóz, rozsiewacz nawozów czyli też jako traktor pomocniczy. Chwali go sobie i widać że traktor działa bezawaryjnie.


Praca, pasja, zamiłowanie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj