Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stosowanie glifosatu (roundup)

140 odpowiedzi na ten temat

#121 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 378 postów

Napisany 20 sierpień 2014 - 20:44

Stosowanie glifosatu (roundup) Dzięki za pomoc koledzy, za waszymi radami opryskałem już perzysko, ale postanowiłem nie używać siarczanu amonu. zobaczymy jakie będą efekty ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stosowanie glifosatu (roundup) Dzisiaj, 15:15
  •  

#122 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 704 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 17:13

Stosowanie glifosatu (roundup) jaki-w-miarę-tani-polecacie-glifosat-na-perz?-na-tym-polu-chcę-posiać-żyto

#123 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 17:28

Stosowanie glifosatu (roundup) To zależy jakie ceny ma punkt ze ŚOR w którym się zaopatrujesz. Agrosar w 10l bańce wychodzi ok 15,50zł/l a inne też w podobnej cenie, lub trochę wyższej.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 704 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 21:39

Stosowanie glifosatu (roundup) a-ile-agrosaru-dać-na-ha-żeby-dobrze-wszystko-spaliło?

#125 Share kris352

kris352

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 02 wrzesień 2014 - 06:37

Stosowanie glifosatu (roundup) A ile można zmniejszyc czas od opryskania do orki,i czy wg można orac predzej,np po 2 tyg od zabiegu glifostatem?

#126 Share szopen

szopen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 524 postów

Napisany 02 wrzesień 2014 - 07:17

Stosowanie glifosatu (roundup) Dodatek Asa 500 poprawia szybkość działania. ja uprawiam jak liście zaczynają blednąć, nawet po tygodniu. Blednięcie oznacza że system korzeniowy przestał działać. Glifosat jest środkiem systemicznym przemieszczającym się w całej roślinie od góry do korzenia i nie powoduje samoczynnie uszkodzenia liści.

#127 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 378 postów

Napisany 02 wrzesień 2014 - 18:25

Stosowanie glifosatu (roundup) Na etykiecie jest napisane, że trzeba czekać 3 tygodnie. To co opryskałem to już dość dawno wyschło, ale jeszcze wolę poczekać zanim wjadę z pługiem. Tak dla pewności. Wcześniej czekałem po oprysku jakieś 6 tygodni. Teraz jest już drugi tydzień po bronowaniu i ani jednego zielonego kiełka nie widać.

#128 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów
  • Zainteresowania:Boks, uprawa ziemi, tenis ziemny i stołowy.

Napisany 26 październik 2014 - 07:07

Witam.

Mam dylemat, nie pryskałem jeszcze ściernisk, oczywiście od perzu. Kupiłem Glifosat i chciał bym tto popryskać, no ale jak sami widzicie, zrobiło się trochę zimno i nie wiem czy taki zabieg poskutkuję. Nie wiem kiedy wegetacja roślin staje i nie pobierają pokarmu, teraz u mnie jest około 0 st pryskać po południu , kiedy jest około 8 st, czy czekać ocieplenia, co byście doradzili? czy ktoś z was tak kiedyś pryskał, w takie chłody?

Edytowany przez Piotrek1975, 26 październik 2014 - 07:08.

#129 Share nick

nick

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 26 październik 2014 - 09:23

Kolego, nie ma problemu możesz pryskać ja u siebie pryskam pod krzakami na plantacji w listopadzie. Warunek żeby deszcz nie spłukał i żeby był było delikatnie na plusie. Miałem dwa lata temu że miałem dorobiony środek w beczce i coś mi pilnego wypadło, zostało się tego ok 60l a nadawali spory przymrozek postanowiłem to mimo wszystko wypryskać, co ciekawe wchodził już szron jak pryskałem. Ku mojemu pozytywnemu zaskoczeniu środek normalnie za działał. 

#130 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów
  • Zainteresowania:Boks, uprawa ziemi, tenis ziemny i stołowy.

Napisany 26 październik 2014 - 10:47

Dzięki nick@

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 378 postów

Napisany 17 sierpień 2015 - 20:28

Czy do działania glifosatu potrzebna jest wilgoć w glebie? Można pryskać na perz w takiej suszy jak teraz?

#132 Share horseseller

horseseller

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 27 luty 2016 - 21:29

Witam Koledzy

w zeszłym roku zasiałem groch na 10 ha, niestety nie dopilnowałem go i posłuchałem "doświadczonych" którzy twierdzili że "groch sobie sam poradzi z zielskiem" ..... no i sobie nie poradził :(. Miałem na polu chyba wszystkie rodzaje zielska z perzem i głuchym owsem  w roli głównej. Zmarnowałem uprawę  :(  :(  Poczekałem aż wszystko uschnie i w listopadzie puściłem talerzówkę. Chciałbym zasiać jęczmień jary (PH powyżej 6) i teraz pytanie:

1. pryskać w połowie marca (Helosate plus 450SL- bańka 20 litrów 325 zł x 2) czekać 2 tygodnie, talerzówka, nawóz i siew?

2. głęboka orka i walka z zielskiem po wschodach?

będę wdzięczny za radę...

#133 Share Zodiax

Zodiax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 19:30

Stosowanie glifosatu (roundup) Pryskaj Glifosatem a potem za 3-5 dni możesz orac i jak najszybciej siać

#134 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 534 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 20:44

Tak jak zodiak radzi. Glifosat najlepiej zastosuj Roundap Flex lub Max original  ale zdecydowanie szybciej działają w porównaniu do innych generyków. Potem uprawka, nie koniecznie orka, głębsza uprawa agregatem wystarczy,  tak czy siak będziesz musiał walczyć później z zachwaszczeniem ale wiosną w jęczmieniu to nie problem.

A tego kto ci tak świetnie doradził w sprawie ochrony grochu zbesztać to za mało. A szkoda bo ochrona grochu przed chwastami wbrew pozorom nie jest mocno  skomplikowana. 

#135 Share horseseller

horseseller

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 21:12

Koledzy

Dziękuję za pomoc. Będę walczył, muszę się jeszcze uzbroić w cierpliwość, bo w nocy spadł śnieg :o i trochę ostudził zapał :)

#136 Share Lider19

Lider19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 21:39

Widzieliście liste substancji aktywnych środków ochrony w nowym top agrar jakie UNIA chce wycofać ,jest tam też glifosat .Z drugiej strony jak to się ma do sprowadzanego zboża choćby z Ukrainy produkowanego w wolnej amerykance i chronionego czym popadnie?

#137 Share Renault9514

Renault9514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka,KOBIETY no i POLE!!! ;D

Napisany 02 maj 2016 - 17:50

Witam,

rozrobiłem dzisiaj roundup w beczce, niestety przyszła burza i nici z pryskania... ile może postać w beczce ? po 2 dniach nie straci swoich wartości?? i jak jest ze stosowaniem na mokre rośliny ? bo podobno nie można ?

ZETOR Team !!!

#138 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1252 postów

Napisany 02 maj 2016 - 17:58

Nie straci swojej wartości tylko tak 2 razy dziennie go przemieszaj. Stosowanie na mokrą roślinę osłabi jego działanie. 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#139 Share metrax12

metrax12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 02 maj 2016 - 18:40

Glifosatu nie ma potrzeby mieszać, to nie formulacja WG, WP czy SC po których wytrąca się na dnie twarda skorupka, którą bardzo ciężko jest później rozpuścić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share Sunf

Sunf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów

Napisany 02 maj 2016 - 20:12

czy istnieje prawdopodobieństwo ze jakieś pozostałości po glifosacie roślina pobierze odglebowo?