Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stosowanie glifosatu (roundup)

140 odpowiedzi na ten temat

#81 Share jarekvip99

jarekvip99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 12 luty 2013 - 08:41

Stosowanie glifosatu (roundup) lemysz to po co odpowiadasz jak nie masz nic madrego do powiedzenia i wszystko wiesz najlepiej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stosowanie glifosatu (roundup) Dzisiaj, 16:16
  •  

#82 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 12 luty 2013 - 09:10

Stosowanie glifosatu (roundup) weź zrób zdjecie tej łąki i bedzie po sprawie, wszystko czarno na białym. Ale moim zdaniem jeśli było koszone i jest to łąka to małe szanse na istnienie perzu. Przerabiałem to kilka razy u siebie, ale kazdy przypadek jest inny. Nie ryzykowałbym również jeczmienia. Mieszanka zbożowa lub kukurydza to moja propozycja.

Przy takim nawożeniu jak napisałes 5t pszenicy na Twojej klasie nie jest żadna rewelacja.

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#83 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 12 luty 2013 - 16:48

Stosowanie glifosatu (roundup) Ja bym kukurydzy nie polecał, bo po łące mogą być drutowce

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 12 luty 2013 - 20:36

Stosowanie glifosatu (roundup) Ale powstała mała wojna o nic :ph34r: kolega jarek chce tylko porady :)
Ja w perz mogę uwierzyć, jeśli łąka była zrobiona na "perzowisku" to perz jest w warstwie max do 8-10cm, jest bardzo gęsty i bardzo osłabiomy(widziałem takie na własne oczy). Aby randap dobrze coś takiego zniszczył to musisz poczekać aż liście osiągną z 10-15cm (koniec kwietnia) a wtedy musztarda po obiedzie.
Akurat z ugorami w mojej okolicy troche walczyłem i w pierwszym roku jęczmienia bym nie siał tylko jak coś to owies (orka tylko na wiosne wtedy perz nie zdąży się wzmocnić przez zime)
Po zbiorze randap, wapno, dobra uprawa i dopiero pszenica będzie git :) To moj najlepszy sposób na likwidacje ugoru bez straty roku

#85 Share Buszmen11

Buszmen11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, wędkarstwo, kobitki:)

Napisany 12 luty 2013 - 20:59

Stosowanie glifosatu (roundup) perz na łące widziałem, ale to była VI klasa, a trawę wypaliło. tyle że to było na drugi rok po siewie trawy. w tym roku miałem owies na takim poligonie (facet zaorał na raz przed zimą i oddał w dzierżawę). po orce talerzówka na wprost i w to siew, potem wałowanie, żeby z kombajnu nie spaść :) owies trochę przyhamował perz, ale miejscami i tak była łąka.

na wiosnę radzę to zaorać głęboko pługiem z przedpłużkami i posiać owies. jęczmienia tam nie będzie. PS 5 ton pszenicy na II klasie? wg mnie cieniutko

#86 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 12 luty 2013 - 21:06

Stosowanie glifosatu (roundup) Autor pisze że jest to łąka bodajrze 6-letnia i co mu wypaliło na 2 klasie?

#87 Share Jurmiczek

Jurmiczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 12 luty 2013 - 22:00

Stosowanie glifosatu (roundup) Mam taką samą łąkę zaperzoną całkowicie do wyorania i wiem dokładnie że w pierwszym roku poniesiesz tylko stratę.Ja będę pryskał tym co niby za trzy dni ma zwalczyć perz i jakby to było pole zaperzone to bym nie się nie bał posiać zboże oprócz oczywiście jęczmienia ale że to łąka to posieje trawę bo tylko z niej będzie jakaś korzyśc.Na zboże nie licz że będzie,nawet kukurydza nie będzie dawała sobie rady a wiem co pisze bo wyorałem już kilkadziesiąt łąk.

#88 Share mawit06

mawit06

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 26 luty 2013 - 22:26

Stosowanie glifosatu (roundup) 2,5l gallup + 5 kg siarczanu podziałało tak samo jak 5l bez siarczanu, czysty zysk

#89 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 20 marzec 2013 - 13:55

Stosowanie glifosatu (roundup) witam. podepne się pod temat. otóż zaorałem na jesien 17 ha łąk i pastwisk. oprócz 2 ha gdzie była "stara" łaka z wieloma gatunkami traw pozotała powierzchnia to łąki siane przed trzema laty. ostało się na nich troche koniczyny, rajgarsu i perzu oczywiście. przed zimową orką wszystko zostało stależowane. chciałem zasiać jęczmiena ale po waszych wypowiedziach widze że to nie najlepszy pomysł. nie chce pchać się w gryke a kukurydza w mojej okolicy odpada...co się może stać z tym jęczmieniem bo wszyscy piszą żeby go nie siać ale nie piszą dlaczego(oprócz ph)???

na połowie tej powierzchni chodziło bydło, klasa IV-VI, wpanowane było może z 20 lat temu

#90 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 20 marzec 2013 - 14:08

Stosowanie glifosatu (roundup) Zrób badanie gleby na początek. Bo teraz to trochę wróżenie z fusów.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share michal009

michal009

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:Sadownictwo, Fotografia

Napisany 15 kwiecień 2013 - 10:54

Stosowanie glifosatu (roundup) A ja znów stosuję 3 l glifosfatu i 300ml Superam 10 al na 300l wody na 1 ha i skutek jest super.

Mi ostatnio sprzedawca w sklepie też odradzał stosowanie siarczanu. Podobno na szkoleniu im tak mówiono.

#92 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 sierpień 2013 - 13:17

Stosowanie glifosatu (roundup) Witam , mam pytanie po jakim czasie od wykombajnowania przenicy moge opryskać sciernisko klinikiem 360 SL ?

#93 Share dadi2498

dadi2498

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 27 sierpień 2013 - 13:31

Stosowanie glifosatu (roundup) Ja już w tamtym tygodniu opryskałem i dziś trawa ładnie zaczęła usychać

#94 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 sierpień 2013 - 13:48

Stosowanie glifosatu (roundup) a kiedy kombajnowałeś i ile dales na ha?

#95 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1162 postów

Napisany 27 sierpień 2013 - 13:49

Stosowanie glifosatu (roundup) ja pryskałem jęczmien przed skoszeniem bo było sporo perzu i zielonego zboża. niestety nie wszędzie zielsko zostało zniszczone. czy moge drugi raz prysnąć? odstęp wyniósłby ok 1 miesiąca

#96 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 sierpień 2013 - 13:51

Stosowanie glifosatu (roundup) kolego filantrop z tego co ja wiem to na ulotkach jest napisane ze nie wnika w ziemię wiec pewni mozesz

#97 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1162 postów

Napisany 27 sierpień 2013 - 20:41

Stosowanie glifosatu (roundup) a w co wnika w niebo? na ulatce jest napisane "jeden zabieg w sezonie".

chyba popryskam tylko te miejsca gdie jest bardzo zielono

#98 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 28 sierpień 2013 - 17:29

Stosowanie glifosatu (roundup) Wnika w roślinę poprzez jej naziemna część.

#99 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 16:55

Stosowanie glifosatu (roundup) Witam,
Mam taki problem, że potrzebuję obowiązkowo spryskać ściernisko glifosatem, bo perzu jest na nim jak trawy na łące. A kłopot w tym, że po żniwach musiałem czekać jakieś dwa tygodnie na opady, żeby to zielsko w ogóle zaczęło rosnąć, A jak w końcu zaczęło padać i perz wyrósł jak należy, to już od tamtej pory w ogóle nie było ciepłej pogody, ciągle deszcze, wiatr i chłód. Prognoza pogody na najbliższe dwa tygodnie nie przewiduje niestety ocieplenia, a ja muszę obowiązkowo ten perz zlikwidować. Jest jakiś sposób na pryskanie glifosatem w chłodnej pogodzie? Jakiś środek na przyklejanie się oprysku do roślin czy coś w ten deseń? Czasu ubywa, a jak wiadomo glifosat musi podziałać chociaż 4 tygodnie aby wszystko zniszczył. Szansa na zasianie ozimin w czyste pole już przepadła, ale chciałbym chociaż mieć odchwaszczoną ziemię pod owies na wiosnę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share miturskir

miturskir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 17:50