Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stosowanie glifosatu (roundup)

140 odpowiedzi na ten temat

#61 Share dyczko0

dyczko0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, IT, siatkówka

Napisany 05 luty 2013 - 14:39

Stosowanie glifosatu (roundup) 5l prawdziwego Round*pu ?? Toż to kosa nie z tej ziemi.
W tym roku pryskałem ściernisko z dosyć rozrośniętym perzem to przy dawce 3l na ha z perzu nie zostało ani jedno kłącze ani jeden rozłóg.

5l to chyba tylko sadyści pryskają :) a na pewno się tacy znajdą.

Pamiętaj, że generyki nigdy nie będą tak samo dobre jak oryginał.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stosowanie glifosatu (roundup) Dzisiaj, 11:20
  •  

#62 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 05 luty 2013 - 17:27

Stosowanie glifosatu (roundup)

:)

prawda jest taka że wystarcza 2,5-2,7 litra najtańszego glifosatu 360, 4 kilo siarczanu amonu i 300 litrów wody na hektar-po dwóch, trzech tygodniach nie ma śladu po perzu, trawie i innych uporczywych... P

W przypadku zwalczania perzu bez siarczanu i połowę wody. Efekt może wizualnie być gorszy, ale siarczan spali roślinę zanim glifosat na dobre dotrze do korzeni.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#63 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 05 luty 2013 - 18:06

Stosowanie glifosatu (roundup) ja daje 4l zamiennika czy to po zbozu czy to do niszczenia trawy.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 05 luty 2013 - 18:28

Stosowanie glifosatu (roundup) akurat mam porównanie z siarczanem i bez-trawa na jednej miedzy była pryskana z siarczanem i dopiero po dwóch latach wyszła na wierzch, na drugiej juz bez i pomimo nawet nico większej dawki glifosatu odbiła po 2-3 miesiącach.

Zagłębiając się w to bardziej to będę obstatwał przy poglądzie że wpływu siarczanu nie da się tak uogólnić, bo duży wpływ ma twardość i minerały zawarte w tankowanej do opryskiwacza wodzie-ja np mam starasznie twardą i taka dawka siarczanu skutecznie jak widać reguluje pH do poziomu odpowiedniego dla wchłaniania środka przez rośliny i dalszej dyfuzji w tkankach, ty z kolei możesz mieć wodę miękką i obserwujesz efekty ujemne stosowania siarczanu....
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#65 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 05 luty 2013 - 18:40

Stosowanie glifosatu (roundup) Odnawiałem uprawnienia na stosowanie środków i tam mówili żeby odejść od stosowania siarczanu ,

#66 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 05 luty 2013 - 19:24

Stosowanie glifosatu (roundup) odejść bo?
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#67 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 05 luty 2013 - 19:27

Stosowanie glifosatu (roundup) Wyjaśniali to dokładnie ale dzisiaj nie jestem w stanie tego sobie przypomnieć

#68 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 05 luty 2013 - 20:04

Stosowanie glifosatu (roundup) Stosowanie siarczanu ma swoje wady i zalety.
- zmiękcza twardo wode, buforuje ciecz roboczą
-stanowi swojego rodzaju adiwant mineralny wspomagające wchłanianie substancji aktywnej.

koledze #GoRAL1 chodzi prawdopodobnie o to, iż wysokie dawki siarczanu upośledzają aparat asymilacyjny rośliny wykazując działanie parzące. (wywołują nekrozy i chlorozy na liściach). Znacząco ograniczając w ten sposób ilość wchłanianego glifosatu co równa się niska skuteczność.

#69 Share jarekvip99

jarekvip99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 10 luty 2013 - 09:46

Stosowanie glifosatu (roundup) Wzialem w dzierzawe 2.5 ha ziemie ale jest tam laka i chcialbym ja wiosna zlikwidowac i zasiac jeczmien tak do konca kwietnia. Jak najlepiej ja zlikwidowac? Roundap przy niskich temp raczej nie dziala no i laka by musiala najpierw troche odbic zeby ja opryskac i potem z 2 tyg zanim roundap zacznie dobrze dzialac... moze lepie probowac ja gruberowac ze 2 razy i zaorac tylko ze tam mnostwo chwastow perzu itp.

#70 Share galinek3140

galinek3140

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:Rolnctwo

Napisany 10 luty 2013 - 10:07

Stosowanie glifosatu (roundup) Hej jak mówisz ze perz jest to tylko oby go nie talerzuj bo się narodzi jeszcze więcej a tak jak mówisz 2-3 razy gruberem na 20 cm żeby dobrze zmieszać i zaorać i ok. Z tymi chwastami poradzą sobie opryski na zielsko np chwastox turbo albo coś w tym stylu i powinno być ok .
ja też mam do wyorania lakę ale po 1 pokosie wypryskam i dopiero łubinu zasieje na waranie i dopiero siew na zimę jakieś pszenżyto albo coś w tym stylu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share tomek2111

tomek2111

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 10 luty 2013 - 10:19

Stosowanie glifosatu (roundup) rondap trans energy mniej wiecrj taka nazwa jest drozszy ale ma zadziałac w 3 dni i nie trzeba czekac az rosliny uschna tylko jak zaczna żółknać

#72 Share jarekvip99

jarekvip99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 10 luty 2013 - 13:13

Stosowanie glifosatu (roundup) tak sobie mysle ze sam gruber to bedzie malo bo tam pelno perzu i innego zielska najlepiej roundap. kiedy najwczesniej stosowaliscie wiosna tego typu opryski na zniszczenie ugoru??

#73 Share tomek2111

tomek2111

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 10 luty 2013 - 19:15

Stosowanie glifosatu (roundup) jest napewno ograniczenie co temperatury dobowej wykos to wczesniej zeby nie było zaschnietych roslin i jak nowe zielone beda miały z 5cm to jedziesz na wiosne jest przyspieszony metabolizm to zadziała szybko nie stosuj talerzówek ani gruberów tylko pogorszysz stan pola rozrywajac perz niszczy go tez głeboka orka

#74 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 11 luty 2013 - 12:13

Stosowanie glifosatu (roundup) Co do randapu to jaki by nie był muszą być odpowiednie liście i czas którego na wiosnę nie ma :(. Ja to polecam talerzówke ciężką i głęboka orka, jak się dobrze potnie to nie ma różnicy pomiędzy orką na polu uprawianym. następnie nawóz i siew- tylko zamiast jęczmienia polecam owies. Zanim perz wyjdzie to owies już się zieleni i szybko rośnie,perz nigdy nie przerósł mi owsa,po skoszeniu odczekać ze dwa trzy tygodnie i dopiero randap i nie robić nic przez 3-4 tygodnie aż uschnie wszystko!!! Kiedyś zaorałem po 10 dniach jak pisali i na drugi rok było widać odrosty ;[

#75 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 11 luty 2013 - 12:24

Stosowanie glifosatu (roundup) Ja nigdy na kilkuletniej łące nie widziałem żeby rósł perz. Chyba nie za bardzo sie orientujesz co tam rośnie.

#76 Share jarekvip99

jarekvip99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 11 luty 2013 - 12:50

Stosowanie glifosatu (roundup) Chyba Ty sie nie orientujesz co rosnie.. jesli to jest laka 5, 6 lat i nigdy nie byla opryskana na chwasty ani podsiana porzadnie to praktycznie malo co innego rosnie niz perz...
Tylko mi chodzi o to zeby ja zlikwidowac i posiac jeczmien na ziarno zeby jakis zysk z tego byl... kiszonka ani siano mi nie potrzebne

#77 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów

Napisany 11 luty 2013 - 12:53

Stosowanie glifosatu (roundup) Zapewniam Ciebie że tam nie ma perzu. Inne chwasty owszem mogą być ale nie perz. Nie lubi takich warunków. Nie lubi być koszony ani jak sie w ziemi nie grzebie.
Jęczmień na ziarno? Człowieku jak tam nie było wapnowane tyle czasu to daj sobie z tym spokój. Zasiej roślinę która jest mniej wymagająca pod względem PH

Ja nawet czasem specjalnie trawę posieję na takie nieużytki chociażby na 2 lata tylko po to żeby perz zwalczyć i podnieść poziom próchnicy w glebie.

Edytowany przez lemysz1, 11 luty 2013 - 12:59.

#78 Share jarekvip99

jarekvip99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 11 luty 2013 - 19:40

Stosowanie glifosatu (roundup) Czlowieku mam od tego faceta juz 2 ha w dzierzawie kilka lat i nie bylo wapna z 10 lat na pewno moze i wiecej klasa ziemi II i troche IIia sieje tam pszenice ozima np nawozenie 200 kg polifoski 6 160 kg N na hektar i 5 ton mam na miekko wiec o czym Ty w ogole gadasz. przyjedz to zobaczysz ten perz i nie gadaj glubot jeszcze wiem jak to wyglada a poza tym potwierdzone przez 50 pare letniego rolnika ktory zna sie na rzeczy

#79 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów

Napisany 11 luty 2013 - 19:44

Stosowanie glifosatu (roundup) To po co się pytasz na forum jak masz takich wspaniałych doradców. Pochwalić się chciałeś plonem czy jak?
pszenica nie ma takich wymagań względem PH jak jęczmień.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 11 luty 2013 - 21:55

Stosowanie glifosatu (roundup) Nie lepiej posiać kukurydze? Maister załatwi wszystkie chwasty, perz też.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)