kpiotr

Stosowanie glifosatu (roundup)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Wiatm. Mam parę pytań odnośnie tego oprysku. Niedawno kupiłem 3 butelki litrowe tego oprysku i mam niecały hektar do opryskania. Mam zastosować ten prysk na polu, na którym na wiosne nie posiałem owsa. Wysiała się trawica, rdest itp. I włąsnie chciałem na jesień tego roku posiać pszenżyto.Chciałe zrobić ten zabieg w tym tygodniu. I włąsnie oto parę moich pytań:

1. Czy nie za późno się obejrzałem z tym pryskaniem ( oprysk trzymam 1 tydz. i nie pozwoliły mi na pryskanie deszcze, które padały w tym tygodniu) ?

2. Ile litrów wody trzeba na te 3 buteli Roundup`u na hektar ?

3. Co trzeba zrobić po opryskaniu (myślałem żeby ztalerzować, a potem zaorać i siać we wrześniu) ?

4. Chciałem też zasadzić kawałkiem na polu truskawki na sprzedarz. Tam mam także pryskać ?

5. Ile trzeba czekać po opryskaniu pola, aby coś zrobić np. talerzować, orać ?

Proszę o odpowiedź na te pytania. Jeżeli wiecie co robić po tym oprysku to także opiście w tym temacie.

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Jaki nawóz i kiedy zastować po zasianiu pszenżyta właśnie na tym polu ?

Dziękuję z góry za odpowiedzi. Jeżeli będę miał jakieś pytania to jeszcze później napiszę jak sobie przypomnę :D

Pozdrawiam Patryk :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Zobacz dawkowanie. Myślę że na hektar trzeba około 4 litry.

Co do orania czy talerzowania to musisz odczekać około tydzień od opryskania,no chyba że kupiłeś roundup(nie pamiętam dokładnej nazwy) który pozwala na oranie czy talerzowanie już po 2-3 dniach.


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badi23    1

Wiedzę że już kupiłeś ale kolega polecał mi zamiast Randapu Glifos jest po 17 zł \l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pisało, że ok 3-5 l na ugory, ale nie pisze ile trzeba litrów wody na taką dawkę :D Dokładna nazwa ROUNDUP 450SL ENERGY

 

Kupowałem go w sklepie ogrodniczym i za 3 l zapłaciłem 177 zł :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Masz wysokie zielsko, to daj 300l na ha, niskie, można mniej(nie pamietam ale chyba od 150-300l/ha). Po tygodniu będziesz miał ryżo na polu, potem orka przedsiewna, talerzować nie trzeba i chyba nie należy jej stosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500
Właśnie pisało, że ok 3-5 l na ugory, ale nie pisze ile trzeba litrów wody na taką dawkę :D Dokładna nazwa ROUNDUP 450SL ENERGY

 

Kupowałem go w sklepie ogrodniczym i za 3 l zapłaciłem 177 zł :D :D

 

U mnie za 5 L 187 :D

Ale kupiem 360 sl wyszło 27 za litr :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@zorzyk2 wielkie dzięki :D Miejscami jest więcej zielska, a miejscami mniej, tak więc dam 250 l wody. Czy napewno orka przed zasianiem ? Czyli po 2 tygodniach będę mógł orać ? A mam też zasadzić kawałek truskawek na tym polu, więc na miejscu tych truskawek, które będę sadził na jesień dam trochę więcej oprysku tzn. przejadę dwa razy traktorem. Mam nadzieję, że ten oprysk coś podziała, bo szkoda się bawić pryskając od innych rodzaji zielska. @mickas092 cenią sobie ten ROUNDUP :D A i jeszcze jedno pytanko. Jaki nawóz i kiedy zastować po zasianiu pszenżyta właśnie na tym polu ?

 

Naprawdę chcę żeby ten oprysk zadziałał i żebym czegoś źle nie zrobił, bo jeszcze tego oprysku nie stosowałem i dlatego zadaję tak dużo pytań :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Nie radzę iść dwa razy, najwyżej zredukuj bieg ale i to nie jest konieczne, bo Energy ma większe stężenie środka czynnego niż ten 360SL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli mogę mieć pewność, że ten oprysk coś podziała i czy oby ta orka starczy? Nie trzeba już talerzować ? Czy po 2 tygodniach będę mógł orać ?

 

Przepraszam, że tak dużo pytań zadaję ale chcę mieć pewność, że to będzie działać. Tego oprysku jescze nie stosowałem :D

Jak dobrze pójdzie to czwartek piątek opryskam to pole :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

O ile dobrze pamiętam to po 3 dniach już możesz wykonać jakiś zabieg typu orka, a po 3 tyg następuje gnicie korzeni chwastów. Poczekaj ok 1 tyg od dania oprysku aż trochę przypali te zielsko i możesz zaorać. Roundup spali wszystko, chyba że masz duże te zielsko to możesz potraktować to talerzówka żeby to pociąć.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Zadziała, tylko po oprysku dobrze umyj opryskiwacz, bo może zadziałać dodatkowo na inną uprawę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W czwartek opryskaliśmy. Trochę spaliło te zielsko. Poczekam trochę jeszcze i się zobaczy co dalej robić. Mam jeszcze jedno pytanie. Jaki nawóz i kiedy zastować po zasianiu pszenżyta właśnie na tym polu ? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Po zasianiu, to wiosną saletrę lub mocznik. Teraz przed siewem minimalnie(lub nic) azotu, potas i fosfor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@zorzyk2 dziękuję za pomoc :D Na wiosnę chyba dam mocznik. U mnie są słabe gleby i nie mam za wiele obornika rzeby rozrzucić, dlatego więc chciałem dać jakiegoś nawozu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor8012    0

Mam pytanie lepiej kupić zamiennik jakiś tańszy czy raundup energy niektórzy mówią ze będzie taniej a ja muszę zwalczyć marchew i babkę wydaje mi się ze lepiej zrobić raz a dobrze niż powtarzać to co roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

przy takiej cenie roudupu panowie to tylko kilkakrotne bronowania i bardzo głęboka orka i też zadziała na perz

 

ps, tak jak w temacie to tydzień temu prysnołem 2 ha na 4tej kl czy mozna już talerzowac czy jeszcze poczekac?

nie polecałbym ci teraz brać talerzówki do tej roboty, bo możesz go jeszcze naszczepić bo oprysk może go jeszcze nie wziąć w 100% i może mieć zdolności kiełkowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Jak dobre warunki to 7-10 dni ale trzeba obserwować jak wyglądają rośliny.

 

Mi wujek opowiadał, ze w tamtym roku mniej więcej o tej porze kupował 20 l Roundup'u energy to płacił 300 zł a teraz ostatnio ponad 800 zł ;)

 

http://allegro.pl/roundup-transenergy-450-sl-opakowanie-15-litrow-i1743233977.html tu wychodzi 25,5 zł/l (510 zł/20l), kilka dni temu widziałem ofertę ok.500 zł/20l z przesyłką.

 

Za Gallup 360SL płaciłam 12,50 zł/l.

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
House    0

Witam wszystkich jestem nowy na tym forum. Mam jedno pytanie czy można opryskać Roundup 360 SL pszenżyto ozime tuż po sianiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Jeżeli zboże jeszcze nie wzeszło to chyba można ale niby w jakim celu????


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

A perz ma wystarczającą liczbę liści ???


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj