Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stosowanie glifosatu (roundup)

140 odpowiedzi na ten temat

#21 Share karuś

karuś

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 17 sierpień 2008 - 16:49

Stosowanie glifosatu (roundup) Rofosat 360 SL (odpowiednik Roundup 360 SL) to koszt 33 zł/l

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stosowanie glifosatu (roundup) Dzisiaj, 01:06
  •  

#22 Share JohnDeere8320

JohnDeere8320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 17 sierpień 2008 - 17:46

sorki że nie w temacie ale ile teraz znowu podrozał roudup?

Mi wujek opowiadał, ze w tamtym roku mniej więcej o tej porze kupował 20 l Roundup'u energy to płacił 300 zł a teraz ostatnio ponad 800 zł ;)
Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

#23 Share Pitekk

Pitekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, sprzęt rolniczy, wszystko po troszku:)

Napisany 24 sierpień 2008 - 17:41

Stosowanie glifosatu (roundup) w tamtym tygodniu za 5 l raundapu zwykłego dalem 195 zł...mam zamiar te 5 l dać na 3 hektary...pole i tak będzie późno orane ponieważ bedą tam mieszanki mi się wydaje że powinien dobrze zadziałać w takiej dawce ponieważ zachwaszczenie nie jest aż tak duże
"Każdy istniejący porządek ma to do siebie, że trzeba go bez przerwy robić."

@Pitekk All right reserved.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 24 sierpień 2008 - 17:44

Stosowanie glifosatu (roundup) przy takiej cenie roudupu panowie to tylko kilkakrotne bronowania i bardzo głęboka orka i też zadziała na perz

ps, tak jak w temacie to tydzień temu prysnołem 2 ha na 4tej kl czy mozna już talerzowac czy jeszcze poczekac?

#25 Share JohnDeere8320

JohnDeere8320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 24 sierpień 2008 - 17:58

Stosowanie glifosatu (roundup) Zależy jakim Roudup'em i jak wyglądają chwasty (czytaj jaką mają barwę) ;)
Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

#26 Share patryk123427

patryk123427

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 18 sierpień 2009 - 11:00

Stosowanie glifosatu (roundup) Wiatm. Mam parę pytań odnośnie tego oprysku. Niedawno kupiłem 3 butelki litrowe tego oprysku i mam niecały hektar do opryskania. Mam zastosować ten prysk na polu, na którym na wiosne nie posiałem owsa. Wysiała się trawica, rdest itp. I włąsnie chciałem na jesień tego roku posiać pszenżyto.Chciałe zrobić ten zabieg w tym tygodniu. I włąsnie oto parę moich pytań:
1. Czy nie za późno się obejrzałem z tym pryskaniem ( oprysk trzymam 1 tydz. i nie pozwoliły mi na pryskanie deszcze, które padały w tym tygodniu) ?
2. Ile litrów wody trzeba na te 3 buteli Roundup`u na hektar ?
3. Co trzeba zrobić po opryskaniu (myślałem żeby ztalerzować, a potem zaorać i siać we wrześniu) ?
4. Chciałem też zasadzić kawałkiem na polu truskawki na sprzedarz. Tam mam także pryskać ?
5. Ile trzeba czekać po opryskaniu pola, aby coś zrobić np. talerzować, orać ?
Proszę o odpowiedź na te pytania. Jeżeli wiecie co robić po tym oprysku to także opiście w tym temacie.

Mam jeszcze jedno pytanie. Jaki nawóz i kiedy zastować po zasianiu pszenżyta właśnie na tym polu ?
Dziękuję z góry za odpowiedzi. Jeżeli będę miał jakieś pytania to jeszcze później napiszę jak sobie przypomnę :D
Pozdrawiam Patryk :D

#27 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Napisany 18 sierpień 2009 - 11:33

Stosowanie glifosatu (roundup) Zobacz dawkowanie. Myślę że na hektar trzeba około 4 litry.
Co do orania czy talerzowania to musisz odczekać około tydzień od opryskania,no chyba że kupiłeś roundup(nie pamiętam dokładnej nazwy) który pozwala na oranie czy talerzowanie już po 2-3 dniach.

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

#28 Share Badi23

Badi23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 18 sierpień 2009 - 12:06

Stosowanie glifosatu (roundup) Wiedzę że już kupiłeś ale kolega polecał mi zamiast Randapu Glifos jest po 17 zł \l

#29 Share patryk123427

patryk123427

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 18 sierpień 2009 - 14:05

Stosowanie glifosatu (roundup) Właśnie pisało, że ok 3-5 l na ugory, ale nie pisze ile trzeba litrów wody na taką dawkę :D Dokładna nazwa ROUNDUP 450SL ENERGY

Kupowałem go w sklepie ogrodniczym i za 3 l zapłaciłem 177 zł :D :D

#30 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 18 sierpień 2009 - 16:17

Stosowanie glifosatu (roundup) Masz wysokie zielsko, to daj 300l na ha, niskie, można mniej(nie pamietam ale chyba od 150-300l/ha). Po tygodniu będziesz miał ryżo na polu, potem orka przedsiewna, talerzować nie trzeba i chyba nie należy jej stosować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2338 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 18 sierpień 2009 - 17:31

Właśnie pisało, że ok 3-5 l na ugory, ale nie pisze ile trzeba litrów wody na taką dawkę :D Dokładna nazwa ROUNDUP 450SL ENERGY

Kupowałem go w sklepie ogrodniczym i za 3 l zapłaciłem 177 zł :D :D

U mnie za 5 L 187 :D
Ale kupiem 360 sl wyszło 27 za litr :D

#32 Share patryk123427

patryk123427

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 18 sierpień 2009 - 20:25

Stosowanie glifosatu (roundup) @zorzyk2 wielkie dzięki :D Miejscami jest więcej zielska, a miejscami mniej, tak więc dam 250 l wody. Czy napewno orka przed zasianiem ? Czyli po 2 tygodniach będę mógł orać ? A mam też zasadzić kawałek truskawek na tym polu, więc na miejscu tych truskawek, które będę sadził na jesień dam trochę więcej oprysku tzn. przejadę dwa razy traktorem. Mam nadzieję, że ten oprysk coś podziała, bo szkoda się bawić pryskając od innych rodzaji zielska. @mickas092 cenią sobie ten ROUNDUP :D A i jeszcze jedno pytanko. Jaki nawóz i kiedy zastować po zasianiu pszenżyta właśnie na tym polu ?

Naprawdę chcę żeby ten oprysk zadziałał i żebym czegoś źle nie zrobił, bo jeszcze tego oprysku nie stosowałem i dlatego zadaję tak dużo pytań :D :D

#33 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 18 sierpień 2009 - 20:34

Stosowanie glifosatu (roundup) Nie radzę iść dwa razy, najwyżej zredukuj bieg ale i to nie jest konieczne, bo Energy ma większe stężenie środka czynnego niż ten 360SL.

#34 Share patryk123427

patryk123427

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 18 sierpień 2009 - 20:54

Stosowanie glifosatu (roundup) Czyli mogę mieć pewność, że ten oprysk coś podziała i czy oby ta orka starczy? Nie trzeba już talerzować ? Czy po 2 tygodniach będę mógł orać ?

Przepraszam, że tak dużo pytań zadaję ale chcę mieć pewność, że to będzie działać. Tego oprysku jescze nie stosowałem :D
Jak dobrze pójdzie to czwartek piątek opryskam to pole :D

#35 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9118 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 18 sierpień 2009 - 21:43

Stosowanie glifosatu (roundup) O ile dobrze pamiętam to po 3 dniach już możesz wykonać jakiś zabieg typu orka, a po 3 tyg następuje gnicie korzeni chwastów. Poczekaj ok 1 tyg od dania oprysku aż trochę przypali te zielsko i możesz zaorać. Roundup spali wszystko, chyba że masz duże te zielsko to możesz potraktować to talerzówka żeby to pociąć.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#36 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 19 sierpień 2009 - 21:20

Stosowanie glifosatu (roundup) Zadziała, tylko po oprysku dobrze umyj opryskiwacz, bo może zadziałać dodatkowo na inną uprawę :)

#37 Share patryk123427

patryk123427

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 21:07

Stosowanie glifosatu (roundup) W czwartek opryskaliśmy. Trochę spaliło te zielsko. Poczekam trochę jeszcze i się zobaczy co dalej robić. Mam jeszcze jedno pytanie. Jaki nawóz i kiedy zastować po zasianiu pszenżyta właśnie na tym polu ? :o

#38 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 24 sierpień 2009 - 19:33

Stosowanie glifosatu (roundup) Po zasianiu, to wiosną saletrę lub mocznik. Teraz przed siewem minimalnie(lub nic) azotu, potas i fosfor.

#39 Share patryk123427

patryk123427

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 25 sierpień 2009 - 20:58

Stosowanie glifosatu (roundup) @zorzyk2 dziękuję za pomoc :D Na wiosnę chyba dam mocznik. U mnie są słabe gleby i nie mam za wiele obornika rzeby rozrzucić, dlatego więc chciałem dać jakiegoś nawozu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share zetor8012

zetor8012

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 09 sierpień 2011 - 22:28

Stosowanie glifosatu (roundup) Mam pytanie lepiej kupić zamiennik jakiś tańszy czy raundup energy niektórzy mówią ze będzie taniej a ja muszę zwalczyć marchew i babkę wydaje mi się ze lepiej zrobić raz a dobrze niż powtarzać to co roku