Skocz do zawartości

Zdjęcie

Blokowanie biegów w zetorze 5211

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share typoli1

typoli1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 14 sierpień 2008 - 19:27

Blokowanie biegów w zetorze 5211 Witam
Potrzebuje pomocy ostatnio często blokują mi się biegi w zetorze 5211, dokładnie bieg nr 1. Proszę o pomoc jaka może być tego przyczyna. Jaki jest koszt tej naprawy, oraz co trzeba wymienić.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Zetor 7211

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Zetor/ ZTS
  • 30000.00 PLN
  • 31 mar 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Blokowanie biegów w zetorze 5211 Dzisiaj, 05:40
  •  

#2 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2166 postów

Napisany 14 sierpień 2008 - 19:37

Blokowanie biegów w zetorze 5211 przełączasz z 2 na 1 i blokuje się ??

#3 Share Zetorex

Zetorex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Muza Disco Fury Impra itp itd xD

Napisany 14 sierpień 2008 - 22:01

Blokowanie biegów w zetorze 5211 Szczerze mówiąc to mi jeszcze ani razu nie zablokowały się biegi i nie wiem jaka może być tago przyczyna... A jak wogóle w zetorze odblokowuje się biegi bo w C-360 to jest latwe, a w zetorze to nie mam pojęcia...Z tego co wiem z 2 na 1 nie powinno się przełączać, ale tak jest na bank w samochodach a w traktorach to nie wiem...

#4 Share talek48

talek48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 14 sierpień 2008 - 22:08

Blokowanie biegów w zetorze 5211 W zetorze jest glupie odblokowywanie :D tacie sie raz 7745zablokowal to wiem...nie ma jak to c360, 10min i jedziemy dalej ;)
Moze dlatego ze zle wysprzeglasz, nie wciskasz sprzegla do konca albo sprzeglo musisz troch podciagnac bo sie poluzowalo...

#5 Share Grzesiek0090

Grzesiek0090

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 14 sierpień 2008 - 22:51

Blokowanie biegów w zetorze 5211 no jak biegi w zetorze zablokuja to troche dudłania jest trzeba liwarek odkrecic pozniej dekel no i wtedy grzebiesz u mnie bylo cos takiego ze byly dwa biegi wrzucone chyba wsteczny i trojka i nie bylo mozna ciagnikiem ruszyc a przyczyna tego bylo ze wyszly takie bolce tam w skrzyni i one blokowaly i biegi nie chcialy wyjsc kosztow naprwy nie bylo tylko strasznie duzo dudłania sie z tym =)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share marcin z małopolski

marcin z małopolski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 15 sierpień 2008 - 09:10

Blokowanie biegów w zetorze 5211 A po co odkręcacie cała dźwignie przecierz Zetora można odkleszczyć na tej samej zasadzie co C-360 czyli przy tych srubkach co są bliżej tyniego mostu tylko trzeba odpowiednia odkręcić tą która trzyma odpowiedni wodzik od zakleszczonego biegu i przesunąć śrubokrętem w odpowiednią pozycję, i tyle roboty, ja jeszcze mam tą blache z wyciszeniem przeciętą w poprzegh tak abym nie musiał odkręcac tych osłon po kierownicą. A musiałem to wszytko zrobić bo jak kupiliśmy Zetora to co ojciec siadł to zakleszcony ale wkońcu doszliśmy czemu, w Zetorze trzeba pewnie biegi wbijać i wybijać tak aby dzwignia wychodziłaa prosto a nie zeby ta sprężyna wyciągała ją po skosie bo wtedy wodzi wróci na bieg i mamy zakleszczoną skrzynie.
Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

#7 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2166 postów

Napisany 15 sierpień 2008 - 13:39

Blokowanie biegów w zetorze 5211 no właśnie marcin z małopolski dobrze mówi trzeba prowadzić dżwignię prosto czyli prosto ,w bok i znów prosto ,nie wolno iść na skróty czyli z ukosa czasami ktoś zrobi to nawet nieświadomie.

#8 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4468 postów

Napisany 15 sierpień 2008 - 13:47

Blokowanie biegów w zetorze 5211 marcin zgadzam sie z tobą w zetorze z biegami trzeba spokojnie nie tak jak w c330 ;)
u mnie w zetorze to jest wyciety taki maly kawalek podlogi tam gdzie sa te sruby, ale on jest tak od nowosci wiec nic nie musze przerabiac aby klucz "17" nasadowy srubokret i biegi odblokowane

p.s to nie sa wodziki to tylko sruby wodziki sa w skrzyni

#9 Share Zetorex

Zetorex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Muza Disco Fury Impra itp itd xD

Napisany 15 sierpień 2008 - 18:49

Blokowanie biegów w zetorze 5211 Tą blachę macie wycięta koło lewarka od strony fotela tak?? są tam u mnie takie dwa nacięcia i blachę razem z wyciszeniem da się odgiąć do góry, o tą blachę wam chodzi?? ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1439 postów

Napisany 15 sierpień 2008 - 20:50

Blokowanie biegów w zetorze 5211 a może poprostu wybierak jest już wyrobiony ,ja tak mam w ciapku