Skocz do zawartości

Zdjęcie

Lemisze do Kverneland AB 100

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 13 sierpień 2008 - 17:46

Lemisze do Kverneland AB 100 Mam maly problem. nie wymienilem na czas dlut i wytarly mi sie lemiesze. jest to plug ktory bierze 51 cm na korpus i ma te mniejsze lemiesze. tak sie zastanawiam czy na maksymalnym rozstawie nie zostawia calizny pomiedzy korpusami. bylem w sklepie obejrzec lemiesze i byly te mniejsze i wieksze. i mam takie pytanie czy mozna zalozyc te wieksze?

do posiadaczy plugow Kverneland AB 100: jakie wy macie lemiesze?
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Lemisze do Kverneland AB 100 Dzisiaj, 15:22
  •  

#2 Share Viper

Viper

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 17 sierpień 2008 - 17:52

Lemisze do Kverneland AB 100 Najlepiej jest zakupic takie lemiesz jekie przewiduje producent, oznacza sie ich rozmiary w calach, osobiscie do takiego pluga kupuje lemiesze 20 calowe, wymiana co rok, na uzytkownie jednego lemiesza zuzywamy dwa dłuta. Do tych plugów lemiesze nie sa ostro drogie, wiecwarto je wymienic w odpowienim czasie bo z gdy sie to zaniedba zacznie zdzierac podstawe pługa.
Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

#3 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 17 sierpień 2008 - 18:05

Lemisze do Kverneland AB 100 heh. to jest juz troche smieszna historia bo po podczepieniu pluga i podniesieniu do gory lemiesze zludzaco przypimonaly te do 16 cali. ale jednak... sa to 20 calowe ;) ;) ;) poprostu juz byly tak wytarte. jednej dziury od dluta juz nie bylo. cale szczescie ze jeszcze korpusa pluga nie naruszylo. teraz musze wymienic caly komplet. 4 lemiesze i 4 dluta. laczny koszt ok. 450-500 zl. @Viper a mam jedno pytanie. czy przy ostatnim korpusie powinna byc ta stopka na koncu bo u mnie nic takiego nie bylo. czy w ogole cos takiego jest w tych plugach?

#4 Share Viper

Viper

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 17 sierpień 2008 - 18:12

Lemisze do Kverneland AB 100 W tym plugu nie ma stopki.
Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 17 sierpień 2008 - 18:17

Lemisze do Kverneland AB 100 aha. a mam jeszcze jedno pytanie.czy w Twoim Kvernelandzie tez tak ciezko sie ustawia szerokisc orki?? czy masz moze silownik?? u mnie bardzo ciezko ustawia sie szerokosc :angry: ustawil bym na 2,1 m ale mam bardzo zruznicowana glebe i musze czesto przestawiac ;)

#6 Share Viper

Viper

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 17 sierpień 2008 - 18:58

Lemisze do Kverneland AB 100 Siłownik mam:P nie wyobrazam sobie zeby go nie bylo, radze wstawic u siebie silownik, wydatek moze nie tak maly, ale roznica w uzytkowaniu jest ogromna, ja caly czas orze na maksa, tylko przy miedzach uzywam, przy robieniu składu itp.. i do transportu zwezam zeby mi mniej zajmowal bo strasznie zachodzi na zakretach i mozna komus dach zdjac;d

By lzej chodzilo zwezanie, sprubuj posmarowac olejem wszystkie elementy ktore poruszaja sie w czasie krecenia sruby.
Pawel

#7 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 17 sierpień 2008 - 19:17

Lemisze do Kverneland AB 100 heh. to masz naprawde super. taki silownik uzywany(chyba) widzialem w sklepie gdzie kupuje lemiesze do tego pluga i cos mi sie zdawalo ze kosztowal ok. 400 zl. moge sie mylic ale to i tak nie jest drogo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Viper

Viper

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 17 sierpień 2008 - 19:55

Lemisze do Kverneland AB 100 to malutka cena, przy kupnie pluga musielismy doplacic niecale 2 tysia chyba zeby to miec
Pawel