pawel

Odmiany żyta

Polecane posty

rudi0018    3

W tamtym roku siałem żyto hybrydowe i oddało niecałe 4t/ha, a w tym roku chcemy zasiać populacyjne-dankowskie. Czy 24 września to dobry termin? ; ) I jaki nawóz i w jakich ilościach dajecie pod siew? Zamierzam wysiać jakieś 160-180 kg/ha żyta, na V klasie gleby, dobrze będzie czy za gęsto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Ja już zacząłem siać to żyto- w tamtym roku siałem je 17 września i pięknie się rozkrzewiło. Myślę, że jest to termin optymalny i spokojnie starczy go tak jak piszesz na hektar. Ja akurat dałem Amofoskę 4-14-32, 200 kg/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniar    8

Mam pytanie co do agrotechniki żyta - trochę późno zaorałem pod żyto i chciałbym wałować glebę, ale czy lepiej :

 

- wałować po orce i bronowaniu żeby zagęścić glebę pod agregat ?

 

- wałować po siewie żeby ułatwić podsiąkanie i przyśpieszyć wschody ale boję się że wał wciśnie ziarno żyta głęboko i efekt będzie odwrotny :(

 

Jak uważacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudi0018    3

Nie wiem co to jest, ale w tym roku to samo jest z rzepakami, jak zaczął wschodzić, to były takie place, gdzie w ogóle nie wschodził, albo bardzo słabo i strasznie się to odróżniało, a teraz gdy się rozkrzewił, to w miarę to się wyrównało. U mnie dopiero zaczęło żyto wschodzić, więc nie powiem CI czy u mnie to samo będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwanow810i   
Gość sylwanow810i

W tamtym roku zasiałem dankowskie diament na VI klasie dało 2t z hektara. Nigdy wiecej tej odmiany nie zasieje, fakt ze spózniłem termin siewu ale i tak powinno byc lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwanow810i   
Gość sylwanow810i

Już dokładnie nie pomiętam ale dosć duze było to opóznienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Medalik    2

A jak Dankowski Diament reaguje na PH??? Ja mam w okolicach 4,8 - 5,0 jaką odmianę polecacie???

Edytowano przez Medalik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Żyto ogólnie bardzo ładnie sobie radzi na niższym pH, więc sobie spokojnie poradzi.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniar    8

Z populacji królują odmiany dańkowskie: Diament i Amber.

A z hybryd to KWS Lochow z całą paletą żyt do wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

ja posiałem dziś Diament w ilości 110 kg/ha, trochę się obawiam, że zbyt mała obsada będzie na metrze kwadratowym, we wszelkich broszurach informacyjnych podana jest norma wysiewu 90-110 kg/ha, gleby u mnie klasy 5. Co sądzicie o takiej normie wysiewu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniar    8

ja posiałem dziś Diament w ilości 110 kg/ha, trochę się obawiam, że zbyt mała obsada będzie na metrze kwadratowym, we wszelkich broszurach informacyjnych podana jest norma wysiewu 90-110 kg/ha, gleby u mnie klasy 5. Co sądzicie o takiej normie wysiewu??

 

Zobaczysz - ja siałem kwalifikat 120kg/ha i wydaje się że mogłoby być gęstsze a siałem na IVa/b klasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1234    18

siał może ktoś żyto HELLTOP, chcę posiać na 6 klasie i nie wiem jak znosi suszę może ktoś się wypowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1234    18

Wojtek a ile tego siałeś na hektar,  potrzebuje,,dużego nawożenie,,  jak reaguje na niedobór wody???opisz trochę tą odmianę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

kurcze mam kws brasetto i własnie myślę może helltopa spróbować, opis jest ładny ciekawe jak w polu :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Mam żyto populacyjne odmiany Rubin po centrali. W tamtym roku siałem 100 kg/ha, w tym roku myślę znowu je zasiać tylko zwiększyć trochę normę wysiewu. Jak myślicie o ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal673    6

Mam żyto populacyjne odmiany Rubin po centrali. W tamtym roku siałem 100 kg/ha, w tym roku myślę znowu je zasiać tylko zwiększyć trochę normę wysiewu. Jak myślicie o ile?

 

Siemka. Mógłbyś podzielić się informacjami jak plonowało u Ciebie to żyto i przy jakiej agrotechnice ? Przedstawiciel z Danko polecał mi właśnie tą odmianę.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

Szczerze nie polecam Żyta KWS BONO.

 

W ulotkach i katalogach wszystko pieknie pisze, ze zdrowe, ze sie łądnie krzewi, tymczasem u mnie jest dosłownie porażka.

Zasiane w nieco opóźnionym terminie, ale płytko i w dosc wilgotną glebe, wiec warunki miało przyzwoite.

 

TYmczasem na chwile obecna w ogóle nie chce sie krzewic, jest blade, sporo roslin dostało chorób podstawy źdżbła i dosłownie zamiera (najpierw czerwienieje, a nastepnie zamiera. jak sie złapie za  rosline, to jest przegnita/zjedzona przez grzyba na wysokosci około 0,5cm nad ziarniakiem i bez oporu wychodzi z ziemi)

 

Co ciekawe na końcówce pola, jako ze zabrakło mi kwalifikatu, około 0,5ha obsiałem odmianą BRANDIE z zeszłego roku.

To zyto z kolei jest ładnie zieleniutkie, pełne wigoru, i nie widac w nim zadnej choroby.

 

krótko-masakra.

ŁAdnie sie zapowiadało jak wschodziło a teraz co dzien gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TurekR    6

żyto rubin siew 20,09 klasa ziemi 4,5,6 zaczeło miejscami żółknąć.Na tej samej działce w tamtym roku pszenżyto również żółkło aż w tych miejscach zgineło, po żniwach z wapnowalem około 4t na hektar wapno nordkalk.Moje pytanie czy mogę teraz jeszcze rozsiać wapno granulowane polcalc pogłównie około 300kg na ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez patryk170
      Witam, mój pierwszy siew żyta jak coś
      Chciałem opryskać żyto hybrydowe na chwasty 2 tygodnie temu, a zamówiony oprysk przyjechał dopiero dzisiaj bo mieli jakieś problemy na magazynie. Niestety było kilka ciepłych dni i żyto na ten moment ma 40-50 cm wysokości a na polu nie mam ścieżek. Na jesień nie pryskałem i teraz na polu jest bardzo dużo wielkich chwastów. I stąd kilka pytań:
      1.Czy jest jeszcze sens pryskać te chwasty gdy są już tak duże i nie wiadomo czy środek zadziała i gnieść to żyto bo raczej już się nie podniesie po kołach, czy już za późno i zostawić nie pryskane a żyto je przerośnie i jakoś sobie poradzi.
      2. Jak co roku mam na polu pasy od nakładek nawozu (siałem 200 kg/ha saletrzaku) i tam gdzie poleciała podwójna dawka jest ładne i ciemne zielone a tam gdzie pojedyncza jest blade i słabsze. Czy jak bym opryskał je mocznikiem + jakieś nawóz dolistny to jest jeszcze szansa żeby nadgoniło w tych słabych pasach czy już za późno.
      3. Ile żyto hybrydowe musiało by dostać azotu w czystym składniku na ha żeby się położyło z nadmiaru.
      4. Czy w życie jest miotła zbożowa czy nie bo ostatnio gadałem z wujkiem i o ten twierdził że w życie nigdy nie ma miotły zbożowej.
    • Przez przemo93pl
      cześć mam pytanie jestem zielony w uprawie hybryd a chce zasiać troche żyta hybrydowego jeśli ktoś sieje takie niech się podzieli doświadczeniem onim ziemie którą bym przeznaczył po tąm uprawe to 4 i 5 przedplon to łubin wąskolistny zeus ?
    • Przez jarek87
      Czesc ma ktoś na sprzedaż zyto jarePotrzebuje 1t.Powiat goleniów Lub wysylka kurierem. 
    • Przez bartus16
      koledzy pomozcie bo cos nie tak jest z moim z żytem <_< bo zaczyna żołknoc i to co raz gesciej pojawiaja sie zżolkniete listki co to moze oznaczac???????????? :rolleyes:
    • Przez dominikl95
      witam zastanawia mnie jedna kwestia,czy żyto siane pod koniec października może być lepsze niż siane we wrześniu.( starzy ludzie tak u mnie mówią że siane późno dało lepszy plon.od czego to jest uzależnione i chciałbym podkreślić że ziemię 6 klasy i teren niedługim okresem wegetacji ( chłodny obręb)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj