Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;)

212 odpowiedzi na ten temat

#161 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 21 maj 2011 - 19:13

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;) jak aku? ja najpierw przeczyscilbym wszystkie klemy, jesli nie pomoze to sprawdzilbym rozrusznik

KS Falubaz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;) Dzisiaj, 09:52
  •  

#162 Share hadler

hadler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 22 maj 2011 - 11:51

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;) Rozrusznik jest na pewno dobry, bo w tamtym sezonie był regenerowany.Akumulatory też nie są słabe bo na zimnym silniku kręci bez problemów.Tylko jak się zagrzeje nie chce palić, jak ostygnie pali od strzała.

#163 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 22 maj 2011 - 14:38

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;) nie mow ze na pewno dobry, ja bym rozrusznikowi nie ufal, u nas był nowy i nawet sezonu nie pokrecił ;) oddalismy majstrowi, był jeszcze na gwarancji, w kombajnie nie chodził, podlaczył pod maszynke i u niego chodził :blink:
cala sprawa skonczyla sie tak, ze dostalismy nowy rozrusznik ktory chodzi do dzisiaj

dokladnie ci nie wyjasnie, ale jeden majster ktory regenerowal wlasnie rozruszniki mowil, ze moze on sie od temperatury bloku nagrzac co moze spowodowac znieksztalcenie jakiegos elementu

tutaj innej opcji nie ma, albo zaciera ci sie silnik, albo rozrusznik, albo elektryka, osobiscie stawiam na rozrusznik

a kable jakie masz w elektryce? aluminiowe czy miedziane? koło wieńcowe w jakim stanie? i przeczysc klemy !

KS Falubaz

#164 Share beja

beja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 01 czerwiec 2011 - 22:17

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;) Panowie, obejrzałem chyba wszystkie fortschrity w dolnośląskim a dzisiaj wróciłem do domu bizonem.
Dzięki wszystkim za pomoc :rolleyes:

#165 Share hadler

hadler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 19 lipiec 2011 - 21:33

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;) W niedziele jak kosiliśmy z ojcem, padła cała hydraulika(wspomaganie,podnoszenie i opuszczanie hederu i nagarniacza) w e512.Zepsuła się pompa czy jest jakaś inna możliwość, że nic nie działa?

#166 Share wertus

wertus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    i budowlane

Napisany 20 lipiec 2011 - 17:07

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;) Padła ci pompa, lub nie masz oleju. Kup od bizona nową pompę, i załóż na to koło napędowe co było przy orginalnej(niewielka przeróbka).

#167 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 20 lipiec 2011 - 18:24

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;) Witam mam taki problem iż mi zgniata ten papierowy filtr oleju. Kombajn był po wymianie oleju filtr odśrodkowy był wyczyszczony i wymieniony ten drugi, kombajn przepracował ok 6 hektarów więc to niewiele i jaka jest tego przyczyna że sie tak dzieje. Czekam na odpowiedzi;)

#168 Share hadler

hadler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 20 lipiec 2011 - 18:37

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;) Ta myślałem, bo olej jest...
Po co kupować od bizona???
Kupię oryginał.

#169 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 20 lipiec 2011 - 19:18

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;) Stosujesz pewnie Polski zamiennik?
Polskie są właśnie podatne na zgniatanie pod wpływem ciśnienia.Tu sobie poczytaj:
http://allegro.pl/if...1700294813.html

#170 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 554 postów

Napisany 20 lipiec 2011 - 19:37

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;) Jaka różnica w cenie , pewnie do forszaja trzy razy drożej , nie pisałeś wertus o jaką przeróbkę chodzi . Co do przeróbek , przerabiał ktoś może sito od bizona do fortschrita 512 , bo różnica w cenie jest zawrotna to pierwsze coś 350 a do forszaja 950 - 1250 a wizualnie prawie to samo tylko wymiary trochę różne .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share GrzesiekD

GrzesiekD

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 20 lipiec 2011 - 22:37

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;) http://fortschritt.p...pic.php?id=2309

#172 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 21 lipiec 2011 - 12:05

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;) Ja zwężałem, jest trochę zabawy ale działa tak jak powinno.

#173 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 554 postów

Napisany 21 lipiec 2011 - 14:57

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;) Rozumiem że zwężałeś to od bizona 56 , to od czterdziestki jest chyba węższe . Zwężałeś z jednej strony czy z dwóch ? bo długość jest chyba taka sama , może masz jakieś rady jak się do tego za brać , to trochę zegarmistrzowska robota .

#174 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 21 lipiec 2011 - 19:12

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;) Dobra dzięki kolego.

#175 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 21 lipiec 2011 - 21:33

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;) Sito od 56, od 40 jest za wąskie. Wycinałem ramę z dwóch stron bo jest węższa prowadnica i by nie weszło. Skrócić wystarczy jedną stronę. Na długość nie ruszałem. Co do samego wykonania to oznaczasz linie cięcia, małego boscha i jazda. Potem pozostaje skrócić pióra ale tu już trzeba delikatniej.

#176 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 554 postów

Napisany 21 lipiec 2011 - 22:36

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;) Rozumiem - to trochę roboty , moje może ten rok wytrzyma , a w przyszły nie dam zarobić cwaniakom w końcu to tylko trochę inny wymiar a reszta to samo .

#177 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 22 lipiec 2011 - 16:04

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;) panowie, mam dziwny problem z odpowietrzeniem ukladu hamulcowego :blink: odpowietrzamy az z odpowietrzników nie bedzie lecial sam płyn, a mimo to pedał hamulca nie rośnie.. Dodam że wymieniliśmy odpowietrzniki, pompe hamulcową, ktoś wie co moze byc przyczyna?

KS Falubaz

#178 Share dankam

dankam

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 25 lipiec 2011 - 12:59

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;) Nieaktywne

Edytowany przez dankam, 06 styczeń 2012 - 12:25.

#179 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 25 lipiec 2011 - 20:00

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;)

panowie, mam dziwny problem z odpowietrzeniem ukladu hamulcowego :blink: odpowietrzamy az z odpowietrzników nie bedzie lecial sam płyn, a mimo to pedał hamulca nie rośnie.. Dodam że wymieniliśmy odpowietrzniki, pompe hamulcową, ktoś wie co moze byc przyczyna?

Czy popychacz starej i nowej pompy jest identyczny?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 29 lipiec 2011 - 18:04

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;) tak, identyczny. Na nowej pompce pedał hamulca ladnie rosl do pewnego momentu, potem nagle spadał i totalny brak cisnienia w ukladzie

po 5 godzinach grzebania, sprawdzeniu trzech innych pomp kombajn hamuje, co prawda na jedno koło ale zawsze cos (rurka od rozdzielacza zostala odlaczona i w to miejsce podlaczona rurka od jednego koła)

KS Falubaz