Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;)

212 odpowiedzi na ten temat

#121 Share maciek08 maciek08

maciek08
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 lipiec 2009 - 20:06

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;) a jak wtedy jest z wyważeniem? robiłeś cos takiego juz? bo u mnie poprzedni właściciel przestawiał juz te kliny i właśnie mam teraz wszystkie 4 wycięcia rozbite.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;) Dzisiaj, 21:17
  •  

#122 Share szeryff

szeryff

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 23 lipiec 2009 - 07:16

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;) Nic ne trzeba wywarzać ,jeżeli dospawasz dwa kwadratowe pręty o wadze kilkunasty dkg na przeciw siebie,blisko osi obrotu,to niema problemu.Ja mam 516,ale kolega ma tak zrobione i 4 sezony śmiga,wcześniej to mu się zawsze luzowało,a teraz spokój.

#123 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 23 lipiec 2009 - 07:26

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;) A nie lepiej dokupić nową tulej,jak będziesz miał już rozebrane to zobacz od razu łożyska są tam dwa 6010.
Taką tulej widziałem na stronie sklepu w Pszennie,cenny niestety nie znam.

#124 Share maciek08 maciek08

maciek08
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 lipiec 2009 - 09:44

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;) ta tuleja nowa kosztuje ok 300 złotych i z jej dostaniem niema problemu. Znam dwa sklepy w których maja dosłownie wszystkie części i to większość oryginały jeszcze z czasów DDR. :rolleyes:

#125 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 31 sierpień 2009 - 13:46

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;)

Jestem tu nowy! piersz rok mam E512! z koszeniem Rzepaku nie mam problemów ale jeśli chodzi o jęczmień zimowy same ości w zbiorniku!ustawiałem już chyba na wszyskie sposoby! poradzcie jak wy macie ustawione!

Mógłbyś mi powiedziec jak ustawiasz kombajn do rzepaku? My z ojcem już drugi rok się meczymy i nic, ślimak się zapycha jak złapie trochę zielonego, to samo młocarnia. W zbiorniku też taki najczystszy rzepak nie jest, nie wiem może to wina sita? Mógłbyś mi pokazac jakiego sita używasz? Górne sito masz zamknięte? Jak z wiatrem?

A sprawdzałeś obroty bębna? Nie wiem jak w twoim kombajnie ale w kombajnie ojca jest to w kabinie, jeśli tego nie masz mogę dac ci fotkę. Skoro miałeś ości, nie obijał ci tych ości na młocarni, więc polówek ziarna pewnie nie miałeś? Mogłeś trochę podnieśc klepisko, jak pewnie wiesz ustawiasz to pokrętłem przy pierwszej dźwigni od drzwi. Musisz uważac, bo jak ściśniesz za mocno to będziesz miał połówki w zbiorniku. Wajcha ma byc oczywiście na dole.

Jak ściągnąć te dwa małe łożyska na dole i na górze ? Czy potrzebny jest mały ściągacz ? Proszę o szybką odpowiedź

No, udało się poszły te dwa małe łożyska. Co się okazało? Tam musi być jeszcze jakaś tulejka, w tej tulejce mniejsze łożysko, pod łożyskiem simering, i na samej górze zabezpieczenie na którym powinna być smarowniczka. Wygląda na to, że ktoś poszedł na łatwiznę i olał te wszystkie tulejki i zamontował większe łożyska, a efekty widać - pęknięte widełki czy jak kto woli targaniec. Co do tego napinacza od wysypu zboża ze zbiornika to nie miałem tej osłonki, ale na szczęście udało się ją dostać to jest super :)

Panowie problem, łożyska z tych tulejek po prostu sobie wypadły mimo iż były zabezpieczone. Wie ktoś jaka może byc przyczyna? Dodam, że łożyska dośc ciasno wchodziły, dlatego nie rozumiem czemu im się wypadło :)

Panowie w kabinie mojego szrotka mam tabelkę dotyczącą ustawiania kombajnu dla różnych zbóż. Niestety nazwy są po niemiecku i wiem tylko że raps to rzepak :)

Zapomniałem! Mam nadzieję, że się przyda

tabela_ustawien_e512.jpg

KS Falubaz

#126 Share klo444

klo444

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 01 wrzesień 2009 - 22:01

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;) A jak sprawowały wam się wasze 512 w tyn sezonie.

#127 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 03 wrzesień 2009 - 07:31

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;) Mój przeszedł niemal bez awaryjnie,oberwane mocowanie napędu kosy oraz zgubiona stalka.Raz mi się zapchał że musiałem cały przód z ciągnąć (1,5 godz roboty).Musiałem też wymienić łożyska na sprzęgle i pas napędu sprzęgła na szczęście popadało i był czas na na prawe.Objechał ok 80-90 ha większość na usługach.

#128 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 23 luty 2010 - 12:28

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;) Kurcze zapomniałem napisac jak to u nas było, a więc tak. Głównie problemy z hydrauliką, węże, rurki, siłowniki motowideł, jeszcze remont przyśpieszacza przed żniwami, żyletek, bagnetów, nitów nie liczę. Teraz przed sezonem trzeba przerobic napęd kosy, bo wymiana elementów na nowe nie poskutkowała i zrobic sprzęgiełko ślimaka w hederze.

Panowie mam takie pytanie czy ktoś kupował do swojej 512 farbe oryginalną? Nie ukrywam, że by się przydała, a nie wiem czy te z allegro są takie same jak oryginał..

KS Falubaz

#129 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 17 kwiecień 2010 - 21:35

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;) Panowie!

http://www.allegro.p...ritt_e_514.html

Targaniec (to zielone długie i ciężkie za 350zł) jest takie same jak w 512? Prosiłbym o szybką odpowiedź, z góry dzięki !

KS Falubaz

#130 Share crystalzts

crystalzts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa Zetor Team

Napisany 18 kwiecień 2010 - 09:02

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;) Matey napisałem Ci na FF od 514 jest grubszy nie włożysz go w igiełki i tego wichajstra co macha kosą też nie włożysz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 09:29

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;) Zgadza się,514 ma większą średnicę.
Przerabiasz napęd czy zostajesz przy starym?

#132 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 10:10

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;) Chcieliśmy przerobic, ale targaniec wsadzaliśmy nowy dwa lata temu, także się nie napracował. Myślałem, że są takie same, no ale jak nie to koszty idą mocno w górę ;)

KS Falubaz

#133 Share crystalzts

crystalzts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa Zetor Team

Napisany 18 kwiecień 2010 - 13:16

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;) Matey zadzwoń tu 602643423 gość ma targańce takie jak do 514 tylko średnicą dopasowane do wałka z 512 , na ta żniwa będę zakładał taki do swojej 512.

#134 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 18 kwiecień 2010 - 19:19

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;) Przerabiając napęd stary targaniec może zostać wystarczy wsadzić tulejkę.

#135 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 19 kwiecień 2010 - 18:01

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;) Tak? To dobrze że idzie to zrobic, bo tak to koszty poszłyby o połowę w górę. Dzięki za pomoc panowie, jak będziemy przerabiac to będę pytał ;)

KS Falubaz

#136 Share beja

beja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 10 październik 2010 - 08:37

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;) Planuje na wiosne zakup E 512 ale nigdzie nie moge znaleś wymiarów tego kombajnu, nie jestem pewien czy zmieści mi się pod wiatę. Jeżeli mógłby mi ktoś podać wysokość całkowitą razem z kabiną, wysokość do zbiornika zboża, długość bez hedra i szerokość w miejscu przednich kół to byłbym wdzięczny.

#137 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 10 październik 2010 - 11:00

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;) Z kabiną ma 3,92m, bez kabiny 3,35m, dlugi jest na 8,15m, szeroki na 4,69, z tym że to nie jest rozstaw przedniej osi tylko szerokosc ogólna kombajnu.

Dla porównania masz naszą wiatę, dodam że tylko cofajac z hederem trzeba uważac, ale tragedii nie ma:
http://www.agrofoto....e/186035-wiata/

dane brane z :
http://www.konedata....schrittE512.htm

KS Falubaz

#138 Share beja

beja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 10 październik 2010 - 15:20

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;) W tą szerokość ogólną 4,69 metra nie chce mi się za bardzo wierzyć, patrząc na e-512 z hedrem 4,2 wyraźnie widać że heder wystaje poza obrys kombajnu więc analogicznie sam kombajn musi mieć mniej. Mierzyłem wiate i ma 3,10 szerokości więc mam cichą nadzieje że się zmmieści chociaż na szerokość bo i tak musze podwyższać bo ma tyko 3,3 wysokości, narazie trzymam tam przyczepe samozbierającą.

#139 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 10 październik 2010 - 19:01

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;) fakt, 4.69 nie może miec, głupote przepisałem i nie pomyślałem :blink: Tabelkę nizej jest podana szerokosc bez hederu i wynosi 2.9m, wiec jesli konedata.net nie klamie to powinien sie pod twoja wiate zmiescic jesli chodzi o szerokosc :D

myslales o jakims podkopie?

KS Falubaz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share beja

beja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 11 październik 2010 - 02:40

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;) Potkop nie przejdzie, beton wylany. Pozatym wiesz jak to jest z podkopem, dobrze popada i będzie stał po koła w wodzie. Porobie sztalunki i jakoś dorobie kilkadziesiąt cm w góre.