Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;)

212 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 15 czerwiec 2008 - 15:08

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;) Dla mnie to i taki z Czech wystarczy, ja nim dużo rocznie kosił nie będę, może z roku na rok coraz więcej jak dobierzemy ziemi z ojcem ;p. Ale dzięki za odpowiedź jd1052

pozdrawiam.

KS Falubaz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;) Dzisiaj, 19:42
  •  

#62 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 16 czerwiec 2008 - 22:08

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;) Witam panowie ja od tygodnia też jestem posiadaczem 512. Jak na razie przywiozłem sobie heder a w środę ma mi facet przywieść kombajn. Jest on z 87 i nawet nieźle wygląda , heder będę musiał troche poprawić a reszta to wyjdzie w praniu.

#63 Share sosek xu li

sosek xu li

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 329 postów

Napisany 16 czerwiec 2008 - 22:43

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;) Ja dzisiaj obudziłem moją 512 ze snu zimowego, odpaliła na strzała. Bardzo cenie sobie ten kombajn.

#64 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1186 postów

Napisany 17 czerwiec 2008 - 18:08

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;) A z Czech masz tego Forszaja???, bo ja mialem z Czech i 9 lat męczylem się z tym kombajnem... :)

#65 Share sosek xu li

sosek xu li

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 329 postów

Napisany 17 czerwiec 2008 - 22:17

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;) Oczywiście że z Czech tylko że już 13 lat u nas.

#66 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1186 postów

Napisany 18 czerwiec 2008 - 06:08

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;) To nasz musiał być ewidentnie zajeżdżany na takiego prawie trafiłem. :)

#67 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 18 czerwiec 2008 - 08:51

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;) A ile sosek twój ma na zegarze bo mój mimo młodego wieku ma już 4000 mtg i co najgorsze ciężko pali zrobię mu pompę i wtryski ciekawy jestem czy pomorze. no i po odpaleniu jest delikatna chmurka niebieskiego dymu

#68 Share sosek xu li

sosek xu li

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 329 postów

Napisany 18 czerwiec 2008 - 10:10

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;) Ile ma mtg to nie wiem bo zakładałem mu nowy zegar ale jak znajdę stary to ci napisze, ja zrobiłem mu remont silnika to i tak rano jest chmurka niebieskiego dymu.

#69 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 27 czerwiec 2008 - 18:05

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;) Mój nowy kombajn już na podwórku :D Zdjęcia są już w galerii. Tylko nie wiem co z tym napinaczem, chyba trzeba będzie ściągać pasek, bo innego wyjścia nie widzę, a mechanik mi mówił, że gdy zboże będzie w zbiorniku to przestanie chodzić. Słyszałem jeszcze, że paski muszą się trochę wytrzeć. Sam już nie wiem co z tym zrobić. Poza tym wszystko jest okej, no może poza brakiem sieczkarni :D.

@sosek~

Czy mógłbyś mi powiedzieć ile pali twój Fortschritt na hektar/godzinę ? gdyby ktoś inny wiedział prosiłbym o odpowiedź.

Pozdrawiam :D

KS Falubaz

#70 Share sosek xu li

sosek xu li

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 329 postów

Napisany 27 czerwiec 2008 - 22:55

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;) Tak naprawdę nie mierzyłem ale na pewno będziesz zadowolony z jego niskiego spalania ponieważ ma on silnik 4-gary wolnoobrotowy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share osmy888

osmy888

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 29 czerwiec 2008 - 12:28

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;) a mój Fortschritt pali bez sieczkarni spali do 10L z sieczkarnią ok 12-13 :D Bak wystarcza na dwa dni :D
a ja mam Fortschritt-a E-512 !!

#72 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 06 lipiec 2008 - 16:01

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;) Jak ściągnąć te dwa małe łożyska na dole i na górze ? Czy potrzebny jest mały ściągacz ? Proszę o szybką odpowiedź

P7040040.JPG

KS Falubaz

#73 Share maciek08 maciek08

maciek08
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 lipiec 2008 - 16:29

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;)

Witam mam takie pytanie. Czy były kiedyś produkowane Forszaje E512 z powiększonym zbiornikiem ziarna, hydrauliczną rurą itp. Bo mam okazje kupić takiego, niby rocznik 95, ale to jakaś pomyłka pewnie to będzie 90 rok. Ceni sobie 20 tys. Ktoś miał już z czymś takim do czynienia ?

hydrauliczną rurę maja 512 produkowane na skandynawie. sam kupiłem w zeszłym roku sprowadzony ze szwecji stan idealny mało pali i bezawaryjny z roku 84

#74 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 06 lipiec 2008 - 22:37

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;) @sosek~

Wyczytałem gdzieś, że części kupujesz TUTAJ Mam pytanie, orientujesz się może, czy tam da radę kupić katalog do E 512 ? I gdybyś wiedział odpowiedz proszę na mój poprzedni post w tym temacie (jeżeli jeszcze ktoś wie, proszę o pomoc) z góry dzięki

Czy ktoś jeszcze wie gdzie indziej mogę kupić ten katalog ?

KS Falubaz

#75 Share sosek xu li

sosek xu li

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 329 postów

Napisany 07 lipiec 2008 - 11:04

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;) Katalog jest dostępny do kupna w tym sklepie przynajmniej był dostępny. A co do tych łożysk to tak wogule od czego one są? Myślę że ze ściągaczem by poszło łatwo ale spróbuj jakoś małym młoteczkiem raz z jednej raz z drugiej strony może ciężko nie siedzi ale jak jest zastane to tylko ściągacz.

#76 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 07 lipiec 2008 - 11:12

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;) Probowaliśmy i nic nie poszło, więc zostaje chyba tylko ściągacz. Dzięki za pomoc :P

KS Falubaz

#77 Share rmalis

rmalis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 07 lipiec 2008 - 21:30

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;) w tamtym roku kupiłem 512 ....

#78 Share sosek xu li

sosek xu li

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 329 postów

Napisany 07 lipiec 2008 - 22:15

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;) A ten post to niby co ma być??

#79 Share osmy888

osmy888

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 08 lipiec 2008 - 22:15

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;) Witam :P

w temacie pisałem już o obrotach silnika, dzięki za odpowiedzi;)
chciałem jeszcze zapytać czy ktoś orjentuje się co do obrotów bez obciążenia? tzn. sama młocarnia bez włączonego hedera i sieczkarni ? ile powinien mieć?
jeżeli zaleca się jeżdzenie na 2000 obr to bez obciążenia powinien mieć więcej prawda?
a ja mam Fortschritt-a E-512 !!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 11 lipiec 2008 - 21:45

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;) No, udało się poszły te dwa małe łożyska. Co się okazało? Tam musi być jeszcze jakaś tulejka, w tej tulejce mniejsze łożysko, pod łożyskiem simering, i na samej górze zabezpieczenie na którym powinna być smarowniczka. Wygląda na to, że ktoś poszedł na łatwiznę i olał te wszystkie tulejki i zamontował większe łożyska, a efekty widać - pęknięte widełki czy jak kto woli targaniec. Co do tego napinacza od wysypu zboża ze zbiornika to nie miałem tej osłonki, ale na szczęście udało się ją dostać to jest super ;)

KS Falubaz