osmy888

Fortschritt E-512 - wszystko o tym kombajnie.., zdjęcia ;)

Polecane posty

osmy888    1
osmy888 mam całą tabelke co jak kosić tzn szczelina klepiska obr. młocarni itp. moge ci zrobić zdjęcie

 

 

Byłbym Ci bardzo wdzięczny. Prosze jeżeli możesz wyślij mi na mejla lub dodaj do galerii.


a ja mam Fortschritt-a E-512 !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysglo    0

Jestem w trakcie rozmów na temat kupna E-512, ma silnik Leylanda, trochę przeróbek pod bizona - kosa i sieczkarnia. Czy coś komuś wiadomo, ta temat dopasowywania części zinnych kombajnów, a dokładniej co pasuje z czego do fortschritt e-512 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edi01    0

ŚMIAŁO możesz jechać na 2400 obr.ja już tak jade 11 rok a co do sit to pasują od bizona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osmy888    1

Niestety nie wiem jakie części pasują od Bizona do Fortschritta, ale wiem ze niektóre czesci nie pasują, ponieważ próbowałem podebrać.


a ja mam Fortschritt-a E-512 !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

ja mam przystawkę do forszajja do sprzedania reflektuje ktos :lol:


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2
Niestety nie wiem jakie części pasują od Bizona do Fortschritta, ale wiem ze niektóre czesci nie pasują, ponieważ próbowałem podebrać.
Pewnie wyjątek jak coś będzie pasować :lol: dotychczas zmieniłem belkę palcową na od Bizona. łożyska na korbie pasują od sprężarki od 30-stki.

<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysglo    0

Juz kupiłem E512 i teraz remontuje

Jakby ktoś potrzebował cześci i mieszka niedaleko granice czeskiej to odsyłam do

http://www.agrozem.cz/

bardzo miła obsługa

dogadać sie można po polsku

no i prawie wszystkie części

i niektóre dużo tańsze niż u nas

 

jakby ktoś potrzebował coś z katalogu z E512

to mam w wersji czeskiej i mogę coś zeskanować bo cały to za duża pojemność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam 512 od dwóch lat pracuje ok.100 ha rocznie.Praktycznie bez zarzutu.Za parę dni wrzucę fotki do galerii.

 

Acha ja jeżdżę na 2000 obr/min i zupełnie wystarcza.Zużycie paliwa 8-10 litrów/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osmy888    1

mój Fortschritt tesh chodzi bez zarzutu tylko własnie w poprzednim roku miałem problem ponieważ "cięło" mi żyletki,

poprawilismy całą kosę.. i na ten rok tesh zrobiliśmy kilka remontów co do hederu min. zmieniliśmy całą oś w ślimaku. Jednak po zakupie kombajnu trzeba pierwszy rok poświęcić na "wyczucie go" W tym roku wszystko powinno być tak jak należy.


a ja mam Fortschritt-a E-512 !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patephon    0

Witam!

Mam pytanie co do 512. Ktoś kiedys (nie pamiętam kto) dodawał w galerii tabele gdzie były dane techniczne tego kombajnu. Były tam dwa zakresy obrotów młócarni. Jeden to (około) 600-1300 a drugi to 300-1300. Nie wiem czy mój niemiecki jest na tyle dobry, ale jesli się nie mylę to ten drugi zakres dostępny był z dodatkowa przekłądnią. Czy mam rację? A jaki zakres obrotów macie w swoich 512? A jak to jest w 514? Będę wdzięczny za odpowiedzi.

Pozdr:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patephon    0

Dzięki za odpowiedzi. Już się zarejestrowałem na forum o forszajach i tam rzuciłem kolejną dawkę pytań...

Pzdr:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

A może ktoś wie dlaczego jedne 512 są biało-niebieskie a inne ciemno zielone? Jest w tym malowaniu jakaś reguła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

to zależy od roczników ;] powyżej 85 podajże były już te groszkowate, a poza tym niczym sie nie różniły ;] tyle mi wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2

jestem zainteresowany kupnem forszaja e-512,trochę mało wiem o tym kombajnie ale przeważnie opinie o nim są pozytywne, napiszcie coś o nim,jak jest z silnikiem i skrzynią biegów,czy są awaryjne?

oto link do tego którym jestem zainteresowany http://www.allegro.pl/item322753900__forts...eczkarnia_.html

co o nim sądzicie,opłaca sie go wziąć ? jak bym miał go kupić to dałbym za niego 20 tysięcy i jazda bo 23 to trochę dużo ale jak jest w super stanie to by sie opłacało wziąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz345    0

z tego co widać garażowany był ale najlepiej na własne oczy zobaczyć

a i pamiętaj z dostępnością części

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Witam mam takie pytanie. Czy były kiedyś produkowane Forszaje E512 z powiększonym zbiornikiem ziarna, hydrauliczną rurą itp. Bo mam okazje kupić takiego, niby rocznik 95, ale to jakaś pomyłka pewnie to będzie 90 rok. Ceni sobie 20 tys. Ktoś miał już z czymś takim do czynienia ?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Sprzedaje go bo dorwał jakiegoś Case, a sam nie wiem co te te "nowsze" E512, żeby nie było problemu z częściami itp. Czy lepiej kupić normalną e512 rocznik 86/87/88 za około 18 tys?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

z tego co mi wiadomo to powyżej 90 rocznika to były ale MDW 514 S i wieksze modele ale o 512 nie słyszałem a te pieniądze to bardzo małe jeżeli to ten rocznik. A problemu z cześciami nie ma ja mam MDW 514 S z 92 roku z silnikiem perkinsa i kosą schumachera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agropiotrmosz
      Witam
      Poszukuje opisu skrzynki bezpieczników w E-514. Który od czego odpowiada i jakie natężenie ma mieć.
      Z góry dziękuje :)
    • Przez KrzysztofL
      Witam mam nietypowy problem .Odebrałem silnik po kapitalnym remoncie ,założony do kombajnu pali , ciśnienie na zimnym 5,5  rozgrzany 4 atmosfery ,ale problem polega na tym że zapala mi się kontrolka zabrudzenia filtra ( ciśnienia oleju ) . Wymieniłem filtr na nowy ,nie pomogło , wymieniłem czujnik ciśnienia oleju i można powiedzieć że pomogło tylko na odwrót. Przy zgaszonym silniku kontrolka się nie świeci ale gdy odpalę kombajn to kontrolka się zapala . Nadmieniam że ciśnienie pokazuje 5,5 na zimnym . nie mogę docierać silnika bo nie wiem o co chodzi z tą kontrolką . Brak mi pomysłów . Pomocy.
    • Przez pi0tr
      Witam.
      Mam następujący problem z moją maszyną. Podczas koszenia dosyć często zdarza się że bęben młócący nie pobiera materiału. Heder i przenośnik pochyły działąją bez zarzutu, słoma gromadzi się na wysokości chwytacza kamieni (był czyszczony kilka razy, niczego to nie zmienia) i wraca górą przenośnika do ślimaka i tam kombajn go 'wypluwa'. Jak już bęben złapie to co się nagromadziło to zazwyczaj kończy się to zabiciem młocarni. Taśma przenośnika jest dosyć luźno ale to nie ona jest problemem - słoma jest wciągana do podajnika i stamtąd wraca. W okolicy chwytacza kamieni wszystko wygląda normalnie - nie ma żadnych przeszkód, nic nie jest wygiętw, wygląda jak fabryczne. Czy ktoś ma pomysł jaka może być przyczyna tego problemu? Prosze o pomoc - usterka zabiła już dwa pasy napoędzające całą młocarnię i dwa pasy od bębna.
    • Przez Michael18
      Witam Serdecznie, jak w temacie. Niestety nie wiem co mam zrobić, aby odpowietrzyć wysuw motowideł w kombajnie 514. Proszę o wytłumaczenie co mam dokładnie zrobić. Z góry dziękuję za pomoc! 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam,
      mam problem z fortschrittem e514 dużo słomy wpada na podsiewacz i sita, co później idzie do zbiornika.
      Próbowałem już różnych rozwiązań zmieniłem nawet dolne sita na żaluzjowe, ale myślę że problem może tkwić w odrzutniku lub coś za bębnem jest nie tak. Słoma z bębna powinna raczej wpadać na wytrząsacze a dużo mam jej na sitach i już nwm co mam zrobić.
      Proszę o rady, pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj