Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kroje tarczowe a zapychanie się pługa

24 odpowiedzi na ten temat

#21 Share --Przemek--

--Przemek--

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 03 wrzesień 2008 - 12:21

Kroje tarczowe a zapychanie się pługa Ja w turze też mam taki problem ale już wiem jak temu zaradzić, oraliśmy w tym roku z wujkiem na dwa ciągniki z takimi samymi pługami (ja 5340 a on proximą 7441 z Turami 120 B3+1) ja przyjechałem bez kroju a on orał z nim bez problemu i co się okazało , że naostrzył krój jak żyletkę na szlifierce i problem zniknął ;) . Mówi że nawet obornik mu teraz przecina.
Ja naostrzyłem trochę u siebie ostatnio ale dalej mi się zapychało ;) , widocznie za mało.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kroje tarczowe a zapychanie się pługa Dzisiaj, 05:23
  •  

#22 Share PIOTREK433

PIOTREK433

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 25 kwiecień 2011 - 10:29

Kroje tarczowe a zapychanie się pługa

a wlasnie co do kola - nie jestem jeszcze wprawionym oraczem bo na koncie mam raptem kilka ha, nie mowiac juz o ibisie ale zauwazylem pewna zaleznosc - jak za szybko opuscilem plug to kolo mi sie chowalo do przodu i plug wlazil po sama rame - dopiero jak opuszczam plug powoli i w tym czasie powoli jade do przodu to kolo idzie ladnie do tylu i trzyma glebokosc - jak sobie z tym radzic?

Musisz zamontować z boku koła bagnet który bedzie wystawał ponad kolo o okolo 15 cm sprawi on ze kolo zawsze cofnie sie do tyłu

#23 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 01 maj 2011 - 19:31

Kroje tarczowe a zapychanie się pługa A ja mam starego rumpstada 2x40 obrót krój przy każdej skibie i nie zapchało sie ni razu widocznie coś z tymi ibisami nie tak :o :blink:
Mój Wladimirec podbija świat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share jendrek

jendrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 01 maj 2011 - 20:30

Kroje tarczowe a zapychanie się pługa Co do kroju to też musi być dobrze ustawiony, ogólnie bez kroju też mi się czasami zapycha a z krojem nie zapchało się ani razu i brózda przy miedzy wygląda czyściutko. Pług Lemken Opal.
Co do koła to w moim Lemkenie jest taki wystający poza koło dziób dzięki niemu nie ma możliwości żeby koło uciekło do przodu.Bardzo proste i skuteczne rozwiązanie na które inżynierowie z UNII jeszcze nie wpadli :D

Tak to wygląda w oryginale

Dodany obrazek

Edytowany przez jendrek, 02 maj 2011 - 18:23.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 12 maj 2011 - 19:00

Kroje tarczowe a zapychanie się pługa hehe w ibisach przynajmniej od 2007r jest taki dziob, ale to i tak nie gwarantuje dobrego ulozenia kola i raz na jakis czas wyjedzie do przodu, oczywiscie im bardziej operator wprawiony z ruszaniem i opuszczaniem pluga tym zadziej sie to zdarza.