Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile zasiać kukurydzy na 11 krów

52 odpowiedzi na ten temat

#21 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 02 styczeń 2009 - 13:25

Ile zasiać kukurydzy na 11 krów Zależy czy tylko kuku bedziesz dawał czy masz jeszcze coś innego?, młodzieży czy tylko same krowy? Ale 2ha powinno wystarczyć, zależy jaka wyrośnie ;)
Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile zasiać kukurydzy na 11 krów Dzisiaj, 15:14
  •  

#22 Share fdt309ci

fdt309ci

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 13:50

Ile zasiać kukurydzy na 11 krów Zawsze lepiej dmucha na zimne i zasiać ten hektar więcej kuku ;) i tak jak mówi @bodzio1108 to zależy od tego czy będziesz dawał samą kuku czy może jeszcze coś do tego B) .

NIE CYTUJ POSTA WYŻEJ!!!!!!!!

Edytowany przez andrzej2110, 02 styczeń 2009 - 14:52.

#23 Share Pawel423

Pawel423

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 15:05

a na ok 30 bykow to ile kukurydzy

Ja mam ok 40 sztuk bydła i sieję 10-11ha więc radził bym Ci ok 8 ha powinno wystarczyć
MOJE CIĄGNIKI:
-Belarus 820
-C360
-T25

#24 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 11:51

Ile zasiać kukurydzy na 11 krów Nikt nie uściślił czy rady dotyczą żywienia całorocznego czy jedynie zimowego... A to istotna kwestia oraz czy jeszcze coś dochodzi do tego żywienia no chyba że tylko i wyłącznie qq...
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

#25 Share petes

petes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 19:13

Ile zasiać kukurydzy na 11 krów Powiedzcie ile zasiać kukwy dla 3 krów i 5-6 opasów, 20baranów ziemie bym miał 3-4 klasa i podmokłe. Ile zasiać ha ? Ile kg nasion (siał bym poznaniakiem) i jak ustawić poznaniaka dzięki za odp
Dodam że jeszcze była by sianokiszonka 2 lub 3 pokosy z 0.5ha teraz w ogóle nie mamy żadnych kiszonek. Jakoś przekonałem starszyznę.

#26 Share jd6230

jd6230

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 30 styczeń 2009 - 17:20

Ile zasiać kukurydzy na 11 krów Doradzicie mi ile mam zasiać kukurydzy na 32 sztuki bydła mlecznego i ile ha łąk? A ziemie mam 2-3 no niekiedy się trafi 4 klasa ziemi.

#27 Share sameSILVER130

sameSILVER130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 01 luty 2009 - 16:45

Ile zasiać kukurydzy na 11 krów Ja na 28 sztuk mam 3,5 ha kukurydzy i 13 ha traw to u Ciebie troszkę więcej będzie

#28 Share Grzesiekclassic

Grzesiekclassic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 01 luty 2009 - 18:51

Ile zasiać kukurydzy na 11 krów My siejemy około 1.60 ha na prawie 40 ogonów ale do następnej nie starcza.
Sprzedam kolepkę od foliarki do stawiania bel

#29 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 03 luty 2009 - 11:33

Ile zasiać kukurydzy na 11 krów Mam w sumie ok. 90 sztuk bydła. Cały rok w oborze. Sieję ok. 20ha kukurydzy, ok. 10ha lucerny z trawami i samych traw na sianokiszonkę.
Trzeba też uwzględnić strategiczny zapas na wypadek suszy czy innego kataklizmu, aby można było spać spokojnie.
Sądzę że dla 11 krów przebywających cały rok w oborze musisz zasiać 5ha kukurydzy z zapasem bezpieczeństwa.
No i jeszcze coś z traw, albo lucerny. W ogóle polecam lucernę, wytrzymuje suszę i zawsze jest co kosić.

Po kropce, przecinku stawiamy spacje i nie cytuj posta wyżej

Edytowany przez andrzej2110, 03 luty 2009 - 11:39.

kto sieje ten zbiera....

#30 Share tomek321455

tomek321455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 03 luty 2009 - 16:44

Ile zasiać kukurydzy na 11 krów Koledzy mam pytanko. Ile da radę wyżywić opasów z jednego ha ziemi ornej? Mam na myśli taki układ sieje żyto na kiszonkę po życie jakąś mieszankę jarą typu owies jęczmień pelucha lub kukurydza, do tego z następnego hektara poplon na kiszonkę i 75 arów lucerny na zielono. Jestem ciekaw

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share luki93

luki93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 03 luty 2009 - 17:06

Ile zasiać kukurydzy na 11 krów Ja radził bym tobie zasiać 2 hektary kukurydzy i zrobić z 40 balotów sianokiszonki
Zetor 7011 + tur
Ursus C-360

#32 Share tomek321455

tomek321455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 03 luty 2009 - 17:13

Ile zasiać kukurydzy na 11 krów Baloty nie wchodzą w grę nie mam sprzętu. A na kuku trochę słaba ziemia

#33 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 03 luty 2009 - 17:23

Ile zasiać kukurydzy na 11 krów Nie musisz od razu robić bali. Możesz kupić przyczepę samozbierającą (znajdziesz już taką za 5tys). Jak planujesz robić kiszonkę z żyta? Ile masz ha? Najlepiej zrobić tak, że połowę pola przeznaczysz na użytki zielone (siano, sianokiszonka, lub do skarmiania na co dzień), a resztę orne (zasiejesz zboże, żyto na kiszonkę, kukurydzę). Według mnie, na kukurydzę nie trzeba znów aż tak dobrej ziemi, wystarczy odpowiednia ilość opadów, no i oczywiście wspomóc to nawozami naturalnymi i sztucznymi.

#34 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 03 luty 2009 - 17:36

Baloty nie wchodzą w grę nie mam sprzętu. A na kuku trochę słaba ziemia

Ja kuku sieje na najsłabszej ziemi. Kiedyś siałem żyto ale nie opłacało się bo mało zawsze uleciało. Jednego roku umłóciłem tyle co posiałem :angry: i przestałem siać. Wole kuku posiać. Zawsze coś ukosze.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#35 Share tomek321455

tomek321455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 03 luty 2009 - 17:57

Ile zasiać kukurydzy na 11 krów Mam mało hektarów i dlatego tak wypytuję bo chce jak najlepiej zagospodarować żeby jak najwięcej paszy objętościowej narobić z ha. Paszę treściwą bym kupował sanbull i słomę tez kupna teraz tak robię

#36 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 03 luty 2009 - 19:58

Ile zasiać kukurydzy na 11 krów Ja tez dużo ha nie mam (przydało by się z 5 ha ). Dzięki kuku zwiększyłem obsadę bydła i jeśli będę miał miejsce w oborze to jeszcze zwiększę.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#37 Share sirKonrado

sirKonrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 04 luty 2009 - 19:32

Ile zasiać kukurydzy na 11 krów A czy aby wykarmić 10 opasów wystarczy: 2 ha kuku 2 ha pszenżyta i do tego jeszcze siano (pszenżyta ok 8t a siana z jednego ha) doradźcie mi ;) :D

#38 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 04 luty 2009 - 20:47

Ile zasiać kukurydzy na 11 krów Jak będzie to 10 dużych to nie.

bullet_black.png

#39 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 04 luty 2009 - 22:32

A czy aby wykarmić 10 opasów wystarczy: 2 ha kuku 2 ha pszenżyta i do tego jeszcze siano (pszenżyta ok 8t a siana z jednego ha) doradźcie mi ;) :D

Kukurydzy może być 2 ha, ale użytków zielonych przydałoby się tak 4 ha :) .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 10 maj 2009 - 18:07

przyjęło sie liczyć 0.5ha na krowę, czyli tu wyszłoby 5.5ha (jeszcze zależy jaka kuku wyrośnie te pół hektara na krowę to takiej średniej kuku) . ma to też starczyć oczywiście na jałowiznę, no i na 12 miesięcy

Czyli na 30 sztuk 15 hektarów?

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.