pawel321654

Jakie ciągniki są oszczedne w zużyciu paliwa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mikad    1113

@pawel885 Nie będę z tobą dyskutował bo nie widzę sensu, odsyłam do szkoły.

@seweryn20 Mówiąc o starych silnikach masz chyba na myśli wyeksploatowane jednostki bo w starych konstrukcjach ale w dobrej kondycji i z dobrymi nastawami pomp takie rzeczy również nie mają miejsca niezależnie od tego czy pompa sekcyjna czy roto.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No nie. Raczej stare technologicznie. W każdym razie nie zgadzam się ze stwierdzeniem że silniki z pompami rotacyjnymi są trudniejsze do zduszenia czy mniej kopcą.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Nie piszę że trudniejsze do zduszenia tylko że rotacyjne precyzyjniej dawkują paliwo niezależnie od obrotów i obciążenia w czym pompa rzędowa im ustępuje. I musi się to odbić na jednostkowym zużyciu paliwa nie ma bata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

Panowie ale bardzo wiele (jeśli chodzi o spalanie) zależy od "ciężkości" gleby oraz uwarunkowania terenu! U mnie większość to górki ale ziemia normalna... Mam jeden kawałek na którym spalam sporo paliwa więcej (ciężka ziemia, płaski teren) niż na drugim który znajduje się na górce, ale ziemia jest "normalna" :)

 

Mój Deutz 7206 przy zaoraniu ok 4ha spalił ok 80 litrów z tym że 50 litrów poszło na wspomniany wcześniej 2 hektarowy kawałem na którym ziemia jest straaasznie cieżka... Silnik 70KM 4cyl, rzędówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pokorny    5

Niki20 jaki masz plug do tej mocy? Ja mam MF3050 68KM 4x4 do pluga zagonowego4x35 ale, wydaje mi sie ten plug troche za duzy. Spalania nie sprawdzalem, jednak paliwa kupuje znacznie mniej niz wczesniej do c-360. Orze na dwojce zajac A-R i zawsze ponad 2tys. obr/min.Wydaje mi sie ze ten silnik lubi takie obroty :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    633

Zerknijcie sobie do dodatku technicznego Top Agrar z 09.2013, najniższe spalanie ma Case Farmall 105 U i Zetor Proxima Plus 100, Farmtrak 100 konny z Perkinsem wypada słabo :D , a Valtra toż to smok. Tak że z takimi tekstami że Perkinsy i pompy rotacyjne - to małe spalanie, a Zetory siorbią nieżle - to te bajeczki dziatkom opowiadać.

Edytowano przez tracker

Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Człowieku nie porównuj ciągników nowych z tymi z lat 70-80tych, porównaj spalanie swojej 60-tki i np mf-a o podobnej mocy z tych lat. To tak jak byś napisał że 1.6 TD golfa II jest lipny bo honda ma dziś o wiele lepszy 1.6 i-DTEC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

Niki20 jaki masz plug do tej mocy? Ja mam MF3050 68KM 4x4 do pluga zagonowego4x35 ale, wydaje mi sie ten plug troche za duzy. Spalania nie sprawdzalem, jednak paliwa kupuje znacznie mniej niz wczesniej do c-360. Orze na dwojce zajac A-R i zawsze ponad 2tys. obr/min.Wydaje mi sie ze ten silnik lubi takie obroty :rolleyes:

 

 

Mam 4kę obrotową ale 4ty odkręcony bo u mnie sporo górek i by się nie uciągnął... Nie wiem jak szeroko zabiera ale pewno też ok 30-35cm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik115    140

oszczędny jest też zetor 3320 3-4,5 litra w maksie . Ja w sumie na 50l zetorem 3320 i C-360 zgrabiłem sprasowałem zwiozłem i owinołem 70 bel kiszonki bele po 700kg.

Co powiecie więcej o MF 3060 chcę kupic taki ciągnik i interesuje mnie spalanie gleby mam lekkie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

reno z silnikiem MwM mniej zużywają paliwa od john Deree z tym silnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Mf 3095 6 cylindrow jest oszczędny.... Dzisiaj woziłem qq u znajomego 7 godzin z dojazdem jakieś 5km w jedną strone i spalił jakieś 25litrow.


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

JD5100R plus kverneland AB100 4 korpusyna max rozstawione (trochę ponad 2 metry) i spalił mi w prce pod oziminy ok 13 l/ha, głębokość jak miezylem to 18-20 cm, ziemia głównie lekka, wolna od chwastów, na zime orana głebiej (do żółtej tj ok 25cm )

Mam jeden kawałek trochę podmokłej łakowej ziemi (murszasta) to w tedy spalanie mnożymy razy 1,5 nie ma zmiłój się.

Dla porównania Zetorem forrterrą 10641 spalam mniej więcej tyle samo i inne całkiem silniki i oba z mianem paliwożernych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol2306    12

Dziś zakończyłem orkę pod siewy. Zaorane 9ha warunki ciężkie (masakryczne sucho i miejscami górki). Z dojazdami na pole i sama orka w pługu KVERNELAND 1.7m w ciągniku Deutz Fahr DX 4.50 82 km i spalił mi 12,5l/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec24    37

tak czytam to wszystkie ciągniki oszczędne tylko nie mój ;d NH TL 100 z pługiem Ibis 4*40 + podwójny cambell wszyło mi 17 litrów na hekatar. Ale ciągnik mocno przeciążony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zuzycie paliwa worce zalezy od bardzo wielu czynnikow .Takich jak ustawienie pluga glebokosci orki stanu ogumienia czy cisnienia w nim .Jak rownierz stanu gleby czy uksztaltowania terenu oraz wielkosci pola.Tak ze porownanie zuzycia paliwa na 1ha jest bardzo trudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

zgadzam się z tym w 100%

dając mój przykład to napewno JD w lekich pracach nie wypadnie juz tak dobrze jak w orce. Są czasami w czasopismach rolniczych porównania ciągników róznych marek o podobnej mocy i warto poczytac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domino27    0

a ja polecił bym Deutza cała serie dx..oszczędne i niebywale żywotne te silniki chłodzone powietrzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jemtezet1    0

reno z silnikiem MwM mniej zużywają paliwa od john Deree z tym silnikiem

 

hahaha john deere z silnikiem mwm?

pierwszy raz takie coś słysze

chyba coś Ci się pomyliło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczu    1

witam panowie ja mam takie pytanie odnośnie spalania

mój kolega ma fortschritta ZT323-A i twierdzi że w orce pługiem 4x40(nieznam nazwy) na jedną moto-godzine spala mu 7-8 litrów czy to jest możliwe przecież to spory traktor

kolegab twierdzi że to zasługa wolno ssącego silnika ify

Co wy sądzicie na ten temat?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzezuch    0

Renaulty z silnikami MWM są bardzo oszczędne. Podobnie Fendty i Deutzy z tymi jednostkami, w końcu naginają na jednym wózku. Ponadto Renault z silnikiem JD spali trochę mniej niż jelonek z tą samą jednostką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj