Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie ciągniki są oszczedne w zużyciu paliwa

74 odpowiedzi na ten temat

#41 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 18:36

Dużo w zużyciu paliwa daje też to czy silnik ma pompę rotacyjną czy rzędową , sekcyjną

Większych pierdół nie słyszałem. Gdzie uczą takich teorii? Na świetlicy w kole gospodyń wiejskich?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie ciągniki są oszczedne w zużyciu paliwa Dzisiaj, 21:23
  •  

#42 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7580 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 18:40

Jakie ciągniki są oszczedne w zużyciu paliwa Po co tak ostro? Zgadzam się z tobą ale jak już wyskoczyłeś to może napisz czemu lub podaj przykład.
KPK Kumurun Team

#43 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 18:54

Jakie ciągniki są oszczedne w zużyciu paliwa Co do ilości wypalanego paliwa przez ciągniki to temat rzeka i tu nie ma mądrych.
napiszę tylko tak.

Miałem 1224 z pługiem B200 na 5x45 spalał średnio jakieś 16l/ha
Mam case MX 150 i pług KV 5x55 vario zabiera 2,7m, jak mierzyłem pod rzepak z obrotami do 1800 to spalił 14,5l/ha, a pod pszenicę z obrotami lekko ponad 2 tyś to spalił 14l/ha. Dla mnie też trochę dziwne.

Kuzyn ma 2 lata JD 7730 pług VN 5x45 mówi że pali mu jakieś 25 l/ha.

Teściu orał 1634 pług Lemken Euro opal 5x45 twierdził że pali jakieś 20 l/ha, obroty do 1700-1800 teraz kupił JD 8100 i spalił mu 18l/ha. A pług ustawił 5x50, z obrotami nie wiem jakimi.
Sąsiad w tam,tym roku fortschritem 300 spalał z 20 a w tym roku z obrotami do 1800 i z 16 spalił.
Ziemie mamy podobne.

#44 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7580 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 19:01

Jakie ciągniki są oszczedne w zużyciu paliwa No widzisz. Mi mtz przy odśnieżaniu z pługiem na drodze co jest ciężką robotą pali około 5,5-6 litra na godzinę a jak gonię po sól po asfalcie z pługiem podniesionym to 7-7,5.
KPK Kumurun Team

#45 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 19:04

Jakie ciągniki są oszczedne w zużyciu paliwa Najoszczedniejszy ciapek, to esiok, te silniki esioki byly stosowane do napedzania mlocarni podczas mlocki

Edytowany przez banan575, 15 wrzesień 2013 - 19:08.

Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#46 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 19:07

Po co tak ostro? Zgadzam się z tobą ale jak już wyskoczyłeś to może napisz czemu lub podaj przykład.

Ale co Ci mam napisać? Że spalanie jednostkowe jest uzależnione od konstrukcji silnika i tego co konstruktor chciał osiągnąć budując taki a nie inny właśnie. Mam Jaśka z pompą rotacyjną, pali jak smok, kolega ma z rzędową, pali jak smok, inny ma common rail, pali jak smok. O taki przykład Ci chodziło?

#47 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7580 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 19:09

Jakie ciągniki są oszczedne w zużyciu paliwa Mi nie musisz nic tłumaczyć ja to wiem. Ale koledze z którym się nie zgadzasz.
KPK Kumurun Team

#48 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 19:15

Jakie ciągniki są oszczedne w zużyciu paliwa I tu banan się z tobą nie zgodzę.
Orkanowaliśmy liście buraczane przed kombajnem ciapkiem, to ledwo nadanżał trochę palił, wiec zapieliśmy MF 255 i on spokojnie dawał rady i odpoczywałł, a na końcu wyszło że sporo mniej spalił.
Nie pamiętam ile paliwa wyszło, tylko szwagier powiedział że ciapek krwawicą szedł po polu i dlatego aż tyle spalił. Aż wydmuchał uszczelkę pod głowicą.

#49 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2717 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 20:09

Jakie ciągniki są oszczedne w zużyciu paliwa Mikad gucio prawda, weź dwa identyczne silniki np mwm z fendta na rzędowej i mwm z renault na rotacyjnej, na rotacyjnej trzeba zdrowo zdusić silnik żeby czarny dym się pokazał, przy rzędowej to nie problem - a czarny dym to niedopalona mieszanka... Rotacyjna jest bardziej precyzyjna zaprzeczysz ? Ma stałą dawkę paliwa do obrotów. Może znasz się na maszynach do szycia bo na silnikach to widzę że nie bardzo

#50 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7580 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 20:16

Jakie ciągniki są oszczedne w zużyciu paliwa No nie jest tak do końca. To co mówisz może się tyczyć tylko starych silników . W współczesnych argument tupu kopci, zdusić czy podobne nie mają miejsca. Kwestia zduszenia to już w ogóle z palca wyssana.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 20:30

Jakie ciągniki są oszczedne w zużyciu paliwa @pawel885 Nie będę z tobą dyskutował bo nie widzę sensu, odsyłam do szkoły.
@seweryn20 Mówiąc o starych silnikach masz chyba na myśli wyeksploatowane jednostki bo w starych konstrukcjach ale w dobrej kondycji i z dobrymi nastawami pomp takie rzeczy również nie mają miejsca niezależnie od tego czy pompa sekcyjna czy roto.

#52 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7580 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 20:39

Jakie ciągniki są oszczedne w zużyciu paliwa No nie. Raczej stare technologicznie. W każdym razie nie zgadzam się ze stwierdzeniem że silniki z pompami rotacyjnymi są trudniejsze do zduszenia czy mniej kopcą.
KPK Kumurun Team

#53 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2717 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 21:05

Jakie ciągniki są oszczedne w zużyciu paliwa Nie piszę że trudniejsze do zduszenia tylko że rotacyjne precyzyjniej dawkują paliwo niezależnie od obrotów i obciążenia w czym pompa rzędowa im ustępuje. I musi się to odbić na jednostkowym zużyciu paliwa nie ma bata.

#54 Share Niki20

Niki20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 15 wrzesień 2013 - 23:18

Jakie ciągniki są oszczedne w zużyciu paliwa Panowie ale bardzo wiele (jeśli chodzi o spalanie) zależy od "ciężkości" gleby oraz uwarunkowania terenu! U mnie większość to górki ale ziemia normalna... Mam jeden kawałek na którym spalam sporo paliwa więcej (ciężka ziemia, płaski teren) niż na drugim który znajduje się na górce, ale ziemia jest "normalna" :)

Mój Deutz 7206 przy zaoraniu ok 4ha spalił ok 80 litrów z tym że 50 litrów poszło na wspomniany wcześniej 2 hektarowy kawałem na którym ziemia jest straaasznie cieżka... Silnik 70KM 4cyl, rzędówka.

#55 Share pokorny

pokorny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 16 wrzesień 2013 - 06:07

Jakie ciągniki są oszczedne w zużyciu paliwa Niki20 jaki masz plug do tej mocy? Ja mam MF3050 68KM 4x4 do pluga zagonowego4x35 ale, wydaje mi sie ten plug troche za duzy. Spalania nie sprawdzalem, jednak paliwa kupuje znacznie mniej niz wczesniej do c-360. Orze na dwojce zajac A-R i zawsze ponad 2tys. obr/min.Wydaje mi sie ze ten silnik lubi takie obroty :rolleyes:

#56 Share tracker

tracker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, polityka, motoryzacja, mechanizacja

Napisany 16 wrzesień 2013 - 07:33

Jakie ciągniki są oszczedne w zużyciu paliwa Zerknijcie sobie do dodatku technicznego Top Agrar z 09.2013, najniższe spalanie ma Case Farmall 105 U i Zetor Proxima Plus 100, Farmtrak 100 konny z Perkinsem wypada słabo :D , a Valtra toż to smok. Tak że z takimi tekstami że Perkinsy i pompy rotacyjne - to małe spalanie, a Zetory siorbią nieżle - to te bajeczki dziatkom opowiadać.

Edytowany przez tracker, 16 wrzesień 2013 - 07:34.

#57 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2717 postów

Napisany 16 wrzesień 2013 - 08:29

Jakie ciągniki są oszczedne w zużyciu paliwa Człowieku nie porównuj ciągników nowych z tymi z lat 70-80tych, porównaj spalanie swojej 60-tki i np mf-a o podobnej mocy z tych lat. To tak jak byś napisał że 1.6 TD golfa II jest lipny bo honda ma dziś o wiele lepszy 1.6 i-DTEC

#58 Share tracker

tracker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, polityka, motoryzacja, mechanizacja

Napisany 16 wrzesień 2013 - 13:38

Jakie ciągniki są oszczedne w zużyciu paliwa Ja pisałem człowieku o nowych wyłącznie.

#59 Share Niki20

Niki20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 16 wrzesień 2013 - 18:37

Niki20 jaki masz plug do tej mocy? Ja mam MF3050 68KM 4x4 do pluga zagonowego4x35 ale, wydaje mi sie ten plug troche za duzy. Spalania nie sprawdzalem, jednak paliwa kupuje znacznie mniej niz wczesniej do c-360. Orze na dwojce zajac A-R i zawsze ponad 2tys. obr/min.Wydaje mi sie ze ten silnik lubi takie obroty :rolleyes:

Mam 4kę obrotową ale 4ty odkręcony bo u mnie sporo górek i by się nie uciągnął... Nie wiem jak szeroko zabiera ale pewno też ok 30-35cm :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share rolnik115

rolnik115

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 16 wrzesień 2013 - 18:41

Jakie ciągniki są oszczedne w zużyciu paliwa oszczędny jest też zetor 3320 3-4,5 litra w maksie . Ja w sumie na 50l zetorem 3320 i C-360 zgrabiłem sprasowałem zwiozłem i owinołem 70 bel kiszonki bele po 700kg.
Co powiecie więcej o MF 3060 chcę kupic taki ciągnik i interesuje mnie spalanie gleby mam lekkie .

Dodaj odpowiedź