Skocz do zawartości

Zdjęcie

co lepsze po zniwach ?

25 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 09 styczeń 2010 - 19:21

co lepsze po zniwach ? Ja na 30cm, bo to orka zimowa.
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co lepsze po zniwach ? Dzisiaj, 14:49
  •  

#22 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 styczeń 2010 - 19:22

co lepsze po zniwach ? Jak ktoś chce na raz zaorać włącznie z przyoraniem obornika. To niech go wywiezie jak najwcześniej po zbiorze przedplonu i zaorze. Gwarantuje, że orka będzie lżejsza, niż razówka we wrześniu.

#23 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 19:24

co lepsze po zniwach ?

Ja na 30cm, bo to orka zimowa.

no ja tez tak gleboko ale nie wiem czy to dobrze B) ja nazywam tą orke letnia bo jest robiona w sierpniu i pod pszenice ozimą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 09 styczeń 2010 - 19:30

co lepsze po zniwach ? Ja ją robię... jak się wyrobie ze wszystkim to wywozimy gnojowicę/gnojówkę i obornik i dopiero orka więc u nas to jest koniec października początek listopada, a czasami jeszcze później. Dodam jeszcze, ze od zawsze tak się u nas orze więc nie ma sensu zmieniać bo to by była tylko strata próchnicy na polu.
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#25 Share taszarek

taszarek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 27 luty 2011 - 13:07

co lepsze po zniwach ? Pod buraki to robimy tak na ściernisko po żniwach obornik orka na 10cm potem sieje mieszankę traw poplonowych futtertrio zbieram trawe na jesieni wywożę gnojówkę potem gruber i orka zimowa po tej trawie jest bardzo dobre stanowisko polecam
a pod QQ to na ściernisko po zbożu sieję gorczycę i gruberuję potem jak ma jakieś 40cm przed zakwitnięciem zazwyczaj w październiku wożę na nią obornik i jadę gruberem i orzę, też super sprawa ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share grzesiektomek

grzesiektomek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo

Napisany 21 lipiec 2011 - 15:40

co lepsze po zniwach ? Mam problem mam ursusa c362 i do niego talerzówke którą przez siłe ciągnie dwójką efekt jest słaby czy po kultywatorze dwu metrowym i jeżdzie trójką był by lepszy efekt