Skocz do zawartości

Zdjęcie

wyciszenie kabiny w mtz 82

40 odpowiedzi na ten temat

#21 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 09 marzec 2014 - 17:49

wyciszenie kabiny w mtz 82 odkopuję temat :lol: w moim mtz 82 (duża kabina nie sportowa :rolleyes:) pod wycieraczkę na podłodze położyłem filc i zero efektu, jak orałem zauważyłem że największy hałas idzie z tablicy rozdzielczej, jak się temu dokładnie przyjrzałem, pod tablicą rozdzielczą goła blacha nic no to boki panelu rozkręciłem i powstawiałem taką piankę z jednej strony ofoliowana myślę ze dużo dało :huh: ktoś z was bawił się w w ogóle w wyciszanie ruska? Obawiam się trochę czy mi teraz olej w hydraulice się nie zagotuje, cały rozdzielacz praktycznie obłożyłem pianką, :ph34r: jak oram duża ilość ciepła z hydrauliki idzie na kabinę ale z drugiej strony wyciszenie bez tablicy rozdzielczej jest bez sensu -_-

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wyciszenie kabiny w mtz 82 Dzisiaj, 23:55
  •  

#22 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 17:53

wyciszenie kabiny w mtz 82 U siebie odkręciłem trzy blachy spod deski(nowszy typ deski) i wykleiłem pianka 20mm. Podłoga jak kupiłem ciągnik dwie warstwy filcu. Muszę jeszcze wyłożyć podłogę pod fotelem kierowcy i uszczelnić dziury w miejscu ręcznego gazu i reszty dźwigni.
KPK Kumurun Team

#23 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektromechanika

Napisany 09 marzec 2014 - 18:01

wyciszenie kabiny w mtz 82 Pod tablicę i cały ten kokpit upycham w każdy zakamarek ile tylko się da wełny mineralnej, Na podłodze dwie warstwy filcu, pod fotelem pianka, Silnik ok cichutko, ale skrzynia po drodze i tak daje po uszach.

#24 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 19:02

wyciszenie kabiny w mtz 82 http://allegro.pl/ma...4004507390.html

takie coś macie na podłodze? zastanawiam się co ma największą skuteczność pianka taka od kanapy :rolleyes: kiedyś rozbierałam tapicerke w seicento to na podłodze własnie jest taki filc

własnie ja mam taką piankę i z jednej strony ona ma folie i własnie zakładałem folią do kabiny nie wiem czy dobrze :ph34r: tak mi się wydaje że pianka powinna lepiej tłumić niż filc albo dam to i to podłoga jest stosunkowo głęboka :lol: najgorzej przy pedałach trzeba przykręcić jakoś :mellow:

#25 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 19:06

wyciszenie kabiny w mtz 82 No coś takiego.
Pianka na podłodze szybko się niszczy. Ona nie nadaje się w miejsca po których się chodzi. Z czasem zgniecie ją na nic i zetrze się w proch.
KPK Kumurun Team

#26 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 19:21

wyciszenie kabiny w mtz 82 najtaniej będzie odwiedzić kumpla rozebrać mate z cnqecento :lol:

ale tez muszę pomyśleć nad błotnikami bo została sama tapicerka a tam pianka faktycznie cała się wytarła -_- ale jak zacznę rozkręcać tapicerkę i próbować podkładać piankę to tego nie wytrzyma, polecilibyście jakiś alternatywny sposób?

#27 Share Daman

Daman

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 09 marzec 2014 - 19:26

wyciszenie kabiny w mtz 82 ja w c360 mam zamiar zrobić ala podłoge przy zwolnicach i z przodu, wyłozyc flicem z samochodu grubą warstwe z kawałków kwadratowych, i na to kupic mate wygłuszajaca samoprzylepną żeby nie chłoneło wilgoci efekt jakis musi byc :). Kup sobie klej wejdz w maty wygłuszające na alledrogo i w którejś ofercie było że maja w sprzedazy takze kleje :) Napewno przykleisz nia pianke.

#28 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 19:41

wyciszenie kabiny w mtz 82 noo ja tą piankę co mam to używałem w swoimi 3p pomiędzy zbiornik paliwa a deske i kabina a maska, miało to na celu żeby zimom nie wiało, ale naprawdę też bardzo wyciszyło silnik że go nie słychać (abstrah*jąc skrzynia i tylny most u mnie stosunkowo cicho pracują :rolleyes: ) i od tego wziąłem pomysł żeby wziąć się za tego ruska, też mam palny co do równej podłogi w 3p ale na to potrzeba chyba miesiąc nudów i chorego zapału :wub:

#29 Share Daman

Daman

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 19:47

wyciszenie kabiny w mtz 82 I pieniedzy na blache, mate, filce to akurat z auta mam :). I troche pomysłowosci. Tymbardziej ze ja np chce miec radio w c360.

#30 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 19:59

wyciszenie kabiny w mtz 82 noo i to dopiero cieszy kiedy przedtem radio było słabo słychać a teraz obniżyło sie chociaż o kila db :wub:

mój cholernie wyje na 9 biegu aż wszystko drży a jak dostanie obroty 2500 obr/min to masakra no i przedtem przy podnoszeniu mocno hydraulika buczała to bardzo mnie też wkurzało ;[

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Daman

Daman

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 20:06

wyciszenie kabiny w mtz 82 Mozesz pokazac dokładnie co to za pianka?

#32 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 20:32

wyciszenie kabiny w mtz 82 jutro zrobię ci zdj bo sam nie wiem od czego to jest ktoś mi to przywiózł czy jakieś palety w firmie były owijane mam kilka rodzajów tych pianek i testuje które lepiej wygłuszą, mam taką czarną twardą dobrze się ją wciska pomiędzy blachy albo, a ta druga jest taka elastyczna, jak kiedyś kanapę rozcinałeś to taka żółta tyle że ona ma z jednej strony pory a z drugiej jest gładka grubość 1,5 cm a jeśli chodzi o podłogę w c360 to bym bym położył wełnę mineralną (taką jak w domu) URSA ;) ciągnika zbyt szybko nie kupię i tyle godzin w rusku trochę komfortu się należny B)

#33 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 10 marzec 2014 - 19:38

wyciszenie kabiny w mtz 82 ja mam na podłodze filc, 2 razy piankę i dodatkowo wykładzinie i dość sporo wytłumiło to, ale też w ostatnim czasie zrobiłem wygłuszenie całej tapicerki, mianowicie zdjąłem tą "skaję" z błotników, podłogi i wszędzie podłożyłem filcu, efekt zadowalający, dodatkowo jeszcze wyciszyłem zeby tak hałas nie szedł do kabiny, pod spryskiwaczem zrobiłem taką sciankę, i pomiędzy szparami zbiornika oleju hydr. zapełniłem te przerwy. jeszcze od środka jak jest obydowany rozdzielacz obkleiłem te balchy filcem :)
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

#34 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 10 marzec 2014 - 20:44

wyciszenie kabiny w mtz 82 Szkoda Twojej fatygi i kasy,nie pomoże woda z Wisły na lepsze wygłuszenie gdy szyby przepuszczają hałas, już to przetestowałem.w pierwszym etapie wygłuszyłem pod kierownicą i całą podłogę i wszystkie zakamarki ,było ciszej, uważałem że to za mało i jeszcze dołożyłem wygłuszenia i efekt bym mizerny,hałas idzie przez szyby.
Oczywiście jeśli nie masz wygłuszenia i je założysz poziom hałasu się obniża dość znacznie.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#35 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 22:17

wyciszenie kabiny w mtz 82 przecież szyby nie przepuszczają hałasu jak są dobre uszczelki zwłaszcza w drzwiach uszczelki muszą dobrze przylegać B)

wiadomo mercedesa się z niego nie zrobi ale jak wyciszyłem pulpit naprawdę znaczna różnica :)

#36 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 10:11

wyciszenie kabiny w mtz 82 E no z tymi szybami to lekka przesada. Dla czego np. w zetorze małej serii który ma większą powierzchnie szyb i zdecydowanie głośniejszy silnik jest ciszej?
W ruskim same zegary ciężko wygłuszyć. Najlepiej było by zbiornik z olejem wywalić i zrobić normalną grodź. Do tego dołożysz szczelność drzwi która nie jest idealna, kilka szparek w podłodze koło dźwigni i decybeli przybywa.
KPK Kumurun Team

#37 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 11 marzec 2014 - 10:23

wyciszenie kabiny w mtz 82 Szyby to nie przesada mają duży przepływ hałasu.. Ale jak już pisałem nawet stary koć pod zegary to więcej niż nic.Teraz mam w planach podklejenie wygłuszenia pod maskę.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#38 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 10:26

wyciszenie kabiny w mtz 82 Dokładnie. pewnie oklejenie maski silnika od dołu jeż by dużo zmieniło mimo że jest ona tylko szczątkowa. Pochłonie hałas który nieodbity od blach nie trafi do kabiny.
Trzeba by jeszcze przejrzeć górny pulpit kabiny pod względem szczelności. Super spasowania tam nie ma a hałas ma dostęp pod rantem dachu.

Edytowany przez seweryn20, 11 marzec 2014 - 10:28.

KPK Kumurun Team

#39 Share macieju0

macieju0

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 19:43

wyciszenie kabiny w mtz 82 siemanko, nie mam zamiaru zakladac nowego tematu wiec napisze tutaj. mam mtz 1025.2 rok 2012 od dwoch tygodni wszystko jest okej procz jednej rzeczy, a mianowicie zastanawiam sie skad wzial sie luz na walku wom? jak zlapie go i przekrece w prawo i w lewo jest ok ale jak ruszam nim do gory i w dol i na boki to pojawiaja sie luzy? jak to zlikwidowac ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1375 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 11 marzec 2014 - 23:51

wyciszenie kabiny w mtz 82 Macieju zapytaj w przeznaczonym do tego temacie, lub zaloz swoj.
a wracajac do wygluszenia, to w moim MTZ 550 blachy pod zegarami sa raczej oryginalnie wygluszona taka gabka, pokrywa zegarow ta od str szyby tez oklejona, na podlodze pod dywanikiem fabryczna mata, filc/bitum, tylko juz ten bitum prawie caly odpadl.

Edytowany przez zbyszekbrzuze, 11 marzec 2014 - 23:52.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

Dodaj odpowiedź