Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sorgo na kiszonkę

164 odpowiedzi na ten temat

#41 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 28 luty 2007 - 16:21

Sorgo na kiszonkę @Grześ
Dziki nie ryły Ci w sorgo? Bo u mnie jest z nimi spory problem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sorgo na kiszonkę Dzisiaj, 07:20
  •  

#42 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 28 luty 2007 - 22:27

Sorgo na kiszonkę Nie tak jak w kukurydzy. Robia sobie scierzki i coś tam zniszczą. Ale nie ma problemu z wyjadaniem nasion ani jeleń nie wpiepszy kolby. Na dzika są sposoby gorzej z jeleniem. Co sądzicie o tym Nutri Honey. Kusi mnie aby to posiać bo mam do posiania 1,5 ha lucerki i tak myślę co wybrać.
The Truth Is Out There

#43 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 28 luty 2007 - 22:47

Sorgo na kiszonkę A czy da się zebrać nasiona i sobie na drugi rok posiać?

Robie tak z kukurydzą

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share nowy1989

nowy1989

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 25 marzec 2007 - 22:33

Sorgo na kiszonkę Jestem z województwa podlaskiego, interesuje kogoś zakup sorga do podziału po 1,5ha?l

#45 Share malutki22_12

malutki22_12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 04 kwiecień 2007 - 09:02

Sorgo na kiszonkę Ja planuje w tym roku zasiać ale nie wiem jak to wyjdzie. I czy w moich stronach można to kupić. dużo o tym czytałem.

#46 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 18 kwiecień 2007 - 09:53

Sorgo na kiszonkę z kukurydza czasami mozna nie wypalic ze zbiorem roslin bo są rosilny heterogeniczne i moga nie powschodizc niekitóe odmiany. ja sieje w tym roku sorgo z trawa sudańska około hektar po życie atakuje tak koło 25 maja nasiona juz zamowiłem po 9 zł za kilgoram a sprzedaje je firma z sieradza jak cos na gadui napiszcie mam adres i stronke www gg 2204833 pzodro
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#47 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 18 kwiecień 2007 - 13:40

Sorgo na kiszonkę U mnie z kupnem sorgo jest wielki problem bo nigdzie nie można go dostać a nawet zmówić nie da rady. Dopiero wczoraj udało mi się zamówić ale ten problem ze nasiona przyjdą dopiero na początku maja.

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#48 Share tasiorek766

tasiorek766

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 19 kwiecień 2007 - 19:21

Sorgo na kiszonkę siemka:) nie zbywa komuś nasion sorgo 506??? moge odkupic od kogos jak komuś zostaje, potrzebuje tak na hektarek:)

#49 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 11 maj 2007 - 13:37

Sorgo na kiszonkę @Grześ
Pryskałeś może w sorgo na trawę morską (świńską). Nie wiem jk to się dokładnie nazywa. Ale zawsze rośnie nam w burakach. Bo rozmawiałem dzisiaj z kolesiem co się opryskami zajmuje i mówił że musiał bym opryskać bo może mi sorgo wydusić. Tylko boję się żeby mi sorga nie przypaliło.
Jeśli ktoś coś wie na ten temat to byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie informacje :blink:

#50 Share nowy1989

nowy1989

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 12 maj 2007 - 22:45

Sorgo na kiszonkę Jakim preparatem opryskać sorgo?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 15 maj 2007 - 19:22

Sorgo na kiszonkę Sogro pryska się tym samym co kukurydzę. Tylko że do 3 dni po siewie.

Wczoraj zasialiśmy. Dzisiaj poszedł oprysk. Zobaczymy co z tego wyniknie :blink:

#52 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 15 maj 2007 - 20:13

Sorgo na kiszonkę Ja pryskałem w ten sam dzien co siałem. teraz juz ładnie wschodzi byle tak dalej :blink:

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#53 Share nowy1989

nowy1989

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 15 maj 2007 - 22:27

Sorgo na kiszonkę Powiedzcie jeszcze jakim środkiem pryskaliście. Już bym posiał ale jestem z podlaskiego a u nas o przymrozki nie trudno więc wole poczekać :blink:

#54 Share kaczorek

kaczorek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 256 postów

Napisany 17 maj 2007 - 18:00

Sorgo na kiszonkę Hej! Panowie a co powiecie o robieniu pryzmy? Miesznie z kukurydzą odpada bo palnujemy posiać sorgo na oddzielnym polu. No i powstaje mały dylemat. Ojciec rozmawiał z jednym kolesiem i ten mówił, że można na dół dać kukurydze i na wieszch sorgo - czy warto? Macie może z tym jakieś doświadczenia? Lepiej tak jak wyżej napisałem czy zrobić oddzielne pryzmy?

P.S. Kupiliśmy sucrosorgo 506 i nie było żadnych problemów z wciskaniem kukurydzy i dzieleniem porcji. Zadzwoniłem do przedstawiciela syngenty i ten,bez zbędnych ceregieli, podał mi namiary na Agromax Drobin. :lol:
Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

#55 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 21 maj 2007 - 21:52

Sorgo na kiszonkę

Hej! Panowie a co powiecie o robieniu pryzmy? Miesznie z kukurydzą odpada bo palnujemy posiać sorgo na oddzielnym polu. No i powstaje mały dylemat. Ojciec rozmawiał z jednym kolesiem i ten mówił, że można na dół dać kukurydze i na wieszch sorgo - czy warto? Macie może z tym jakieś doświadczenia? Lepiej tak jak wyżej napisałem czy zrobić oddzielne pryzmy?

P.S. Kupiliśmy sucrosorgo 506 i nie było żadnych problemów z wciskaniem kukurydzy i dzieleniem porcji. Zadzwoniłem do przedstawiciela syngenty i ten,bez zbędnych ceregieli, podał mi namiary na Agromax Drobin. :lol:

No ja mam zasiane czesc sorgo koło kukurydzy a czesc tez na innym polu i wujek w tamtym roku miał tak samo i zrobił tak ze na spodzie była kukurydza pózniej sorgo i na sorgo jeszcze dał kukurydzy i wszystko super wyszlo i ja w tym roku u siebie zrobie tak samo

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#56 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 18 czerwiec 2007 - 09:43

Sorgo na kiszonkę Moje sorgo ma już 50 cm. Myślałem że będzie wolniej rosło.
Znajomy też zasiał i mu nie powschodziło. Pryskał droższym opryskiem żeby na chwostnicę zadziałało. Może to przez to?

#57 Share kaczorek

kaczorek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 256 postów

Napisany 19 czerwiec 2007 - 20:43

Sorgo na kiszonkę Moje sorgo też powschodziło ma ok.10cm. Zobaczymy co będzie później. W Drobinie, tam gdzie kupowałem, spotkałem kilku rolników którzy to uprawiają i mówią że pod koniec lipca będzie dawać czadu ze wzrostem :D
Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

#58 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 19 czerwiec 2007 - 22:45

Sorgo na kiszonkę U mnie większa połowa jest tak około 30 a 40 cm ale na jednym kawałku jest bradzo nie równe i wyglada jak by dopiero powschodziło. I mam pytanko czy mozna to opryskac środkiem dolistnym tak jak kukurydze??

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#59 Share tasiorek766

tasiorek766

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 21 czerwiec 2007 - 19:13

Sorgo na kiszonkę siemka ja zasilałem sorgo i kukurydze dolistnie mocznikiem w dawce 25 kg/ha w same upalne dni bo miało padać;/ kukurydze przypalilo a sorgo nawet nie zareagowało mozna dawać mocznik bez wahania a co do srodków potasowo fosforowych to nie próbowałem ale nie powinno byc problemów . moje sorgo ma około50 centymetrów ale jest strasznie nierówne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 22 czerwiec 2007 - 14:44

Sorgo na kiszonkę ziomy ja mam sorgo 1 ha i jeden u nas ma 1,3 ha.u mni ejest rozne od 5 cm tak do 45, u drugiego całe jest 50 cm. ale ie wieyy czym na chwasty opryskac mam dzikie proso. pytałe w nasiennym i odr i nie wiedza maci ejakis pomysł?? nie opryskałemowschodowo i teraz załuje, boje ie ze zadui mi bo jest łeb w łeb miescami
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)