Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z hydrauliką

327 odpowiedzi na ten temat

#161 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 26 lipiec 2013 - 21:10

Problem z hydrauliką Jakby byl zaciety to by nie mogl wykonywac czynnosci tym rozdzielaczem i by o tym wspomnial.
A wiecie moze dlaczego bardzo wolno podnosi heder? Na max obrotach jest nawet tak srednio, a na wolnych to juz katastrofa... czy moze to pompa?
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z hydrauliką Dzisiaj, 15:23
  •  

#162 Share damianbudzyn

damianbudzyn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko z nim związane :)

Napisany 26 lipiec 2013 - 21:18

Problem z hydrauliką @=KPK Kumurun Team=
Jeśli posiadasz zegar do mierzenia ciśnienia to zmierz w jednym szybko z łaczu i będzie wiadomo czy pompa jest dobra

Może być też waż zagięty który idzie od zbiornika do pompy

Czy idzie kierować

#163 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 26 lipiec 2013 - 21:21

Problem z hydrauliką

Koledzy, raz jeszcze musze prosić Was o pomoc.
Sezon się zaczął a tu problem.
Po wymianie reduktora kierownica zaczeła chodzić lekko , reszta działa ok - tylko jest jeden problem, już dwa razy rozerwało dzisiaj rurkę od rozdzielacza do orbitrola. I 2 razy olej w ściernisko. Raz pękła w miejscu gdzie była spawana (może przypadek), kilka godzin później ta sama rurka puściła przy nakrętce od rozdzielacza. Oprócz tego cały czas podczas pracy słychac takie terkotanie i telepie rurkami od rozdzielacza do pompy.

Co to moze być? Wymieniać rozdzielacz (jeszcze na gwarancji)?

Załóż wąż od regulatora przepływu do rozdzielacza i dolej kupa oleju do hydrauliki.

#164 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 26 lipiec 2013 - 21:33

Problem z hydrauliką Kieruje sie dobrze, jutro podepne zegar, zapomnialem ze go w ogole mam.
Dzieki za odpowiedz.
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#165 Share damianbudzyn

damianbudzyn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 26 lipiec 2013 - 21:42

Problem z hydrauliką Nie ma za co :)

#166 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 26 lipiec 2013 - 23:33

Problem z hydrauliką Masz do wyboru albo zerwać plomby i wkręcić pół obrotu na zaworze na rozdzielaczu potrójnym, albo wywalić niecałe 150zł na nowy zawór wybór należy do Ciebie kolego :)
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#167 Share piotrek912

piotrek912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Zainteresowania:Sport Rolnictwo Motoryzacja

Napisany 27 lipiec 2013 - 06:43

Problem z hydrauliką Otóż były problemy pare godzin wczesniej motowidła same przyspieszały i bardzo wolno szedł kombajn co go przyspieszyłem to zaraz zwalniał

#168 Share damianbudzyn

damianbudzyn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 27 lipiec 2013 - 07:39

Problem z hydrauliką Jedna sekcja zacięta nie odbiła .

#169 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 27 lipiec 2013 - 09:13

Problem z hydrauliką Nie powinno sie przestawiac zaworu bez kontroli cisnienia zegarem. W praktyce bywa roznie i rozne cyrki sie dzieja. Te pol obrotu nie powinno sie nic stac o ile wczesniej nie bylo grzebane(plomba), ale caly obrot moze byc szkodliwy.
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#170 Share prezes893

prezes893

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 27 lipiec 2013 - 10:59

Problem z hydrauliką w moim suprze jak wywalilo pianę przez korek to była oznaka walniętej pompy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share vlazlo

vlazlo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 19:22

Problem z hydrauliką Wąż był cały czas założony. Nie do końca rozumiem o co koledze chodziło. Były też rurki? o to chodzi?
Dodatkowo wygląda to tak jakby reduktor wpadał w wibracje. Zaczyna nim terepac i rurką co idzie olej od pompy do rozdzielacza. OD tego telepania puszczająinne rurki. Jest to do tego stopnia gwałtowne, jakby ktoś młot pneumatyczny włączył pod siedzeniem.
Założyłem stary i tego nie ma, tyle,że kierownica ciezko chodzi.

Nie wiem gdzie jeszcze szukac i co sprawdzić.

MAcie jakieś pomysły?

#172 Share Motrzysta

Motrzysta

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 29 lipiec 2013 - 09:58

Problem z hydrauliką Dobra. Zmieniliśmy regulator przepływu i jest jakby troszkkę lepiej, ale nadal jest duży problem z powrotem przyspieszacza. Siłownik wychodzi sobie sam i jeśli w porę się go cofnie, to wróci, ale jeśli wyjdzie ponad połowa tłoczyska, kombajn sam nie jest w stanie go wciągnąć. O dziwo na drodze działa bez problemu, nawet przy powrocie z pola.

Druga sprawa to sztywniejące wajchy. Miał ktoś taki problem?
W czasie pracy, po skoszeniu około 3ha wczoraj wajchy przy kierownicy wręcz zeszytywniały, tj. kiedy pociągnąć wajchę od podnoszenia hederu do siebie, ona zostaje w tej pozycji, jednocześnie nie wywołując żadnej reakcji, czyli heder pozostaje na dole. tak samo jest z wajchą od podnoszenia/opuszczania motowideł.
Co ciekawe, kiedy kombajn postoi z godzinę, wszystko działa normalnie.
Taki problem pojawił się już w zeszłym sezonie-przed rozpoczęciem żniw wymieniliśmy olej hydrauliczny, filtr oleju hydraulicznego i uszczelniliśmy zbiornik, który jednak nadalk gdzieś ma jaką dziurkę, bo się poci.
Ma ktoś jakiś pomysł? Nie wiem, co tam może się dziać. Brak nam na to pomysłów. Myśleliśmy, że to wina zużytego oleju i brudnego filtra, który zrobił się wręcz płaski...

#173 Share prezes893

prezes893

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 29 lipiec 2013 - 21:41

Problem z hydrauliką witam. Rok temu wymieniałem pompę hydrauliczną w czasie naprawy redukcję od pompy i kolanko na wyjściu skręciłem na oringach i dodałem troszkę silikonu. Dziś na tym łączeniu zaczął wyciekać olej. I teraz mam pytanie dlaczego wydmuch*je mi oring spod łączenia redukcji z kolankiem? zakładam nowy oring skręcam dosyć mocno odpalam kombajn i poruszam wajchami z pomostu schodzę na dół a tam uszczelka spod kolanka wydmuchana jest z jednej strony.

#174 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisany 29 lipiec 2013 - 21:51

Problem z hydrauliką Mi na ciepłym oleju ciężko podnosi heder, opada też trzeba go co chwilę unosić, tak samo nagarniacz,, przyśpieszacz działa tylko tak jakby czasami trzeba było parę razy nacisnąć, kierownica tak jakby przycinała i słychać tak jakby buczenie pod pomostem (przestaje gdy kręcę kierownicą, jak przestaje kręcić to znów to samo) pompa do wymiany? czy może to coś innego?

#175 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 29 lipiec 2013 - 23:03

Problem z hydrauliką

Wąż był cały czas założony. Nie do końca rozumiem o co koledze chodziło. Były też rurki? o to chodzi?
Dodatkowo wygląda to tak jakby reduktor wpadał w wibracje. Zaczyna nim terepac i rurką co idzie olej od pompy do rozdzielacza. OD tego telepania puszczająinne rurki. Jest to do tego stopnia gwałtowne, jakby ktoś młot pneumatyczny włączył pod siedzeniem.
Założyłem stary i tego nie ma, tyle,że kierownica ciezko chodzi.

Nie wiem gdzie jeszcze szukac i co sprawdzić.

MAcie jakieś pomysły?

Sprawdź czy masz dławik przy zasilaniu na orbitrolu.Jak jest to orbitrol pierdzieli sprawę.

#176 Share audia3

audia3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:mechanika samochodowa i serwisowanie maszyn rolniczych

Napisany 30 lipiec 2013 - 08:24

Problem z hydrauliką tam idzie pierścień 23,2x3 , jak masz ten pierscien oryginalny to nie powinno tak sie dziac, wiec zrób tak ; znajdz podkładke miedziana lub aluminiowa tak by ten oring w jej srodek wszedł i tak to poskrecaj , bo ta pompa nowa nie ma takiego rowka na tego oringa i dlatego tak Ci sie dzieje , załóż tam tak jak Ci napisałem i bedzie ok, juz sie kiedys kilka razy z tym problemem spodkałem i tak robie i jest ok

#177 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 30 lipiec 2013 - 21:53

Problem z hydrauliką Lub kupić podkładkę z zewnątrz pierścień metalowy a w środku gumowy (kolega podaje sposób jak to obejść) w linku jest zdjęcie poglądowe tylko podkładka dedykowana do klimatyzacji ale występują różne rozmiary do hydrauliki jest to alternatywa w takie miejsca gdzie nnie ma gdzie wcisnąć o-ringu : http://allegro.pl/po...3367096633.html

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#178 Share Pawel64

Pawel64

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 31 lipiec 2013 - 12:37

Problem z hydrauliką Witam ponownie, znów mam problem z bizonem. Dzieje się to samo co w tamtym roku tzn. że grzeje się olej. Wymienilem zawór a to pomogło na krótko. Gdy jest chłodno młócę dłuzej i wtedy tak szybko się nie grzeje a przy upale maks. 2h młócenia i przerwa na chłodzenie. Prosze o pomoc.

@bobytempelton Czy mógłbyś napisać co było w tamtym poście z 8.07 odnośnie bizona.

#179 Share audia3

audia3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:mechanika samochodowa i serwisowanie maszyn rolniczych

Napisany 31 lipiec 2013 - 17:33

Problem z hydrauliką no mozna i takie cos dokupic,ale po co ,jak mozna podkładke miedziana tak zrobic z oringiem iwyjdzie taniej i szybciej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 31 lipiec 2013 - 21:30

Problem z hydrauliką Ta z linku to faktycznie droga a z tą szybkością to zależy czy kolega podkładkę o odpowiedniej średnicy ma pod ręką, bo jak szukać i kombinować to taka nie wyjdzie wiele drożej. Ale pomińmy to ważne jest aby było szczelnie a nie jak jest zrobione (liczy się pomysł).

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878