Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z hydrauliką

327 odpowiedzi na ten temat

#141 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 19:42

Problem z hydrauliką Witam wymieniłem olej w silniku dziś sprawdziłem stan i okazało się że brakuje ok 1litra pomyłkowo dolałem HL 100. Co teraz robić wymieniać jeszcze raz olej ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z hydrauliką Dzisiaj, 17:25
  •  

#142 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 22:41

Problem z hydrauliką Niestety radził bym go wymienić. To dość spora dolewka.
Takie moje zdanie.
Pozdrawiam.

#143 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 14:01

Problem z hydrauliką To do hydrauliki lejesz taki gesty olej?? Za gesty, powinien byc hl-46 chociaz sam leje hl-68. Olej w silniku zmien, najlepiej na jakis lepszy, bo pewnie jezdziles na wodzie zwanej Superolem, wymiana oleju bedzie tansza niz remont silnika teraz albo w niedalekiej przyszlosci.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#144 Share audia3

audia3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Zainteresowania:mechanika samochodowa i serwisowanie maszyn rolniczych

Napisany 18 lipiec 2013 - 14:31

Problem z hydrauliką no wymien ten olej w silniku najlepiej na SHPD pamietaj wylac go z chłodnicy i z filtra oleju , ale w hydraulice masz za gesty i pewno sie bardzo grzeje

#145 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 19 lipiec 2013 - 19:39

Problem z hydrauliką Po pierwsze nie powiedziałem że mam w hydraulice HL 100 ,po drugie używam do silnika dobrego oleju a nie wody.
Po trzecie nie uruchamiałem silnika więc tylko spuściłem olej i wlałem świeży obyło się bez wymiany filtra.

#146 Share MrTomo1919

MrTomo1919

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 24 lipiec 2013 - 15:11

Problem z hydrauliką Witam otóż mam problem z hydrauliką w bizonie a konkretnie z przyśpieszaniem i zwalnianiem bezstopniówki jazdy.Siłownik od jazdy jest nowy i problem polega na tym ze nie chce zwolnic jazdy tj. ze nie chce wsunąc siłownika bo przyspiesza, czyli wysuwa siłownik bez problemu. Zauwazyłem również ze podczas krecenia kierownica równiez jest podobnie czyli jak kręce kierownica w ta strone co siłownik sie wysuwa to jest ok kierownica lekko sie kręci a jak krece w druga strone tak zeby siłownik sie wsunął to idzie tak ciezko ze dwoma rękami trzeba sie zapierac zeby skrecic. Czyli podsumowując te dwa siłowniki dwustronnego działania które są od bezstopniówki i od skręcania kołami działaja tylko w jedną strone czyli sie wysuwają a nie działa wsuwanie. Olej hydrauliczny jest filtr wymieniony bizon z 89r jeżeli ma to znaczenie. Czy to może byc regulator przepływu???? Pomocy bo już nie wiem sam co robic. Aha jeszcze jedno cała bezstopniówka jazdy nie jest zablokowana albo zatarta ręka jak brałem to chodzi góra dół.

#147 Share miturskir

miturskir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 24 lipiec 2013 - 15:41

Problem z hydrauliką spróbuj wymienić reduktor przepływu oleju koszt to 220 mi pomogło

#148 Share vlazlo

vlazlo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 20:57

Problem z hydrauliką Koledzy, raz jeszcze musze prosić Was o pomoc.
Sezon się zaczął a tu problem.
Po wymianie reduktora kierownica zaczeła chodzić lekko , reszta działa ok - tylko jest jeden problem, już dwa razy rozerwało dzisiaj rurkę od rozdzielacza do orbitrola. I 2 razy olej w ściernisko. Raz pękła w miejscu gdzie była spawana (może przypadek), kilka godzin później ta sama rurka puściła przy nakrętce od rozdzielacza. Oprócz tego cały czas podczas pracy słychac takie terkotanie i telepie rurkami od rozdzielacza do pompy.

Co to moze być? Wymieniać rozdzielacz (jeszcze na gwarancji)?

#149 Share Motrzysta

Motrzysta

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 21:16

Problem z hydrauliką U wujka jest taki sam problem. I nie wiemy, czego się czepić...
Regulator przepływu mówisz? On jest taki sam jak w cyklopie czy czymś się różni?

#150 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 21:26

Problem z hydrauliką Regulator nie jest taki sam jak w cyklopie jest inny ma inne wydatki.
@MRTOMO masz przypięty heder ? wysuwanie motowideł ,przyśpieszacz motowideł działa? czy działa wolno?
te pytania po to bo przypuszczam że masz problem z zaworem redukcyjnym na rozdzielaczu 3 sekcyjnym, wkręć go pół obrotu i powinno pomóc, rozdzielacza przepływu nie ruszaj narazie.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share miturskir

miturskir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 21:27

Problem z hydrauliką nie wiem czy taki sam ale u mnie po kłopocie wszystko w normie

#152 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 21:32

Problem z hydrauliką Rozdzielacz czyli regulator przepływu tak? jaki ma wydatek ten regulator? od czego to wstawiłeś?
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#153 Share case-jxu-95

case-jxu-95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 21:55

Problem z hydrauliką Nie polecam pompa hydrauliki po naprawie w tucholi po 10 godz rozpadła się i tak trzeba było jechać po nową

#154 Share vlazlo

vlazlo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 22:19

Problem z hydrauliką regulator przepływu - ten co rozdziela na orbitrol i reszte. Kupiony rol-macie - oryginalny z tucholi do bizona. Na stronie producenta ten model podaje przepływ 9ltr/min. Załączałem zdjęcie na poczatku 4 strony tego wątku.

#155 Share MrTomo1919

MrTomo1919

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 26 lipiec 2013 - 07:02

Problem z hydrauliką

Regulator nie jest taki sam jak w cyklopie jest inny ma inne wydatki.
@MRTOMO masz przypięty heder ? wysuwanie motowideł ,przyśpieszacz motowideł działa? czy działa wolno?
te pytania po to bo przypuszczam że masz problem z zaworem redukcyjnym na rozdzielaczu 3 sekcyjnym, wkręć go pół obrotu i powinno pomóc, rozdzielacza przepływu nie ruszaj narazie.

No jest nowa pompa nowy regulator przepływu i nic. Wymieniłem tez całe koło pasowe całą bezstopniówke bo stara miała troche luzy na telerzu pływającym no i troche sie poprawiło ale mi sie wydaje że troche za leniwo to idzie powinno szybciej wysuwac i wsuwac siłownik. No hedera właśnie nie mam podpiętego wiec nie wiem jak pozostałe siłowniki przy hederze działaja. No tez myślałem zeby troche wkręcic ten zawór redukcyjny ale troche boje sie przy nim grzebac bo słyszałem ze komus rurki popekały jak sie zaczął nim bawic a u mnie ten zawór jest jeszcze oryginalnie zaplombowany. A kupno nowego zaworu załatwiło by sprawe???? no bo troche strach grzebac samemu przy tym zaworze przeciez on jest ustawiany maszynowo czyli tak zeby sie nic w hydraulice nic nie stało. Tym bardziej mam nową pompe i jak bym coś przesadził z tym regulowaniem zaworu to mogłoby sie cos stac

#156 Share piotrek912

piotrek912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Zainteresowania:Sport Rolnictwo Motoryzacja

Napisany 26 lipiec 2013 - 20:16

Problem z hydrauliką Mam wielki problem ze swoim bizonem. Podczas pracy rozerwało mi korek od wlewu oleju hydraulicznego od zbiornika i olej aż wywaliło górą a rozdzielacze pod pomostem były tak gorące że aż nie można było ich dotknąć co może być przyczyną? filtry mam wymienione olej też wporządku prosze o pomoc

#157 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 26 lipiec 2013 - 20:30

Problem z hydrauliką na 100% rozdzielacz jak masz od kogo pozyczyc to zacznij od tego kolega tez tak miał tylko ze niepotrzebnie nawymieniał pare klamotów na nowe

#158 Share piotrek912

piotrek912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Zainteresowania:Sport Rolnictwo Motoryzacja

Napisany 26 lipiec 2013 - 20:37

Problem z hydrauliką Ale ten podwójny czy potrójny

#159 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 26 lipiec 2013 - 20:44

Problem z hydrauliką tak na chłopski rozum który częściej jest używany odp sobie sam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share damianbudzyn

damianbudzyn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko z nim związane :)

Napisany 26 lipiec 2013 - 20:48

Problem z hydrauliką Potrójny (rozdzielacz może być zacięty )