mirasek

Problem z hydrauliką

Polecane posty

Mareczek78    2

manometr jak wsadzisz miedzy pompe a dzielnik to ci go rozsadzi - pompa da ze 600 bar albo lepiej. Manometr najlepiej dać za rozdzielaczem (niskiego ciśnienia) np odkręcić wąż który idzie do przekładni bezstopniowej hederu i pociągnąć gałę rozdzielacza. Widzisz jakie masz ciśnienie. Ja miałem zawór zapląbowany a ciśnienie bwahało się w granicach 25 bar. motowideł nie mogłem w czasie koszenie przyspieszyć do max. Po ustawieniu ciśnienia do ok 60-70 bar wszystko hula jak talala.

Wcześniej miałem starą pompę i po 2 sezonach przestał mi podnosić heder - podkreciłem zawór bez manometru i było ok - do chwili wymiany pompy (zimny olej heder podnosił natomiast o rozgrzaniu oleju heder dzwigał dopiero przy 1800 obr silnika). Po wymianie pompy pomost przy skręcaniu kierownicy trząsł się od jakiś drgań - nie wiem czego - szybciutko odkręciłem jeden wąż (rozdzielacz wysokiego ciśnienia) od siłownika skretu. podłączyłem manometr, kierownicą ktoś musi skręcać a ty patrzysz jakie ciśnienie u ustawiasz ok 160 - 170 bar.

Jak macie złe ciśnienia na rozdzielaczach to albo coć nie działa jak należy, albo spoci sie wąż na zakuciu, albo pęknie. 

P.S. węże jesli zmieniam to kupuję take na 400 lub 600 bar - zwłaszcza od hederu. Zwykłe sa na 160 bar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Węże w zupełności wystarczą na 240 bar.

Manometr daje się tam, gdzie zachodzi potrzeba, na odbiorniku zawsze za rozdzielaczem.

 

A tak na marginesie przed rozdzielaczem także można lecz trzeba go wpiąć w trójnik i nic nie rozsadzi.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BRANEK    0

Witam,

 

Szukam fachowca od hydrauliki w bizonie Z056 powiat Malborski.

Problem polega na opadaniu hederu  na gorącym oleju.

Może ktoś potrafi fachowo napisać od czego zacząć w taki przypadku

 

Pozdrawiam :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Zacznij od wymiany uszczelnień w siłownikach bo kosztują grosze a jeśli to nie będzie poprawy to zostaje wymiana rozdzielacza... więcej opcji nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Wymiana uszczelnień nic nie da bo tam są siłowniki nurnikowe, bo na zewnątrz olej nie ucieka? Uważam że winny rozdzielacz.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomas318    1

kolego a jak masz podłaczone pod kierownice orbitrol bo napewno tam jest jak jest podlaczony ( jak by co naprawiam hydraulike siłowa ) i jaki rozdzielacz drzy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

drży rozdzielacz od podnoszenia hedery, motowidla, prędkości młockarni i przyspieszacza. stało się tak po tym jak uszczelnilem układ tj. wymieniłem uszczelkę przy rozdzielaczu od rozkładania rury i wymieniłem oringi na tych tłoczniach co są pod kołem jezdnym. orbitować nie ruszałem
orbitola pod kierownica*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomas318    1

spoboje pan odpowietrzyc przy rozdzielaczu czyli jak pan kreci to dojrzec ktora sekcja tak drzy i leeko odpuscic srube zeby olej z powietrzem zszedl no bo nie powinna miec znaczenia rozdzielacz od hedra do kol skrętnych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam bizon z056 super i taki problem. Od kilku lat nie wywala mi olej wszystko ochlapane tam gdzie szajba od przyspieszania motowidel. Części nowe gumki uszczelniajace nowe. Jak zrobię pochodzi wszystko ładnie pięknie z godzinę i znów pełno oleju na pasku i wszędzie. Pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

pewno trzeba nową przekładnie a nie reanimować trupa bo rys, wżerów to żadnym nowym uszczelnieniem nie naprawisz kolejnym kompletem uszczelek

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak napisze ze elementy składowe są kupione nowe i tak się dzieje. A czy wymiana zamka hydraulicznego pomoże? A druga sprawa czy powinien być dlawik tu gdzie wpływa olej do tej szajby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tomas318 odpowietrze nic nie przy rozdzielaczu nic nie dalo. Dodam ze nie drży tylko rozdzielacz ale cały układ hydrauliczny pod kabina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomas318    1

Kolego a czy podczas kręcenia kierownica obojętnie w jaka strone czy tylko przy końcu kręcenia w pewna stronę tak drży? Bo możliwe też że masz za duże ciśnienie ustawione na zaworze w rozdzielaczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to wyglada tak ze kręcę w jedna jest ok nagle odbijam w druga i zaczyna trząść w jednym miejscu a jak przekręcę dalej to przestaje, i jak znowu odbije to w pewnej chwili znowu zaczyna w jednym miejscu drzeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomas318    1

jeszcze kolego zobacz czy orbitol jest mokry ? i mozna zobaczyc w jakim stanie jest regulatoor przeplywu połaczony jest z rodzielaczem 2 sekcyjnym do orbitola lub jak nie to to orbitol do regeneracji a olej nie by byl winny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


    • Przez jackowski11
      witam,
       
      jak zabrać sie do wymiany gumowego fartucha na łączeniu obudowy wentylatora z tylnym mostem?
      Poniżej zaznaczone czerwoną strzałką - z katalogu
       

       
      Pytanie nr.2.
      Czy istnieje jakiś patent na smarowanie łożysk wytrząsaczy bez ich demontażu/wymiany?
    • Przez BoNes
      Cześć jestem tu nowy.
      Wujek niedawno kupił Bizona Z056 z rozwalona cala instalacja elektryczna, niema w ogóle świateł i żadne czujniki nie działają,
      szukałem w internecie schematu instalacji elektrycznej ale znalazłem tylko do Bizona Z058 i z stad moje pytanie , czy ten schemat rożni się bardzo od modeli Z056 ? jeśli tak to w jakich miejscach, i czy warto robić nowa instalacje czy kupić gotowa ?
      Pozdrawiam.
      Słyszałem ze można zrobić ja na podstawie ursusa serii C-3xx, próbował ktoś ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj