Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z hydrauliką

327 odpowiedzi na ten temat

#261 Share stasiek_1

stasiek_1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 06 czerwiec 2015 - 16:52

Problem z hydrauliką

Jeżeli masz filtr obok schodków to znaczy że masz starego typu... Co dokładnie zostało uszkodzone? Ten kielich co wchodzi wkład do niego, czy ta górna część z przewodami hydraulicznymi? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z hydrauliką Dzisiaj, 17:35
  •  

#262 Share Poznaniak

Poznaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 06 czerwiec 2015 - 17:47

Problem z hydrauliką

Kielich ma na dole nakretke przyspawana i srube do spuszczania oleju ,próbowałem go odkrecic za ta nakrętkę  i urwałem ją z kawałkiem spodu kielicha.

#263 Share stasiek_1

stasiek_1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 06 czerwiec 2015 - 18:28

Problem z hydrauliką

Spróbuj cały kielich odkręcić kluczem do filtrów albo jakimś dużym kluczem hydraulicznym potocznie zwanym "żabą". Bo z niego i tak już nic nie będzie. Jak byś odkręcił kielich, to raczej nie powinno być problemu z dobraniem zamiennika. Rozchodzi się o średnicę, skok gwintu i o głębokość kielicha. Wiem że to : http://hurtowniaroln...liki-bizon.html podchodziło, tylko nie wiem, czy do starego, czy nowego typu. 

#264 Share mati9151

mati9151

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 16 czerwiec 2015 - 16:38

Problem z hydrauliką

Panowie ja mam takie pytanie. Strasznie szybko podnosi mi nagarniacz oraz opuszcza muszę lekko obchodzić się z dźwignią od podnoszenia nagarniacza. Pewnie gdzieś brakuje dławika tylko gdzie go założyć? Jak ktoś ma pomysł to proszę o informację

pozdrawiam

#265 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 16 czerwiec 2015 - 20:31

Problem z hydrauliką

Na wyjściu z rozdzielacza 

#266 Share mati9151

mati9151

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 17 czerwiec 2015 - 18:44

Problem z hydrauliką

Dzięki za odpowiedź, tylko skąd taki dławik wziąć. Da radę z czegoś dorobić?

#267 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 17 czerwiec 2015 - 21:51

Problem z hydrauliką

W agromach są tylko bierz tego z mniejszym otworkiem bo ten większy jest od hedera.

#268 Share mati9151

mati9151

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 18 czerwiec 2015 - 16:25

Problem z hydrauliką

Dzięki, kupiłem taki: http://www.sklep-gre...ducts_id=267775  i będę próbował założyć.

#269 Share orkidea

orkidea

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 25 czerwiec 2015 - 14:38

Problem z hydrauliką

Witam,

Mam problem z układem kierowniczym, tzn. kiedy kręcę kierownicą czasami koła wogóle nie skręcają, kiedy się trochę poszarpie kierownicą to dopiero reaguje chociaż czasmi i to nie pomaga.

Mam sprawdzone ciśnienie na siłownik hederu i tam jest te 160 atm. i ciśnienie przed orbitrolem ok. 90 atm., ale tylko przy skręcaniu jak "załapie".

Możliwości usterki są dwie: albo regulator przepływu albo orbitrol, ewentualnie jeszcze siłownik skrętu ale to chyba najmniej prawdopodobne.

Pytanie: Jak w miarę jednoznacznie stwierdzić czy awarii uległ orbitrol czy regulator przepływu?

#270 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 25 czerwiec 2015 - 21:21

Problem z hydrauliką

Jak kręcisz kierownicą bez dużego oporu to siłownik pierdzieli sprawę a jak ciężko się kręci to za małe ciśnienie na orbitrolu ale przecież uszczelniacze nie kosztują majątku a w takim przypadku zaczyna się od siłownika. :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 25 czerwiec 2015 - 21:59

Problem z hydrauliką

Poluzuj węże i zobaczysz czy kręcąc kierownicą podaje olej na siłownik.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#272 Share orkidea

orkidea

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 29 czerwiec 2015 - 19:32

Problem z hydrauliką

Zmieniłem siłownik na podobny i na nim ledwo się dało kręcić kierownicą, ale koła skręcały, a jak wróciłem do starego to kierownicą można było kręcić jednym palcem, a koła stały w miejscu. Sprawdziłem jescze raz ciśnienie (na starym siłowniku) przed orbitrolem i jak kręci się kierownicą w jedną stronę to ciśnienie skacze w granicach 40 - 60 atm., a jak w drugą to wskazówka na manometrze ledwo drgnie. Oba siłowniki sprawdzaliśmy też przy ciągniku i przy 200 atm. nie było przecieków.

Czy z tych objawów można wyciągnąć jakieś wnioski, bo wydawać w ciemno kasę na orbitrol albo regulator przepływu to trochę słabo.

#273 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 29 czerwiec 2015 - 21:39

Problem z hydrauliką

Ale sprawdzałeś to ciśnienie na którym siłowniku na starym czy tym drugim bo jak na startym to masz już odpowiedź że siłownik zawala sprawę bo nie ma reguły czy w prawo czy w lewo się kręci to musi być podobne ciśnienie a jak kreci się ciężko to zmień najpierw regulator przepływu a dopiero próbuj podnieść ciśnienie na zaworze w orbitrolu.

#274 Share Poznaniak

Poznaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 01 lipiec 2015 - 11:34

Problem z hydrauliką

Panowie problem- grzeje sie

wszystkie sekcje rodzielacza jak i kierownica działają prawidłowo a cały układ gorący po godzinie na obrotach 1000 gdy nawet niczym nie ruszm.

Wlane 40l hydrolu 68 i zmieniony filtr w kielichu.

Próbowałem od zimnego szukac rurki która najpierw się zagrzeje ale wszystko jakby robiło się równocześnie coraz cieplejsze, zimne tylko sekcje wychodzące od rozdzielaczy bo nimi nie ruszałem to i brak przepływu, pompa goraca dalej rozdzielnik jak i 3 rurki od niego wychodzące gorace przepływ przez rozdzielacze goracy i  dalej filtr i do rurka do zbiornika gorace. Probe robiłem przykładając palce do rurek ale zaczynało mnie parzyc po mniej wiec równym odstępie czasu.

#275 Share Poznaniak

Poznaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 01 lipiec 2015 - 20:41

Problem z hydrauliką

A może dławik przy orbitolu jest przytkany on jest na wejściu czy wyjściu? zarówno wejście jak i przelew w orbitol sa gorace a dwa pozostałe zimne gdy nie była ruszana kierownica. No i cały układ w tym rejonie pod pomostem jakos dziwnie  głosno chodzi jakby syczało nawet jak niczym nie ruszam

#276 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 01 lipiec 2015 - 21:38

Problem z hydrauliką

Dławik od orbitrola na wejściu.Patrz od pompy po kolei co się pierwsze grzeje.Być może pompa miesza już olej ale dla czego hl 68 a nie 46,

#277 Share Poznaniak

Poznaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 02 lipiec 2015 - 18:52

Problem z hydrauliką

dławik na orbitol czysty, układ nagrzewa się równocześnie -kilka razy sprawdzałem, po kilu godzinach docierania silnika to parzy stad dużo przecieków i przez to gęściejszy olej hl68 zbytnio nie wiem jak wyciekom zapobiegać- może silikon na łączeniu albo nowy nypel bo ta stozkowata koncówka na rurce to chyba niewymienialna? Ona zreszata ruchoma na tej rurce a chyba powinna być wkoło zlutowana, zmienie te najbardziej kpiące na weze olejowe, nabyłem tez nowy regulator przelewowy z hydrotoru w grene , jak nie on to tylko pompa mi do zmiany przychodzi do głowy . Bo zawory rozdzielaczy jak i te z tyłu ich sprężyny chyba nie maja wpływu na grzanie się oleju w moim przypadku -jeśli układ robi się goracy a sekcji nie ruszam,   a propo czy można tam zagladac bez spuszczania oleju?

#278 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 02 lipiec 2015 - 21:45

Problem z hydrauliką

Rurki to się dokręca na chama żeby się za cisła ta końcówka a ci do grzania przypuszczam że winą jest olej bo jest za gęsty do tego układu i przepływu oleju.co do odkręcania zaworów bez spuszczania oleju to podstaw czyste wiaderko i złapiesz oliwę

#279 Share mariusz b

mariusz b

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 02 lipiec 2015 - 22:03

Problem z hydrauliką

Panowie w rozdzielaczu czterosekcyjnym na których sekcjach powinny być dławiki ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 02 lipiec 2015 - 22:06