mirasek

Problem z hydrauliką

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
balcerek1    92

Dławik od orbitrola na wejściu.Patrz od pompy po kolei co się pierwsze grzeje.Być może pompa miesza już olej ale dla czego hl 68 a nie 46,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

dławik na orbitol czysty, układ nagrzewa się równocześnie -kilka razy sprawdzałem, po kilu godzinach docierania silnika to parzy stad dużo przecieków i przez to gęściejszy olej hl68 zbytnio nie wiem jak wyciekom zapobiegać- może silikon na łączeniu albo nowy nypel bo ta stozkowata koncówka na rurce to chyba niewymienialna? Ona zreszata ruchoma na tej rurce a chyba powinna być wkoło zlutowana, zmienie te najbardziej kpiące na weze olejowe, nabyłem tez nowy regulator przelewowy z hydrotoru w grene , jak nie on to tylko pompa mi do zmiany przychodzi do głowy . Bo zawory rozdzielaczy jak i te z tyłu ich sprężyny chyba nie maja wpływu na grzanie się oleju w moim przypadku -jeśli układ robi się goracy a sekcji nie ruszam,   a propo czy można tam zagladac bez spuszczania oleju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Rurki to się dokręca na chama żeby się za cisła ta końcówka a ci do grzania przypuszczam że winą jest olej bo jest za gęsty do tego układu i przepływu oleju.co do odkręcania zaworów bez spuszczania oleju to podstaw czyste wiaderko i złapiesz oliwę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

wymian rodzielnika przepływu nic nie dała nadal wszystko działa i się grzeje , może faktycznie spróbuje z tym olejem na rzadszy hl46 a czy można go mieszac z z hl68? tj spuściłbym z zbiornika a w kielichu siłownikach rurkch by zostało killka litrów , czy nie można?

 

Kapie mi z orbitola od spodu tj. w. miejscu gdzie jest wkręcana nakretka zamkowa i zabezpieczona zawleczką,  co tam się znajduje jakos to mam uszczelniac  czy lepiej nie ruszac samemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

oleje się mieszają a co orbitrola to jest tak oring i przy wykręcaniu licz dokładnie obroty i tyle samo wkręć bo to jest zawór redukcji ciśnienia.Uważaj bo sprężyna i kulka może wypaść. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

To ja mam taki problem, otóż rozgrzany olej powoduje głośną pracę hydrauliki. Jest to coś jak syczenie/dźwięczenie. Dochodzi ono z rurki zasilającej orbitrol. Gdy kręcę kierownicą dźwięk znika. Czy to może być wina dławika, czy rozdzielacza przepływu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

To jest tylko przyczyna dławika nic więcej.Wywalają ten dławik i jest spokój ale orbitrol po jakimś czasie puszcza olej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Wymiana dławika coś pomoże? Ewentualnie myślałem o założeniu przewodu elastycznego zamiast rurki. Zawsze trochę będzie amortyzować i tłumić dźwięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Nic ci to nie pomoże chyba że wyrzucisz dławik całkowicie ale po jakiś czasie osrbitrol będzie ciekł.ale będzie bez szumu ale rurki od hydrauliki pod czas skręcania będą wariować  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

szumi przez to że jest duże ciśnienie w wąskim przewodzie wiec chyba lepiej niech szumi na suchym orbitrolu niż ma być cichy i mokry :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1986    1

Witam.mam pytanie odnośnie rozdzielacza 2 sekcyjnego ,mianowicie czy można by wymienić na nowy ale nie ten orginalny jakie były tylko np. Taki jak w ładowaczach czołowych jest?bo jednak sporo tańszy jest.proszę o porade tych którzy to przerabiali:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Trochę z innej beczki, gdzie dostanę nowy zbiornik oleju hydraulicznego? W necie nie mogę znaleźć, a w sklepach nie mogą zamówić...


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan34533    26

Witam.mam pytanie odnośnie rozdzielacza 2 sekcyjnego ,mianowicie czy można by wymienić na nowy ale nie ten orginalny jakie były tylko np. Taki jak w ładowaczach czołowych jest?bo jednak sporo tańszy jest.proszę o porade tych którzy to przerabiali:-)

 

Kiedyś załozyłem rozdzielacz 2 sekcyjny od ładowacza i nie było dobrze, musiałem założyć orginał.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Japa1    1

Witam panowie. Mam problem, w moim bizoniku padła pompa a dokładnie pękła na gwincie w miejscu wejścia redukcji.Olej spuszczony, pompa założona nówka sztuka, olej zalany i ... nie podnosi hedera ciężko skręcić kierownicą!!Może być zapowietrzony??Gdzie szukać?? Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Japa1    1

i myślisz że teraz też on blokuje i hydraulika nie działa poprawnie?? Ale na starej pompie wszystko latało jak ta lala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Działało do puki pompa nie pękła a jaki powód pęknięcia pompy przez zablokowane odejście oleju no chyba że jakieś ostre naprężenia na rurce a dzielnik tylko 200 zł i będzie wszystko jasne czy dzielnik czy szukać dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Japa1    1

No znaczy jak pękła to dalej działało, bo jest to tak niewielkie pęknięcie że ciężko dostrzec. Olej delikatnie uciekał podwiąząłem wiaderko i sezon dojeździłem. No nic pożyczę od kumpla dzielnik założę i zobaczę co będzie się dziać. Bo nie ma takiej opcji aby był zapowietrzony po spuszczeniu oleju??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Japa1    1

Aha rozumiem, A jeszcze jedna sprawa jakbym wpiął zegar pod pompe to ile powinna dawać bar?? Bo wiadomo nowa ale różnie bywa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Zawór na 2 sekcyjnym jest na 160 jak dokładnie pamiętam i możesz tylko wpiąć zegar w układ i użyć dźwigni od podnoszenia hedera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tandam    4

Witam!

Do kolegi Japa1 Ciśnienie na rozdzielaczu 2-u sekcyjnym powinno mieścić się w granicy 13 MPa ( w plusie 0,5 MPa, a w minusie 0,2 MPa ). Na drugim rozdzielaczu wynosi 6 MPa ( w plusie 0,5 MPa ). Pomiaru należy dokonać przy nominalnych obrotach silnika wynoszących 2200 obrotów na minutę. Natomiast ciśnienie w układzie kierowniczym wynosi 9 MPa ( w plusie 0,5 MPa ). Te dane pochodzą z instrukcji obsługi. Pozdrawiam.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


    • Przez jackowski11
      witam,
       
      jak zabrać sie do wymiany gumowego fartucha na łączeniu obudowy wentylatora z tylnym mostem?
      Poniżej zaznaczone czerwoną strzałką - z katalogu
       

       
      Pytanie nr.2.
      Czy istnieje jakiś patent na smarowanie łożysk wytrząsaczy bez ich demontażu/wymiany?
    • Przez BoNes
      Cześć jestem tu nowy.
      Wujek niedawno kupił Bizona Z056 z rozwalona cala instalacja elektryczna, niema w ogóle świateł i żadne czujniki nie działają,
      szukałem w internecie schematu instalacji elektrycznej ale znalazłem tylko do Bizona Z058 i z stad moje pytanie , czy ten schemat rożni się bardzo od modeli Z056 ? jeśli tak to w jakich miejscach, i czy warto robić nowa instalacje czy kupić gotowa ?
      Pozdrawiam.
      Słyszałem ze można zrobić ja na podstawie ursusa serii C-3xx, próbował ktoś ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj