Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z hydrauliką

327 odpowiedzi na ten temat

#221 Share piotrek912

piotrek912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Zainteresowania:Sport Rolnictwo Motoryzacja

Napisany 29 maj 2014 - 07:02

Problem z hydrauliką Nie olej lejemy ten sam i ja zawsze go uzupełniam a filter jest ok wymienialiśmy go

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z hydrauliką Dzisiaj, 19:48
  •  

#222 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 29 maj 2014 - 08:23

Problem z hydrauliką Ale @Heniekii napisal ci ze sa 2 a ty napisales ze filter jeden wymienialiscie, sprawdz i ten drugi. I sprawdz cisnienie jak napisal, jak ci szkoda 50zl na zegar to nie bedzie szkoda na nowa pompe.
Kiedys ktos pisal ze przyczyna gitowania jest dzielnik strumienia co daje 9l/kierowanie i reszte na rozdzielacze. Sprubuj go wymienic.
Moze byc tez zaciety rozdzielacz albo nie do konca wraca do polozenia "0" i mieli olej.

Edytowany przez Junkers, 29 maj 2014 - 08:26.

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#223 Share karol210

karol210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 29 maj 2014 - 08:40

Problem z hydrauliką

Ale @Heniekii napisal ci ze sa 2 a ty napisales ze filter jeden wymienialiscie, sprawdz i ten drugi. I sprawdz cisnienie jak napisal, jak ci szkoda 50zl na zegar to nie bedzie szkoda na nowa pompe.
Kiedys ktos pisal ze przyczyna gitowania jest dzielnik strumienia co daje 9l/kierowanie i reszte na rozdzielacze. Sprubuj go wymienic.
Moze byc tez zaciety rozdzielacz albo nie do konca wraca do polozenia "0" i mieli olej.

Zgadza sie rozdzielacz, u mnie w jednym byl padniety trojnik(rozdzielacz).Mozna poszukac byl przerabiany temat bo czytalem temat z grzaniem sie oleju i wolnym podnoszeniem hedra razem itp. albo tu albo na elektroda. Objawy takie same,wystarczy doczytac szczegoly ;)

Edytowany przez karol210, 29 maj 2014 - 08:42.

#224 Share piotrek912

piotrek912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Zainteresowania:Sport Rolnictwo Motoryzacja

Napisany 29 maj 2014 - 14:07

Problem z hydrauliką Ajak się dostać do tego drugiego filtra?

#225 Share alan1604

alan1604

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 15:24

Problem z hydrauliką Część, mam problem z kombajnem gdyż już od jakiś kilku lat słabo podnosił i dopiero teraz za to się bierzemy. Na zimnym tak na 70% podniesie, a na gorącym to może z 30 % i bardzxo powoli na wysokich obrotach. Pompa była kiedyś wymieniana i nic nie dało :/ Piszcie czy u was tak było i co pomogło, będe bardzo wdzięczny ;)

#226 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 15:33

Problem z hydrauliką Bylo to nie raz walkowane na forum, dzielnik strumienia wymien a najpierw sprawdz rozdzielacz czy sie nie rozkrecil. Zegarem cisnienie tez obowiazkowo zmierz.
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#227 Share alan1604

alan1604

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 15:38

Problem z hydrauliką Rozdzielacz mam własnie wyciągnięty i teraz pytanie, bo wyciągłem z rozdzielacza 2 sekcyjnego ten wałek co jest w środku, on ma być cały gładki z takim wnękami czy dodatkowo z drziurkami, bo mam jakiś stary rozdzielacz co własnie ma ten wałek z drziurkami, a w moim w kombajnie tego nie ma, gładki jest.

#228 Share asasinator666

asasinator666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:wszystko co ciekawe...

Napisany 18 czerwiec 2014 - 18:22

Problem z hydrauliką Witam. W naszym Bizonie winna była pompa hydrauliczna. 2 lata temu heder wolno podnosił i nie na pełną wysokość- wymiana pompy na nową. Polepszyło się delikatnie i rok się tak męczyliśmy. W tamtym roku kupiliśmy kolejną pompę i dopiero na tej podnosi- nawet na małym gazie. Także nie wszystko co nowe na pewno jest dobre.

#229 Share bel920

bel920

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 19:21

Problem z hydrauliką też tak miałem ,pompa wymieniona i nic mechanik akurat był i lekko podkręcił zawór na rozdzielaczu , szybko i na wolnych obrotach po tym dzwigał

#230 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 20:33

Problem z hydrauliką Co niektorzy wola kupic na slepo pompe bez sprawdzenia cisn. zamiast zegar za 50zl i miec go do konca zycia.
@alan te dziurki to nie wiem czy powinny byc, moze miales zmieniony rozdzielacz bo tych RBS bylo pare typow. Wazne zeby te walki/osie nie byly porysowane i zuzyte, bo bedzie opadal a w krytycznych przypadkach przeciek wewnetrzny bedzie taki ze przy goracym oleju heder bedzie ciezko podniesc.

Edytowany przez Junkers, 18 czerwiec 2014 - 20:38.

KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share alan1604

alan1604

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 21:11

Problem z hydrauliką Śrubkę w zaworze w rozdzielaczu wkręciłęm o 1/4 obrotu, złoże nie długo i zobaczymy czy się poprawi ;)

#232 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 21:25

Problem z hydrauliką Podkręcaj po 1/4 obrotów i sprawdzaj.

#233 Share alan1604

alan1604

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 21:46

Problem z hydrauliką No właśnie tak będe robił ;)

#234 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 07:32

Problem z hydrauliką Wykręć zawór i sprawdź czy od środka zaworu podkładka z otworem tak zwany dławik jest oparta o pierścień.Jak tak to dobrze jeżeli nie to wypnij zabezpieczenie i uruchom ten dławik.Pod nim jest sprężyna co musi go dociskać do zabezpieczenia.

Edytowany przez balcerek1, 19 czerwiec 2014 - 07:35.

#235 Share alan1604

alan1604

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 20 czerwiec 2014 - 13:10

Problem z hydrauliką Dzięki wszystkim za pomoc, poskładałem i heder na najniższych obrotach idzie ładnie w góre ;)

Edytowany przez alan1604, 20 czerwiec 2014 - 18:08.

#236 Share hubertg7

hubertg7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 21 czerwiec 2014 - 18:47

Problem z hydrauliką Witam! Mam nadzieję że ktoś może mi pomoże i w końcu rozwiąże problem. W tamtym sezonie miałem ciągły problem z hydrauliką jak nie słabo podnosił hedera to przycinała się kierownica. Stanęło teraz na tym że nie ma oporu w kierownicy przy maksymalnym skręcie, no i heder też unosił kiedyś lepiej niż teraz. Co zrobiłem, pompa przełożona z drugiego kombajnu( na pewno dobra), regulator przepływu: zakładałem 3 różne- lepiej podnosi lecz ciągły brak oporu w kierownicy. Wymieniłem uszczelniacze w siłowniku skrętu kołami- ciągły brak oporu. Zawory w rozdzielaczach też sprawdzane i zamieniane. Co można jeszcze zrobić żeby wrócił ten opór w kierownicy...niby w niczym to nie przeszkadza, ale człowiek kręci jak głupi tą kierownicą i nie wie czy już jest maksymalny skręt. No i jednak jest ta obawa że jednak nie działa ta hydraulika tak jak powinna i że w każdej chwili może coś paść.

#237 Share Novo181818

Novo181818

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 21 czerwiec 2014 - 20:48

Problem z hydrauliką Na moje oko jak nie masz oporu w kierownicy to siadł orbitrol. Nie uznaj tego za złośliwe, ale moze mało oleju hydraulicznego jest? Uklad nie jest zapowietrzony, gdyz tam panuje takie ciśnienie ze pod cieżarem hederu uklad sam sie by odpowietrzyl.

#238 Share hubertg7

hubertg7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 22 czerwiec 2014 - 11:52

Problem z hydrauliką Olej jest:) No też myślałem jeszcze nad orbitrolem.

#239 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 22 czerwiec 2014 - 12:19

Problem z hydrauliką o ile jest dobry siłownik to coś orbitrol zawala sprawę tylko dziwne jak się przycinał to wiadomo regulator przepływu wali sprawę no chyba że nawaliło syfu do niego i ostro go zrysowało.Spuść olej ze zbiornika wypłucz go zmień filtr oleju i zalej świeżym olejem przed zmianą orbirola.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share ursusikc330m

ursusikc330m

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 23 czerwiec 2014 - 18:37

Problem z hydrauliką Mam problem z rozdzielaczem chodzi o to że podnosi ładnie a nie chce opuścić jak zgaszę silnik i wezmę wajchę na podnoszenie to powoli upuści zaczęło tak się dziać po wywianie oringów wcześniej było dobrze.