Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z hydrauliką

327 odpowiedzi na ten temat

#201 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 13 sierpień 2013 - 10:14

Problem z hydrauliką Dławik taki sam jak od podnoszenia hedera powinien być wsunięty w rurkę od zasilania orbitrola i wejdzie bez problemu bo jest ze stożka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z hydrauliką Dzisiaj, 03:32
  •  

#202 Share crative009

crative009

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 15 sierpień 2013 - 12:31

Problem z hydrauliką

W którym miejscu powinien być ten dławik na zasilaniu orbitrola. I jak wygląda? Taki sam jak przy rozdzielaczach do opuszczania hedera- podkładka z dziurką?
Powinien być przy rozdzielaczu czy przy orbitrolu? Odkręcałem rurkę od rodzielacza do orbitrola i żadnego dławika tam nie było - tylko rurka bezpośrednio do orbitrola. Faktycznie może to być powodem, podajcie mi proszę gdzie mam wstawić ten dławik i jak ma wyglądać.

Tak się zastanawiam, rurki do orbitrola są zakończone stożkowo i tam nie ma gdzie wstawić tego dławika. Dobrze rozumuję?

Dzięki

Kolego napewno dobrze przykręciłeś ten regulator przepływu? tabliczką w stronę kombajnu? ja kiedyś też u sb zmieniałem ten regulator i jak miałem odwrotnie przykręcony to też drgały te rurki i pękały, jak załozyłem poprawnie to działa do dziś :)

Edytowany przez crative009, 15 sierpień 2013 - 12:31.

#203 Share vlazlo

vlazlo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 15:42

Problem z hydrauliką Witam,

Zamontowany był tabliczką w stronę hedera. Analogicznie podpięcia jak ten stary regulator. Wtedy to niższe odejscie (patrząć od przyłącza po pompie olejowej) jest na orbitrol.

#204 Share mati9151

mati9151

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 09:28

Problem z hydrauliką I tak ma być zamontowany to niższe wejście idzie do orbitrola. Przynajmniej u mnie tak jest. -_-

#205 Share chrap17

chrap17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 26 październik 2013 - 21:44

Problem z hydrauliką Witam, jestem posiadaczem bizona zo56, bizon po ok godzinnej pracy nie chce unieść hederu, kierownica działa bez problemu, pompa jest nowa, są widoczne niewielkie przecieki w rozdzilaczach, i 2 razy rozsadziło mi przewód od trójnika przepływu do rozdzielacza i olej wyciekł, czy to wina rozdzelaczy ze nie przepływa przez nie olej?? Dodam jeszcze ze po dłuższej pracu nie działa żadna wajcha, jest sztywna (zacięta)

Załączone miniaturki

• bizon.jpg

#206 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 26 październik 2013 - 23:08

Problem z hydrauliką Zapal bizona i łap za przewody bo gdzieś olej się grzeje może byt to nawet na dzielniku strumienia.

#207 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 27 październik 2013 - 08:22

Problem z hydrauliką Mam przeczucie że masz niedomknięty lub przymknięty jeden rozdzielacz, jest źle ustawiony lub jest walnięta sprężyna.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#208 Share chrap17

chrap17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 27 październik 2013 - 10:08

Problem z hydrauliką

Mam przeczucie że masz niedomknięty lub przymknięty jeden rozdzielacz, jest źle ustawiony lub jest walnięta sprężyna.

o jaką sprężynkie ci chodzi kolego?? a co zmaczy przymknięty rozdzelacz?

#209 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 27 październik 2013 - 10:15

Problem z hydrauliką Koledze rozchodzi się o sprężynę suwaka na rozdzielaczu.Z tyłu na rozdzielaczach są kapturki i pod nimi są sprężyny ustalające położenie suwaka.Najlepiej odpal kombajn i ręką sprawdzaj gdzie się układ grzeje.Jak zacznie na rozdzielaczu to będzie wiadomo.

#210 Share ziomall1991

ziomall1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 05 listopad 2013 - 19:17

Problem z hydrauliką kiedyś maiłem podobny problem i wina była w rozdzielaczu:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share Assasin

Assasin

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 166 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 12:17

Problem z hydrauliką Ale ttlko Ci nie podnosi cheder czy motowodło też nie chodzi bo to bardzo ważne ;)

#212 Share mati9151

mati9151

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 13:15

Problem z hydrauliką Ja też mam taki problem i zastanawiam się nad wymianą pompy. Ale nie jestem do końca pewny że to wina pompy ponieważ wszystko inne chodzi. Heder słabo podnosi gdy jest gorący. Regulator przepływy wymieniłem na nowy.

#213 Share Exx

Exx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 18 kwiecień 2014 - 17:20

Problem z hydrauliką Koledzy mam taki problem
Mianowicie pod koniec żniw urwał mi się dławik http://psbrolnicze-s...izon-p-673.html cały środek poszedł gdzieś do środka a obręcz została co skutkuje działaniem ale bardzo wolnym hydrauliki
tu moje pytanie czy zdoła coś takiego przejść przez rozdzielacz czy raczej zostało to w nim ?
jak przeszło to gdzie mogło zawędrować poza filtrem

Edytowany przez Exx, 18 kwiecień 2014 - 17:21.

#214 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 17 maj 2014 - 06:13

Problem z hydrauliką Witam mam problem w bizonku opada mi heder i motowidla dlawiki sa na miejscu w rozdzielaczu dwusekcyjnym powymienialem wszystkie oringi zmieniony regulator cisnienia rozdielacz niebyl nic porysowany wygladal na dobry ale moze tylko wyglada ale i tak przepuszcza?

#215 Share grzepo

grzepo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 17 maj 2014 - 07:25

Problem z hydrauliką Rozdzielacz. U mnie po regeneracji rozdzielacza motowidła już nie opadają podczas koszenia. Regulator przepływu to raczej kwestia podnoszenia (szybkości) hedera czy motowideł a samo opadanie to nieszczelności w rozdzielaczu.

#216 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 18 maj 2014 - 19:23

Problem z hydrauliką

Witam mam problem w bizonku opada mi heder i motowidla dlawiki sa na miejscu w rozdzielaczu dwusekcyjnym powymienialem wszystkie oringi zmieniony regulator cisnienia rozdielacz niebyl nic porysowany wygladal na dobry ale moze tylko wyglada ale i tak przepuszcza?

Rozdzielacz już jest wyrobiony i przepuszcza.

#217 Share wsiok

wsiok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 25 maj 2014 - 11:34

Problem z hydrauliką Mam pytanie, czy jak rozkręcacie głowiczke rozdzielacza to powinien się lać olej? Bo ja jak rozkręciłem to się wylało jakieś 0,75l i skręciłem z powrotem i czy trzeba spuścić olej żeby wykręcić rozdzielacz.

#218 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 25 maj 2014 - 13:20

Problem z hydrauliką Z powrotu do zbiornika olej się lał.Podstaw wiaderko pod rozdzielacz i wykręcaj.Oleju nie spuszcza się no chyba że masz oleju powyżej powrotu do zbiornika

#219 Share piotrek912

piotrek912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Zainteresowania:Sport Rolnictwo Motoryzacja

Napisany 28 maj 2014 - 14:45

Problem z hydrauliką Koledzy mam nie lichy problem. otóż w poprzednie żniwa zaczęło sie dziać coś złego z hydrauliką a dokładnie zaczął się gotować olej aż rozwaliło korek na zbiorniku i wywalało go do góry działo sie tak jak się rozgrzał a potem było już w porządku pod koniec żniw zaczął fiksować przyspieszacz i wszystko pod pomostem było aż gorące rozdzielacze rurki i wtedy też heder wolniej podnosił prosze was o jakieś podpowiedzi bo żniwa zbliżają sie wielkimi krokami

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 28 maj 2014 - 20:59

Problem z hydrauliką kolego a nie zmieszales czasem olejow?sprawdzales cisnienie jakie jest w hydraulice jak sie grzeje?no i zagladales do filtra?znam takich co zapomnieli ze jest takie cos jak filter jeden jest pod zbiornikiem i w srodku w zbiorniku tez jest takie plytki