mirasek

Problem z hydrauliką

Polecane posty

mirasek    13

Problem ciągnący sie od kilku lat, w końcu chyba padło totalnie. Dotychczas bibzon słabo podnosił heder, tak 1/2 max 2/3 wysokości bardzo leniwie, reszta jako tako działała. Po wymianie pompy hydr. nieco sie polepszyło, jednak w tym roku na ostatnim poletku klapło wszystko, kompletny impotent.

 

Po ochłodzeniu zaczęło podnosić motowidło, heder podniesiony za pomocą tura po pewnej chwili znowu całkiem opadał. Zupełnie nie wiem od czego zacząć, podejżewam jakiś zaworek który puszcza ciśnienie, tylko gdzie go szukać?

 

Jeśli ktoś wie o co chodzi lub miał podobny problem niech poda jakieś wskazówki gdzie zacząć dłubanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Mi się wydaje że to rozdzielacze albo jakaś rurka pękła jak ja kupiłem swojego wolno podnosił i się okazało że niema oleju.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekkk    8

Wymiana oleju na gestszy np. hydrol 140, moze Ci czesciowo pomoc, a po wymianie rozdzielacza, tego dwusekcyjnego problem powinien zniknac. Mialem tak samo w swoim,kilka lat temu.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chudy100    0

u nas w okolicy gość stał na polu bo nie mógł chederu podnieść, Wymienił pompe i nic a okazało się że w rozdzielaczu jest brud i on blokował zaworki:D

Więc może warto najpierw wyczyścić rozdzielacz a dopiero gdy nie pomoże myśleć nad kupnem nowego lub oddać do regeneracji:)


odpowiadam tylko na e-mail:: chudy100@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286
Po ochłodzeniu zaczęło podnosić motowidło, heder podniesiony za pomocą tura po pewnej chwili znowu całkiem opadał. Zupełnie nie wiem od czego zacząć, podejżewam jakiś zaworek który puszcza ciśnienie, tylko gdzie go szukać?

 

Ale kompletnie nic nie działa tzn. przyspieszacz motowideł, podnoszenie hedera, podnoszenie motowideł??? U mnie było tak, że ze stołem hedera podnieść nie mógł i okazało się, że jest za małe ciśnienie na przewodach... Zwiększyliśmy z tyłu rozdzielaczy zaworkami i jest dobrze... Albo tak jak wyżej kolega napisał - brud się dostał do rozdzielaczy i się przypchało... Miałem też taką sytuacje... Podczas koszenia nagle heder opadł na ziemie...

 

Także najpierw posprawdzaj rozdzielacze...


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

zawór główny masz z tyłu rozdźielacza dwu sekcyjnego (takie małe gówno wkręcone w rozdzielacz na klucz jak pamiętam 27 z wycięciem na śrubokręt które dokręcając zwiększasz ciśnienie układu) i to że nie podnosi to może być to, ale to że opada to raczej rozdzielacz. ale może być jeszcze jedno małe urządzenie które masz niedaleko tego rozdzielacza, a jego funkcja polega na rozdzieleniu oleju na orbitrol i rozdzielacze, ale to czy działa prawidłowo łatwo sprawdzić skręcając koła w obojętnie w którą stronę na maxa i w tedy podnosić heder jak podniesie to wierz co wymienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Dzięki chłopaki za pomocne odpowiedzi, na dniach sie tym zajme i napisze co zdziałałem ;)

 

Na polu chwilowo padło zupełnie wszystko, potem mu przeszło i już tylko hedera nie mógł dźwignąć, a uniesiony z pomocą tura po pewnym czasie sam opadał. Z trudem udało sie dokończyć pole i zjechać do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    886

miałem podobny problem

 

po pierwsze może być mało oleju.

po drugie tak jak ktos pisał wyżej spróbój pokręcić tym zaworkiem.tylko pamiętaj dokładnie ile obrotów w którą strone bo później będzie amba fatima jak go rozregulujesz...

po trzecie(u mnie tak było) regulator przepływu oleju(taki mały trójnik czy czwórnik przed akumulatorem )

po czwarte dławiki w rozdzielaczu...

 

jak kręcenie zaworkiem nie pomoźe to spóbój przełożyć przewody w tym regulatorze przepływu tzn od orbitrolu podłączyć pod heder a od hederu pod orbitrol(trzeba poluzować akumulator).jeżeli dalej nie będzie podnoscić to znaczy że jest pompa siadnieta.jeżeli będzie to znaczy że regulator przepływu

 

aha jak kupisz nowa pompe a nie sprawdzisz tego regulatora to może ci rozwalić ta pompe.ja tak miałem a 5 stów piechotą nie chodzi...

powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Miałem napisać co wyszło z grzebania ;) mianowicie sprawdziłem ten rozdzielacz/regulator na orbitrol tak jak radził Rafał i na skręconych kołach nie było poprawy. Wyjąłem rozdzielacz dwusekcyjny, rozebrałem, syfu nie było ale umyłem, dałem nowe uszczelnienia i nie wiele to pomogło poza tym że już nie cieknie ;) Koniec końców podkręciłem zaworek i zrobiłem próbe z U912 wspartym turem o krawędź podnośnika, bo heder już odczepiłem. Bizon poderwał mu przód (ok. 2 t.) bez większego problemu także i heder powinien, z tym że finalnie zaworek wyreguluje już z uczepionym hederem bo chyba nawet zbyt mocno jest podkręcony. A co z tego wyszło to wyjdzie w robocie.

 

Dzięki za porady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
jak kręcenie zaworkiem nie pomoźe to spóbój przełożyć przewody w tym regulatorze przepływu tzn od orbitrolu podłączyć pod heder a od hederu pod orbitrol(trzeba poluzować akumulator).jeżeli dalej nie będzie podnoscić to znaczy że jest pompa siadnieta.jeżeli będzie to znaczy że regulator przepływu

 

Nie wolno ZAMIENIAĆ obwodów orbitrola i rozdzielaczy. Ten regulator jest tam po to, żeby OBNIŻYĆ ciśnienie na orbitrolu do około 50 bar. W przeciwnym razie można uszkodzić orbitrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalzok    0

witam

Mam pompę nowego typu, ciśnienie jest dobre...Tylko zaczęła przeciekać na wałku przez uszczelniacz.

Czy tylko wymiana uszczelniacza coś da??? Jak ją sprawdzić czy wogóle jest dobra????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Jeśli leci olej to znaczy, że jest zły i trzeba wymienić.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WACO23    0

pale przed chwila bizona a tu nic heder stoi grabie ładnie podnosza nawet na wolnych obrotach..a heder stoi nawet na najwyższych obrotach mieliście taki problem może wecie co to jest

 

zapomniałem dodac ze wczoraj w połowie koszenia miałem to samo ale skonczyłem bo pole było w miare równo myslałem ze ostygnie i jak zwykle będzie git.Skończyłem co trzeba i minute na blacie podnosiłem heder żeby do domu dojechac a dzisiaj to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1

moze rozdzielacz sie psuje albo jakis przeud jest nie dokrecony nic wiecej nie przychodzi mido glowy sprawdziles przewody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Zaciął się zaworek od podnoszenia hederu. Miałem to samo rok temu, motowidła podnosił bez problemu, a heder ani drgnął z ziemi. Odkręć ten zaworek co jest od podnoszenia hederu, zobacz może jakiś paproch wpadł albo coś i złóż, powinno zadziałać.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin99023    0

ale, zanim zaczniesz coś rozbierać to wejdź pod podłogę i tam na gardzielą to co prowadzą te durty... spróbuj ręcznie ruszyć, bo może być zawleczka ścięta i dziura powiększona (my tak w tym roku mieliśmy)


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

a tak poza tematem to czasami podczas dlugiej pracy tez tak jest ze nie podnosi ale to jest spowodowane temperatura oleju ktory sie rozrzedzil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WACO23    0

NO PRAWIE TRAFILISCIE ścielo zabezpieczenie przy cięgielku od rozdzielacza mialo zamaly ruch by podnieść juz jest git ;-D

sory za blendy ale nie mam literki alt+l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez całe żniwa się babrałem w oleju z tego powodu... Zaworki przy rozdzielaczach (pewnie jakiś bród), tylko że u mnie nie ma filtra ;/


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

pod pomstem jest zawór trójdzielny. Dzieli olej na u.kierowniczy i resztę. W nim jest dławik. Na 90 % otwór się powiększył. ja tak miałem to nową pompę położyłem przez dwa sezony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrz98    1

Witam, chciałbym zasięgnąć kilku ważnych wskazówek dotyczacych wymiany filtra oleju hydraulicznego. Co ile godzin powienien mniej wiecej byc wymieniany i czy musze przed tym spuscic cały hydrol a po wymianie odpowietrzac uklad? Z góry dzieki za podpowiedzi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


    • Przez jackowski11
      witam,
       
      jak zabrać sie do wymiany gumowego fartucha na łączeniu obudowy wentylatora z tylnym mostem?
      Poniżej zaznaczone czerwoną strzałką - z katalogu
       

       
      Pytanie nr.2.
      Czy istnieje jakiś patent na smarowanie łożysk wytrząsaczy bez ich demontażu/wymiany?
    • Przez BoNes
      Cześć jestem tu nowy.
      Wujek niedawno kupił Bizona Z056 z rozwalona cala instalacja elektryczna, niema w ogóle świateł i żadne czujniki nie działają,
      szukałem w internecie schematu instalacji elektrycznej ale znalazłem tylko do Bizona Z058 i z stad moje pytanie , czy ten schemat rożni się bardzo od modeli Z056 ? jeśli tak to w jakich miejscach, i czy warto robić nowa instalacje czy kupić gotowa ?
      Pozdrawiam.
      Słyszałem ze można zrobić ja na podstawie ursusa serii C-3xx, próbował ktoś ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj