Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z hydrauliką

328 odpowiedzi na ten temat

#241 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2524 postów

Napisany 23 czerwiec 2014 - 20:30

Problem z hydrauliką Ustaw dobrze na cięgnach.Musisz wykręcić koniec złączki co spinasz z dźwigną rozdzielacza.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Sprzedam kombajn BIZON Z-56

Zobacz ogłoszenia w kategorii Maszyny do zbioru: Kombajny zbożowe: Kombajny Bizon
  • 15000.00 PLN
  • 13 lip 2017
Bizon Z056

Zobacz ogłoszenia w kategorii Maszyny do zbioru: Kombajny zbożowe: Kombajny Bizon
  • 38000.00 PLN
  • 19 cze 2017
Bizon Super Z056

• 60000.00 PLN
  • 20 maj 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z hydrauliką Dzisiaj, 18:58
  •  

#242 Share alan1604

alan1604

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 14 lipiec 2014 - 12:21

Problem z hydrauliką Cześć, mam problem z bizonem, rozebrałem ostatnio rozdzielacz, wyczyściłem, poskładałem i podkręciłem go troszkę na tej śrubie z tyłu i dopiero teraz zauważyłem żę w trakcie podnoszenia potrafi te 50cm opuścić i dopiero podnosi, co to może być bo sam nie wiem :/ Na drodze jak się szybko jedzie i chciało by się heder trochę wyżej dać to strach żeby w ziemie nie walną :/

Edytowany przez alan1604, 14 lipiec 2014 - 12:24.

#243 Share alan1604

alan1604

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 15 lipiec 2014 - 18:39

Problem z hydrauliką Wszystko już ok, nowe dławiki miały minimalnie za małe dziurki i lekko powiększyłem i jest ok :D Temat do zamknięcia ;)

#244 Share Japa1

Japa1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 20 lipiec 2014 - 21:19

Problem z hydrauliką Witam koledzy. Proszę o podpowiedź jak wymienić rurkę wychodzącą z pompy hdraulicznej bez konieczności spuszczania całego oleju. Z góry dzięki za podpowiedzi

#245 Share lisisko

lisisko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 22 lipiec 2014 - 22:16

Problem z hydrauliką Witam serdecznie ,
Czy użytkownik vlazlo poradził sobie z problemem drgających przewodów hydraulicznych ?

Mam pokrewny porblem ze swoim kombajnem (bizon z040) ponieważ podczas używania hydrauliki np. przy poruszaniu dźwignią od przyśpieszacza układ działą poprawnie do momentu kiedy siłownik osiągnie jedną ze swoich skrajnych pozycji , po czym następuje silne drganie przewodów hydraulicznych pod podestem a także przewodu powrotenego do zbiornika oleju hydraulicznego . Podobne drgania występują podczas używania hydrauliki od motowideł ( w momencie osiagnięcia przez siłowniki skrajnych pozycji ) . Ciekawa sprawa ponieważ nie dotyczą te drgania siłowników od podnoszenia hederu .

Zdaża się że objawy czasem ustępują gdy w momęcie używania hydrauliki poruszam kierownicą jednak nie jest to zasadą , czasami kręcenie kierownicą nie wpływa na zmniejszenie drgań .
Czy ktoś może nasunąć ewentualne przyczyny takiego stanu ? Objawy identyczne dla oleju hydraulicznego zimnego jak i ciepłego .

Kilka danych technicznych : Olej hydrauliczny hl68 , kombajn bizon z040 , pompa wydajność coś ok 45 l , filtr oleju hydraulicznego najstarszego typu jaki znam (balkancar FMM-45/5551 montowany na zbiorniku oleju hydraulicznego i jest to jedyny filtr hydrauliczny ) ,

#246 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2524 postów

Napisany 23 lipiec 2014 - 21:09

Problem z hydrauliką Zmień regulator przepływu.

#247 Share vlazlo

vlazlo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 24 lipiec 2014 - 10:50

Problem z hydrauliką W zeszłym roku odesłałem regulator na gwarancje bo juz nie wiedziałem co jest przyczyną tego telepania rurkami, wrócił po żniwach jako sprawny.
Założyłem jeszcze raz w tym roku,dołożyłem dławik przed orbitrolem i zdecydowanie pomogło.
Żniwa dopiero zaczynamy, dopiero 2 kawałki wykoszone i nie moge jeszcze jdnoznacznie powiedzieć czy problem rozwiązany. Przy maksymalnym skrecie i dociskaniu jeszcze kierownicą do oporu dalej zdaża sie zatelepać, ale to juz nie tak jak przedtem.

Na poczatek sprawdz czy masz wszędzie dławiki pozakładane. Jeden przy orbitrolu i dwa przy rozdzielaczu.

#248 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 847 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 24 lipiec 2014 - 13:42

Problem z hydrauliką wychodzącą? zrobić szybko, podłożyć coś na olej pod spód, o czystosci hydrauliki nie mówszę mówić, czeby sie paprochami nie zatykały dławiki czy zawory,

#249 Share marineri

marineri

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 24 lipiec 2014 - 18:48

Problem z hydrauliką pomocy!!!!!!!!!!!!!!! rozerwany przewód od siłownika hedera potem rozerwało nowy regulator przepływu , potem rurkę wchodzącą do regulatora , a na dokładkę kiedy poraz pierwszy zajrzałem do filtra oleju hydr. okazało się że również jest rozerwany , co robić ?????????????????????

#250 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 24 lipiec 2014 - 19:35

Problem z hydrauliką Skoro rozrywa to chyba problem jest w zaworze przelewowym (czy jak go zwał) ale to tylko moje domysły...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share miturskir

miturskir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 25 lipiec 2014 - 05:57

Problem z hydrauliką wymień regulator przepływu oleju

#252 Share lisisko

lisisko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 25 lipiec 2014 - 13:40

Problem z hydrauliką Odnośnie mojego problemu częściowo udało mi się złagodzić telepanie przewodami hydraulicznymi poprzez wyczyszczenie filtru hydraulicznego . Jest to filtr , którego wkład jest już nie dostępny w sprzedaży , poprostu go wyczyściłem . Prawdopodobnie brudny filtr miał zbyt małą przepustowość i być może podczas powrotu oleju do zbiornika musiał działać zawór bezpieczeństwa ( przelewowy ) zamontowany wewnątrz obudowy filtru hydraulicznego .
Ponadto dolałem oleju do układu , teraz jest go ok. 30 l . Zauważyłem również , że występujące drgania przewodów podczas używania rozdzielaczy ( drgania występują tylko w momencie gdy siłowniki osiągają skrajne położenia ) ustępują w momencie gdy poruszę kierownicą i to już jest powtarzające się za każdym razem zjawisko .
Do tej pory są to próby tylko garażowe , nie ma możliwości sprawdzenia w polu ponieważ pogoda nie sprzyja .
Dodam że zmieniałem w tym roku pompę hydrauliczną , stara miała wydajnosć 16 litrów obecna ma 25 litrow ( pomyliłem się w poprzednim poście odnśnie wydajności ) . Nowa pompa ma wlot i wylot o większych średnicach niż stara dlatego użyłem redukcji aby dopasować przewody o mniejszej średnicy do nowej pompy . Zastanawiam się czy ma to związek . Na starej pompie drgań nie było , przynajmniej nie były na tyle silne żebym je usłyszał czy poczuł aczkolwiek na starej pompie pod koniec ostatniego sezonu działy się również niepokojące rzeczy z hydrauliką a mianowicie podczas podnoszenia hederu blokowało kierownicę , wystarczło delikatnie poruszyć dźwignią od podnoszenia hederu w przeciwną stronę i wówczas wszystko wracało do normy .

#253 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2524 postów

Napisany 25 lipiec 2014 - 20:42

Problem z hydrauliką Jak blokowało ci kierownice to regulator przepływu siada.

#254 Share marciniu94

marciniu94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:Nazywam sie Marcin, mieszkam w woj. świętokrzyskim niedaleko Opatowa, interesuję się mechaniką rolnicza. Studiuje Mechanike i Budowe Maszyn na AGHu, a w czasie wolnym pomagam rodzicom w prowadzeniu gospodarstwa :)

Napisany 29 lipiec 2014 - 17:37

Problem z hydrauliką Witam. Ja mam podobny problem, tylko ze u mnie stalo sie to po regeneracji rozdzielacza, otoz heder na wolnych obrotach podniesie sie tak w miare na wysokosc 30 cm a pozniej staje i musze przegazowac zeby podniosl do konca. Dzieje sie tak na zimnym oleju, obawiam sie ze jak sie rozgrzeje to w ogole nie bedzie podnosil. Moze mial ktos podobny problem, z gory dzieki za pomoc :D

#255 Share dziangwar

dziangwar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 29 lipiec 2014 - 20:25

Problem z hydrauliką witam. orientuje się ktoś jak wyglądają ceny nowych rozdzielaczy 3 sekcyjnych do bizona

#256 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1605 postów

Napisany 30 lipiec 2014 - 02:43

Problem z hydrauliką Popatrz na allegro tablica i innych.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#257 Share oskarzak

oskarzak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 30 lipiec 2014 - 08:40

Problem z hydrauliką witam mam podobny problem tyle że u mnie gdy jest zimny silnik to ładnie podniesie ale już z opuszczeniem jest problem stary zawór regulowałem i myślałem że to jest przyczyna tego problemu więc kupiłem nowy zawór za 130 zł i nic to samo co ze starym tyle że nowego nie regulowałem co z nim może być rura też się nie wysuwa trzeba odepchnąć ją motowideł też nie podnosi i gu**o co robić ?? prosze szybko o pomoc bo mam 90 h i trzeba zacząć kosić żeby zdążyć :/

#258 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 lipiec 2014 - 19:05

Problem z hydrauliką Ja proponuję szybko wezwać fachowca, który to ogarnie zamiast pisać posty. Założę się, że nawet nie sprawdziłeś nic, tylko na pałę zaczynasz wymieniać części, więc sam nie wiesz co robisz.

#259 Share Novo181818

Novo181818

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 24 październik 2014 - 14:32

Problem z hydrauliką

Były założone dwa łożyska i po wyrzuceniu tego przy orbitrolu wszystko działa git ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share Poznaniak

Poznaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 06 czerwiec 2015 - 15:08

Problem z hydrauliką

podepnę się pod temat ,

Uszkodziłem filtr oleju ten przy schodach do kabiny z jedej strony ida rurki do rozdzielaczy  z drugiej do zbiornika oleju . Po wklepaniu kodu z katalogu w google nic nie wyskakuje jedynie można znaleźć do niego filtr ale obudowy nie. Może w innych waszych katalogach jest inaczej oznaczony? A może po prostu już nie jest dostępny i co wtedy jaki zamiennik tam wsadzić?