mirasek

Problem z hydrauliką

Polecane posty

Ogólnie siłowniki najczesciej spotykane dzilą się na te skrecane i właśnie na ten drucik. U mnie puki co nie musiałem rozbierać tego siłownika ale rozbierałłem wiele innych ;) Powiem tak jak chcesz go rozmontować w warunkach domowych to musisz z góry na tulei tej która siedzi w obudowie nawiercic dwa małe otworki wiertłem 4 czy tam 5 tylko takie nie za głębokie nastepnie wkładasz dornik i pobijasz az ta tuleja wykreci Ci drut jak wyjmiesz ten drut to masz juz siłownik rozebrany i jak dobrze pamietam nie ma zadnego innego zabezpieczenia tylko musisz wyciagnac tłok z tuleją. Odrazu jak nigdy tego wczesniej nie robiłes to sobie pstryknij zdjecie jak sa ułozone manzety gumowe zebyś później przy skałdaniu nie pomylił sie bo bedzie lipa :P jak juz wymienisz wszystkie gumki skaładasz. Najpierw prostujesz drut a potem go wkładasz ile wejdzie ręcznie mozesz lekko pobijać młotkiem, a potem tymi samymi otworami wciągasz go pobijajac tuleję zgodnie z ruchem wskazówek zegara. To prosta robota. Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Musisz wyciągnąć ten drut.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z bizonem otóż to że gdy wyjeżdżałem z pokosu i gdy chciałem podnieść heder nic się nie działo. Cała hydraulika przestała działać (przyspieszacz, wspomaganie, opadał wariator oraz inne). Co to może być??? Pomóżcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareczek78    2

Nic nie kombinuj - jeśli masz w pobliżu zakład gdzie robią hydraulikę to tam daj te siłowniki - z reguły mi robią od ręki. Jeśli dobry fachowiec, to uszczelni je idealnie.

Ja w 2012 uszczelniałem swoje, rozebrałem, pojechałem po uszczelniacze, no i nie pasowały. Pojechałem do gościa co zajmuje się hydrauliką i za 40 zł pozakładał uszczelniacze i jest git.

Siłownik ten co steruje przekładnią bezstopniową w hederze (taki mały) zrobił mi za 30 zł.

 

Oczywiście sam możesz pobawić się w wymianę uszczelniaczy i z reguły jest ok. Tyle że możesz kupić nie takie, trochę mniejsze lub większe, możesz go uszkodzić przy wkładaniu - będzie się np pocił. Moim zdaniem tak jak pisałem - dać do regeneracji - jak tłoczysko trochę podkorodowane to dadzą trochę ciaśniejszy uszczelniacz i jest ok.

 

No a jak rozebrać ten siłownik - ten drut (4)co wystaje on jest zabezpieczeniem. Złap go np obcęgami i powinien się wysunąć. Długi jest na ok 15 cm. Jak wyciągniesz drut, to w imadło wkręć siłownik i szarpnij za tłoczysko (1,2). Tłoczysko wyjdzie z tuleją (3) gdzie są uszczelniacze. Na końcu tłoczyska jest zabezpieczenie by tłoczysko nie wysunęło się z tulei - taki pierścień sprężysty z drutu. Jak go zdejmiesz to tłoczysko możesz wyjąć z tulei. No i śrubokrętem wyciągasz uszczelniacze z tulei i masz siłownik rozebrany na części. Cylinder (5) sobie wyczyść - tam żadnych uszczelniaczy nie ma. Uszczelniacz - jak dobrze pamiętam to oring miedzy tuleją a cylindrem a między tłoczyskiem a tuleja uszczelniacz przypomina simering. trza pamiętać by nie założyć go odwrotnie - jedną stroną zbiera bród z tłoczyska

 

Aha - mój jest z 82r bez spreżyn. W nowszych może być inaczej chociaż nie sądzę

Edytowano przez Mareczek78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrTomo1919    2

Ogólnie siłowniki najczesciej spotykane dzilą się na te skrecane i właśnie na ten drucik. U mnie puki co nie musiałem rozbierać tego siłownika ale rozbierałłem wiele innych ;) Powiem tak jak chcesz go rozmontować w warunkach domowych to musisz z góry na tulei tej która siedzi w obudowie nawiercic dwa małe otworki wiertłem 4 czy tam 5 tylko takie nie za głębokie nastepnie wkładasz dornik i pobijasz az ta tuleja wykreci Ci drut jak wyjmiesz ten drut to masz juz siłownik rozebrany i jak dobrze pamietam nie ma zadnego innego zabezpieczenia tylko musisz wyciagnac tłok z tuleją. Odrazu jak nigdy tego wczesniej nie robiłes to sobie pstryknij zdjecie jak sa ułozone manzety gumowe zebyś później przy skałdaniu nie pomylił sie bo bedzie lipa :P jak juz wymienisz wszystkie gumki skaładasz. Najpierw prostujesz drut a potem go wkładasz ile wejdzie ręcznie mozesz lekko pobijać młotkiem, a potem tymi samymi otworami wciągasz go pobijajac tuleję zgodnie z ruchem wskazówek zegara. To prosta robota. Pozdrawiam ;)

Dzięki wielkie za zainteresowanie moim problemem ale troche sie pogubiłem z tym co napisałeś. Tak jak mówiłem nigdy tego nie robiłem a nie chce odwalic jakiegos numeru. Dołączyłem zdjecie z ponumerowanymi częsciami siłownika jak byś mógł po kolei opisac jak to zrobic gdzie te dziury mam wiercic i czy to wiercenie jest konieczne bo nie wiem dokładnie gdzie. Mam rozumiec ze w numerze 3 mam wiercic?? i w którą strone mam wykrecac?? Z góry bardzo dziękuje za pomoc.

 

Musisz wyciągnąć ten drut.

Czyli wystarczy wyciągnąc ten drut kombinerkami i juz cały tłok z cylindra wychodzi??

 

Nic nie kombinuj - jeśli masz w pobliżu zakład gdzie robią hydraulikę to tam daj te siłowniki - z reguły mi robią od ręki. Jeśli dobry fachowiec, to uszczelni je idealnie.

Ja w 2012 uszczelniałem swoje, rozebrałem, pojechałem po uszczelniacze, no i nie pasowały. Pojechałem do gościa co zajmuje się hydrauliką i za 40 zł pozakładał uszczelniacze i jest git.

Siłownik ten co steruje przekładnią bezstopniową w hederze (taki mały) zrobił mi za 30 zł.

 

Oczywiście sam możesz pobawić się w wymianę uszczelniaczy i z reguły jest ok. Tyle że możesz kupić nie takie, trochę mniejsze lub większe, możesz go uszkodzić przy wkładaniu - będzie się np pocił. Moim zdaniem tak jak pisałem - dać do regeneracji - jak tłoczysko trochę podkorodowane to dadzą trochę ciaśniejszy uszczelniacz i jest ok.

 

No a jak rozebrać ten siłownik - ten drut (4)co wystaje on jest zabezpieczeniem. Złap go np obcęgami i powinien się wysunąć. Długi jest na ok 15 cm. Jak wyciągniesz drut, to w imadło wkręć siłownik i szarpnij za tłoczysko (1,2). Tłoczysko wyjdzie z tuleją (3) gdzie są uszczelniacze. Na końcu tłoczyska jest zabezpieczenie by tłoczysko nie wysunęło się z tulei - taki pierścień sprężysty z drutu. Jak go zdejmiesz to tłoczysko możesz wyjąć z tulei. No i śrubokrętem wyciągasz uszczelniacze z tulei i masz siłownik rozebrany na części. Cylinder (5) sobie wyczyść - tam żadnych uszczelniaczy nie ma. Uszczelniacz - jak dobrze pamiętam to oring miedzy tuleją a cylindrem a między tłoczyskiem a tuleja uszczelniacz przypomina simering. trza pamiętać by nie założyć go odwrotnie - jedną stroną zbiera bród z tłoczyska

 

Aha - mój jest z 82r bez spreżyn. W nowszych może być inaczej chociaż nie sądzę

To ten drut4 mam rozumiec ze sie w srodku owija wkoło tulei skoro ma 15cm i ja zabezbiecza przed wysunięciem?? A jak później sie składa wszystko po wymianie uszczelnien to ten drut trzeba wyprostowac i wbijac, czy tak jak wyjdzie (pewnie półokrogły) tak go włożyc bez prostowania bo wczesniej pisali zeby prostowac. Wielkie dzięki za dokładne wytłumaczenie o co chodzi może w nastepnym tyg to rozbiore no i jak bym miał problem ze złożeniem to znowu bede sie pytał. Jeszcze raz bardzo dziękuje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wkładasz siłownik w imadło tłoczyskeim do góry (Wiercenie nie jest konieczne jak dasz do zakładu, sam inaczej tego drutu nie wyciagniesz ) wiercisz na srodku tuleji ( 3 )po przeciwnych stronach małe otwory nie za głeboko i uwazaj zebys nie uszkodził tłoczyska bierzesz dornik i pobijasz z tego co widze na zdjeciu masz drut z odwrotnej strony włozony takze muisz bić tak by drut wykrecić czyli z ruchem wskazówek zegara w twoim przypadku drut ma sie wysuwac bedziesz widział czy się wysuwa jak pomylisz strony nie pozwól tylko zeby ci sie całkiem wkrecił bo bedzie źle( mozesz na wszelki wypadek zagiać mu końcówke), bo samymi obcegami to go nie wyciagniesz , a poxniej tak jak kolega wyzej napisał "Jak wyciągniesz drut, to w imadło wkręć siłownik i szarpnij za tłoczysko (1). Tłoczysko wyjdzie z tuleją gdzie są uszczelniacze. Na końcu tłoczyska jest zabezpieczenie by tłoczysko nie wysunęło się z tulei - taki pierścień sprężysty z drutu. Jak go zdejmiesz to tłoczysko możesz wyjąć z tulei. No i śrubokrętem wyciągasz uszczelniacze z tulei i masz siłownik rozebrany na części. Cylinder sobie wyczyść - tam żadnych uszczelniaczy nie ma. Uszczelniacz - jak dobrze pamiętam to oring miedzy tuleją a cylindrem a między tłoczyskiem a tuleja uszczelniacz przypomina simering. trza pamiętać by nie założyć go odwrotnie - jedną stroną zbiera bród z tłoczyska" z gumkami (fachowo to sie one nazywaja manżety z tego co wiem) nie ma problemu idziesz do jakiejs agromy bierzesz na wzór i dobierają(tylko staraj sie nie zniszczyc starych ) lepiej kazda kupuj osobno bo komplety raczej sa słabe jakościowo tylko najpierw robisz zdjęcie jak było załozone i dopiero wtedy ściagaj gumki. Ja tak robiłem wiele razy i nigdy nie miałem problemów, ale Cię nie namawiam jak boisz się i masz cos źle zrobic to oddaj do zakładu i miej głowę spokojną, z manzetami do tego modelu nie powinno byc problemu

 

Przy skałdaniu najpierw prostujesz wkałdasz ile wejdzie a potem pobijasz tuleje i ona sama wciaga

 

juz lepiej nie jestem w stanie Ci tego opisac mam nadzieje że sobie poradzisz powodzenia

Edytowano przez Przemek15_03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

Łapiesz drut obcęgami (kombinerki) i udzerzasz w nie małym młotkiem- bo szarpaniem recznie raczej go nie wyciągniesz. Ja tak robiłem nie raz i jest dobrze, choć istnieje możliwość urwania druta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Przed wyciąganiem drutu lepiej pobić minimalnie tulei (3) aby zluzować naprężenie na drut.

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Oringi na pompie olejowej mogło wywalić a jak skręt działa to dzielnik strumienia mógł paść albo się zaciąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

190zł kosztuje regeneracja pompy hydraulicznej z przesyłką .Wysyłałem do Tucholi

Edytowano przez KRISTOFORn
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrTomo1919    2

Wkładasz siłownik w imadło tłoczyskeim do góry (Wiercenie nie jest konieczne jak dasz do zakładu, sam inaczej tego drutu nie wyciagniesz ) wiercisz na srodku tuleji ( 3 )po przeciwnych stronach małe otwory nie za głeboko i uwazaj zebys nie uszkodził tłoczyska bierzesz dornik i pobijasz z tego co widze na zdjeciu masz drut z odwrotnej strony włozony takze muisz bić tak by drut wykrecić czyli z ruchem wskazówek zegara w twoim przypadku drut ma sie wysuwac bedziesz widział czy się wysuwa jak pomylisz strony nie pozwól tylko zeby ci sie całkiem wkrecił bo bedzie źle( mozesz na wszelki wypadek zagiać mu końcówke), bo samymi obcegami to go nie wyciagniesz , a poxniej tak jak kolega wyzej napisał "Jak wyciągniesz drut, to w imadło wkręć siłownik i szarpnij za tłoczysko (1). Tłoczysko wyjdzie z tuleją gdzie są uszczelniacze. Na końcu tłoczyska jest zabezpieczenie by tłoczysko nie wysunęło się z tulei - taki pierścień sprężysty z drutu. Jak go zdejmiesz to tłoczysko możesz wyjąć z tulei. No i śrubokrętem wyciągasz uszczelniacze z tulei i masz siłownik rozebrany na części. Cylinder sobie wyczyść - tam żadnych uszczelniaczy nie ma. Uszczelniacz - jak dobrze pamiętam to oring miedzy tuleją a cylindrem a między tłoczyskiem a tuleja uszczelniacz przypomina simering. trza pamiętać by nie założyć go odwrotnie - jedną stroną zbiera bród z tłoczyska" z gumkami (fachowo to sie one nazywaja manżety z tego co wiem) nie ma problemu idziesz do jakiejs agromy bierzesz na wzór i dobierają(tylko staraj sie nie zniszczyc starych ) lepiej kazda kupuj osobno bo komplety raczej sa słabe jakościowo tylko najpierw robisz zdjęcie jak było załozone i dopiero wtedy ściagaj gumki. Ja tak robiłem wiele razy i nigdy nie miałem problemów, ale Cię nie namawiam jak boisz się i masz cos źle zrobic to oddaj do zakładu i miej głowę spokojną, z manzetami do tego modelu nie powinno byc problemu

 

Przy skałdaniu najpierw prostujesz wkałdasz ile wejdzie a potem pobijasz tuleje i ona sama wciaga

 

juz lepiej nie jestem w stanie Ci tego opisac mam nadzieje że sobie poradzisz powodzenia

Wielkie dzięki już wiem o co chodzi naprawde bardzo dziekuje za tak dokładny opis. Mam nadzieje że mi sie uda to zrobic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Zestaw naprawczy pompy kosztuję 20 zł.Tam jest kilka oringów.A co do regeneracji pompy hydraulicznej jak dobrze działało wszystko to się opłaci ale jak była już licha to 500 zł i masz nówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Jest do tej pompy jakiś gotowy zestaw naprawczy?? Nigdzie nie mogę znaleźć.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Popytaj w agromach.U mnie w Wieluniu był dostępny.Kupowałem 2 lata temu jak mi łożysko na pompie siadło i zaraz zmieniłem oringi a jak nie ma to dobierzesz wedle katalogu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Witam wymieniłem olej w silniku dziś sprawdziłem stan i okazało się że brakuje ok 1litra pomyłkowo dolałem HL 100. Co teraz robić wymieniać jeszcze raz olej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Niestety radził bym go wymienić. To dość spora dolewka.

Takie moje zdanie.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

To do hydrauliki lejesz taki gesty olej?? Za gesty, powinien byc hl-46 chociaz sam leje hl-68. Olej w silniku zmien, najlepiej na jakis lepszy, bo pewnie jezdziles na wodzie zwanej Superolem, wymiana oleju bedzie tansza niz remont silnika teraz albo w niedalekiej przyszlosci.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audia3    0

no wymien ten olej w silniku najlepiej na SHPD pamietaj wylac go z chłodnicy i z filtra oleju , ale w hydraulice masz za gesty i pewno sie bardzo grzeje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Po pierwsze nie powiedziałem że mam w hydraulice HL 100 ,po drugie używam do silnika dobrego oleju a nie wody.

Po trzecie nie uruchamiałem silnika więc tylko spuściłem olej i wlałem świeży obyło się bez wymiany filtra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrTomo1919    2

Witam otóż mam problem z hydrauliką w bizonie a konkretnie z przyśpieszaniem i zwalnianiem bezstopniówki jazdy.Siłownik od jazdy jest nowy i problem polega na tym ze nie chce zwolnic jazdy tj. ze nie chce wsunąc siłownika bo przyspiesza, czyli wysuwa siłownik bez problemu. Zauwazyłem również ze podczas krecenia kierownica równiez jest podobnie czyli jak kręce kierownica w ta strone co siłownik sie wysuwa to jest ok kierownica lekko sie kręci a jak krece w druga strone tak zeby siłownik sie wsunął to idzie tak ciezko ze dwoma rękami trzeba sie zapierac zeby skrecic. Czyli podsumowując te dwa siłowniki dwustronnego działania które są od bezstopniówki i od skręcania kołami działaja tylko w jedną strone czyli sie wysuwają a nie działa wsuwanie. Olej hydrauliczny jest filtr wymieniony bizon z 89r jeżeli ma to znaczenie. Czy to może byc regulator przepływu???? Pomocy bo już nie wiem sam co robic. Aha jeszcze jedno cała bezstopniówka jazdy nie jest zablokowana albo zatarta ręka jak brałem to chodzi góra dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vlazlo    0

Koledzy, raz jeszcze musze prosić Was o pomoc.

Sezon się zaczął a tu problem.

Po wymianie reduktora kierownica zaczeła chodzić lekko , reszta działa ok - tylko jest jeden problem, już dwa razy rozerwało dzisiaj rurkę od rozdzielacza do orbitrola. I 2 razy olej w ściernisko. Raz pękła w miejscu gdzie była spawana (może przypadek), kilka godzin później ta sama rurka puściła przy nakrętce od rozdzielacza. Oprócz tego cały czas podczas pracy słychac takie terkotanie i telepie rurkami od rozdzielacza do pompy.

 

Co to moze być? Wymieniać rozdzielacz (jeszcze na gwarancji)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Motrzysta    1

U wujka jest taki sam problem. I nie wiemy, czego się czepić...

Regulator przepływu mówisz? On jest taki sam jak w cyklopie czy czymś się różni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Regulator nie jest taki sam jak w cyklopie jest inny ma inne wydatki.

@MRTOMO masz przypięty heder ? wysuwanie motowideł ,przyśpieszacz motowideł działa? czy działa wolno?

te pytania po to bo przypuszczam że masz problem z zaworem redukcyjnym na rozdzielaczu 3 sekcyjnym, wkręć go pół obrotu i powinno pomóc, rozdzielacza przepływu nie ruszaj narazie.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon zo56 jak zwiększyc jego wydajność ja jestem troche magik  wiem to i owoo bizonie wiem wszystko tylko jak zwieszyć jego wydajność wiecię piszczie 
    • Przez SebastianPycia
      Witam. Dzisiaj zauważyłem że w miejscu zaznaczonym na biało na zdjęciu lecą iskry podczas pracy młocarni i hedera, a tam gdzie na niebiesko zaznaczone, tylko po drugiej stronie to koło pąsowe jest strasznie gorące. Do tego było czuć jakby dym palącej się trawy. Po zgaszeniu bizonka z gardła zaczęło się lekko dymić. Czy to łożysko czy może coś innego??


    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj