mirasek

Problem z hydrauliką

Polecane posty

balcerek1    92

podkręć zawór na rozdzielaczu jednym i drugim po pół obrotu i sprawdź :) Powinno pomóc :) pozdrawiam :D

 

@johndeere6620see spoko przy nowym sprzęcie bez serwisu się nie obejdzie.A w tych starych klamotach nikt nie wie o co biega.

Edytowano przez Marcin91
literówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel64    0

Zawór który wymieniłem na rozdzielaczu 2 sekcyjnym jest fabrycznie regulowany. I nie wiem czy go ruszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Jak grzeje ci olej to wymień zawór przepływu oleju.Znajduję się on na rozdzieleniu oleju na układ kierowniczy i na rozdzielacz :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Balcerek to w koncu regulator? czy zawór? tydzień będziecie tak wymieniać i wam to nic nie da... dokręcenie zaworu wzmaga grzanie oleju, a w takiej prostej hydraulice jedynym szybkim sposobem znalezienia przyczyny jest macanie po kolei elementów roboczych i rurek do nich wchodzących i wychodzących, czyli trzeba szukać gdzie wchodzi chłodny olej a wychodzi wrzątek lub gorący olej.

Czyli odpal zimnego bizona, daj mu obroty i po kolei macaj rurkę idącą od pomy olejowej pod pomost, następnie regulator przepływu, gruba rurka to zasilanie, ma mieć taką temp. jak przy pompie, a jeżeli na orbitrol lub rozdzielacze z regulatora idzie wrzątek masz odpowiedź, następnie rozdzielacze sprawdzaj przed rozdzielaczem i za rozdzielaczem, niekiedy sprężyny w nich pękają, lub rozkręcają się suwaki, zgaś po jakimś czasie silnik i dotknij pompy hydraulicznej, nie może się zbytnio grzać, kiedyś w moim się zatarła też nie podnosił dobrze i gotował olej... to proste, pomyśl trochę i pomacaj jak nie napisze co :D


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel64    0

Gdy uruchomiłem silnik na około 30 min żadna rurka się nie grzała. Kiedy kilkanaście razy podniosłem heder olej w układzie zrobił się gorący i pompa też jest gorąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Na pusto bez obciążenia ci się nie zagrzeje!!! no chyba że pompa jest zatarta lub rozdzielacz niedomknięty.

A teraz przeczytaj mój post z 8.07 trzykrotnie, a jak niezałapaleś przeczytaj jeszcze 20 razy i zrób tak jak tam pisze od polowy posta do końca, no chyba że trzeba ci to narysować!!! :D

Tak w ogóle to mam dziwne przeczucie że coś tam siedzi w rozdzielaczu dwusekcyjnym, np. rozkręcony suwak sekcji, pęknięta sprężyna itd i jeszcze dokręcony zawór redukcyjny.

 

A i jeszcze jedno, takich mechaniorów co mówią np. "ja to bym wywalil rozdzielacz" czy inne elementy wywalaj od razu z podwórka. Prawie wszystko da się naprawić, niestety prawie wszystko.

Edytowano przez bobytempelton

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gruby89    0

Witam Panowie. Mam problem: wymienilem filtr oleju oraz uszczelniłem orbitrol. Orbitrol jest na 100% sprawny. Padła mi cała hydraulika, nic nie działa, olej jest. Wczesniej wszystko dzialalo prawidlowo. Od czego zaczac szukac przyczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Tak sama z siebie padła, czy po tym jak grzebałeś w orbitrolu i filtrze?? bo ciężko coś powiedzieć.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gruby89    0

Jak wymienilem filtr i olbitror bo to w jednym czasie bylo.Po zniwach postawilem to wszystko chodziło dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Przy wymianie filtra hydrauliki nie ma co zepsuć za bardzo, nawet krzywe włożenie wkładu jego nie spowoduje takiego efektu, wygląda na to że coś z orbi-trolem jest nie tak albo nie tak podłączyłeś rurki do niego, upewnij się czy dobrze podłączyłeś, jeśli dobrze to ja bym zaczął zegarem mierzyć ciśnienie w różnych miejscach i po tym próbować dojść do celu.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek    3

Mam takie pytanie. Cieknie mi z rozdzielaczy, (na glowiczkach) wymiana oringow pomaga max na kilka godzin pracy. Wszystkie oodzespoly pracuja poprawnie(heder w pozycji podniesionej ni opada,)i troche szkoda mi dac prawie 3 tys na nowe rozdzielacze. Czy jak rozkrece sekcje i powymieniam oringi to da rezultat, czy niema sensu i kupic nowe? A jezeli nowe to czy kupowac orginalne z tucholi? A moze sa jakies zamienniki w nizszej cenie, ktore podzialaja kilkanascie lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Miałem podobny problem, Ja kupowałem nowe głowiczki żeliwne i ciekło, a potem powymieniałem oryngi w starych aluminiowych i spokój.To jest wina głowiczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Kup dobre oringi i musi być szczelne, możliwe że sprzedawca daje ci mniejsze grubości uszczelniaczy.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Jak pisze poprzednik dobre oringi i powinno być ok. tam nie ma prawie ciśnienia. A tak na marginesie skąd tam się bierze olej ?

 

Możesz też wymienić same głowiczki, a z wymianą oringów pomiędzy sekcjami to uważaj z skręcaniem rozdzielacza bo otwory pod suwaki robią się jajowate.

 

Wymieniając kiedyś głowiczkę przy cyklopie (bo urwał się ten środkowy trzpień na otworze) to tam było suchutko tzn. nie było oleju w głowiczce.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek    3

Co do oringow to kupowalem caly komplet oringow do rozdzielacza i wymiar napewno byl jak nalezy. Tez zmienilem 2 glowiczki i ten sam problem zaczely tez przepuszczac. Uwazam ze przepuszcza na sekcjach bo jak odkrece glowiczke to olej kapie dosc mocno. Poradze sobie sam z rozebraniem i wymiana oringow na sekcjach? Zaznacze ze rozdzielacz jest orginalny czyli ma juz 23 sezony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati9151    0

Ja wymieniłem u siebie oringi i narazie jest sucho. Zobaczymy ile wytrzyma. Trzeba dobre oringi dobrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vlazlo    0

Witam,

 

Mozę ktoś zrobić zdjęcie pod pomostem tu gdzie jest regulator przepływu oleju?

 

Strasznie ciężko chodzi mi kierownica, kupiłem nowy regulator przepływu i chciałem zamontować ale ten który mam zamontowany jest całkiem inny.

Nie chce go zepsuć zakładając odwrotnie.

 

 

post-38368-0-39326200-1372489552.jpgpost-38368-0-76362300-1372489564.jpg

 

Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Zasilanie masz na tym grubszym wejściu a reszta tak jak ten stary lewa niższa pozycja do orbitrola a prawe wyższe na rozdzielacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrTomo1919    2

Witam. Otóż chciałbym się spytac jak rozebra siłownik podnoszenia hedera ponieważ chciałem wymienic uszczelnienia bo troche leci olej. Zauważyłem ze z siłownika wystaje taki drucik i to chyba to jest cały klucz do tego wszystkiego żeby to rozebrac ale jak to zrobic?? Bizon jest z 89r na sprężynach. Rozbierał to ktoś i wie jak to zrobic.??

post-27606-0-83331600-1373025329_thumb.jpg

Edytowano przez MrTomo1919

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


    • Przez jackowski11
      witam,
       
      jak zabrać sie do wymiany gumowego fartucha na łączeniu obudowy wentylatora z tylnym mostem?
      Poniżej zaznaczone czerwoną strzałką - z katalogu
       

       
      Pytanie nr.2.
      Czy istnieje jakiś patent na smarowanie łożysk wytrząsaczy bez ich demontażu/wymiany?
    • Przez BoNes
      Cześć jestem tu nowy.
      Wujek niedawno kupił Bizona Z056 z rozwalona cala instalacja elektryczna, niema w ogóle świateł i żadne czujniki nie działają,
      szukałem w internecie schematu instalacji elektrycznej ale znalazłem tylko do Bizona Z058 i z stad moje pytanie , czy ten schemat rożni się bardzo od modeli Z056 ? jeśli tak to w jakich miejscach, i czy warto robić nowa instalacje czy kupić gotowa ?
      Pozdrawiam.
      Słyszałem ze można zrobić ja na podstawie ursusa serii C-3xx, próbował ktoś ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj