Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Zdjęcie

Padnięta hydraulika

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
103 odpowiedzi na ten temat

#1 mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 3159 postów

Napisany 10 sierpień 2008 - 23:03

Problem ciągnący sie od kilku lat, w końcu chyba padło totalnie. Dotychczas bibzon słabo podnosił heder, tak 1/2 max 2/3 wysokości bardzo leniwie, reszta jako tako działała. Po wymianie pompy hydr. nieco sie polepszyło, jednak w tym roku na ostatnim poletku klapło wszystko, kompletny impotent.

Po ochłodzeniu zaczęło podnosić motowidło, heder podniesiony za pomocą tura po pewnej chwili znowu całkiem opadał. Zupełnie nie wiem od czego zacząć, podejżewam jakiś zaworek który puszcza ciśnienie, tylko gdzie go szukać?

Jeśli ktoś wie o co chodzi lub miał podobny problem niech poda jakieś wskazówki gdzie zacząć dłubanie.
  • 0

Reklama

• Reklama
  •  

#2 oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1775 postów
  • 24926566

Napisany 11 sierpień 2008 - 07:48

Mi się wydaje że to rozdzielacze albo jakaś rurka pękła jak ja kupiłem swojego wolno podnosił i się okazało że niema oleju.
  • 0
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#3 grzesiekkk

grzesiekkk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 11 sierpień 2008 - 08:03

Wymiana oleju na gestszy np. hydrol 140, moze Ci czesciowo pomoc, a po wymianie rozdzielacza, tego dwusekcyjnego problem powinien zniknac. Mialem tak samo w swoim,kilka lat temu.Pozdrawiam.
  • 0

#4 chudy100

chudy100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • 9376849

Napisany 11 sierpień 2008 - 13:57

u nas w okolicy gość stał na polu bo nie mógł chederu podnieść, Wymienił pompe i nic a okazało się że w rozdzielaczu jest brud i on blokował zaworki:D
Więc może warto najpierw wyczyścić rozdzielacz a dopiero gdy nie pomoże myśleć nad kupnem nowego lub oddać do regeneracji:)
  • 0
odpowiadam tylko na e-mail:: chudy100@gmail.com

#5 Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 1238 postów

Napisany 11 sierpień 2008 - 19:25

Po ochłodzeniu zaczęło podnosić motowidło, heder podniesiony za pomocą tura po pewnej chwili znowu całkiem opadał. Zupełnie nie wiem od czego zacząć, podejżewam jakiś zaworek który puszcza ciśnienie, tylko gdzie go szukać?

Ale kompletnie nic nie działa tzn. przyspieszacz motowideł, podnoszenie hedera, podnoszenie motowideł??? U mnie było tak, że ze stołem hedera podnieść nie mógł i okazało się, że jest za małe ciśnienie na przewodach... Zwiększyliśmy z tyłu rozdzielaczy zaworkami i jest dobrze... Albo tak jak wyżej kolega napisał - brud się dostał do rozdzielaczy i się przypchało... Miałem też taką sytuacje... Podczas koszenia nagle heder opadł na ziemie...

Także najpierw posprawdzaj rozdzielacze...
  • 0
Mój kanał YouTube: MarcinExplorer
Moja galeria: AgroFoto

#6 rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • 390560
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 11 sierpień 2008 - 19:49

zawór główny masz z tyłu rozdźielacza dwu sekcyjnego (takie małe gówno wkręcone w rozdzielacz na klucz jak pamiętam 27 z wycięciem na śrubokręt które dokręcając zwiększasz ciśnienie układu) i to że nie podnosi to może być to, ale to że opada to raczej rozdzielacz. ale może być jeszcze jedno małe urządzenie które masz niedaleko tego rozdzielacza, a jego funkcja polega na rozdzieleniu oleju na orbitrol i rozdzielacze, ale to czy działa prawidłowo łatwo sprawdzić skręcając koła w obojętnie w którą stronę na maxa i w tedy podnosić heder jak podniesie to wierz co wymienić.
  • 0
sprzedam całe dwa kompletne koła z nowymi oponami 18,4/ 38 rozstaw dziur ursus zetor landini case

#7 mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 3159 postów

Napisany 11 sierpień 2008 - 20:57

Dzięki chłopaki za pomocne odpowiedzi, na dniach sie tym zajme i napisze co zdziałałem ;)

Na polu chwilowo padło zupełnie wszystko, potem mu przeszło i już tylko hedera nie mógł dźwignąć, a uniesiony z pomocą tura po pewnym czasie sam opadał. Z trudem udało sie dokończyć pole i zjechać do domu.
  • 0

#8 filantrop

filantrop

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów
  • 13011693
  • Zainteresowania:rally

Napisany 15 sierpień 2008 - 08:54

miałem podobny problem

po pierwsze może być mało oleju.
po drugie tak jak ktos pisał wyżej spróbój pokręcić tym zaworkiem.tylko pamiętaj dokładnie ile obrotów w którą strone bo później będzie amba fatima jak go rozregulujesz...
po trzecie(u mnie tak było) regulator przepływu oleju(taki mały trójnik czy czwórnik przed akumulatorem )
po czwarte dławiki w rozdzielaczu...

jak kręcenie zaworkiem nie pomoźe to spóbój przełożyć przewody w tym regulatorze przepływu tzn od orbitrolu podłączyć pod heder a od hederu pod orbitrol(trzeba poluzować akumulator).jeżeli dalej nie będzie podnoscić to znaczy że jest pompa siadnieta.jeżeli będzie to znaczy że regulator przepływu

aha jak kupisz nowa pompe a nie sprawdzisz tego regulatora to może ci rozwalić ta pompe.ja tak miałem a 5 stów piechotą nie chodzi...
powodzenia
  • 0

#9 mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 3159 postów

Napisany 31 sierpień 2008 - 20:57

Miałem napisać co wyszło z grzebania ;) mianowicie sprawdziłem ten rozdzielacz/regulator na orbitrol tak jak radził Rafał i na skręconych kołach nie było poprawy. Wyjąłem rozdzielacz dwusekcyjny, rozebrałem, syfu nie było ale umyłem, dałem nowe uszczelnienia i nie wiele to pomogło poza tym że już nie cieknie ;) Koniec końców podkręciłem zaworek i zrobiłem próbe z U912 wspartym turem o krawędź podnośnika, bo heder już odczepiłem. Bizon poderwał mu przód (ok. 2 t.) bez większego problemu także i heder powinien, z tym że finalnie zaworek wyreguluje już z uczepionym hederem bo chyba nawet zbyt mocno jest podkręcony. A co z tego wyszło to wyjdzie w robocie.

Dzięki za porady :)
  • 0

#10 Elektrotechnik

Elektrotechnik

"AGRO-SERWIS"

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2872 postów
  • 5010233
  • Zainteresowania:Elektronika

Napisany 19 październik 2008 - 22:18

jak kręcenie zaworkiem nie pomoźe to spóbój przełożyć przewody w tym regulatorze przepływu tzn od orbitrolu podłączyć pod heder a od hederu pod orbitrol(trzeba poluzować akumulator).jeżeli dalej nie będzie podnoscić to znaczy że jest pompa siadnieta.jeżeli będzie to znaczy że regulator przepływu

Nie wolno ZAMIENIAĆ obwodów orbitrola i rozdzielaczy. Ten regulator jest tam po to, żeby OBNIŻYĆ ciśnienie na orbitrolu do około 50 bar. W przeciwnym razie można uszkodzić orbitrol.
  • 0

"AGRO-SERWIS" Elektronika ciągników, maszyn rolniczych i samochodów.
Diagnostyka komputerowa elektroniki samochodów, ciągników i kombajnów: silników, skrzyń biegów, ABS, SRS, testerem Texa Navigator TXT.
Naprawy i modernizacje instalacji elektrycznych w ciągnikach i kombajnach.
Diagnostyka oscyloskopowa wszelkich układów impulsowych, czujników indukcyjnych i tachoprądniczek.
Szybka diagnostyka oscyloskopowa alternatorów bez demontażu z pojazdu, oraz pełna diagnostyka na stole probierczym.
Naprawa elektroniki sterującej migomatów, spawarek, prostowników, sterowników pomp CO, przerywaczy kierunkowskazów
oraz innych układów elektronicznych.
Profesjonalna regeneracja i sprzedaż alternatorów.
Zapraszam na PW, oraz do galerii http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/album/1612-rozne/

Kupię transformator separacyjny 300-400W.

Sprzedam http://olx.pl/oferta/mitsubishi-colt-cz3-1-1-CID5-ID6cdMw.html#ba41d70349

Kupię pług Lemken Opal 90, 2+1. Kontakt na PW.

#11 wsiok

wsiok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 10 lipiec 2011 - 08:52

Czy hydraulikę w Bizonie trzeba odpowietrzać?? Chodzi o to ze wymieniłem filtr hydrauliki i wlałem olej i weszło około 10-14l a wylałem około 28l. Jeżeli można to w jaki sposób??
  • 0

#12 bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • 33860696

Napisany 10 lipiec 2011 - 09:37

Odpal silnik,filtr i obieg sam się odpowietrzy oprócz siłowników ,ale z nich oleju nie spuszczałeś czyli nie rozbierałeś ich ,do hydrauliki musi wejść przynajmniej ok 40 litrów, inaczej poprostu ci go braknie

Nie wolno ZAMIENIAĆ obwodów orbitrola i rozdzielaczy. Ten regulator jest tam po to, żeby OBNIŻYĆ ciśnienie na orbitrolu do około 50 bar. W przeciwnym razie można uszkodzić orbitrol.

Regulator przepływu jest po to panie moderatorze aby do orbitrola dochodziła stała ilość oleju niezależnie od obrotów silnika czyli wydatku pompy , czy obciążenia układu hydrauliki czyli poboru oleju przez inne odbiorniki,BEZ WZGLĘDU NA CIŚNIENIE W UKłADZIE!!!.
W pierwszych wersjach bizonów montowane były regulatory o przepływie 6l/min, później trafiały się 7-8l/min, a ja wam radze zakładać regulator o przepływie 9l/min i chodzi leciutko kierownica ,a orbitrol sobie radzi z tą ilością oleju.
Przepraszam że odgrzałem ale ten post strasznie razi w oczy.

Edytowany przez bobytempelton, 10 lipiec 2011 - 11:10.

• 0
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#13 pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1796 postów
  • 15681422
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 10 lipiec 2011 - 11:59

A jeśli kierownicą ciężko się kręci na wolnych obrotach to można ten regulator jakoś podkręcić ? bo rozumiem ,że pozostałe rozdzielacze 2 i 3 sekcyjne tak .
  • 0

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#14 bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • 33860696

Napisany 10 lipiec 2011 - 12:34

Zobacz sobie na każdym regulatorze jest taka mała etykietka, a tam nr. seryjny i przepustowość regulatora USTAWIONA FABRYCZNIE (w l/min) która nie podlega żadnym modyfikacją, nie radze go rozbierać, a już o podkładaniu jakiś tam podkładek nie wspomnę,95% źle działających układów kierowniczych to właśnie wina regulatora przepływu, a większość nieświadomych operatorów niby mechaników , w następstwie rozbiera dobry orbitrol jednocześnie go psując.
Pewnie możesz mieć zbyt mały przepływ regulatora, lub jest już zużyty, załóż taki jak napisałem 9l/min(pasuje od innych maszyn traktorów), inne objawy zużytego lub uszkodzonego regulatora to głośna nierówna praca(on ma równo syczeć), gotowanie oleju(na wejściu jest ciepły, na wyjściu na powrót wrzątek), samo skręcanie się kierownicy i kół(zbyt duży przepływ), i ten objaw czyli ciężko kręcąca sie kierownica (zbyt mały przepływ).
Niezrozumiałem co masz na myśli podkręcić rozdzielacze, chodzi ci o te zaworki redukcyjne z tyłu? ich nie można dokręcać zbytnio, one powinny być ustawione na 160bar w podwójnym, a w potrójnym niepamiętam czy tyle czy mniej, ale chyba mniej(chyba80bar),w razie wątpliwości najlepiej też kupić nowy ustawiony i zapląbowany. Gdy są za bardzo dokręcone to objawia się to gotowaniem oleju, spluwaniem węży, i przede wszystkim wyższym ciśnieniem czyli obciążeniem pompy co prowadzi do "młócenia oleju" przez pompę(gotowania oleju), a gdy pompa jest dobra i szczelna nawet ukręcenia wałka pompy. Także nie jesteście pewni to trzeba to ustawić, a jak nie macie możliwości to kupić nowe ustawione i zapląbowane.
  • 0
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#15 Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3017 postów
  • 8872878

Napisany 10 lipiec 2011 - 12:54

Z tego co mówią moje notatki to podnoszenie układu żniwnego i nagarniacza zawór bezp. 130 bar, przekładnia bezstopniowa jazdy, obrotów, wysuwem nagarniacza (rura + cofanie podajnika) zawór bezp. 60-65 bar.

I jeżeli podchodzimy do regulacji zaworów należało by się wyposażyć w manometr bo tak na "oko" to różnie bywa.
  • 0
Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

#16 pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1796 postów
  • 15681422
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 10 lipiec 2011 - 13:20

Pisząc o regulacjii ciśnienia zaworów miałem na myśli to co koledzy wyżej napisali ,że reguluje się to nakrętką i srubą na srubokręt wkręcając ją i kontrując przeciwnakrętka , jesli cos pomyliłem albo źle zrozumiałem to wybaczcie :unsure:

Dzięki za odpowiedz w sprawie regulatora :)
  • 0

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#17 Marian1986

Marian1986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 16 lipiec 2011 - 20:46

Odpal silnik,filtr i obieg sam się odpowietrzy oprócz siłowników ,ale z nich oleju nie spuszczałeś czyli nie rozbierałeś ich ,do hydrauliki musi wejść przynajmniej ok 40 litrów, inaczej poprostu ci go braknie

a jak odpowietrzyć siłowniki bo je wyjmowałem i teraz jakby gorzej podnosi?
  • 0

#18 bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • 33860696

Napisany 17 lipiec 2011 - 08:22

Który siłownik?
  • 0

#19 Marian1986

Marian1986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 17 lipiec 2011 - 10:01

Który siłownik?

oba od podnoszenia hedera.
  • 0

Google

• Reklama google
  •  

#20 bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • 33860696

Napisany 17 lipiec 2011 - 10:45

U góry przy końcu cylindra siłowników od strony hedra , jest na siłowniku mała śrubka, czasami jest na wkrętak czasami na kluczyk 10-13, trzeba podnieść do góry podajnik (najlepiej bez hedera) i lekko poluzować te śrubki wtedy zacznie z nich uciekać powietrze, i w momęcie gdy zacznie wypływać olej niespieniony dokręcić, czynność powtórz dla drugiego siłownika. I bardzo ważna rzecz : na opuszczonym hedrze przed odpowietrzeniem odkręć całkiem te śrubki i powinna być tam uszczelka gumowa o-ring, wywal go i na jego miejsce wstaw podkładke aluminiową czy miedzianą, tamte gumowe często po odpowietrzaniu spluwa potem i cały olej idzie w ściernisko.
  • 0