piotrekkkk

Jaki pług do Ursusa C-330?

Polecane posty

Kolejorz    3

Lepiej 2 bo mniej go męczysz i można jakiś wał podczepić


John Deere 6830 Premium | John Deere 6920 S - my dream's
Lech Poznań - Duma i tradycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gralex    0

Ja osobiście mam c-330 baz remontu :) i z trójką na płytko idzie super

 

ale na głęboko mocno jęczy

 

Ale jak ci nie szkoda ciągnika

 

to oraj trójką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deasel    0

Ja panowie orzę cały czas pługiem 3 skibowym Grudziądz i moja C-330 nie ma żadnych problemów zarówno w podorywce jak i orce głębokiej.

na klasie 3 i 4 ciężkiej. Cały czas jeżdżę na 4 biegu. Nie polecam orki na trójce ponieważ grzeję się skrzynia biegów.

Nie widać żeby ciapek miał ciężko i woda się nawet nie grzeje.

Orzę od 15 lat na 16 ha zużycie paliwa wynosi w granicach 5-6 na godzinę

 

Warunkiem jest nie dopuszczenie do poślizgu kół.

Poprzez dociążenie ciągnika przez pług. Robi sie w ten sposób:

kółko podporowe przykręcamy maksymalnie z tyłu (za 3 skibą)

przód pługa wieszany jest łańcuchem do haka pociągowego

głębokość pierwszej skiby regulowana jest długością łancucha

 

W razie czego możecie pisać na pw to potaram sie pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny    0
Ja panowie orzę cały czas pługiem 3 skibowym Grudziądz i moja C-330 nie ma żadnych problemów zarówno w podorywce jak i orce głębokiej.

na klasie 3 i 4 ciężkiej. Cały czas jeżdżę na 4 biegu. Nie polecam orki na trójce ponieważ grzeję się skrzynia biegów.

Nie widać żeby ciapek miał ciężko i woda się nawet nie grzeje.

Orzę od 15 lat na 16 ha zużycie paliwa wynosi w granicach 5-6 na godzinę

 

Warunkiem jest nie dopuszczenie do poślizgu kół.

Poprzez dociążenie ciągnika przez pług. Robi sie w ten sposób:

kółko podporowe przykręcamy maksymalnie z tyłu (za 3 skibą)

przód pługa wieszany jest łańcuchem do haka pociągowego

głębokość pierwszej skiby regulowana jest długością łancucha

 

W razie czego możecie pisać na pw to potaram sie pomoc

Na łańcuchu to ja psa trzymam a nie pług......... <_< a niby po co go podwieszac ? w pługu 5 skibowym też mam koło na samym końcu pługa. Poziomowanie pługa ustala się za pomocą łacznika ......... co ty tu za dyrdymały opowiadasz , a jak ci sie skrzynia grzeje na 3 biegu to dopiero jaka musi byc temperatura twojej głowy .......... 5-6 litrów na godzinę ? masakra moja pompa jest podkręcona ale ciapek nigdy nie zjadł wiecej niż 4,5 litra na zegarówkę ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deasel    0
Na łańcuchu to ja psa trzymam a nie pług......... <_< a niby po co go podwieszac ? w pługu 5 skibowym też mam koło na samym końcu pługa. Poziomowanie pługa ustala się za pomocą łacznika ......... co ty tu za dyrdymały opowiadasz , a jak ci sie skrzynia grzeje na 3 biegu to dopiero jaka musi byc temperatura twojej głowy .......... 5-6 litrów na godzinę ? masakra moja pompa jest podkręcona ale ciapek nigdy nie zjadł wiecej niż 4,5 litra na zegarówkę ......

 

 

Spróbuje Ci to w prosty sposób wytłumaczyć

Zauważ że moc musi być przekazana na podłoże a Ciapek jest lekki i nie może przełożyć swojej mocy na podłoże.

jeżeli go podwiesisz to masa pługa+ziemi dociążają go odpowiednio i wtedy cała moc jest przekazywana na podłoże.

Jeśli byłby na podnośniku to zauważ ze musiałbyś co chwile podnosić bo jednak jest to spora siła

druga sprawa

Jak byś znał się trochę na mechanice C-330 to wiedziałbyś że 3 jest włączana reduktorem i dochodzi więcej kół zębatych= więcej oddawanej energii do oleju

Trzecia sprawa

Pali 5-6 litrów w bardzo ciężkiej orce tzn. około 30 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

za pomocą łącznika to reguluje się ale głębokość orki 1 skiby względem ostatniej jak masz koło z tyłu

dobrze kolega pisze że jeżeli ciągnik ma pług zawieszony "na sobie" to idzie lepiej

eliminujesz poślizg kół


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nakręć film z orki tym ciapkiem. Bo jakoś nie wierze że orzesz w 3 skibach na 30 cm... <_<


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deasel    0

Jeśli ktoś nie wierzy mogę zaprosić na pole i zademonstrować ale oczywiście nie teraz <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny    0
Spróbuje Ci to w prosty sposób wytłumaczyć

Zauważ że moc musi być przekazana na podłoże a Ciapek jest lekki i nie może przełożyć swojej mocy na podłoże.

jeżeli go podwiesisz to masa pługa+ziemi dociążają go odpowiednio i wtedy cała moc jest przekazywana na podłoże.

Jeśli byłby na podnośniku to zauważ ze musiałbyś co chwile podnosić bo jednak jest to spora siła

druga sprawa

Jak byś znał się trochę na mechanice C-330 to wiedziałbyś że 3 jest włączana reduktorem i dochodzi więcej kół zębatych= więcej oddawanej energii do oleju

Trzecia sprawa

Pali 5-6 litrów w bardzo ciężkiej orce tzn. około 30 cm

Zacznę od końca :

Tak się składa że się na mechanice znam , i jakoś nigdy nie odczułem aby na 3 biegu grzała się u mnie skrzynia , a zresztą nawet gdyby się grzała to i co z tego ? Za to odczułem jak na 4 biegu grzeje się silnik ........ i to po remoncie , wolę jechac bieg nizej niz katowac te biedne 30 koników.

 

Jak odpowiednio pług wypoziomujesz to podnośnik do samego dołu i nic podnosic nie trzeba , a w ten sposób uzyskujesz dociążenie , pług ma płynąc za ciagnikiem a nie kopiowac wszelkie nierówności , a o orce na 30 cm ciapkiem to nawet nie mów bo się ośmieszasz w 2 skibach owszem pójdzie ale w 3 no wybacz gdybyś nawet koła wodą zalał i miał wszystkie obciazniki to mozesz jedynie piaskownicę poorac ............................

 

Jeśli ktoś nie wierzy mogę zaprosić na pole i zademonstrować ale oczywiście nie teraz <_<
Dziś niedziela i niejeden widział to i owo ........... ja cię mogę tez zaprosic na pole i pokazc orkę na 35 cm ale w 2 skibach a w 3 to maksymalnie 18 cm w ile i glinie na 3 i 4 klasie .... zresztą czuj się już zaproszony ...... dojazd na własny koszt :lol: wikt darmowy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deasel    0
Zacznę od końca :

Tak się składa że się na mechanice znam , i jakoś nigdy nie odczułem aby na 3 biegu grzała się u mnie skrzynia , a zresztą nawet gdyby się grzała to i co z tego ? Za to odczułem jak na 4 biegu grzeje się silnik ........ i to po remoncie , wolę jechac bieg nizej niz katowac te biedne 30 koników.

 

Jak odpowiednio pług wypoziomujesz to podnośnik do samego dołu i nic podnosic nie trzeba , a w ten sposób uzyskujesz dociążenie , pług ma płynąc za ciagnikiem a nie kopiowac wszelkie nierówności , a o orce na 30 cm ciapkiem to nawet nie mów bo się ośmieszasz w 2 skibach owszem pójdzie ale w 3 no wybacz gdybyś nawet koła wodą zalał i miał wszystkie obciazniki to mozesz jedynie piaskownicę poorac ............................

 

 

Wybacz ale nie zrozumiałeś o co mi chodzi.

Właśnie po to wiesza się pług ( nie na takim jak Ty psa wiążesz, tylko na grubym pożądanym łańcuchu) i jak Ci tłumaczyłem wtedy masz bardzo duże dociążenie.

Tu nie chodzi o wypoziomowanie i podnośnik tylko o dociążenie tylnych kół.

Jeśli nie wierzysz to możesz przyjechać na jesieni albo sam spróbować tak orać mogę wysłać Ci zdjęcia jak to ma wyglądać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Ja też nie wierze za 30 dała rade z 3 skibami na tako głębokość sam mam 4,5,6 klasę ziemi i 60 po remoncie silnika z 3 skibami na głębokość ponad 20cm miała co robić a mowa przecież jest o 30 i orce na 30 cm <_< . ale ja też czekam na filmik z pracy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deasel    0

Panowie powiem wam tak: Nie jesteście pierwsi i ostatni co nie wierzą w możliwości w swoich C-330.

Jak orałem przy drodze i jechali ludzie to zatrzymywali się i nie dowierzali w to że ciapek idzie w 3 skibach bez problemu.

Zobaczyli jak to się robi i zaczęli sami stosować ten "sposób"

Za parę miesięcy zamieszczę wam film jak to się robi <_< Jeśli ktoś jest z łódzkiego może sam przyjechać i zobaczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny    0

Odrazu było gadac że ty piaski przewracasz ....... w łodzkiem , przyjedź w okolice Krosna to ci glina i ił ciapka przewróci <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzynekk    0

co wy wiecie o oraniu <_< ja pod zimówkę orałem na 4 skiby c-328 pługami grudziąckimi podorywkowymi ok 50a przed weselem bo nie miałem czasu i teraz na te pole boje się iść na wiosnę, i dałem sobie spokój i kończyłem 3ha starymi poczciwymi 2-mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deasel    0

Gdzie są piaski to są. W tych okolicach co ja mieszkam to piasków jest nie wiele. jak byś czytał wszystko to napisałem że orzę na ziemiach klasy 3 i 4 ciężkiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny    0

Ciężkiej ziemi toś ty chyba nie widział , jak poryjesz z dwujkami grudziądzkimi na 2 biegu to pogadamy ........ jak skibę załapiesz na jednym końcu pola to ci odpadnie na drugim .............. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Powiem tak pierdo**** od rzeczy moim zdaniem i tyle.

 

Ciapek 5-6l na godzine? ciekawe jakim cudem to zrobiłes? Tyle to pali C-360 która ma 4 cyl a nie Ciapek który ma 2-cyl.

 

W 3 skibach na 4-ce i głebokosc 30cm? Tyle na 3 i 4 klasie to C-360 jedwo ciagnie a ma 52 km a Ciapek tylko 30km.

 

Czego to ludzie nie podczepia i nie wymysla ze ciagaja C-330... <_<

 

Ciapek jak na swoja moc to nie jest wcale za lekki ale dociazyc sie pługiem zawsze mozna ale co z tego jak mocy nie starczy.

 

U mnie na 3 i 4 klasnie Ciapek nie uciagnie pługa 2x30 na 30cm w zadnym wypadku.( u mnie na tyle nigdy nie było orane ziemia zlezała i jak orałem na 21-23 cm to Ciapek miał co robic)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310
Ja też nie wierze za 30 dała rade z 3 skibami na tako głębokość sam mam 4,5,6 klasę ziemi i 60 po remoncie silnika z 3 skibami na głębokość ponad 20cm miała co robić a mowa przecież jest o 30 i orce na 30 cm :lol: . ale ja też czekam na filmik z pracy....

 

Ja też C-360 52 konny ciagnik ma co robić z 3 skibowym, 2 skiby to ja rozumei to dla ciapka nie jest wyczyn to jest pług optymalny tak smao w T25 3 skibowy normalny to w podorywce wierze na słowo to też wyczyn nie jest :D Ale C-360 z 4 skibówka w głebokiej orce widziałem za dobra ziema tam nie mogła być ale szedł nieźle <_< nie kopcił wcale


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Teraz jest dobra pora na oranie ciapkiem, w trzy skiby i na ok 30cm ,w śniegu. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Co prawda nie mam C-330 ale tak się składa że swego czasu jakieś 20 lat temu orałem tym cudem pługiem 2*30 na ziemi 4 klasy (dla ułatwienia wieś Boczki okolice Grajewa )u swego wujka -orka zimowa-i powiem tak-ten pług to był szczyt możliwości-i jeżeli ktoś pisze że orze 3*30 to po prostu jest kłamcą lustracyjnym i tyle <_<-i nieważne jaką ma klasę ziemi-dla C-360 3*30 to jest szczyt możliwości nawet na piaskach-jeżeli ktoś pisze o lepszych osiągach to znaczy że ma mniej niż 15 lat,gpospodarstwo zna jedynie z opowiadań dziadków,uważa że praca na wsi składa się jedynie z jazdy ciągnikiem i ogólnie bredzi :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deasel    0

Należycie do typowych prawdziwych Polaków. Jak nie zobaczy to nie uwierzy. No ale i tak ja wiem że 3 skiby dla ciapka to wyczyn nie jest.

Specjalnie dla was panowie pójdę do sąsiada na wiosnę jak będzie orał i nakręcę dla was film jak to się robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam. Zastanawiam się nad zmianą pługu. Posiadam Zetora 7341 i pytanie. Czy owy Zetor da sobie radę w 4 skibowym pługu Kvernelanda na resorach ? Ziemie mamy dość słabe, przeważnie piachy. Do tej pory pracował z Unią Grudziądz 4 skibową.
    • Przez Rollermix
      Tak z czystej ciekawości czy 2 skiby obrotowe pójdą w ciapku po remoncie. Klasa ziemi I
    • Przez Vril
      Tak jak w temacie .Mam dylemat w wyborze pługa do mojego JD 6820 .
      Pod pług ok 50 ha .Cena za Ibisa z wałem po upustach ok. - 42000 a za GB ok 43000 zł .
      Szukam szczególnie opinii użytkowników Ibisa z wałem a szczególnie jak się ten wał sprawuje po modernizacji.
      Druga sprawa jak jest z jakością teraz pługów Unii a szczególnie czy równą orzą w jedną i drugą stronę .
      Do tej pory użytkowałem Ibisa jeden z pierwszych modeli i niestety był źle zrobiony .
      W jedną stronę spłycał a w drugą pogłębiał .
       
      Pługi GB znam i jakość pracy także .
      Dylemat jest traki co wybrać sma pług GB czy Ibisa z wałem .
       
      Z góry dziękuje za opinie użytkowników .
    • Przez Pablito1
      Mam pytanie. Wie może ktoś jak połączyć bronę z pługiem grudziądzkim 2 skiby. Prosiłbymo fotografie i opisy
    • Przez krzysztoff
      Piszcie swoje opinie na temat tych dwóch pługów, najlepiej użytkownicy. Jak z żywotnością elementów roboczych, i pytanie najważniejsze czy jesteście zadowoleni z tych pługów.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj