Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki pług do Ursusa C-330?

410 odpowiedzi na ten temat

#121 Share malorolny

malorolny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 07 luty 2009 - 21:09

Jaki pług do Ursusa C-330? Orka zimowa: 2 X 33 cm , orka siewna 3 X 25 cm , podorywka na równych polach 5 X 25 cm , tak gdzie górki niestety zapinam pług 3skibowy. Tak to wygląda u mnie. :lol:

Edytowany przez andrzej2110, 08 luty 2009 - 09:43.
cytowanie posta wyżej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki pług do Ursusa C-330? Dzisiaj, 11:41
  •  

#122 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 07 luty 2009 - 21:46

Zgadzam się w pełni z Toba Davidastra
C-330 ma ładniejszy głos na 2400-2500 niż na 1700-1800

niektórzy na forum, co im się wydaje ze wszystko robią najlepiej muszą wystąpić do URSUSA w Warszawie żeby Ursus wydal nowe książki do C-330 w których będzie pisało, ze trzydziestka maksymalna moc uzyskuje przy 1700-1800 obrotów silnika

do tej pory w każdej literaturze jest napisane ze C-330 ma 30,5 KM przy obrotach 2200

wychodzi na to ze inżynierowie w Ursusie źle wiedzieli :lol:

Jakbys zaczał czytac co ludzie pisza a nie tylko paplac ze przy 1700 zamula się silnik to bys wiedział ze mowiłem ze Ciapek przy 2200 ma max moc a przy 1850obr/min max moment obrotowy który powyzej tych odrotów zaczyna malec.

Radze zajrzec do jakiego kolwiek wykresu mocy i momentu silnika diesla w ciagniku rolniczym jak troche umiesz dedukowac to te dwa wykresy przecinaja się w pewnym miejscu i to sa gdziies w wiekszosci ciągników na tych obrotach najlepiej pracowac pod noga masz odpowiednia moc i moment obrotowy spalanie jest tez odpowiednie.

Jak przesiadziecie się na inny sprzet i bedziecie tak jeżdzic np: Silnik Perkinsa to potem biora się plotki ze ten to duzo spalił ale jak sie jeździ z noga w podłodze to sie nie ma co dziwic a i takie obroty nic nie daja kompletnie a ze ten twój Ciapek tak mało pali przy takich obrotach to się dziwie, ale nie powiedziałes ile zaorałes przez ten czas.

A co do skib to max w głebokiej 2x33cm i podorywka max 5x25 u mnie z 425 chodzi ale taki miłałem pług i nie wybrzydzam.

#123 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 07 luty 2009 - 21:51

Jaki pług do Ursusa C-330? U mnie C330 chodziła z 3x25 w podorywce a w głębokiej 2x30 . Ten pług 3x25 mam na sprzedaż jeśli ktoś jest zainteresowany
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#124 Share daniu

daniu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 08 luty 2009 - 01:05

Jaki pług do Ursusa C-330? Witam ponownie
Widzisz Pablo 21 powoli trochę zmieniasz zdanie choć twierdziłeś ze 1800 dla ciapka to bardzo dobre
Jak chcesz pogadać ile zaorałem w ciągu 12 godzin i o zużyciu paliwa itd to mogę Ci podać moje gg i pogadamy bo ja wcale bajek nie pisze o moim C-330 tylko prawdę (w tym temacie nie miejsce na pogaduszki tego typu)

Jak robię w polu to 2 moich sąsiadów nie raz przychodzi popatrzeć ( sąsiedzi jeżdżą C-360) i mówili mi ze nie mogą uwierzyć ze mój ciapek tak sobie daje rade <ale mój ciapek porostu taki jest>

co do pytania które zadał autor tematu : zapnij do ciapka 3 skiby i zobaczysz jak będzie w razie czego zawsze jedna odkręcisz (lepiej mieć więcej niż żeby brakowało)

moja opinia jest taka, ze na lekkich piaszczystych glebach oczywiście na równym C-330 powinien śmigać z 3 skibami (lekko nie będzie)

#125 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 08 luty 2009 - 08:38

Jaki pług do Ursusa C-330? a nie podkrecales mu czasem na pompie ?? ze taki silny :lol:

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#126 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 08 luty 2009 - 12:17

Jaki pług do Ursusa C-330? W podorywce 30 daje radę w trójkach pługach ale do 10cm bo głębiej nie było szans chyba że na niższym biegu 3 albo 2 ma szanse.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#127 Share UrsusC3603p

UrsusC3603p

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 08 luty 2009 - 12:23

Jaki pług do Ursusa C-330? Zgarzam się do C-330 tylko dwa skiby nie ma co ją męczyć trójkami wtedy praca będzie mało efektowna i nie zdrowa na silnik.

#128 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 08 luty 2009 - 12:25

Jaki pług do Ursusa C-330? Efektowna może byc
ale efektywna raczej nie hehehe
chłopaki zależy jaka gleba
u mojej ciotki c 330 to z 2 skibami na 15 cm ledwo daje rady
a u mnie spokojnie na 15 -18 cm z 3 idzie
gleba robi swoje
wiem że niekt órzy nie wierzą ale tak jest

Opus meum est

#129 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 08 luty 2009 - 12:26

Jaki pług do Ursusa C-330? Dokładnie czego się spodziewać po 30km silniku 3 pług i podorywka do 10cm to już świat :lol:.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#130 Share c330ursus

c330ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem i mechanika ;)

Napisany 08 luty 2009 - 19:42

Jaki pług do Ursusa C-330? Wszystko zależy od gleby :lol: C-330 w podorywce z 3-skibowym pójdzie na słabszych glebach tyle, że gaz w podłoge B) Ale może nawet nie w podłoge tylko że ciężko będzie miała B) Pozdrawiam użytkownika @quercus który robi podorywkę 5-skibowym pługiem, sami widzicie

http://www.agrofoto....image78376.html
:D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 08 luty 2009 - 19:52

Widzisz Pablo 21 powoli trochę zmieniasz zdanie choć twierdziłeś ze 1800 dla ciapka to bardzo dobre
Jak chcesz pogadać ile zaorałem w ciągu 12 godzin i o zużyciu paliwa itd to mogę Ci podać moje gg i pogadamy bo ja wcale bajek nie pisze o moim C-330 tylko prawdę (w tym temacie nie miejsce na pogaduszki tego typu)

To jakaś tajemnica?

Jak robię w polu to 2 moich sąsiadów nie raz przychodzi popatrzeć ( sąsiedzi jeżdżą C-360) i mówili mi ze nie mogą uwierzyć ze mój ciapek tak sobie daje rade <ale mój ciapek porostu taki jest>

Ciapek to ciapek nic nadzwyczajnego i czy to twój czy mój to róznicy nie będzie.

co do pytania które zadał autor tematu : zapnij do ciapka 3 skiby i zobaczysz jak będzie w razie czego zawsze jedna odkręcisz (lepiej mieć więcej niż żeby brakowało)

Jesl mówisz o podorywce to ok, ale w głębokiej orce-takiej prawdziwej to momentami ciapek stęczy w 2x30 i nie wcisniesz mi kitu ze c330 da rade w 3 skibach.

moja opinia jest taka, ze na lekkich piaszczystych glebach oczywiście na równym C-330 powinien śmigać z 3 skibami (lekko nie będzie)

W piachu wcale nie idzie lekko, moze silnik ma lżej ale ciągnik się "wkopuje" w ziemie i brakuje uciągu.

Ja nie twierdze ze 2500 jest dla ciapka najlepszymi obrotami

ale uważam, ze jak go podgonię pod max obroty, a w trudnych momentach przydusi go do 2200 to na pewno ciapkowi jest zdrowiej niż mulic go na 1700-2000

2500? Nigdy nie doszedłem w swoim ciapku do takich obrotów i dzięki Bogu, bo nie chcę zobaczyć korbowodu z boku. Zawsze ganiałem maximum 2 tys obr i momentami wydawało mi się ze za bardzo daje mu po garach. To jest silnik niskoobrotowy i nie lubi wysokich obrotow.

#132 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 08 luty 2009 - 20:07

Jaki pług do Ursusa C-330? jA SWOIM MAX 1800 I DZIEKUJE NIE ZAPATRUJE SIE NA SASIADÓW CO DAJĄ po 2200 moze i więcej
to wystarcza
chciałbym dodać
że niektorzy piszą że c 330 nieda się orać na 3 skiby
a wykonują podorywke na 5
ale brona talerzowa 1.8 m i c 330 na 5 biegu
chociaż we wszystko uwieże mój sąsiad c 330
z bronami 3 gwożdzie 16 na 5 po orance na wiosne jeżdził
Ludzie cuda się dzieją

Opus meum est

#133 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 08 luty 2009 - 20:21

Jaki pług do Ursusa C-330? Tomek ja w swoim nie raz osiągam ponad 2 tys obrotów (w turze czasem trzeba). Dokładnie ile to nie powiem bo licznik z 5 lat nie działa :lol:

A wracając do tematu to 2 lata temu kawałek orałem ciapkem i 2x30 miał co robić ale u mnie orka to nie jest 10-15 cm jak u niektórych. O trzech skibach można pomarzyć ( no chyba ze by orać na 3 biegu i trzymać pług na podnośniku i blokada i optymalne warunki glebowe)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#134 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 08 luty 2009 - 20:30

Jaki pług do Ursusa C-330? W turze to co innego jak w ciężkiej orce.

#135 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 08 luty 2009 - 20:30

Witam ponownie

ZDANIA NIE ZMIENIAM mówie tylko ze przy tylu i tylu osiaga max moc i moment a te wda wykresy krzyzuja się gdzies w okolicach 1600-1800 obr i to sa najlepsze dla Ciapka obroty nikt mi nie wmówi ze lepiej na 2500 jeździc bo według mnie to tylko głupota nic wiecej a po drugie ja mam ogranicznik na papie ty widocznie nie i mój max wyciaga 2350 ale i tak prawie nigdy ponad 2000 nie pracuje(czasami w ekstremalnych warunkach w rotacyjnej) bo nie ma takiej potrzeby na 1600 w pługu sobie radzi moze leciutko nie ma ale na 2500 tez miałby tak samo cięzko według mnie jak na 1600-1700 obr.

#136 Share trep94

trep94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,mechanika,rolnictwo,F1,rajdy,sport,internet,komputery,agrofoto.pl

Napisany 08 luty 2009 - 23:10

ZDANIA NIE ZMIENIAM mówie tylko ze przy tylu i tylu osiaga max moc i moment a te wda wykresy krzyzuja się gdzies w okolicach 1600-1800 obr i to sa najlepsze dla Ciapka obroty nikt mi nie wmówi ze lepiej na 2500 jeździc bo według mnie to tylko głupota nic wiecej a po drugie ja mam ogranicznik na papie ty widocznie nie i mój max wyciaga 2350 ale i tak prawie nigdy ponad 2000 nie pracuje(czasami w ekstremalnych warunkach w rotacyjnej) bo nie ma takiej potrzeby na 1600 w pługu sobie radzi moze leciutko nie ma ale na 2500 tez miałby tak samo cięzko według mnie jak na 1600-1700 obr.

a ja mam propozycje

Może przestaniecie się wreszcie kłócić :lol:

co do ilości skib

ja oram pługiem 2x35cm , ziemie nie wiem jakiej klasy ,dosyć twarde i jak glina to 3 bieg a jak sucho to 4 , pole oczywiście równe , nigdy nie zakładałem 3 skibowego pługa , ale podejrzewam że jak chciałbym podnieść jakiś lekki to mogło by mi dźwignąć przód bo nie mamy na przodzie w ogóle obciążników , a sprawa obrotów to nie moja działka bo licznik nie działa od 15 lat :lol: ale zawsze daję mu pełny gaz ok 2150-2200 obr./min. nigdy nie mulę go na 4 biegu , zawsze albo pełna 3 albo pełna 4.

pablo21

uczę się fizyki od roku ale wydaje mi się że owszem max.moment obrotowy jest przy 1600-1800 obr./min. ale moment obrotowy to moc na kołach czyli przyczepność , a jeśli zwiększysz obroty to zmniejszysz przełożenie w skrzyni i po prostu pojedziesz szybciej

mogę się mylić , ale tak mi się wydaje

Pozdro

trep94

#137 Share jarko12

jarko12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 08 luty 2009 - 23:18

Jaki pług do Ursusa C-330? powiem tak : zależy jaką kto ma ziemie. Mój sąsiad najgłębiej orze na 20cm bo dalej jest żółta Ziemia to c-330 daje rade, ale wiadomo że jak lepsza ziemia to ma z 2 skibami problem
Zetor 7745
Ursus C-360
Ursus C-330
Razem na 36 HA :D:D:D

#138 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 09 luty 2009 - 12:46

a ja mam propozycje

Może przestaniecie się wreszcie kłócić :lol:

co do ilości skib

ja oram pługiem 2x35cm , ziemie nie wiem jakiej klasy ,dosyć twarde i jak glina to 3 bieg a jak sucho to 4 , pole oczywiście równe , nigdy nie zakładałem 3 skibowego pługa , ale podejrzewam że jak chciałbym podnieść jakiś lekki to mogło by mi dźwignąć przód bo nie mamy na przodzie w ogóle obciążników , a sprawa obrotów to nie moja działka bo licznik nie działa od 15 lat :lol: ale zawsze daję mu pełny gaz ok 2150-2200 obr./min. nigdy nie mulę go na 4 biegu , zawsze albo pełna 3 albo pełna 4.

pablo21

uczę się fizyki od roku ale wydaje mi się że owszem max.moment obrotowy jest przy 1600-1800 obr./min. ale moment obrotowy to moc na kołach czyli przyczepność , a jeśli zwiększysz obroty to zmniejszysz przełożenie w skrzyni i po prostu pojedziesz szybciej

mogę się mylić , ale tak mi się wydaje

Pozdro

trep94

Zwiekszysz obroty czyli pojedziesz szybciej ale spalanie nie wzrasta wprost proporcionalnie do obrotów i zurzycie elementów silnika takze wiec po z tego ze pojedziesz szybciej szybciej cos zobisz jak spalisz wiecej w przeliczeniu na ha niz jeździłbys na mniejszyc obrotach.

Ja Ciapkiem orze pługiem 2x33 zwykłym grudziadzkim na obrotach 1600-1700 i zawsze na 4-ce nigdy na 3-ce nie orałem jeszcze blokade tez rzadko właczam i Ciapek sobie nawet radzi ale cały czas stałej głebokosci nie utzymam i czesto trzeba podnosnikiem regulowac. Dlatego teraz wiekszosc orze T-25 no chyba ze sie na 2 ciagniki orze to i Ciapek pracuje w pługu. Ale 3-skiby do Ciapka to jest poprostu smiech na sali bo przeciez nawet na piachu co z tego ze lekko idzie orka jak ciągnik się wiecej zapada niż na lepszej ziemi i tez ma ciezko widze czesto orke(na głedokosc mojej podorywki ;) ) Ciapkiem z pługiem 3x30 i az zal patrzec na to pole dlatego nikomu nie radze zakładac do C-330 3 skib...

A przyczepnosc zalerzy od wielu czynników opony gleba wilgotnosc...

#139 Share Pawel330

Pawel330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,konie zimnokrwiste motoryzacja

Napisany 09 luty 2009 - 14:01

Jaki pług do Ursusa C-330? Ja ciągam 2 skiby klasa ziemi 4-5 ale na 6 klasie to 3 pługi idą ja c-330 robiłem podorywkę na 6 klasie z 3 skibówką i na spróbowanie wziełem na głęboko zrobiłem troche i ciapek troche mielił ale szedł.Z mojego doświadczenia takąorkę na 6 klasie 3 skibowymi pługami dało by sięwytrzymać :lol:
Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share Grzesiek21

Grzesiek21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 09 luty 2009 - 19:21

Jaki pług do Ursusa C-330? Ja swoim c-360 orze 2 skibami, czyli 60 cm na głębokość 18-25 cm, podorywkę 5 skibami na 8-15cm, w mojej okolicy trzydziestkami orają płycej, czasem tylko na 10 cm. W zeszłym roku na nowym polu, przejętym po 330, gdzie jest ił i bardzo stromo podorywka poszła dość gładko, gdy przyszło do orki na 20 cm c-360 ledwo dawał radę, co chwilę się zakopywał, wyskakiwał z bruzdy nawet z góry, wyglądało to jak slalom.