piotrekkkk

Jaki pług do Ursusa C-330?

Polecane posty

jakub16    122

to ale koleś dał 2500 obr oram na blokadzie. ja tez przyznam się ze oram na wysokich obrotach tak od 1800 do 2200 ale nie zeby 2500 ;) widocznie masz dużo kasy na remonty kapitalne albo nowe bloki silnika bo przy takich obrotach nie trudno żeby silnik zrobił 'boks' a korbowód na wierzchu


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezynek5211    2

ja podorywke robie 5 skibowym a normalna orke 2 skibowym 3 nawet nie ppodnosi hehehehe:)


I LOVE YOU, @BICZYSS :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniu    2

Witam

-co do pługa 2x40- to bierze się to z pomiaru lemiesza ,źle się wyraziłem wcześniej, faktycznie plug na którym pracuje odkłada jakieś 70 centymetrów ziemi

 

-Ci którzy jezdza ciapkiem przy orce na obrotach 1700, 1800 lub 2000 to na sile zamulacie silnik przeciez nie pozwalacie uzyskac silnikowi jago wlasciwej mocy! Nie ma się wtedy co dziwić ze ciapek ma problemy z uciągnięciem 2 skib

 

- pierwsze słyszę ze eksploatowanie silnika w przedziale obrotów 2200-2500 czyli od znamionowych po maksymalne prowadzi do szybkiej kapitalki. Na zegarze u mnie jest 3700 mth, kapitalki jakoś nie było i nie widać żeby miała się szybko pojawić

 

-mój ciapek nigdy nie zagotował wody przy pługu!

 

-co do zużycia paliwa przy mojej jeździe to wygląda następująco:na około 12 godzin orki w dość trudnych warunkach zjadł bak paliwa czyli jakieś 35 litrów . To aż tak mocno "chla"??? przecież powietrzem nie będzie jeździło

 

-może Ci co mnie tak mocno skrytykowali powinni spróbować nacisnąć więcej gaz w swoich ciapkach, bo może nie do końca właściwie je użytkują

 

- wracając do tematu: C-330 w lekkich piaszczystych glebach da rade z 3 skibami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Ty weź sie zastanów co mówisz moim zdaniem nie masz pojecia o uzytkowaniu silnika w Ciapku który do wysokoobrotowych nie nalezy i nie ucz innych jak maja robic.

 

Mój Ciapek chodzi juz 6 tys mth bez remontu i się mu remont nie zapowiada a twojemu niestesty moim zdaniem za niedługi czas bedzie potrzebny.

 

Jakbys wiedział co to jest charakterystyka silnika to bys tak nie jeżdził bo ok 1600-1700 ma sie juz prawie max moment obrotowy i juz Ciapek dobrze ciagnie a na obr 2500 masz mniej mocy i duzo mniejszy moment niz przy odrotach 2200 które sa według mnie juz max dla Ciapka tak rozsadnie patrzac bo ma się mniejszy moment niz przy 1600-1700 ale moc max.

 

Prawie nikt dieselami nie jeżdzi na max obr bo to sie nie opłaca i szkoda silnika a jesli myslisz inaczej to trwaj dalej w tym przekonaniu to nie jest silnik benzynowy wsokoobrotowy jak np: W Hondzie ze lubi wysokie obroty.

 

Ja tam wiem ze silnika nie zamulam jak chcesz to mecz dalej biedny silnik w Ciapku ale pamietaj ze on za to Ci sie odpłaci kiedys... :)

 

 

Zeby Ciapek 3 skiby uciagnoł to musi bys juz nie ziemia tylko piach :) albo trzeba płytk orac.

 

 

PS: A ile ha zaorałes przez te 12h?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

a na jakich obrotach ciapek osiąga max moc? 60 osiągają max moc przy 2200obr/min a ja na takich obrotach praktycznie nigdy nie robię. Przy orce jak dostanie 2000 to już wszystko. A ciapka radził bym tak nie gnieść to dla silnika dobre nie jest, no i z ciapka JD nie zrobisz....


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Ciapek tez przy 2200obr/min osiaga max moc ale 2200 obr na silnik 2 cylindrowy to juz i tak duzo jest i jego wibracje i odgłos przyjemny nie jest.

W ciągniku jak jest osiagniety max moment obrotowy to juz jest dobrze i nie ma po co go więcej cisnac no chyba ze na WOM komus o obroty chodzi.

W wiekoszosci ciagników wykres mocy u momentu przecina sie w okolicach 1700-1900 tak orientacyjnie i wtedy ma się i duza moc i ospowiednie spalanie a silnik tez sie nie nadmiernie zużywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Cały temat nie ma sensu. Jeszcze rok temu orałem C 360 pługiem 2x30 i bez blokady miejscami nie dawała rady(a ziemie bardzo lekkie)...Ciapek z tym samym pługiem nie daje rady utrzymać głębokości, trzeba podnosić pług, inaczej nie uciągnie. 3x30 to jak dla mnie za dużo do c 360, a co dopiero dla ciapka. Z takim pługiem ciapek będzie się toczył jedynie po równym polu na głębokości nie większej niż 15 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

to widzę że twojej 60 niezbędna jest kapitalka. 60 ma 22 km więcej od czyli 60 swobodnie powinna dawać rade tym bardziej w lekkiej ziemi w pługu 2x30. Chyba że orzesz na 4 to się nie dziwie że nie radzi....


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wyciągniesz pod taką górę 3 skiby sześćdziesiątką?? Moja jest po kapitalce ale nie da rady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

mam taka górkę może ciutkę mniej stroma ale za to zakończoną żyłą glinki... No i 60 dostaje na niej trochę batów w 2 skibach. W 3 skibach to bym musiał chyba 1 biegu orać i na blokadzie żeby wjechał. Ale szczerze nawet nie próbowałbym zapinać tam 3 skib, szkoda ciągnika. Ale ty pisałeś że twoja 60 nie daje rady w 2 skibach....


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tego pola c 360 bez blokady nie da rady zaorać :). Nie chodzi tu o moc a o masę, ciapek w takich warunkach nie da rady z 2x30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

mariusz gdzie ty widzisz jakas gore? u nas 30 to 2 ciezko glebiej orac a 3 tylko podorywkowa


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

u nas kaczaki orka zimowa to jedna skiba a wy piszecie o trzecu nas byli tacy co trzy skiby czepiali i remontowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Równiny to to na pewno nie są :), a mam gorsze pola. Takie uroki kaszub, do tego ziemie V i VI klasa :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

moj sąsiad ma c 330 z 1977 roku

raz robil remont 10 lat temu

ma 13 ha pola

i zawsze daje gaz do "spodu"

i wcale nie widzę żeby temu ciągnikowi coś się dzialo

caly czas dostaje w kitę

mimo tego pracuje bardzo przyjemnie


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniu    2

Zgadzam się w pełni z Toba Davidastra

C-330 ma ładniejszy głos na 2400-2500 niż na 1700-1800

 

niektórzy na forum, co im się wydaje ze wszystko robią najlepiej muszą wystąpić do URSUSA w Warszawie żeby Ursus wydal nowe książki do C-330 w których będzie pisało, ze trzydziestka maksymalna moc uzyskuje przy 1700-1800 obrotów silnika

 

do tej pory w każdej literaturze jest napisane ze C-330 ma 30,5 KM przy obrotach 2200

 

wychodzi na to ze inżynierowie w Ursusie źle wiedzieli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

Przeczytaj dokładnie posty w których wypowiadają sie ludzie którzy maja pojęcie o silnikach i ich charakterystyce wszyscy dobrze opisują ze 2.2tyś to max moc i moment obrotowy, a spece którzy twierdzą że na 2.5tyś kręci sie lepiej Poprostu niemaja pojęcia co mówią tak samo ci którzy pracują w przedziale obrotów 1,7-2,0tyś obrotów niepotrzebnie zamulając maszynę


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniu    2

Ja nie twierdze ze 2500 jest dla ciapka najlepszymi obrotami

 

ale uważam, ze jak go podgonię pod max obroty, a w trudnych momentach przydusi go do 2200 to na pewno ciapkowi jest zdrowiej niż mulic go na 1700-2000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

to jest temat o skibach a nie o obrotach piszecie jakie obroty,kiedy maksymalna moc, a o skibkach nic, nie ładnie i dalej nie wiemy czy 2 czy3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny    0
Napisano (edytowany)

Orka zimowa: 2 X 33 cm , orka siewna 3 X 25 cm , podorywka na równych polach 5 X 25 cm , tak gdzie górki niestety zapinam pług 3skibowy. Tak to wygląda u mnie. :lol:

Edytowano przez andrzej2110
cytowanie posta wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29
Zgadzam się w pełni z Toba Davidastra

C-330 ma ładniejszy głos na 2400-2500 niż na 1700-1800

 

niektórzy na forum, co im się wydaje ze wszystko robią najlepiej muszą wystąpić do URSUSA w Warszawie żeby Ursus wydal nowe książki do C-330 w których będzie pisało, ze trzydziestka maksymalna moc uzyskuje przy 1700-1800 obrotów silnika

 

do tej pory w każdej literaturze jest napisane ze C-330 ma 30,5 KM przy obrotach 2200

 

wychodzi na to ze inżynierowie w Ursusie źle wiedzieli :lol:

Jakbys zaczał czytac co ludzie pisza a nie tylko paplac ze przy 1700 zamula się silnik to bys wiedział ze mowiłem ze Ciapek przy 2200 ma max moc a przy 1850obr/min max moment obrotowy który powyzej tych odrotów zaczyna malec.

 

Radze zajrzec do jakiego kolwiek wykresu mocy i momentu silnika diesla w ciagniku rolniczym jak troche umiesz dedukowac to te dwa wykresy przecinaja się w pewnym miejscu i to sa gdziies w wiekszosci ciągników na tych obrotach najlepiej pracowac pod noga masz odpowiednia moc i moment obrotowy spalanie jest tez odpowiednie.

 

Jak przesiadziecie się na inny sprzet i bedziecie tak jeżdzic np: Silnik Perkinsa to potem biora się plotki ze ten to duzo spalił ale jak sie jeździ z noga w podłodze to sie nie ma co dziwic a i takie obroty nic nie daja kompletnie a ze ten twój Ciapek tak mało pali przy takich obrotach to się dziwie, ale nie powiedziałes ile zaorałes przez ten czas.

 

A co do skib to max w głebokiej 2x33cm i podorywka max 5x25 u mnie z 425 chodzi ale taki miłałem pług i nie wybrzydzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

U mnie C330 chodziła z 3x25 w podorywce a w głębokiej 2x30 . Ten pług 3x25 mam na sprzedaż jeśli ktoś jest zainteresowany


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniu    2

Witam ponownie

Widzisz Pablo 21 powoli trochę zmieniasz zdanie choć twierdziłeś ze 1800 dla ciapka to bardzo dobre

Jak chcesz pogadać ile zaorałem w ciągu 12 godzin i o zużyciu paliwa itd to mogę Ci podać moje gg i pogadamy bo ja wcale bajek nie pisze o moim C-330 tylko prawdę (w tym temacie nie miejsce na pogaduszki tego typu)

 

Jak robię w polu to 2 moich sąsiadów nie raz przychodzi popatrzeć ( sąsiedzi jeżdżą C-360) i mówili mi ze nie mogą uwierzyć ze mój ciapek tak sobie daje rade <ale mój ciapek porostu taki jest>

 

co do pytania które zadał autor tematu : zapnij do ciapka 3 skiby i zobaczysz jak będzie w razie czego zawsze jedna odkręcisz (lepiej mieć więcej niż żeby brakowało)

 

moja opinia jest taka, ze na lekkich piaszczystych glebach oczywiście na równym C-330 powinien śmigać z 3 skibami (lekko nie będzie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

a nie podkrecales mu czasem na pompie ?? ze taki silny :lol:


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam. Zastanawiam się nad zmianą pługu. Posiadam Zetora 7341 i pytanie. Czy owy Zetor da sobie radę w 4 skibowym pługu Kvernelanda na resorach ? Ziemie mamy dość słabe, przeważnie piachy. Do tej pory pracował z Unią Grudziądz 4 skibową.
    • Przez Rollermix
      Tak z czystej ciekawości czy 2 skiby obrotowe pójdą w ciapku po remoncie. Klasa ziemi I
    • Przez Vril
      Tak jak w temacie .Mam dylemat w wyborze pługa do mojego JD 6820 .
      Pod pług ok 50 ha .Cena za Ibisa z wałem po upustach ok. - 42000 a za GB ok 43000 zł .
      Szukam szczególnie opinii użytkowników Ibisa z wałem a szczególnie jak się ten wał sprawuje po modernizacji.
      Druga sprawa jak jest z jakością teraz pługów Unii a szczególnie czy równą orzą w jedną i drugą stronę .
      Do tej pory użytkowałem Ibisa jeden z pierwszych modeli i niestety był źle zrobiony .
      W jedną stronę spłycał a w drugą pogłębiał .
       
      Pługi GB znam i jakość pracy także .
      Dylemat jest traki co wybrać sma pług GB czy Ibisa z wałem .
       
      Z góry dziękuje za opinie użytkowników .
    • Przez Pablito1
      Mam pytanie. Wie może ktoś jak połączyć bronę z pługiem grudziądzkim 2 skiby. Prosiłbymo fotografie i opisy
    • Przez krzysztoff
      Piszcie swoje opinie na temat tych dwóch pługów, najlepiej użytkownicy. Jak z żywotnością elementów roboczych, i pytanie najważniejsze czy jesteście zadowoleni z tych pługów.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj