piotrekkkk

Jaki pług do Ursusa C-330?

Polecane posty

bugi    0

Myślę że pług 2-skibowy starczy bo po co katować ciągnik... Ja u siebie dwójkę ciągam spokojnie, podorywkę 4 idzie spokojnie i czasami orka też czwórką, oczywiście wszystko zależy od wilgotności gleby ;)

 

4 jest chyba dobry biegiem, wcale nie jest za szybka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

ciapek stworzony jest do 2x30 i zgrywa się idealnie, w tamtym roku jak zaniemówgł mf podczepiłem 3x30, efekt fenomenalnie niskie spalanie na podoranie 1 ha, wydajnośc taka sobie i na 5-6tej klasie nieźle sobie radzi pod warunkiem że nie pracuje głębiej niż 8-10 cm a orka po oborniku wogól nie możliwa, ciapek wcale nie ma aż tak ciężko i jak ktoś ma nowe opony napewno sobie poradzi ale troche szkoda ciapka, bo po 2 godzinach takiej pracy podnośnik zaczoł odmawiac posłuszeństwa a manewry to troche podrywa przód przy szybszym ruszaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Ja zawsze oram na 4ce pługiem 2*35 i nigdy nie musze schodzić na polowe. ;)


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
330CUrsus    0

No może tak tylko że ja mam trochę ciężkie gleby bo 3 4 i 5 klasa ale też czasami 4 załączam i wio!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo2604    0

Mój znajomy jak zaczął podorywać 30-stką na 3 skiby to mu korbowód bokiem wylazł. Po mojemu to nie ma co traktora męczyć to Ci dużo dłużej posłuży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

heh, za takie tematy pownien byc ban!!! Totalna glupota ... niewiem czy ja jestem jakis lewy czy co ale twierdze ze 2x30 to jest zaduzo jak dla 60 lub 3p a wy chcecie 3 skiby do 30 jestem ciekaw jak wygladaja wasze pola .... no i plony

 

 

jesli juz to przeniosl bym go do HP to jest tylko bezsensowne lanie wody


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Chyba 2 skiby ;)xsc juz nie przesadzaj po to jest forum żeby rozmawiać nawet o rzeczach oczywistych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Na ille centymetrów orze autor tematu ze Ciapek ma az tak lekko że 3 skiby chce ciągac.

 

U mnie jest jeden gosc co ciaga 3x30 ciapkem ale jego pole po orce wygląda tak jak moje po podorywce i głębokośc tez taka sama. Przed siewem przejechał po orce glebogryzarką i pole dalej nie wyglądało najlepiej.

 

Do Ciapka to tylko 2-ka pług bo w tym na odpowiednią głebokośc max 21-23cm bo więcej u mnie nie uciągnie ma juz konkretnie co robic na 4-ce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

pewnie tylko slome po sieczkarni przezucaja:P

no niezle gleboko orzesz ta 30 ja moim 3p ( 60 tez mielismy nieszla lepiej) to na piaskach max18cm 2 bieg i niemiala zbyt lekko na ciezszych to 10cm... nawet nizszy bieg niepomagal bo przyczepnosci brakowalo :/


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Ja to tak na więszości kawałków gdzieś na 18-21cm(Ciapkiem trudno utrzymac wszędzie jednakowa głebokośc) orałem bo wczesniej było troche płycej i nie chce od razu walić tak super głeboko to nawet nawet sobie radził no i na taka głebokośc jeszcze nie wyoruje się raczej martwica/piach u mnie.

U mnie przyczepności nie brakuje bo mam roczne oponki Kormoram Land Pro super sie sprawuja i uciag też bardzo dobry maja polecam wszystkim.

Ale teraz na zime Ciapaj nic nie orał prawie bo Władkiem się duzo lepiej orze.

 

Na jednym tylko zawaliłem na 23cm to ciapaj ostro sie juz buntował ale jakoś dał rade pod siew oczywiście orka z brona u mnie zawsze od 2 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Możesz mieć trzy skiby i podorywki robić trzema i lekką orke, a jak w orce bedzie miał ciężko to odkręcić jedną skibe ;) Takie moje zdanie B)


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Ludzie ale dupi...

Przecież pisze że ma piaszczyste pola

c 330 z 3x30 na takim gruncie spokojnie wykona orkę na 18 cm

Glębiej niema co szukać chyba że potrzebuje piasek do murarki

A c 360 co nie pojdzie z 3x30 na 2 biegu to hhmmm

sILNICZEK + REMONT RACZEJ


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ludzie ale dupi...

Przecież pisze że ma piaszczyste pola

c 330 z 3x30 na takim gruncie spokojnie wykona orkę na 18 cm

Glębiej niema co szukać chyba że potrzebuje piasek do murarki

A c 360 co nie pojdzie z 3x30 na 2 biegu to hhmmm

sILNICZEK + REMONT RACZEJ

Miałeś kiedyś styczność z Ursusem C360 twoja wypowiedz jest śmieszna jak dla ciebie 60 nie pójdzie na 2 biegu to pogratulować wiedzy człowieku u mnie 60 chodziła w pługach 3 22lata i dopiero silnik poszedł a 2 to orało się jak już w nad łącznej ziemi albo wtedy kiedy było strasznie sucho i lemiesze się łamało czasami warto przemyśleć to co się pisze,

pozdrawiam ;).

I stwierdzenie ludzie ale dupi... zachowaj dla siebie!.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

ja ciapajem podorywalem na 3 skiby ale orka juz na 2 skiby:) 3 to za dużo w orce.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam. Zastanawiam się nad zmianą pługu. Posiadam Zetora 7341 i pytanie. Czy owy Zetor da sobie radę w 4 skibowym pługu Kvernelanda na resorach ? Ziemie mamy dość słabe, przeważnie piachy. Do tej pory pracował z Unią Grudziądz 4 skibową.
    • Przez Rollermix
      Tak z czystej ciekawości czy 2 skiby obrotowe pójdą w ciapku po remoncie. Klasa ziemi I
    • Przez Vril
      Tak jak w temacie .Mam dylemat w wyborze pługa do mojego JD 6820 .
      Pod pług ok 50 ha .Cena za Ibisa z wałem po upustach ok. - 42000 a za GB ok 43000 zł .
      Szukam szczególnie opinii użytkowników Ibisa z wałem a szczególnie jak się ten wał sprawuje po modernizacji.
      Druga sprawa jak jest z jakością teraz pługów Unii a szczególnie czy równą orzą w jedną i drugą stronę .
      Do tej pory użytkowałem Ibisa jeden z pierwszych modeli i niestety był źle zrobiony .
      W jedną stronę spłycał a w drugą pogłębiał .
       
      Pługi GB znam i jakość pracy także .
      Dylemat jest traki co wybrać sma pług GB czy Ibisa z wałem .
       
      Z góry dziękuje za opinie użytkowników .
    • Przez Pablito1
      Mam pytanie. Wie może ktoś jak połączyć bronę z pługiem grudziądzkim 2 skiby. Prosiłbymo fotografie i opisy
    • Przez krzysztoff
      Piszcie swoje opinie na temat tych dwóch pługów, najlepiej użytkownicy. Jak z żywotnością elementów roboczych, i pytanie najważniejsze czy jesteście zadowoleni z tych pługów.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj