Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki pług do Ursusa C-330?

410 odpowiedzi na ten temat

#261 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 09 luty 2010 - 17:55

Jaki pług do Ursusa C-330? Ja osobiście orzę 4x25. Ciężka ziemia i górzysty teren. Pod górkę na trójce 1800obr. zazwyczaj z wciśniętą blokadą i asekuracją głębokości, a na dół na 4 1600obr. Czasami jak się spieszy to i na 4 pod górę się jeździ i daje radę. Muszę powiedzieć, że 3x30 ciężej idzie niż 4x25.
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki pług do Ursusa C-330? Dzisiaj, 15:30
  •  

#262 Share Maciejo

Maciejo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 09 luty 2010 - 17:57

Jaki pług do Ursusa C-330? trzydziestka w orce to tylko dwie skiby i to 2x30 ;[
z trzema to w podorywce pójdzie ale z dwiema w orce ma nieraz ciężko a co mówić o trzech, wiem z doświadczenia ;[

#263 Share bartek330

bartek330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 09 luty 2010 - 19:35

Ja osobiście orzę 4x25. Ciężka ziemia i górzysty teren. Pod górkę na trójce 1800obr. zazwyczaj z wciśniętą blokadą i asekuracją głębokości, a na dół na 4 1600obr. Czasami jak się spieszy to i na 4 pod górę się jeździ i daje radę. Muszę powiedzieć, że 3x30 ciężej idzie niż 4x25.

Nie wiem kolego czy ty masz jakąs turbodoładowaną trzydziestke czy zamiast orki wykonujesz podorywkę ;[ .Bo jakoś mi się nie widzi porządna orka trzydziestką z pługiem 4x25 na cięzkiej ziemi i górzystym terenie.Ja jak orzę na zimę ciapkiem z pługiem 2x30 na ok.20-25cm to jak na cięższej ziemi pojawi się jakaś górka to dym idzie pełną rurą i jakoś sobie nie wyobrażam jeszcze jednej skiby z tyłu
Ursus jest bogiem, orka nałogiem, ropa podstawą, a żniwa zabawą..... :)

#264 Share RobertKowalewo

RobertKowalewo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:motocykle,rolnictwo,sport,fotografia, historia

Napisany 09 luty 2010 - 21:05

Jaki pług do Ursusa C-330? Dobra orka 330 to dwie porządne skiby, w moich stronach przeważnie tak się orze, a ziemi nie mam lekkiej. Moja "trzydziestka" to by już nawet dwóch skib nie ogarnęła. ;/
ArturKowalewo

#265 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 09 luty 2010 - 21:20

Jaki pług do Ursusa C-330? Kolego bartek330, niestety musisz poczekać do lata jeżeli chcesz widzieć podorywkę, bądź do zimy - głębsze oranie. W tej chwili mam wszystko już zrobione, zostało tylko uprawić pod ziemniaki i je zasadzić. Skrzynia jest od C-328 i ma troszkę mniejsze przełożenie, może dlatego. W okolicy też każdy orze 2x30, tylko ja tak oram. ;[ Dodam, że max 20cm, bo później wyoruje się nie to, co trzeba.
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#266 Share TomaszKK

TomaszKK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 09 luty 2010 - 21:45

Kolego bartek330, niestety musisz poczekać do lata jeżeli chcesz widzieć podorywkę, bądź do zimy - głębsze oranie. W tej chwili mam wszystko już zrobione, zostało tylko uprawić pod ziemniaki i je zasadzić. Skrzynia jest od C-328 i ma troszkę mniejsze przełożenie, może dlatego. W okolicy też każdy orze 2x30, tylko ja tak oram. ;[

można miec skrzynie nawet pd JD ;[ hehe ale ciapek to tylko ciapek i w 2 skibach ma co ciągnac he to moze ja do swojego powinienem zapiac z 10x25 :) ;[ :) bo ma 60 konni w staini i przedni naped nie no badźmy poważni w podorywce ok moze i targa4x25 a nie w orce i to jeszcze na 4 :)
............Tylko przemyślane rozwiązania............

#267 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Zainteresowania:WINO KOBIETY I ŚPIEW

Napisany 09 luty 2010 - 21:52

Jaki pług do Ursusa C-330? U nas w wiosce rolnik ma c-330 i orke robi Lemkenem 2 skibowym obrotowym bodajże 2x35cm

#268 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 09 luty 2010 - 22:33

Jaki pług do Ursusa C-330? Nie będę wykłócał się z wami, bo dalszy tok takiej konwersacji jest co najmniej bezsensowny. Jeżeli miałbym pisać głupoty, to bym poszedł do przedszkola i dzieciom opowiadał. Jestem poważnym człowiekiem, jeżeli chodzi o takie sprawy i nie mam tendencji do pisania pierdół. Nie wierzysz, nie wierz - nie musisz. Ni mnie to szczypie, ni drapie. Jak nadarzy się okazja do nakręcenia filmu z orki to po prostu go wrzucę na jakiś video hosting. ;[ A teraz koniec dyskusji na ten temat. ;[

#269 Share lukaskurp

lukaskurp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 09 luty 2010 - 22:33

Jaki pług do Ursusa C-330? ale pomysł, aczkolwiek tez przypiąłem do 330M 3*35 ale tak dla zabawy bo pług przestawiałem. Z orką to miało mało wspólnego(gleba V klasa) bo ten traktor jest za lekki i redukcja nie pomoże. Nie wiem czy nawet jak komuś uda się pociągnąć 3 skiby to szybciej pole zaorze niż standardowym zestawem z Grudziądza czyli 2*35

#270 Share piotrek232

piotrek232

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 09 luty 2010 - 22:59

Jaki pług do Ursusa C-330? Dajcie spokój z pisaniem tych głupot o C-330 i trzech skibach w orce, no chyba że w waszym pojęciu orka zimowa to 15cm!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 09 luty 2010 - 23:06

Jaki pług do Ursusa C-330? To a 4*25 nie podrywa Ci Ciapka do góry, chyba musisz mieć jakiś obciążnik. Skrzynia z C-328 może Ci zwiększyć moment o 10% ale to i tak za mało, żeby pod górę dawać na cztery skiby, z góry rozumiem ale pod ;[
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#272 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 09 luty 2010 - 23:15

Jaki pług do Ursusa C-330? wiecie co pokusiłem się o zrobienie obliczeń i mi wyszło że - tak jak większość pisze do C-330 pasuje idealnie pług 2 skibowy (2*35 nawet) - idąc dalej policzyłem jaka była by głębokość orki gdyby przyjąć te wasze 3 i 4 skibowe pługi przy tym samym obciązeniu silnika i mi wyszło że da rade orać pługiem 3x30cm na 18 cm (od biedy orka siewna) lub 4x25cm na 16 cm - i to wszystko przy predkości dokładnie 5 km/h
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#273 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 10 luty 2010 - 13:03

Jaki pług do Ursusa C-330? teoretycznie silnik by to zdzierżył, ale koła musiałyby mieć idealne zaczepienie, np na suchym sciernisku, do tego ciśnienie tak z 0,75bar;] w praktyce ziemia musiałaby stawiać min. opory, poza tym orka z prędkością ~~4km/h-bo na 4. biegu nie pójdzie, a 3., licząc z poślizgiem, da właśnie taka prędkosć-to nie orka...
II. '30 to nie czołg-kilkadziesiąt godzin pracy z takim obciązenniem i cała d*pa wyje jak w starej '60 a chyba nie o to chodzi żeby dorżnąć ciagnik jedną pracą i remontowac albo odstawić. trzeba sie pogodzić ze to tylko niecałe 30 KM i 1900kg wagi;)

i jeśli już każdy sie wypowiada to nie będę gorszy-swoim kaczakiem "M" ciągam jakieś 65-70 cm w dwóch korpusach, głębokosć na nowych gumach i 0,85 bara to ok 25-28 cm wiecej nie potrzeba, obroty 1700, poslizg na oko 10% czyli prędkość zbliżona do 7,5-8km/h , silnik wykorzystany ~~ 85-90% (na wyczucie żeby mnie nikt nie łapał za słówka) na glinie konieczna redukcja do III biegu, nadmienię ze silnik wzorowy. jak dla mnie do zimowej nie trzeba żadnych kombinacji. w podorywce próbowałem na V biegu-szedł ale nie dało się usiedzieć w fotelu przy ok 13 km/h ;D

zresztą... nie ma tu chyba na AF takiego delikwenta, który nie orał nigdy '30, tak więc ilu userów, tyle obserwacji i wniosków z przeróżnych warunków pracy:D
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#274 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Zainteresowania:WINO KOBIETY I ŚPIEW

Napisany 10 luty 2010 - 14:46

Jaki pług do Ursusa C-330? Ja nigdy nie orałęm capkiem bo nigdy takiego nie mieliśmy;p

#275 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 10 luty 2010 - 15:17

Jaki pług do Ursusa C-330? Orka na 2 skiby, ale podorywka może być na 3.

#276 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 10 luty 2010 - 15:51

Jaki pług do Ursusa C-330? Nie orzę głębiej niż 20cm, bo się robi to co nie trzeba - wychodzi najgorsze za przeproszeniem gówno. Kolego Lukasz1987, jeżeli się umie płynnie ruszać to nie ma żadnego problemu. Ale przyznam, że lekko się kręci.

#277 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 10 luty 2010 - 15:53

Jaki pług do Ursusa C-330? na lekkiej ziemi da się zaorać 30 3 skibowym pługiem i to nawet głeboko ale po ściernisku jak robilismy za czasów posiadania 30 podorywkę to miałem właśnie 3 skiby zapięte i sie jechało na 4 biegu i z ciekawości patrzyłem jak głęboko pójdzie i potrafiłem całą  skibe schować w ziemie ale ziemia lekka i po ściernisku to było a  po podorywce czyli pod siew juz to 2 skiby ale jak juz skiby były prawie całe w ziemi to się kopał nie mierzyłrem jak głeboko było ale było trzeba unosić pług i taka orka była i co roku gorzej się orało cięzej nawet 60 z 3 skibami ma problemy teraz 30 jak padła tak została sprzedana został kupiony majorek i chodził z 2 skibami i w zeszłym roku równiez ciezko miał z 2 skibami po prosty się kopią traktory a mówie mam lekikie ziemie prawie ze piachy a przy orce taki opór stawiaja..  przy piachu to wiadomo ze nie bedzie miał uciągu ale tam gdzie jest lepsza ziemia tez się kopią ;[

#278 Share TomaszKK

TomaszKK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 10 luty 2010 - 15:59

U nas w wiosce rolnik ma c-330 i orke robi Lemkenem 2 skibowym obrotowym bodajże 2x35cm

moj znajomy ma pług UG 2x35 i właściwie nie widze róznicy w obciążeniu pomiędzy takim pługiem a zwykłym 2x30 a to ze obrotowy to tez nie wielki problem jak jeżeli ma nie za tęgą rame to o co chodzi dwie skiby to dwie skiby jeśli tylko podnosi. u znajomego sie obrotowym nie na robi poniewaz wkoło ma lasy i 0 melioracji wiec orają w zagony a potem jego ojciec jeszcze łopatą rowki poprawi ;[
............Tylko przemyślane rozwiązania............

#279 Share RobertKowalewo

RobertKowalewo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:motocykle,rolnictwo,sport,fotografia, historia

Napisany 10 luty 2010 - 16:00

Jaki pług do Ursusa C-330? Koledzy pokusili się o dosyć szczegółowe obliczenia. Wszystko pięknie wychodzi w teorii. Przyjęte jest, że te 2 skiby to wystarczające obciążenie. @MECHANIZATOR pisze o 18cm lub 16cm orki. Ziemia w różnych regionach ma różne cechy i "charakter". Biorąc pod uwagę, że roślinie może pasować różna głębokość orki orka takimi zestawami jest możliwa w teorii. Nie mówię o praktyce, ponieważ nigdy nie widziałem takiego zestawu w pracy.
ArturKowalewo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share prox7441

prox7441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 10 luty 2010 - 16:46

Jaki pług do Ursusa C-330? leżę ze śmiechu hehe... c330 i 3 skiby. Jak nie było mf255 to ojciec na cięższej ziemi orał pod pyrki orke zimową 330 na jedną skibe jak chciał żeby urosło. To jak teraz mamy ciągnik 75KM to co ze 7x35 można by zapinać... śmiech na sali hehe...