piotrekkkk

Jaki pług do Ursusa C-330?

Polecane posty

W podorywce 30 daje radę w trójkach pługach ale do 10cm bo głębiej nie było szans chyba że na niższym biegu 3 albo 2 ma szanse.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusC3603p    1

Zgarzam się do C-330 tylko dwa skiby nie ma co ją męczyć trójkami wtedy praca będzie mało efektowna i nie zdrowa na silnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Efektowna może byc

ale efektywna raczej nie hehehe

chłopaki zależy jaka gleba

u mojej ciotki c 330 to z 2 skibami na 15 cm ledwo daje rady

a u mnie spokojnie na 15 -18 cm z 3 idzie

gleba robi swoje

wiem że niekt órzy nie wierzą ale tak jest


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie czego się spodziewać po 30km silniku 3 pług i podorywka do 10cm to już świat :lol:.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239
Widzisz Pablo 21 powoli trochę zmieniasz zdanie choć twierdziłeś ze 1800 dla ciapka to bardzo dobre

Jak chcesz pogadać ile zaorałem w ciągu 12 godzin i o zużyciu paliwa itd to mogę Ci podać moje gg i pogadamy bo ja wcale bajek nie pisze o moim C-330 tylko prawdę (w tym temacie nie miejsce na pogaduszki tego typu)

To jakaś tajemnica?

Jak robię w polu to 2 moich sąsiadów nie raz przychodzi popatrzeć ( sąsiedzi jeżdżą C-360) i mówili mi ze nie mogą uwierzyć ze mój ciapek tak sobie daje rade <ale mój ciapek porostu taki jest>

Ciapek to ciapek nic nadzwyczajnego i czy to twój czy mój to róznicy nie będzie.

co do pytania które zadał autor tematu : zapnij do ciapka 3 skiby i zobaczysz jak będzie w razie czego zawsze jedna odkręcisz (lepiej mieć więcej niż żeby brakowało)

Jesl mówisz o podorywce to ok, ale w głębokiej orce-takiej prawdziwej to momentami ciapek stęczy w 2x30 i nie wcisniesz mi kitu ze c330 da rade w 3 skibach.

moja opinia jest taka, ze na lekkich piaszczystych glebach oczywiście na równym C-330 powinien śmigać z 3 skibami (lekko nie będzie)

W piachu wcale nie idzie lekko, moze silnik ma lżej ale ciągnik się "wkopuje" w ziemie i brakuje uciągu.

Ja nie twierdze ze 2500 jest dla ciapka najlepszymi obrotami

 

ale uważam, ze jak go podgonię pod max obroty, a w trudnych momentach przydusi go do 2200 to na pewno ciapkowi jest zdrowiej niż mulic go na 1700-2000

2500? Nigdy nie doszedłem w swoim ciapku do takich obrotów i dzięki Bogu, bo nie chcę zobaczyć korbowodu z boku. Zawsze ganiałem maximum 2 tys obr i momentami wydawało mi się ze za bardzo daje mu po garach. To jest silnik niskoobrotowy i nie lubi wysokich obrotow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

jA SWOIM MAX 1800 I DZIEKUJE NIE ZAPATRUJE SIE NA SASIADÓW CO DAJĄ po 2200 moze i więcej

to wystarcza

chciałbym dodać

że niektorzy piszą że c 330 nieda się orać na 3 skiby

a wykonują podorywke na 5

ale brona talerzowa 1.8 m i c 330 na 5 biegu

chociaż we wszystko uwieże mój sąsiad c 330

z bronami 3 gwożdzie 16 na 5 po orance na wiosne jeżdził

Ludzie cuda się dzieją


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Tomek ja w swoim nie raz osiągam ponad 2 tys obrotów (w turze czasem trzeba). Dokładnie ile to nie powiem bo licznik z 5 lat nie działa :lol:

 

A wracając do tematu to 2 lata temu kawałek orałem ciapkem i 2x30 miał co robić ale u mnie orka to nie jest 10-15 cm jak u niektórych. O trzech skibach można pomarzyć ( no chyba ze by orać na 3 biegu i trzymać pług na podnośniku i blokada i optymalne warunki glebowe)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29
Witam ponownie

Widzisz Pablo 21 powoli trochę zmieniasz zdanie choć twierdziłeś ze 1800 dla ciapka to bardzo dobre

Jak chcesz pogadać ile zaorałem w ciągu 12 godzin i o zużyciu paliwa itd to mogę Ci podać moje gg i pogadamy bo ja wcale bajek nie pisze o moim C-330 tylko prawdę (w tym temacie nie miejsce na pogaduszki tego typu)

 

Jak robię w polu to 2 moich sąsiadów nie raz przychodzi popatrzeć ( sąsiedzi jeżdżą C-360) i mówili mi ze nie mogą uwierzyć ze mój ciapek tak sobie daje rade <ale mój ciapek porostu taki jest>

 

co do pytania które zadał autor tematu : zapnij do ciapka 3 skiby i zobaczysz jak będzie w razie czego zawsze jedna odkręcisz (lepiej mieć więcej niż żeby brakowało)

 

moja opinia jest taka, ze na lekkich piaszczystych glebach oczywiście na równym C-330 powinien śmigać z 3 skibami (lekko nie będzie)

ZDANIA NIE ZMIENIAM mówie tylko ze przy tylu i tylu osiaga max moc i moment a te wda wykresy krzyzuja się gdzies w okolicach 1600-1800 obr i to sa najlepsze dla Ciapka obroty nikt mi nie wmówi ze lepiej na 2500 jeździc bo według mnie to tylko głupota nic wiecej a po drugie ja mam ogranicznik na papie ty widocznie nie i mój max wyciaga 2350 ale i tak prawie nigdy ponad 2000 nie pracuje(czasami w ekstremalnych warunkach w rotacyjnej) bo nie ma takiej potrzeby na 1600 w pługu sobie radzi moze leciutko nie ma ale na 2500 tez miałby tak samo cięzko według mnie jak na 1600-1700 obr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trep94    0
ZDANIA NIE ZMIENIAM mówie tylko ze przy tylu i tylu osiaga max moc i moment a te wda wykresy krzyzuja się gdzies w okolicach 1600-1800 obr i to sa najlepsze dla Ciapka obroty nikt mi nie wmówi ze lepiej na 2500 jeździc bo według mnie to tylko głupota nic wiecej a po drugie ja mam ogranicznik na papie ty widocznie nie i mój max wyciaga 2350 ale i tak prawie nigdy ponad 2000 nie pracuje(czasami w ekstremalnych warunkach w rotacyjnej) bo nie ma takiej potrzeby na 1600 w pługu sobie radzi moze leciutko nie ma ale na 2500 tez miałby tak samo cięzko według mnie jak na 1600-1700 obr.

a ja mam propozycje

 

Może przestaniecie się wreszcie kłócić :lol:

 

co do ilości skib

 

ja oram pługiem 2x35cm , ziemie nie wiem jakiej klasy ,dosyć twarde i jak glina to 3 bieg a jak sucho to 4 , pole oczywiście równe , nigdy nie zakładałem 3 skibowego pługa , ale podejrzewam że jak chciałbym podnieść jakiś lekki to mogło by mi dźwignąć przód bo nie mamy na przodzie w ogóle obciążników , a sprawa obrotów to nie moja działka bo licznik nie działa od 15 lat :lol: ale zawsze daję mu pełny gaz ok 2150-2200 obr./min. nigdy nie mulę go na 4 biegu , zawsze albo pełna 3 albo pełna 4.

 

pablo21

 

uczę się fizyki od roku ale wydaje mi się że owszem max.moment obrotowy jest przy 1600-1800 obr./min. ale moment obrotowy to moc na kołach czyli przyczepność , a jeśli zwiększysz obroty to zmniejszysz przełożenie w skrzyni i po prostu pojedziesz szybciej

 

mogę się mylić , ale tak mi się wydaje

 

Pozdro

 

trep94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarko12    1

powiem tak : zależy jaką kto ma ziemie. Mój sąsiad najgłębiej orze na 20cm bo dalej jest żółta Ziemia to c-330 daje rade, ale wiadomo że jak lepsza ziemia to ma z 2 skibami problem


Zetor 7745
Ursus C-360
Ursus C-330
Razem na 36 HA :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29
a ja mam propozycje

 

Może przestaniecie się wreszcie kłócić :lol:

 

co do ilości skib

 

ja oram pługiem 2x35cm , ziemie nie wiem jakiej klasy ,dosyć twarde i jak glina to 3 bieg a jak sucho to 4 , pole oczywiście równe , nigdy nie zakładałem 3 skibowego pługa , ale podejrzewam że jak chciałbym podnieść jakiś lekki to mogło by mi dźwignąć przód bo nie mamy na przodzie w ogóle obciążników , a sprawa obrotów to nie moja działka bo licznik nie działa od 15 lat :lol: ale zawsze daję mu pełny gaz ok 2150-2200 obr./min. nigdy nie mulę go na 4 biegu , zawsze albo pełna 3 albo pełna 4.

 

pablo21

 

uczę się fizyki od roku ale wydaje mi się że owszem max.moment obrotowy jest przy 1600-1800 obr./min. ale moment obrotowy to moc na kołach czyli przyczepność , a jeśli zwiększysz obroty to zmniejszysz przełożenie w skrzyni i po prostu pojedziesz szybciej

 

mogę się mylić , ale tak mi się wydaje

 

Pozdro

 

trep94

Zwiekszysz obroty czyli pojedziesz szybciej ale spalanie nie wzrasta wprost proporcionalnie do obrotów i zurzycie elementów silnika takze wiec po z tego ze pojedziesz szybciej szybciej cos zobisz jak spalisz wiecej w przeliczeniu na ha niz jeździłbys na mniejszyc obrotach.

 

Ja Ciapkiem orze pługiem 2x33 zwykłym grudziadzkim na obrotach 1600-1700 i zawsze na 4-ce nigdy na 3-ce nie orałem jeszcze blokade tez rzadko właczam i Ciapek sobie nawet radzi ale cały czas stałej głebokosci nie utzymam i czesto trzeba podnosnikiem regulowac. Dlatego teraz wiekszosc orze T-25 no chyba ze sie na 2 ciagniki orze to i Ciapek pracuje w pługu. Ale 3-skiby do Ciapka to jest poprostu smiech na sali bo przeciez nawet na piachu co z tego ze lekko idzie orka jak ciągnik się wiecej zapada niż na lepszej ziemi i tez ma ciezko widze czesto orke(na głedokosc mojej podorywki ;) ) Ciapkiem z pługiem 3x30 i az zal patrzec na to pole dlatego nikomu nie radze zakładac do C-330 3 skib...

 

A przyczepnosc zalerzy od wielu czynników opony gleba wilgotnosc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel330    1

Ja ciągam 2 skiby klasa ziemi 4-5 ale na 6 klasie to 3 pługi idą ja c-330 robiłem podorywkę na 6 klasie z 3 skibówką i na spróbowanie wziełem na głęboko zrobiłem troche i ciapek troche mielił ale szedł.Z mojego doświadczenia takąorkę na 6 klasie 3 skibowymi pługami dało by sięwytrzymać :lol:


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek21    0

Ja swoim c-360 orze 2 skibami, czyli 60 cm na głębokość 18-25 cm, podorywkę 5 skibami na 8-15cm, w mojej okolicy trzydziestkami orają płycej, czasem tylko na 10 cm. W zeszłym roku na nowym polu, przejętym po 330, gdzie jest ił i bardzo stromo podorywka poszła dość gładko, gdy przyszło do orki na 20 cm c-360 ledwo dawał radę, co chwilę się zakopywał, wyskakiwał z bruzdy nawet z góry, wyglądało to jak slalom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

z roku na rok orka jest coraz cięższa

efekt jazdy ciągników

kiedyś gdy ciągniki zastępowały konie ziemia nie byla aż tak "zabita"


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

3 skibowy do do podorywki mozesz ze zakupića do głębokiej byś se odkręcał jedną i masz 2 w 1


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terror    0

3 skibowy do 30 na orke? no ludzie bez jaj. Nawet jezeli traktor to ruszy to i tak szybciej i lepiej zrobisz 2 skibowym i mniej namordujesz siebie i traktor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzychuM    0

szkoda ciapka na trójke. najlepiej jechac z jedna skibą i miec więcej ciągnika. dziadek sie namęczył zeby mieć ciapka a teraz tak go traktować???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek12    1

Jak chcesz zeby cie pyrz z pola nie wygnal to lepiej orz dwojkami trzydziecho :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam. Zastanawiam się nad zmianą pługu. Posiadam Zetora 7341 i pytanie. Czy owy Zetor da sobie radę w 4 skibowym pługu Kvernelanda na resorach ? Ziemie mamy dość słabe, przeważnie piachy. Do tej pory pracował z Unią Grudziądz 4 skibową.
    • Przez Rollermix
      Tak z czystej ciekawości czy 2 skiby obrotowe pójdą w ciapku po remoncie. Klasa ziemi I
    • Przez Vril
      Tak jak w temacie .Mam dylemat w wyborze pługa do mojego JD 6820 .
      Pod pług ok 50 ha .Cena za Ibisa z wałem po upustach ok. - 42000 a za GB ok 43000 zł .
      Szukam szczególnie opinii użytkowników Ibisa z wałem a szczególnie jak się ten wał sprawuje po modernizacji.
      Druga sprawa jak jest z jakością teraz pługów Unii a szczególnie czy równą orzą w jedną i drugą stronę .
      Do tej pory użytkowałem Ibisa jeden z pierwszych modeli i niestety był źle zrobiony .
      W jedną stronę spłycał a w drugą pogłębiał .
       
      Pługi GB znam i jakość pracy także .
      Dylemat jest traki co wybrać sma pług GB czy Ibisa z wałem .
       
      Z góry dziękuje za opinie użytkowników .
    • Przez Pablito1
      Mam pytanie. Wie może ktoś jak połączyć bronę z pługiem grudziądzkim 2 skiby. Prosiłbymo fotografie i opisy
    • Przez krzysztoff
      Piszcie swoje opinie na temat tych dwóch pługów, najlepiej użytkownicy. Jak z żywotnością elementów roboczych, i pytanie najważniejsze czy jesteście zadowoleni z tych pługów.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj