piotrekkkk

Jaki pług do Ursusa C-330?

Polecane posty

kielbasa    1

Nie orzę głębiej niż 20cm, bo się robi to co nie trzeba - wychodzi najgorsze za przeproszeniem gówno. Kolego Lukasz1987, jeżeli się umie płynnie ruszać to nie ma żadnego problemu. Ale przyznam, że lekko się kręci.


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

na lekkiej ziemi da się zaorać 30 3 skibowym pługiem i to nawet głeboko ale po ściernisku jak robilismy za czasów posiadania 30 podorywkę to miałem właśnie 3 skiby zapięte i sie jechało na 4 biegu i z ciekawości patrzyłem jak głęboko pójdzie i potrafiłem całą  skibe schować w ziemie ale ziemia lekka i po ściernisku to było a  po podorywce czyli pod siew juz to 2 skiby ale jak juz skiby były prawie całe w ziemi to się kopał nie mierzyłrem jak głeboko było ale było trzeba unosić pług i taka orka była i co roku gorzej się orało cięzej nawet 60 z 3 skibami ma problemy teraz 30 jak padła tak została sprzedana został kupiony majorek i chodził z 2 skibami i w zeszłym roku równiez ciezko miał z 2 skibami po prosty się kopią traktory a mówie mam lekikie ziemie prawie ze piachy a przy orce taki opór stawiaja..  przy piachu to wiadomo ze nie bedzie miał uciągu ale tam gdzie jest lepsza ziemia tez się kopią ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszKK    12

U nas w wiosce rolnik ma c-330 i orke robi Lemkenem 2 skibowym obrotowym bodajże 2x35cm

moj znajomy ma pług UG 2x35 i właściwie nie widze róznicy w obciążeniu pomiędzy takim pługiem a zwykłym 2x30 a to ze obrotowy to tez nie wielki problem jak jeżeli ma nie za tęgą rame to o co chodzi dwie skiby to dwie skiby jeśli tylko podnosi. u znajomego sie obrotowym nie na robi poniewaz wkoło ma lasy i 0 melioracji wiec orają w zagony a potem jego ojciec jeszcze łopatą rowki poprawi ;[


............Tylko przemyślane rozwiązania............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pokusili się o dosyć szczegółowe obliczenia. Wszystko pięknie wychodzi w teorii. Przyjęte jest, że te 2 skiby to wystarczające obciążenie. @MECHANIZATOR pisze o 18cm lub 16cm orki. Ziemia w różnych regionach ma różne cechy i "charakter". Biorąc pod uwagę, że roślinie może pasować różna głębokość orki orka takimi zestawami jest możliwa w teorii. Nie mówię o praktyce, ponieważ nigdy nie widziałem takiego zestawu w pracy.


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

leżę ze śmiechu hehe... c330 i 3 skiby. Jak nie było mf255 to ojciec na cięższej ziemi orał pod pyrki orke zimową 330 na jedną skibe jak chciał żeby urosło. To jak teraz mamy ciągnik 75KM to co ze 7x35 można by zapinać... śmiech na sali hehe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny    0

W podorywce ciaper poradzi 5 x 25 cm choć lekko nie ma , w orce siewnej na około 15 - 18 cm 3 X 25 cm , orka zimowa 2 X 35 cm na glębokość 20- 30 cm mówię oczywiści o pługu grudziądzkim , i niech mi kitu nikt nie wciska ze po górkach pociągnie 4 X 25 cm ...........w orce zimowj nawet niech by rył na 15 cm , średni pług podorywkowy bo o takim mowa (4x25 cm ) stawia bardzo duze opory.......... , zresztą za niedługo będziecie orać kaczakiem z piątakmi obrotowymi ...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emillo1212    16

U mnie C-330 pracuje z 2-skibowym, bo z trzema to nie ma co sobie głowy zawracać :P


Deutz is Power!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil115    0

Swoją 30-stką orałem pługiem 2 skibowym ale na ziemiach w mojej miejscowości (4,5,6 klasa) orze się takim pługiem lekko więc zastanawiam się czy nie orać 3 skibowym?

Nie bo C330 się kopie przy orce 3 skibowym pługiem Pług 3 skibowy możesz wykorzystać do podorywki

Edytowano przez kamil115

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

poczytalem i widze ze ciapki niektore sa mega mocne 4 skiby ciagaja :lol:

a probowal ktos z 4x45 obrotowym z walem doprawiającym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

tak widzisz kolego dobrze3, niekażdy ma ziemie twarde i gliniaste gdzie c 330 nie daje rady , wójek mojego kuzyna u siebie c 360 z pługiem 2x35 nie może uorać bo tak cięzko idzie , taka gleba , u mnie w niektórych miejscach nie mozna wyorac głebiej jak 15 cm , bo wyożesz piach , zólty bezwartościowy piach , i u mnie ludzie ciagaja 4 x25 ciągnikami c 330 , to bardzo płytka orka o ile można to nazwać orka ale poprostu głebiej niema sensu , jałowy spód


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

Lepiej kupić 3 skibowy i jak nie będzie dawał rady, to wtedy się odczepia jedną skibę i problem z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tanco96    10

ja tam bym na twoim miejscu 2 skiby dał ponieważ za bardzo ciągnik się zrywa (wyeksploatuje) :rolleyes:


Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

O czym tu gadka pług 3 do c-330 :lol: c-360 nie daje rady a co dopiero ciapek :D Chyba że na podorywkę na piachach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

na słabych ziemiach to juz lepiej kupić 4x25 i do orki odkręcać jedna słupicę


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolT25    41

Dla mnei nei am sensu katować jej w 3 skibach bo za głęboko pługa nie wpuścisz a tu 2 skiby w sam raz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IMATEUSZI    20

zdecydowanie polecam Ci pozostac przy 2 skibach, sam mam taki przypadek jak Ty z ta ziemia. ;)

Ja jezdze 4 bo wolniej to te skiby sie nie obracają ;/ kiedys mialem zamiar wstawic 3 lemierz ale szkoda mi ciagnika.A widzialem tez c330 z 4 skibami do podorywki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artmal17    0

Na takiej klasie powinna dać radę, ale ja radził bym Ci kupić 2x35:)

Edytowano przez Artmal17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Ja swoją c-330 głęboką orke zawsze 2 skiby , natomiast podoorywke tak do 15 cm to 3 skiby.Pługi Grudziąckie.Ziemia 4 klasa.........daje rade nawet pod górke bez problemu.Obiecałem koledze Roki że na jesień nagram filmek i wrzuce na youtobe i pokaże :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deasel    0

Nie wiem czy pamiętacie temat w którym się ktoś zastanawiał czy wybrać pług 2/3 skibowy. Wtedy własnie dostałem ostrzeżenie za to że gadam niestworzone historie.

Na poniższych zdjęciach przedstawiam C-330 i 3 skiby w głębokiej orce. Niestety nie mam filmu ponieważ byłęm sam na polu a był to za krótki odcinek żeby ustawić pług żeby szedł prosto.

 

76e00ff64e03ef9fm.jpg 16a31946fcfbe96bm.jpg53aac4d38512dae0m.jpgbabf34e0098c7345m.jpga495ac61e83921a3m.jpg1b32ea4bf00ba144m.jpg36f26b90141a05e6m.jpg9a324c679a330792m.jpg78fc3ee5457ceee8m.jpg

 

http://deasel.fotosik.pl/albumy/829107.html

 

i nie mówcie mi że nie daje rady albo że jest to katowanie ciągnika albo coś w tym stylu bo nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek14    218

ciągnąć to on ciągni 3 skiby ale one są małe , ja do mojej 60 tki doczepiam 2 skiby o takiej samej szerokości co ty teraz masz

 

PS. co ciągnik ma z przodu ?


Droga do przyszłości jest zawsze w budowie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mentos223    209

Na takich piachach to on 4 skiby pociągnie u nas 30 czy t-25 ma co 2 skibami robić :) A z przodu to chyba belka herbicytowa :)


Naprawa ciągników i maszyn rolniczych , przeróbki, malowanie, tulejowanie przednich osi, klejenie rozmrożonych bloków itp. PODKARPACIE tel. 721141104

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kruszek    0

A zeby równo szło orać 2skibowym to trzeba rozkrecić śrube i ustawić koło z tyłu i nic wiecej?

 

Bo ostatnio 1skiba szła mi głęboko a druga tak max 10cm...

Edytowano przez Kruszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ciekawe czy by poszedł z 3skibami na nieruszanym ściernisku. Na potrzeby zdjęcia to każdy może zapiać 3skiby przejechać kawałek głębiej niż w całości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelS    282

Zapraszam do siebie na 2 kawałki specjalnej gliny :)

Jak nie mieliśmy zetora ursusem 3P ledwo szło na 2x30 orać i to męczenia było sporo

Teraz Jak oramy 4x40 Zetorem to przodek przymusowy żeby zaorać a jak jeszcze obornik jest to i Zetorem kłopot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam. Zastanawiam się nad zmianą pługu. Posiadam Zetora 7341 i pytanie. Czy owy Zetor da sobie radę w 4 skibowym pługu Kvernelanda na resorach ? Ziemie mamy dość słabe, przeważnie piachy. Do tej pory pracował z Unią Grudziądz 4 skibową.
    • Przez Rollermix
      Tak z czystej ciekawości czy 2 skiby obrotowe pójdą w ciapku po remoncie. Klasa ziemi I
    • Przez Vril
      Tak jak w temacie .Mam dylemat w wyborze pługa do mojego JD 6820 .
      Pod pług ok 50 ha .Cena za Ibisa z wałem po upustach ok. - 42000 a za GB ok 43000 zł .
      Szukam szczególnie opinii użytkowników Ibisa z wałem a szczególnie jak się ten wał sprawuje po modernizacji.
      Druga sprawa jak jest z jakością teraz pługów Unii a szczególnie czy równą orzą w jedną i drugą stronę .
      Do tej pory użytkowałem Ibisa jeden z pierwszych modeli i niestety był źle zrobiony .
      W jedną stronę spłycał a w drugą pogłębiał .
       
      Pługi GB znam i jakość pracy także .
      Dylemat jest traki co wybrać sma pług GB czy Ibisa z wałem .
       
      Z góry dziękuje za opinie użytkowników .
    • Przez Pablito1
      Mam pytanie. Wie może ktoś jak połączyć bronę z pługiem grudziądzkim 2 skiby. Prosiłbymo fotografie i opisy
    • Przez krzysztoff
      Piszcie swoje opinie na temat tych dwóch pługów, najlepiej użytkownicy. Jak z żywotnością elementów roboczych, i pytanie najważniejsze czy jesteście zadowoleni z tych pługów.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj