Skocz do zawartości

Zdjęcie

Silnik Perkinsa w Protectorze-problemy z zapowietrzaniem

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share buchaj

buchaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 10 sierpień 2008 - 17:32

Silnik Perkinsa w Protectorze-problemy z zapowietrzaniem Mam następujący problem - zapowietrza mi się bez przerwy kombajn. Oddałem do regeneracji pompę, wyczyściłem zbiornik paliwa, zmieniłem filtr ale to nie rozwiązało problemu. Sczelność również spradzałem ale nigdzie nie słychać powietrza. Proszę, doradźcie co zrobić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Silnik Perkinsa w Protectorze-problemy z zapowietrzaniem Dzisiaj, 13:22
  •  

#2 Share szczepek2

szczepek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 10 sierpień 2008 - 21:03

Silnik Perkinsa w Protectorze-problemy z zapowietrzaniem Została jeszcze pompka zasilająca i zawór zwrotny. Jeżeli już to zrobiłeś, to musisz się do tego zapowietrzania przyzwyczaić ;) . Miałem mercatora z 6-cylindrowym perkinsem i wiem coś o tym. Jak go "naszło" to zapowietrzył się w czasie pracy, a jeśli nie, to odpowietrzanie po godzinnej przerwie było gwarantowane. Inni też narzekali na ten silnik (to ponoć przez stojącą pionowo pompę wtryskową), choć nie wiem jak się spisywał w MF-ach (tam też był montowany)
Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.

#3 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 12 wrzesień 2008 - 15:05

Silnik Perkinsa w Protectorze-problemy z zapowietrzaniem zbiornik paliwa wyzej niz pompa wtryskowa jedyne rozwiazanie
ale i to nie gwarantuje sukcesu
ten typ tak ma

Opus meum est

#4 Share buchaj

buchaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 13 wrzesień 2008 - 13:04

Silnik Perkinsa w Protectorze-problemy z zapowietrzaniem Póki co problem rozwiązany-okazało się, ze zaworki zwrotne były podparte.

#5 Share toja

toja

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 01 wrzesień 2009 - 20:31

Silnik Perkinsa w Protectorze-problemy z zapowietrzaniem miałem ten sam problem. silnik perkins 6 w moim claasie zapowietrzał się po przejechaniu nie więcej niż 100 metrów w polu. na wolnych obrotach chodził w miarę. robiłem wszystko co możliwe, wymieniałem filtry, wyrzucałem filtry, przedmuchiwałem instalację paliwową, czyściłem siatkę w zbiorniku. to wszystko na marne, problem nie ustępował. po odpowietrzeniu silnik wysysał paliwo napompowane ręcznie z kubków filtrowych. serwis claasa orzekł: "pompka zasilająca do wymiany". już miałem ją w ręku, ale przez przypadek odkryłem, że w pompce na dojściu jest niewielki filtr siatkowy w miejscu przykręcania przewodu zbiornik -> pompka. był tak zabity, że ledie go przedmuchałem. teraz silnik chodzi jak zegarek.

#6 Share sybi

sybi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 01 wrzesień 2009 - 22:02

Silnik Perkinsa w Protectorze-problemy z zapowietrzaniem Na allegro sa takie reczne pompki do paliwa (gruszki ) z zaworkiem zwrotnym , moze warto sie w taka zaopatrzyc i zamontowac?

#7 Share elmichalkw

elmichalkw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 02 wrzesień 2009 - 14:47

Silnik Perkinsa w Protectorze-problemy z zapowietrzaniem U mnie wystepuje ten sam problem, sprawdziłem szczelnosć układu, wymieniłem filtry, pompke oraz dałem do regeneracji pompe, nie pomaga nawet umieszczenie zbiorniczka z ropa nad silnikiem. Gaśnie po 100 metrach dymiąc tuz przed zgaśnięciem na biało ;/ Pomocy. Silnik to perkins 4. Zawsze chodził pięknie a po zimie mu coś odbiło....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 02 wrzesień 2009 - 19:56

Silnik Perkinsa w Protectorze-problemy z zapowietrzaniem kolego sprawdź czy przez korek dochodzi powietrze, tzn.czy nie jest zabity (od spodu) kurzem
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#9 Share elmichalkw

elmichalkw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 02 wrzesień 2009 - 20:37

Silnik Perkinsa w Protectorze-problemy z zapowietrzaniem nie pomaga ;( jakies inne propozycje?

#10 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 03 wrzesień 2009 - 17:52

Silnik Perkinsa w Protectorze-problemy z zapowietrzaniem Sprawdź drożność wydechu.

#11 Share keyzer

keyzer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:głaskanie kamieni

Napisany 03 wrzesień 2009 - 22:13

Silnik Perkinsa w Protectorze-problemy z zapowietrzaniem też tak się męczyłem przez ponad dwa sezony ze swoim senatorem z perkinsem. Wymieniłem pompkę zasilającą, zregenerowałem wtryskową, wyrzuciłem odstojnik, wymieniłem wszystkie filtry i przewody i dalej nic. Dopiero jak wyjąłem rurkę z baku i ją skróciłem o 1cm i lekko wygiąłem zaczął normalnie chodzić. Ale jak sie ma 41 lat to nawet kombajn dostaje zadyszki
a przy okazji nie wiecie jak zajrzeć i wyczyścić zbiornik paliwa w senatorze?

#12 Share zenas

zenas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Zainteresowania:Moje zdanie to "DOGMAT" nie dyskutuje!

Napisany 21 październik 2009 - 21:27

Silnik Perkinsa w Protectorze-problemy z zapowietrzaniem :) mam 6 perkinsa w dominatorze 80 temat ten przerabiałem ,była odkształcona pokrywa górna odstojnika przed pompką zasilającą minimalnie ale nerwowo można się było wykończyć w czasie akcji :) po usunięciu i założeniu filterka wymiennego jest na razie dobrze ;)
Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share annabiedronka

annabiedronka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 03 listopad 2009 - 16:46

Silnik Perkinsa w Protectorze-problemy z zapowietrzaniem witam.lata praktyki przy perkinsach nasuwają kilka wniosków .jeżeli jest to stary perkins 4 cylindrowy to przy pompce zasilajacej trzeba wyrzucić ten malutki filterek co znajduje się w nakretce przewodu między odstojnikiem a pompko zasilającą i druga sprawa jeżeli odstojnik to taka mała szklana bańka to najlepiej wywalić ją i wstawić coś dużego z ciągnika . ja wstawiłem od ruskiego LTZ 50 końcówki pasowały ,i od 7 lat niewiem co to zapowietrzenie silnika .