Matus12357799

Kombajn na usługi Claas Dominator 150 czy Claas Avero 160

Polecane posty

Cześć

Planuje zakup używanego kombajnu na usługi do koszenia będzie miał 50 hektarów.

 

Takie kombajny mnie interesują:

Claas Dominator 150

Claas Avero 160

 

Cena do 270 tysięcy zł.

Który według was bardzie się nadaje na usługi.Prosze o opinie.

 

Kombajn ma być mało awaryjny,mało palić i dużo wydajny.

Z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

avero bedzie lepsze ponieważ jest jeszcze produkowane i to trochę nowsza konstrukcja, masz jakieś dofinansowanie czy swoja gotowka? liczyłeś kiedy inwestycja Ci sie zwróci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

a kolega ostatnio nie kupował bizona lub forszaja na usługi ? Koło wiosny chyba podobny kolega kupował bizona na usługi i sieczkarnie do qq za miliona :D

Edytowano przez jarecki7745

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7850

50 ha to na spokojnie w 4 dni zrobi clasem 96, zalezy jakie kawalki, ale jak "pitaki" to niech 5 dni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    466

tylko nie licz ze 50 ha x 300zl ci da 15 000 rocznie bo przeciez kombajn musi cos spalic do tego czesci ubezpieczenie..... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2420

Do autora tematu do 50ha to kupuje się bizona rekorda lub Claas dominatora 78 88 na takie usługi to trzeba kupić w dzisiejszych czasach kombajn żeby położył 2ha na godzinę i w sezonie wyciąć 200-300ha to rozumie taki biznes zaczyna się w czerwcu na rzepaku a kończy w listopadzie na kukurydzy z małymi przerwami na 50ha to ten kombajn będzie się spłacać 25lat pod warunkiem ze kupisz za gotówkę bo jak na kredyt to z 50ha to ci zarobku braknie żeby do banku oddac


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

50 ha to ja na spokojnie oblatuje bizonem sampo za 40 tyś to jest jakieś 230tyś taniej :P


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

My mamy na ponad 100ha na spółke dominatora 88 i nie ma co robic zbytnio ten kombajn jak pogoda dopisuje ale mamy dosc duze kawałki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Ee nie wiem jak wy to wszystko liczycie, u mnie w opolskim na 40 ha to sie kupuje nowego Fyndt`a za 450tys, a przy 70ha to już Mega 540 minimum ;). W co drugim gospodarstwie takie stoją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak mają kasę to kupują pewnie biora te 500 tysia na usługi dofinansowania lewe faktury które wystawia brat agencja wszystko łyka sam bym wzioł ale mi nie dadzą bo za mało ha ;///

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
same110    72

Avero to unowoczesnieniona konstrukcja Dominatora. Prosty w obsludze kombajn Osobiście posiadam Avero 160 i lata na 70 ha plus coś dodatkowego (+-30ha)i obrabia to na legalu.Jeśli masz jakieś pytania to możesz pisać śmiało chętnie odpowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

jak mają kasę to kupują pewnie biora te 500 tysia na usługi dofinansowania lewe faktury które wystawia brat agencja wszystko łyka sam bym wzioł ale mi nie dadzą bo za mało ha ;///

 

Masz racje, w większości wypadków tak to właśnie kupują, chociaż po sąsiedzku jest kozak co kupił fyndta za gotówkę bez dofinansowania... Jak znalazł na jego 40 ha ;). No nikt bogatemu nie broni haha, ale żona żeby meble kupić to musi jechać na roboty do niemiec on zresztą też tam siedzi 9 miesięcy w ciągu roku :lol:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroKasztan    0

Koledzy chyba wyczerpali temat, na 50 hektarów zakup takiej maszyny się absolutnie nie opłaca, jeśli chcesz robić jedynie na usługach to doszukaj kolejne 100 hektarów minimum przy założeniu że masz te pieniądze fizycznie na koncie lub przynajmniej dużą ich część :) żeby bez stresu obrabiać taki areał spokojnie wystarczy jakiś mały dominator z wymienionych powyżej :D za takie pieniądze wolałbym kupić coś większego, może bardziej zużytego ale z odpowiednią mocą przerobową do odpowiedniej na usługi powierzchni,tzn 200 hektarów +
Pozdrawiam i powodzenia :)

Edytowano przez AgroKasztan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

z drugiej strony kto bogatemu zabroni:-) może poprostu chce mieć... jak już uzbieraleś 270koła to kup sobie mege albo medionka a nie taką popierdółke za przeproszeniem;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandg    21

Ja w tym roku skosiłem około 70h Bizonem z palcem w nosie choć lało praktycznie co drugi dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolas123    88

Pare groszy dorzucic i popokazowego avero 240 z aps brac. Wydajność jak tucano 320 i wykonanie o wiele lepsze od dominatorów. Cebis i ceny czesci na akceptowalnym poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo1150    8

jak ma usług dużo to nowy mu się zwróci każdy tak gada by nie kupił w latach 80 kupowaliście bizony na 20-30 ha nowe lub 2- 5 letnie i każdemu się opłaciło kupić nikt nie mówi że kombajn w 2 lata się zwrócił były porównywalne ceny powiem tak bizonem to możesz u siebie kosić bo jak zboże leży to 3 ha na dzień wykosisz  po 300 zł za  1ha masz ładną sumkę nie wspomnę o zapychaniu młocarni i 1 ha wychodzi cię 1000zł jestem ciekaw czy byś tyle zapłacił znam takie przypadki nowym sprzętem kończył kawałek 1 ha w 1 godzinę bo bizon nie dał rady bo zapychało go kombajnista miał dość wyrywania młocarni nowy new holland kosi 40 min stojącego bizon godz 1,20 proste bizon ma przerób ok 4 tony nowy ok 10 t na 1 ha w naszej okolicy kto ma 70 ha do zbiorów maja nowe sprzęty tak jak i ciągniki i kombajny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

znajomy starym bizonem ale ma go od nowosći kosi ponad 110 ha plus usługi i chodzi mu jak dzwon wiec nie wiem czy sens jednak pchać sie w kombajn za ponad 200 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroKasztan    0

Teraz przy konkretnych kontraktach raczej mówi się o cenie za hektar, na godziny z tego co się orientuję kosi się bizonami na wsi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
    • Przez seba76
      Panowie szukam kombajnu Dominator 86/88/96/98. Przy ok 80ha jaki wybrać. Oczywiście liczy się stosunek cena/możliwości. Czy młodsza i droższa seria x8 warta jest dopłaty?
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj