MICHELIN

Claas Mega 204

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
farmer07    1

Jak w tym kombajnie sprawdzacie czy ziarno jest odpowiednio wymłucone i wyczyszczone skoro za kabina jest silnik a potem dopiero zbiornik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

zbiornik jest za kabina, trzeba wyjsc na pomost i wsadzic glowe do zbiornika :) nie jest to wygodne, na szczescie nie robi sie tego zbyt czesto po opanowaniu kombajnu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

za kabiną jest silnik a dopiero potem jest zbiornik :lol: poprostu trzeba wyjść i zobaczyć, choć jak się znasz jak ustawić to nie trzeba. mój znajomy ma taka Mege 204 z hederem 4,5m wygodniejszy w przejazdach i szybciej się jezdzi a 5,10m jakby był składany to ok. i większej uwagi trzeba i skupienia aby jakiegos słupa nie skosić :D . kolega ma Lexiona z hederem 6,60 to dopiero idzie i chce go sprzedać i chyba większy kupi. http://www.allegro.pl/item526219261_kombaj...lexion_460.html


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOKSKOZLOW    0

Czemu 5.10 jak by był składany? Jak masz takie drogi jakie mają być czyli 5m no to wcale składany nie potrzebny choć napewno ulatwi jazde po drogach publicznych za to zwiększy koszt kombajnu a na mege 100 ha to jak by sie uparł 5 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Składany heder ma szerokość 4.5 m


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek123    1

witam wiecie może czy trzeba zdejmować blachy z bębna po kukurydzy w classie 204 bo nie którzy sądzą że nie a inni że tak wpływa to jakoś na omłot bo w Dominatorze 108 trzeba było a jak jest z tą megą ??


Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek123    1

czy ja wiem jakoś pierwszy sezon przetrwałem megą bez awaryjnie !!! jeszcze sezon się nie skońćzył ale narazie jest bardzo dobrze !!


Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dekakura    0

Witam. Ja kupując mege 204 szukałem kombajnu który byłby mocny w rzepaku, ponieważ gdy kosiłem swoim MDW 524 to gdy był mocniejszy rzepak co chwile się zapychał, i potem pół godziny schodziło na odetkanie. komfort jest taki sobie, w mdw było o wiele ciszej, ponieważ silniki był za zbiornikiem.

 

Swoją drogą czy ktoś was mógłby załatwić katalog części i instrukcje obsługi, ponieważ dealer przy sprzedaży mi nie dostarczył ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek123    1

kondzio250499 tak jak napisałeś puści, ale za kombajn, zależy co znaczy "ładne pole " z doświadczenia wiem że 2 ha w godzinę to dużo jeśli pszenica sypie ponad 8 t/ha to graniczy to z cudem albo z dużymi stratami.


Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grubson990    0

-- połączono --

 

Witam w niedalekiej przyszlosci planuje kupno kombajmu Claas Mega 204. Zwracam sie z prosba do uzytkownikow tego modelu o wypowiedz. Jak wam sie sprawuje? Ile w sezonie polozy ha? spalanie itp. I jeszcze jaki macie szeroki heder ja planuje zakup 5.1m lub 6m

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1914    0

Mam gospodarstwo 50ha i chce kupić claasa na zakup maszyny przeznaczam 100 000zł. I tu rodzi się problem czy kupić 98 czy 88 bo w takich pieniądzach godne uwagi maszyny chodzą. Lub też jest rozwiązanie jeden z gospodaży chce sprzedać mege 218 95r chce 100 000 +vat kosiła ok 350ha sprzedaje bo dostał dofinasowanie i kupił lexiona dużego. Jak myślicie co tu zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

szukam kontaktu z osobami, które są użytkownikami claas mega 204. Jeśli ktoś posiada lub pracuje na takiej maszynie to miałbym kilka pytań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

posiada mege 204 pytajcie chętnie odpowiem połowe ludzi pyta tylko o wydajność i osiągi a to nie wszystko


powiem tak są dwie techniki młócenia; albo wymłócić albo namłócić różnica jest spora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lee001
      Witam. Od dwóch lat jestem posiadaczem kosiarki rotacyjnej bębnowej Pottinger Cat 185. Na samym początku spisywała się doskonale hydraulicznie rozkładana daje to dużą wygodę i komfort pracy. Dodam jeszcze że współpracuje z ciągnikiem MTZ 80. Od niedawna pojawił się problem, mianowicie gdy włączam napęd kosiarka podczas rozpędzania się wydaje przeraźliwe dźwięki. Dodam jeszcze że całkiem niedawno zahaczyłem o nierówność i zerwałem śrubę bezpieczeństwa...no ale chyba po to ona jest żeby zabezpieczyć sprzęt przed poważniejszym uszkodzeniem. Myślicie że mogłem uszkodzić coś więcej? Mam jeszcze jedną prośbę...zna może ktoś dobry sklep z częściami do tych właśnie maszyn?
    • Przez Rafi1
      Witam mam prośbę do urzytkowników kombajnu claas mega 204, chciał bym się dowiedzieć jak ustawiać sita ,czy mogę ruszać nim z każdego biegu żeby nie uszkodzić sprzęgła , jakimi obrotami najlepiej kosić pytam bo przesiadłem się z mercatora 75 na megę i nie wiem jak to wszystko poustwijać jeśli możecie to prosiłbym o informacje:) dodam że posiadam też system gurski:)
    • Przez RoLLand
      Witam. Czy ktoś z was wymieniał kiedyś uszczelniacze tłoczków hamulcowych w/w modelach??? U mnie w MAXI sa już spękane i musze kupić nowe ale cena mnie przeraża... komplet na obie tarcze to koszt około 4-5 tyś zł. Ciekawe za co... Za 8 uszczelniaczy?? Porażka. Szukam jakiś tańszych zamienników. Znalazłem już uszczelnienia z AUDI 100 które prawie są takie same ale jednak nie da się tego załozyć. Moze ktoś miał taki problem i znalazł jakieś mniej kosztowne rozwiązanie???
    • Przez roxor
      Witam panowie mam problem i proszę o waszą pomoc bo już nie wiem co może być otóż mój problem polega na tym iż moja sieczkarnia strasznie się grzeje podczas gdy tne qq i już nie wiem co może być wymienilem olej w silniku zmieniłem paski na pompie wodnej filtr powietrza czysty chłodnica czysta wyjolem termostaty pompę wody patrzyłem i ładnie ciągnie wodę w maszynie silnik nie dymi nie jest słaby pali na dotyk nie widać żadnych oznak wskazujących na jakieś uszkodzenie silnika noże oczywiście wyostrzone stalnica przysunieta odpowiednio gniotownik ma szczelinę 8mm dodam jeszcze ze w zeszlym sezonie przechodziła do samego końca i nie miała żadnego problemu z grzaniem ani nic takiego czy ktoś już miał taki problem lub wie gdzie jeszcze mógł bym szukać przyczyny?... Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez rolnik987
      witam, jak w temacie interesuje mnie sieczkarnia marki class i chce wiedzieć coś nie coś przed kupnem sieczkarni zeby nie być zielonym przy zakupie o co spytać itd. czym sie róznią nastepujące modele i który najmniej awaryjny i do którego tańsze cześci.
      jaki koszt jest np. wymiany noży czy stalnicy czy gniotownika. Ile powinnem szykować na dobrze utrzymany egzemplarz z normalną przystawką na 6 żędów, moze ma ktoś w kuj-pom taką maszyne zeby sie poradzić jak coś?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj