deer

ład.TELESKOPOWA vs. ład.PRZEGUBOWA

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Już lepiej walec okołkowany z wibracją i na osi napędowej koła z bieżnikiem jodełkę. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manita    1

a wiecie coś może o ładowarkach DIECI? Jak z ich awaryjnością i częściami oraz komfortem pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmalina    5

A ja mam trochę inne pytanie. Otóż zdecydowałem się już na zakup ładowarki teleskopowej używanej (max 50tys zł).

Jak jest z awaryjnością ładowarek przegubowych z wysuwanym teleskopem, np:

 

http://otomoto.pl/ladowarka-teleskopowa-matbro-tr250-96r-sprowadzona-A309349.html

 

Parametry mają podobnej jak klasyczne ładowarki teleskopowe, tylko sądzę że są jeszcze bardziej zwinne. Jak miał ktoś doczynienia z tego typu sprzętem (używanym), bardzo proszę o opinię na jego temat.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tax    0

Witam, czy ktoś ma wybierak współpracujący z ładowarką? Jak to współpracuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tax    0

Jaka najlepsza byłaby ładowarka samojedzna do współpracy z wybierakiem do kiszonki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulo9999    2

A orientuje się ktoś ile może kosztować naprawa napędu hydrostatycznego w ładowarce Atlas?

 

A orientuje się ktoś ile może kosztować naprawa napędu hydrostatycznego w ładowarce Atlas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Może to i być jakaś pierdoła za np. 100 zł a można i wydać z 50 tys jak przyjdzie wymienić pompę i silnik jazdy. Ta kwota to pewnie więcej niż wartość tej ładowarki. Najpierw diagnoza, potem wycena i potem dopiero decyzja o zakupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulo9999    2

Dokładnie ta kwota jest duuużo większa niż cena ładowarki. Chyba jednak zrezygnuję, bo ta ładowarka stoi obecnie w Niemczech i nie mam za bardzo jak sprawdzić co dokładnie w niej "trzasło".

Edytowano przez paulo9999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio4321    0

Witam,
Stoję przed wyborem ładowarki przegubowej. Pracowałaby w gospodarstwie mlecznym okolo 100 szt. Miałaby wykonywać prace wokół obejscia( wyrzucanie obornika, załadunek paszowozu itd). Oglądałem Giant v5003, schaffer 3550, Thaler 3248, macks 345. Te dwie pierwsze sa bardzo dobrze wykonanymi ładowarkami ale cena bardzo kosmiczna. Dwie następne w miare dobrze wykonane i za rozsądną cenę. Moje pytanie brzmi czy lepiej dołożyć 30tys i mieć juz dobrą ładowarkę czy nie warto? Co sądzicie o marce Thaler i macks? Prosze o opinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

potrzebuje opini [najlepiej uzytkownikow ] na temat miniladowarek przegubowych schaffer 2028 lub 2428, eurotrack w11 lub w12, schmidt 3530, striegel 190dy lub 300dy

maszyna pracowala by w gosp rolnym przy bydle 30-50 sztuk [usuwanie obornika, załadunek wozu paszowego oraz rozrzutnika i inne drobne prace w gosp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

potrzebuje opini [najlepiej uzytkownikow ] na temat miniladowarek przegubowych schaffer 2028 lub 2428, eurotrack w11 lub w12, schmidt 3530, striegel 190dy lub 300dy

maszyna pracowala by w gosp rolnym przy bydle 30-50 sztuk [usuwanie obornika, załadunek wozu paszowego oraz rozrzutnika i inne drobne prace w gosp.

I za wiele sie pewnie nie dowiesz, mało kto chyba ryzykuje zakup chińczyków. Ja chętnie bym się dowiedział czy ładowarki typu manitech/kmm/aps/everun er08/er10/er12 rozpuszczają się po dwóch miesiącach,czy dwóch latach? Jest mało tematów z chinolami co świadczy ze ludzie się ich albo boją,albo nie mają powodów do płaczu na forum ;) Może przydałoby się coś na wzór jakiejś platformy crowfoundingowej? Jakas zrzuta 500 osób z forum po 100 zeta i kupić takie cudo i przewalić przez rok dwa na jakiejś farmie chociaż ze sto sztuk bydła? Taki niezalezny test to dalby jakiś obraz może rzetelny czy warto wydać na chińczyka 50 kafli. Ale wiadomo,zaraz by tu rozpacz była ze kogoś dorabiać to ja "ni bynda" ;) Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

z tabliczek i rozmowy wynika ze to nie chinczyki - hydraulika i mosty wloskie a skladane w polsce norwegi, i niemczech, schaffer fajna maszyna ale cho....ie droga a tamte silnik kuboty i takie sobie wykonanie. mam jeszcze troche czasu, moze ktos cos napisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Eurotrac i szmitd to 100% china. Chociaż nie jest powiedziane ze muszą być lipne,po cenie widać ze zamontowane mają dość drogie podzespoły. Jak oglądałem te szmyty to nie wyglądają najgorzej. Szczególnie jak pomyślisz ze za wajdemana czy bobcata skeeda musisz wyścielić 150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MG1991    3

a mieliście do czynienia z miniladowarkami multione czy avant? Jak z ich jakością wykonania i podzespołów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

jak dla mnie to obie nie nadają się do gospodarstwa, za duzo plastików, za niskie. to jest opinia na podstawie dokładnych oględzin - nie jestem użytkownikiem 

 

potrzebuje opinii (naj lepiej użytkowników)- która ładowarka lepsza - schaffer 2030 czy thaler 2231[lub starsze modele] 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniklaudy    2

Ponad rok użytkuje ładowarke Jcb 403 zwrotna mało plastiku i ma kopa tylko ze jak wszystkie łamańce wywrotna.Po jej zakupie praktycznie nie używamy tura i wejdzie wszędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik_Szuka    70

Striegel to konkret bez chińskich elementów.  Skłądana recznie w niemczech/. Silnik Japoński, hydraulika włoska i bez plasticzków https://www.youtube.com/watch?v=kjeT_n9neWo

 

Edytowano przez Rolnik_Szuka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomixp    2

Gospodarstwo 400 sztuk bydła mięsnego. Pracuje tu Everun 2500ER i JCB 541.

Everun przegubowy. Jak to przegub, zwinny. Do prac w ciasnych oborach, do ładowania paszowozu itp. Mankamentem tej konstrukcji jest łącznik na przegubie a w zasadzie mocowanie sworznia. śruba blokująca po prostu się w końcu zerwie i sworzeń ma tendencję do wyskakiwania. Można to łatwo poprawić odpowiednim spawem. Drugi mankament to sworzeń ramienia. Przy tej konstrukcji łatwo przeciążyć przód. Doskonały przykład to wywożenie dobrze ubitego obornika. Łyżka napakowana tak że ładowarce unosi d*pę to prosta droga do wydania 2000 zł na kawałek złomu. Innych problemów nie stwierdzono. Ładowarka pracuje u nas 2 lata, dzień w dzień po 6-12 godzin.

Części śmiesznie tanie. Na OLX masa sprzedawców. Kontakt z serwisem dobry. Nie zawsze mają wszystko na magazynie ale tu kłania się znowu OLX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Zetroll
      Witam mam problem z mini ładowarką bobcat 443 gdy chcę skręcić czy w lewo czy prawo hydraulika głośno pracuje podczas jazdy na wprost jest wszystko w porządku i gdy unoszę ramię czy na pusto czy z załadunkiem to przerywa .Czy ktoś z użytkowników miał podobny przypadek.
    • Przez karol2306
      Witam
      Mam problem z merlo. Według specyfikacji podnosi max 3,5t lecz ciężko podnieść 1,5 t.
      Wszystkie inne funkcje działają poprawnie.
       Gdzie szukać przyczyny???
      Gdzie znajduje sie zawór przeciążeniowy?? Podejrzewam ze trzeba go podkręcic
    • Przez Huzi
      Witam mam problem w clas scorpion 7044 z wysuwem mianowicie cały czas świecą się diody od przeciążenie i piszcza nie można wysunąć ramienia . Nie wiem dokładnie czy czujnik ten jest na tylnej osi przykrecony dwoma opaskami to to , odlaczylem go i dalej to samo 
    • Przez 22krystianek22
      Witam wymieniał ktoś pasek wentylatora w  manitou ? Podpowie ktoś jak go przelozyc ? 
    • Przez paulo9999
      Witam. Mam okazję kupić ładowarkę Atlas w przystępnej cenie ale niestety ma zepsuty napęd hydrostatyczny. Czy może orientujecie się ile może kosztować mniej więcej naprawa ów napędu? Czy jest to w ogóle opłacalne. Ta ładowarka nie zalicza się do nowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj