Skocz do zawartości

Zdjęcie

ład.TELESKOPOWA vs. ład.PRZEGUBOWA

60 odpowiedzi na ten temat

#41 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 10 wrzesień 2010 - 12:59

ład.TELESKOPOWA vs. ład.PRZEGUBOWA Jeśli priorytetem jest masa i udźwig ładowarki to tak :D

Ale jeśli kolega szuka czegoś, co będzie bardziej uniwersalne - kramer wychodzi lepiej. Nie wiem po co mu te 7 t udźwigu jak do tej pory radził sobie turem, albo ładowarką teleskopową. W dodatku kramer nie podnosi wiele mniej, duże modele bez teleskopu, spokojnie dźwigają 6 ton. Przegrywa jedynie masą, ale dlatego że jet bardziej mobilny i uniwersalny, no i co najważniejsze pali zauważalnie mniej niż ł34.

Kwestia tego do czego będzie sprzęt używany. Ja zaproponowałem kramera również jako odpowiedź na pierwszy post w tym temacie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ład.TELESKOPOWA vs. ład.PRZEGUBOWA Dzisiaj, 13:38
  •  

#42 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 10 wrzesień 2010 - 17:59

ład.TELESKOPOWA vs. ład.PRZEGUBOWA Ja do takiej ilości masy wybrał bym Ł34. Sam posiadam ładowarkę Schaffer 550T(ładowarka przegubowa z teleskopem) Waga maszynki to 5t i masa ta zdecydowanie należy do wymiarów kompaktowych wystarczających do przepychania "kompaktowych" kupek :blink: Przy takim areale, pewnie zbiór jest prowadzony z rozmachem, także ł34 sprawdzi się dużo lepiej ze względu na swoją masę, udźwig, siłę pchającą i zrywającą :huh:

Honda - The Power of Dreams :)

#43 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 10 wrzesień 2010 - 18:38

ład.TELESKOPOWA vs. ład.PRZEGUBOWA Tylko, że pytający napisał coś takiego:

sluzylaby ona rowniez przy okazji do ubijania bo do najlzejszych nie nalezy.

Rozumiem, że polecasz mu ł34, bo oprócz "okazjonalnego ubijania" do którego nadaje się wyśmienicie, resztę roku będzie stać :blink:
Nie było nic pisane na temat usypywania pryzmy, w dodatku pytający zastanawia się nad drugą ładowarką teleskopową, bądź czymś łamanym.
Zależy, do czego to ma służyć jeśli wyłącznie do pracy przy ugniataniu to ł34 będzie ok, ale jeżeli taka ładowarka jest potrzebna przez resztę roku - do załadunku, sprzątania itp. to najlepszy będzie jakiś większy Kramer, który też przy pryzmie może skutecznie pracować.

#44 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 10 wrzesień 2010 - 18:48

ład.TELESKOPOWA vs. ład.PRZEGUBOWA Z tego co wiem to do załadunku ma Claas'a ;] Z resztą do załadunku na tiry tej kiszonki ł34 będzie wydajniejsza, a spalanie w przypadku ł34 a Kramera wyjdzie porównywalne, ł34 spali więcej ale załaduje dana ilość mat. w krótszym czasie.

#45 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, uprawa, energetyka jądrowa, off-road

Napisany 10 wrzesień 2010 - 18:55

ład.TELESKOPOWA vs. ład.PRZEGUBOWA zbior bedzie prowadzony z rozmachem i to sporym. sieczkarnia JD 6950+kemper 8 rzedow, do odwozki 4 zestawy po 2 przyczepy o poj 25m3 kazda, dosc bliska odleglosc pol od silosu. mala przegubowka nie wchodzi w gre. musi byc albo duza albo teleskopowka i do tego duzy ciagnik do ubijania i ewentualnego wciagania nieudacznikow na pryzme.
Piszę po polsku!

#46 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 10 wrzesień 2010 - 19:11

ład.TELESKOPOWA vs. ład.PRZEGUBOWA Także ł34 bądź zachodnie alternatywy będą jak najbardziej odpowiednie. Taka maszyna bez problemu poradzi sobie z wciąganiem poległych :blink:

#47 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 10 wrzesień 2010 - 20:16

ład.TELESKOPOWA vs. ład.PRZEGUBOWA Myślę że ta ł34 będzie nie wykorzystana, bo licząc to średnio dziennie do wsadu do biogazowni masz ok 42 tony trzeba wrzucić więc ile pół godziny popracuje ta ł34 by to wrzucić? bo do niczego innego już jej nie wykorzystasz bo będzie nieekonomicznie. Myślę że jakiś teleskop albo przegubowa taka koło 9 ton wagi o takie coś http://www.truck.pl/...o-l45tp-5253853 będzie bardziej wykorzystane, bo na pole ładować belki też możesz jechać.

#48 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 październik 2010 - 18:43

ład.TELESKOPOWA vs. ład.PRZEGUBOWA Widziałem po drodze do Wawy takiego Kramera to małe to jest. :blink: Przy takiej średniej wielkości ładowarce NH to jak popierdółka. :D

#49 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 12 październik 2010 - 20:16

ład.TELESKOPOWA vs. ład.PRZEGUBOWA Kramer ma sporo modeli od pierdółek, do naprawdę sporych maszyn. A swoją drogą to znalazłem idealną maszynę do ubijania i równania stogów :blink:

Maszyna stricte zaprojektowana do pchania i równania czegokolwiek :P

#50 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 12 październik 2010 - 20:33

ład.TELESKOPOWA vs. ład.PRZEGUBOWA Gąsienica = mały nacisk jednostkowy na cm2

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 październik 2010 - 21:01

ład.TELESKOPOWA vs. ład.PRZEGUBOWA Już lepiej walec okołkowany z wibracją i na osi napędowej koła z bieżnikiem jodełkę. :blink:

#52 Share Manita

Manita

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 17:49

ład.TELESKOPOWA vs. ład.PRZEGUBOWA a wiecie coś może o ładowarkach DIECI? Jak z ich awaryjnością i częściami oraz komfortem pracy?

#53 Share miodek69

miodek69

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 03 maj 2012 - 13:30

ład.TELESKOPOWA vs. ład.PRZEGUBOWA b

Edytowany przez miodek69, 24 maj 2012 - 18:27.

#54 Share jarekmalina

jarekmalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 10 maj 2013 - 08:20

ład.TELESKOPOWA vs. ład.PRZEGUBOWA A ja mam trochę inne pytanie. Otóż zdecydowałem się już na zakup ładowarki teleskopowej używanej (max 50tys zł).
Jak jest z awaryjnością ładowarek przegubowych z wysuwanym teleskopem, np:

http://otomoto.pl/la...na-A309349.html

Parametry mają podobnej jak klasyczne ładowarki teleskopowe, tylko sądzę że są jeszcze bardziej zwinne. Jak miał ktoś doczynienia z tego typu sprzętem (używanym), bardzo proszę o opinię na jego temat.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdro

#55 Share tax

tax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 13 wrzesień 2013 - 14:22

ład.TELESKOPOWA vs. ład.PRZEGUBOWA Witam, czy ktoś ma wybierak współpracujący z ładowarką? Jak to współpracuje?

#56 Share tax

tax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 18 październik 2013 - 08:21

ład.TELESKOPOWA vs. ład.PRZEGUBOWA Jaka najlepsza byłaby ładowarka samojedzna do współpracy z wybierakiem do kiszonki?

#57 Share e2visionamd

e2visionamd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 28 listopad 2013 - 04:30

ład.TELESKOPOWA vs. ład.PRZEGUBOWA a czy są modele przegubowych , które podnoszą conajmniej 3,5-3,7 metra ?

#58 Share paulo9999

paulo9999

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 11:06

ład.TELESKOPOWA vs. ład.PRZEGUBOWA A orientuje się ktoś ile może kosztować naprawa napędu hydrostatycznego w ładowarce Atlas?

A orientuje się ktoś ile może kosztować naprawa napędu hydrostatycznego w ładowarce Atlas?

#59 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 16:08

ład.TELESKOPOWA vs. ład.PRZEGUBOWA Może to i być jakaś pierdoła za np. 100 zł a można i wydać z 50 tys jak przyjdzie wymienić pompę i silnik jazdy. Ta kwota to pewnie więcej niż wartość tej ładowarki. Najpierw diagnoza, potem wycena i potem dopiero decyzja o zakupie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share paulo9999

paulo9999

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 19:57

ład.TELESKOPOWA vs. ład.PRZEGUBOWA Dokładnie ta kwota jest duuużo większa niż cena ładowarki. Chyba jednak zrezygnuję, bo ta ładowarka stoi obecnie w Niemczech i nie mam za bardzo jak sprawdzić co dokładnie w niej "trzasło".

Edytowany przez paulo9999, 16 marzec 2014 - 19:58.