Skocz do zawartości

Zdjęcie

SIPMA Classic Z-279/1 lub POLMOT Wrfama Z-543

31 odpowiedzi na ten temat

#1 Share szymek212

szymek212

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 10 sierpień 2008 - 11:59

SIPMA Classic Z-279/1 lub POLMOT Wrfama Z-543 Mam zamiar kupić prase zwijającą i zastanawiam sie nad wyborem Sipma lub Warfama powierzchnia mojego gospodarstwa około 35ha najwiecej mam do prasowania slomy co o tym sądzicie która bedzie lepsza??
ZETOR 10540
ZETOR 7745+TRAC-LIFT 120
URSUS C-330M
BIZON SUPER ZO-56 razem w jednej drużynie;-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
SIPMA Classic Z-279/1 lub POLMOT Wrfama Z-543 Dzisiaj, 11:31
  •  

#2 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 10 sierpień 2008 - 12:27

SIPMA Classic Z-279/1 lub POLMOT Wrfama Z-543 szczerze to ja nie rozumiem ludzi którzy kupują takie prasy tyle kasy wywalać w błoto.kup używaną pasówke z zagranicy i po pierwsze łożyska będzie wymieniała raz na x lat a nie po kilka na sezon z sipmą po drógie bardziej zbijesz baloty po trzecie serwisantów od polskich pras będzie poznawał po imieniu a w używanej prasie to tylko jedziesz co 10 000 balotów zmieniasz skówki i kulasz dalej.Albo kup coś nowego ale ludzie po co wam polska sipma czy warfarma.Sąsiad kupił nówke sipme i całe żniwa stał bo mu coś nawaliło i czekał i przyszedł żebym mu zbalotował bo sie coś wciąż gięło bo serwisanci nie umieli zrobić a teraz ona jest na sprzedaż.kurcze ale się rozpisałem.byle to pomogło
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

#3 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 10 sierpień 2008 - 12:34

SIPMA Classic Z-279/1 lub POLMOT Wrfama Z-543 moj kolega ma sipme od 2003 roku i nie narzeka zero awari a co do warfamy to nie wiem bo u mnie w okolicy nikt nie ma takiej prasy ale zgodze sie z @ariss ze z roku na rok jakosc polskich pras spada a co z tym idzie awaryjna rosnie ;)
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#4 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 10 sierpień 2008 - 12:54

SIPMA Classic Z-279/1 lub POLMOT Wrfama Z-543 ja chciał bym być tym serwisantem w takiej sipmie przyjeżdżam na pole i mówie zę sam nie wiem i kasa leci wciąz mam robote bo Polacy nie zrobili dotąd żadnej porządnej prasy normalnie kasy jak lodu tylko rolnicy co 2 minuty by dzwonili

#5 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 10 sierpień 2008 - 13:16

SIPMA Classic Z-279/1 lub POLMOT Wrfama Z-543 troche dziwne to co wy piszecie. ja mam nowa sipme Z-279/1 Farma II juz od 2 lat i szczerze mowiac nie narzekalem na nia az do tych zniw. dopuki trwala gwarancja i dopoki nie pojechalem na uslugi prasa dzialala idealnie. zgodnie z istrukcja obslugi wszystko smarowane itd. ale w tym roku zaczelo sie chrzanic. wynienilem caly lancuch napedowy (ten glowny ktory idzie do sprzegla) a tak to nic wiecej a mowia ze w kazdej polskiej maszynie po 2 latach material sie wyrabia. teraz wymienilem lancuch na jakis niemiecki. i zobaczymy jak dlugo pochodzi. w czasie gwarancji ani razu nie wzywalem serwisantow nawet na uruchomienie( ale to bylo zalecane). jezeli chcial bys wybierac prase z tych dwoch to ja doradzam Sipme ale nie classic tylko Farma albo Farma II. rozni sie tylko tym ze ma haki do zamykania klapy komory a jest to wedlug mnie lepsze bo nie trzeba sie martwic o to czy rozdzielacz w ciagniku da rade. taka sipma kosztuje o ile sie nie myle 45 tys. za takie pieniadze dostaniesz juz super uzywana nawet z rotorem i obwiazywaniem siatka. ja bym doradzil Welger RP 200 albo RP 220 lub Claas Variant Roto cut. i nie martw sie o to ze nie bedziesz mial dostepu do czesci. spokojnie je dostaniesz.
twoj MTZ albo Zetor (nawet jak jest to wersja bez turbo) spokojnie sobie poradziz prasa z rotorem.
uuu wyczerpujaca wypowiedz ;)
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#6 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 10 sierpień 2008 - 13:26

SIPMA Classic Z-279/1 lub POLMOT Wrfama Z-543 spokojnie 7745 da rade bo moj znajomy 7711 ciaga rp200 i juz chodzi z nia chyba 6 sezon i idzie w miare dobrze ;)

#7 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 10 sierpień 2008 - 13:29

SIPMA Classic Z-279/1 lub POLMOT Wrfama Z-543 a jak sam napisales ze najwiecej to slomy presujesz to zapas mocy tez bedziesz mial bo to nie idzie tak ciezko jak w sianokiszonce.

#8 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 10 sierpień 2008 - 13:31

SIPMA Classic Z-279/1 lub POLMOT Wrfama Z-543 a w zachodnich pasówkach jak masz je długi czas to tylko skracasz pasy i naciągasz łańcuchy

#9 Share wojtek53

wojtek53

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO

Napisany 10 sierpień 2008 - 13:33

SIPMA Classic Z-279/1 lub POLMOT Wrfama Z-543 jak to prasowania słomy to lepsz od rp200 była by krone kr125 już za 15 tys. można kupić w dobrym stanie

#10 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 10 sierpień 2008 - 13:39

SIPMA Classic Z-279/1 lub POLMOT Wrfama Z-543 no i z279/1 to jest prasa lancuchowa to nawet jest lepsza do slomy i siana bo jak do sianokiszonki to lepsza by byla z569/1 bo jest walcowo - lancuchowa ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share wojtek53

wojtek53

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 10 sierpień 2008 - 13:46

SIPMA Classic Z-279/1 lub POLMOT Wrfama Z-543 warfama też jest łańcuchowa

#12 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 10 sierpień 2008 - 13:51

SIPMA Classic Z-279/1 lub POLMOT Wrfama Z-543 Niby temat którą wybrać (2 polskie prasy) ale ja rękami i nogami popieram zachodnie używki za podobną, a nawet mniejszą kasę... Przejrzyj moją galerię a zobaczysz jakie belki jest w stanie zrobić Welger RP200 +85 koni. A następnie pooglądaj belki po SIPMIE i wszystko będzie jasne... ;)

#13 Share dawid6b1

dawid6b1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 10 sierpień 2008 - 13:54

SIPMA Classic Z-279/1 lub POLMOT Wrfama Z-543 jeżeli chodzi o te 2 w temacie to polecam sipme bo to znana na polskim rynku prasa ale Wrfamy nie widziałem w robocie, a może jakąś zachodnią używkę lecz trudniej o części a jak masz sipme to wchodzisz do sklepu i kupujesz a tak musisz dużo kombinować ale to może takie są mniej awaryjne ;)

#14 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 10 sierpień 2008 - 14:05

jak to prasowania słomy to lepsz od rp200 była by krone kr125 już za 15 tys. można kupić w dobrym stanie

nigdy nie KR 125!!! jest to prasa bez rotora i kazdy egzemplarz jaki znalazelem na allegro byl wyeksplatowany. sam mialem Krone tylko ze KR 130 tyle ze bez rotora a byla to najlepsza prasa jaka mialem. a za 40 tys spokojnie kupisz KR 130 z rotorem. a jak ta prasa ma byc do slomy to jeszcze lepiej zeby byla to zmiennokomorowa pasowa. i tak jak pisalem najlepszym wyborem byla by Claas Variant 260 albo 280 Roto Cut http://www.otomoto.p...=show&id=B60374 albo http://www.allegro.p...ut_2003_r_.html. fakt ze bys musial troche kasy dolozyc ale jakie wyposazenie.

#15 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 10 sierpień 2008 - 14:32

SIPMA Classic Z-279/1 lub POLMOT Wrfama Z-543 wsk niech szymek wejdzie w moją galerie i zobaczy balota z mojej jd 550 i z byle jakiej sipmy i wtedy chyba zrozumie... Nie rozumie ludzi którzy mają na wydanie 30 tyś zł na używaną prase i kupują sipme... ja mam 3 typy firm co do pras Vicon, JD, Krone no i jeszcze WELGER a inne dla mnie nie istnieją nawet class który "uwielbia" się palić...

#16 Share radson

radson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo,motoryzacja,sport

Napisany 10 sierpień 2008 - 15:00

SIPMA Classic Z-279/1 lub POLMOT Wrfama Z-543 Kolego , nie kupuj nowej sipmy tylko prase zachodnią np: Krone, Welger, Vicon ,JD, jak dla mnie sipma robi takie flaki nie baloty, sasiad ma Welger Rp 200 na siatke , ustawia największy zgniot i Ursus 1044 pieje przy dobijaniu ale baloty są tak nabite że szok no i są jeszcze ładnie równo owinięte siatką , owijanie trwa krótko ledwo się zatrzyma to już rusza dalej , a jak widze jak sipmą stoi i stoi i owija tego balota sznurkiem i jeszcze flaka wychodzi.

#17 Share wojtek53

wojtek53

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 10 sierpień 2008 - 15:06

SIPMA Classic Z-279/1 lub POLMOT Wrfama Z-543 @henius91 po co rotor w prasie jak ma do prasowania większość słomy

#18 Share szymek212

szymek212

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 10 sierpień 2008 - 15:09

SIPMA Classic Z-279/1 lub POLMOT Wrfama Z-543 Może macie racie co do zachodniej używki musze pojezdzic po komisach zorientowac sie co i jak
ZETOR 10540
ZETOR 7745+TRAC-LIFT 120
URSUS C-330M
BIZON SUPER ZO-56 razem w jednej drużynie;-)

#19 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 10 sierpień 2008 - 15:22

@henius91 po co rotor w prasie jak ma do prasowania większość słomy

moze kolega chce sicielac krowom sieczka ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 10 sierpień 2008 - 15:44

SIPMA Classic Z-279/1 lub POLMOT Wrfama Z-543 a kto powiedział że jeśli jest rotor to muszą być noże? rotor ma za zadanie lepiej rozkładać pokos w komorze prasy. A co do prasy , to lepiej kup prasę zagraniczną, w cenie polskiej nowej będziesz miał super prasę po kilku sezonach z zagramanicy ;)