MARTINUS

Na jakim ciągniku uczyliście się jeździć

Polecane posty

karol0604    0

ja hmhmmmm zaczynałem na zetorku 7211 potem był ursek 1224 między czasie gdzieś tam sie przewineła 60-tka i teraz claas :):):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
golas5720    0

Moja przygoda jest dość ciekawa. Najpierw jeździłem zetorem z turem nawet niewiem jakim a potem ciapkiem czili c-330 a później john deere 6620


Oj niekażdy może być dealerem john deere-a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

A a pierwszy raz jeździłem c360 ale okazała sie za długa więc kontynuowałem naukę c330M.


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

gdy miałem 7 lat to wujek mi pozwalał tylko podjechać pod dom i uczyłem sie jeździć na zetorku 7211 gdy wujek coś w polu robił to zawsze wskakiwałem na kolana i kita a później to już wujek siedział z boku albo wychodził i sie patrzał :P


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati    12

Ja się uczyłam na Fendzie 611LSA za skrzynia Turbomatik. :P A potem to różnie trzydziestki, sześdziesiątki i raz Pronar. Ale jednak pierwszy był Fendt. :D A pierwszy kombajn to Bizon Z058 rekord. :D


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w 88 gdy miałem 6 lat, koło południa w piękny słoneczny dzień, na podwórku pojawił się nowiutki C 330 M i już po południu miałem swój pierwszy raz za sobą. Pamiętacie bieg neutralny co go trzeba było wrzucić aby ciapka odpalić.

Od tamtej pory były chyba wszystkie wersje C360, MTZ 82a, MTZ 1025, U 914, Jakiś stary 70 konny MF modelu nie pamiętam, jakiś stary 60 konny Fenot też nie pamiętam modelu, DF Agrofarm 100, Same silver 110, oraz ostatnio miałem okazję przejechać się na placu to na placu ale jeździłem P5 5135

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

C-360. Do tej pory pamietam jak naciskajac sprzeglo plecami zapieralem sie o siedzenie. Teraz ... ta sama 60-dziesiatka tylko musze sie schylac (przy 190 wzroscie) zeby cos widziec, bo ta sama stara kabina hehe. A ile lat mialem hmmm dokladnie nie wiem ale okolo 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78

ja zaczołem w wieku 8lat i po kolei:

ursus c - 330 (mam go do dzis)

zetor 5211 (juz go niema)

zetor 5340 (do dzis)

ursus c - 360 3p (do dzis)

i m - f 255 (okazyjnie bo u wujka) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

ja mając jakieś 5 lat nie więcej zaczołem jeździć Władymircem T-25 na początku pojerzdzałem przy zworzeniu snopków.

żeby nacisnąć sprzęgło musiałem na nim stanąć. mam go nadal ale jakoś sprzęgło teraz lekko chodzi :) :rolleyes: :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miko    0

Ja uczyłem się jeździć na ursusie c-360 i szło mi od razu nieźle, miałem wtedy chyba coś ok 8 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raf19    0

Ja niestety nie mam gospodarstwa ale ciągnikami jeżdzę już kilka lat. Pomagam wujkowi na wsi.

Uczyłem się na c330 , której wujek już nie ma. Potem jeździłem c330M , teraz jeżdzę U3512 lub zetorem proxima 8441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Z tego co mi mówią to zaczołem jeździć w wieku 4 lat był to C330 mam go do dzis i tak jak pisze @mtracz też stawałem na sprzęgle :rolleyes: potem był C360 3P no to już byłem starszy następnie MF3095, Fend którego juz nie mam ^_^ potem Case i Nowy nabytek NH TG210.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin95    0

Ja zaczynałem w wieku 9 lat podczas zwożenia siana na 7711 do T25 nie mam odwagi.Mam starszego brata i to on wszystko robi.Czasem mi daje posmigac,ale w żniwa to mu tylko sprzęty podpinam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja jestem tym niedobrym bratem Marcina95 który nie daje bratu jeździc traktorem.Zaczynałem w wieku 6 lat Zetorem 7711 a dopiero później sie nauczyłem jeździc władkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
and    1

na takim, w którym niewiele mozna popsuć - C-330 :D


can do

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

o w mordę- niedługo ktoś napisze że urodził się w trzydziestce, pił wode z chłodnicy zamiast mleka a jeździc zaczął szybciej niz chodzić. mam syna w wieku 7 lat i jakoś nie widzę u niego zapału do jazdy, a już powinien według waszych postów orać za mnie pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
and    1

nie przesadzaj, jeśli ktoś pisze bzdury, to nie zwracaj na nie uwagi. w moim przypadku naprawdę wcześniej był ciągnik niż rower, ale to nie jest powód do dumy :D


can do

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetmen    1

ja zaczołem w wieku 10 lat orać i to C-330. to już tak na maksa jeździłem bo niemiał tata z bratem nikogo wsadzić za fajere.


John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj