MARTINUS

Na jakim ciągniku uczyliście się jeździć

Polecane posty

kissmy...    67

ja zaczynałem swoją przygodę z traktorami na c328 około piątego roku życia ale dzisiaj nikomu nie pozwoliłbym na jazdę ciągnikiem w wieku kilku a nawet kilkunastu lat przynajmniej ciągnikiem bez kabiny pomijając fakt, iż dziecko może z niej wypaść to jeszcze może nieumyślnie spowodować zagrożenie dla innych osób nie wspominając już o uszkodzeniu sprzętu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t-tas    0

co prawda nie mam ciągnika ani gospodarstwa ale mieszkając na wsi krąży się tu i ówdzie-i tak pierwsza przygoda to T-25 i długo tylko władek, później c-330, c-328, c-360, zetor 7211,z 10111,mtz 82, a ostatnio przejechałem się za wolantem NH TS 155-podkreślam, że nie mam kawałka pola ani własnego ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek665dt    0

ja pirsze slify w jeżdzie ciągnikiem zdobywałem c330 przy podjeżdzaniu podczas zbioru słomu to żeby sie zatrzymać musiałem na sprzęgló stawać:rolleyes:) chyba że 6 czy 7 lat mialem.,..to były czasy heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

ja miałem 10 lat juz jezdziłem w pole z ojcem uczyłem sie na 360 i 4011 czasem u dziedka na 385 ale mało bo duzy jak dla mnie był i takiego refleksu w nim nie miałem teraz mam 17 lat i ojciec muwi ze woli mi dac pieniadze które miał by dac kierowcom z byłego kułka rolniczego . ze lepiej zrobie itp . kazdy muwi ze jak na swój wiek to zawaliście jezdze i ze wiem jak i co jak doswiadczony kierowca nie raz sie juz koszula mokra z potu robiła jak cos sie działo oooo . a teraz mykam wszytkim i wszytkim maszynami od ciagfnika po bizonika i samochud i sasiada tatre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrus89    3

Pierwszy ciągnik który prowadziłem to był U-355, ale wtedy to 5-6 lat mialem, jeździłem po polu z końca w koniec z przyczepą przy kopani ziemniaków, ojciec wrzucił 3 bieg i wyskakiwał z traktora, ja operowałem gazem ręcznym, na koncu pola przesówałwm wajche i ciągnik gasł, do pedałów nie sięgałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pokemon    1

Ja zaczynałem na c330 jak miałem 10 lat a potem prawko robiłem na c360


jestem uzależniony od AF! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Ja dostałem ciągnik sam na przyjęcie I komuni. Silnik 60 km od golfa iorbitrol, skrzynia od żuka i brony konne 6 polowe i tura po podorywce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek7    0

Ja uczyłem sie jeździć na t-25 gdy miałem 6 lat. Teraz śmigam na tym samym co zaczynałem, no i na MTZ-82. Jeździłem też innymi ciągnikami, takimi jak: C-330, C-360, zetor 7211. Ostatnio zasiadłem za sterami sieczkarni claas 690 z początku wszystko ładnie mi aż do chwili gdy robiłem nawrót i cofając nie zdołałem wyhamować i przestawiłem płot :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    884

No ja jak większość na C355 :) Też zaczynałem przy podjeżdżaniu pod słome :) A teraz talerzuje, bronuje i co się tam da :lol:. A oranie to mi troche krzywo wychodzi ;). Ale później będzie ładniej ;)


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

ja uczyłem się jeździć na c330 potem c360 a teraz to już belarus 952.2 :lol: a c360 to wszystko robiłem prasowałem talerzowałem orałem siałem itp teraz zapewnie bedzą te same roboty no może po za oraniem i drapaniem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

ja jak mialem 6 lat to kopałem kartofle anną tata mi wierzdzał w redliny włączał bieg i jechałem a tata na kombajn we 4 kamienie wybierali kiedyś nawet zasnęłem to z redlin wyjechałem

a pierwszy raz jeżdziłem sam jak miałem 8 lat mf255 to bronowałem po zasiewie a teraz mam 15 lat to jerzdze zetorem 11441 władkiem mf 255 i nieraz u sąsiada np podczas żniw jak ojciec tnie a bizonem, też sam ciełem i dojechalem na pole(jakieś 200 m od podwórza)i teraz pierwszy raz to ja kombajn odpalam a tak to jeżdziłem u wuja ursusem 912 914 1224 i fendem kiedyś kierowałem ;);):) :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

ja pierwszy raz jechałem c-360 3p a normalnie jeżdżę 3p i55m


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Ja pierwszy raz samodzielnie jechałem MF255


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radar    0

ja uczyłem sie jezdzic c-360-ka. mialem wtedy 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

no ja pierwszy raz w życiu ciągnikiem jak jechałem to był Zetor 16145 ale wtedy miałem 8 lat

 

a na kursie na prawo jazdy był Zetor 5320 i c-330


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

nie bede oryginalny.moj pierwszy raz to był z C-328 a potem to 3p. :lol: ;) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetorek7711    0

Ja pirewszy taz uczyłęm sie na polu jeżdzic ursusem c-360 jak tata zbierał kostki na przyczepe: efekt to zakleszczona skrzynia i krzyk taty :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Mój pierwszy raz :lol: był za sterem Zetora 7211, nie pamiętam co nim robiłem bo to dawno i nieprawda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateo13    0

Ja uczyłem sie jeżdzić na zetorze 5440 za***ia** maszyna' :blink: i początkowo na C-360-3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
    • Przez kamils1118
      Witam. Czy będąc na ryczałcie i mając konto osobiste w banku spółdzielczym muszę zakładać drugie konto rolnicze żeby dostawać przelewy fakturowe np. za sprzedane bydło lub zboże? Wiem że dopłaty bezpośrednie mogą wpływać normalnie na konto osobiste.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj