MARTINUS

Na jakim ciągniku uczyliście się jeździć

Polecane posty

Pablorolnik    2

Pierwszy raz jeździłem T25 mając 6 lat teraz jeżdżę ursusem 902 i c-360.


Farmtrac 690 DT i Farmtrac 675 DT + Tur Ł-104 i Ursus C-360-3P siła pociągowa 43 ha gospodarstwa.
Zapraszam wszystkich z mazowieckiego (i nie tylko) do znajomych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

Ja uczyłem sie jeździć zetorem 7211 kabina czyli bezpieczeństwo.:lol: Jak miałem 6 lat to pierwszy raz zmieniłem bieg w ciągniku oczywiście na biegach polowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielus    0

pierwszy raz to podjeżdżałem pod bałdy albo jak zbieraliśmy kamienie ale pierwsza samotna jazda ciągnikiem to gdy bronowałem Ursusem 912 nie nigdy nie zapomnę tego ciągnika :lol: pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3502PL    2

ja pierwszy raz jeżdziłem ursusem 2812 z kabiną też na polowych biegach a teraz śmigam ursusem 3502 z kabiną :D


www.agromarchobrzany.pl.tl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85

Pierwszy raz usiadłem za sterami URSUSA C 330, później C 360 a obecnie MTZ 82 pozdro :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomek1994    3

Ja to zaczalem chyba w wieku 4 lat jak sam odpalilem c330 i rozjechalem 3 worki ziemniakow i wage i od tamtej pory sie balem na ciagnik wejsc a teraz w ciagu niecalych 2 lat nadrobilem straty i smigam czym sie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emillo1212    16

Moim pierwszym ciągnikiem na którym uczyłem się jeździć był ursus C330 a z czasem przesiadłem się do ursusa C360 ;[


Deutz is Power!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się uczyłem jeździć Ursusem C-330M w wieku 6 lat (do dziś jest w gospodarstwie i lubię nim robić lekkie prace) a potem na Ursusie C-360 (sprzedana jak doszedł Zetor było już trochę za dużo ciągników jak na 17 ha) a później jak już umiałem jeździć to doszedł Ursus 4514 i trzy lata temu doszedł Zetor 10641 Forterra.


Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek3220    656

ja uczyłem sie jeździć ursusem c-330 w wieku 5 lat


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubala993    4

ja uczyłem się w wieku dziesięciu lat na Ursusie 4514 ale pirweszy sam wyjechałem na drogę z przyczepą MF 3115

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek91    0

ja uczyłem sie w wieku 5 lat na C330 :blink: podjeżdżałem przy zbieraniu baniek z mlekiem do mleczarni od calej wsi. pamiętam ze jeszcze nie dałem rady osiąść prowadząc, wiec jechałem na stojąco :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

ZETOR 5211 :)


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

no ja ciągnikiem w którym sie wychowałem, w którym stawaiałem swoje pierwsze kroki w pracy na gospodarstwie, to w nim nauczyłem sie kolejno kazdych zabiegów agrotechnicznych.. od podorywki do transportu... i który jest zemną do dziś , i którym najlepiej mi sie pracuje i mowa tu o ZETOR 7211 :) a zaczeło sie to... nawet nie pamietam... normalnie jak zaczełem siegac do pedałów :) najpierw podjezdzanie w sianokosy, a potem bronowanie po siewie , no i ssie zaczeło... potem była jeszcze 912, której już nie mam,potem 1224


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
man1    0

Ja uczyłem się jeździć ursusem 330 (jedyne wyjazdy to do jeziora po wodę) Pamiętam swoją 1 lekcję jazdy tyłem z przyczepką 1 osiową i ten niezapomniany wjazd do jeziora. Potem przesiadłem się na 360 (fajniejsza) no ale tera chcę się przesiąść na ursusa 1224 z turem bo cyklop mnie wkurza jak mam coś nim ładować. Tylko nie łapie obsługi U-1224 , cuż nikt nie chce mnie przyuczyć do niego, muwią żeby wsiadać i jechać a reszty obsługi nauczę się w biegu. Cuż nie jestem łamignatem żeby aż tak ryzykować poraz drugi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerc330    0

ja jak miałem 5 lat gdy tylko była okazja to cały czas u ojca na kolanach jeździłem w wieku 7 lat ojciec wciskał mi sprzęgło w c330 a ja bieg wyrzucałem i podjeżdżałem przy sianie w wieku 11 lat pierwszy raz orałem kawałek pola a w wieku 12 lat sam bez rodziców sam zabronowałam pole teraz mam 13 lat i gdy tylko jest okazja sam orze talerzuje bronuje tip. tylko jeszcze nie kociłem trawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj